2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Birde yaptırmayı düşünmeyen var mı aramızda?
Çok kararsızım bende. İlkinde yaptırmamıştım. Açlık şekerim de normal çıkıyor testlerde. Bir yandan da ayaklarımın altı yanıyor gibi hissediyorum geceleri.
teste karşı olduğumdan değil de aç kalmak ve bulantı meselesi geriyor beni Sabahları çok çok zorlanıyorum şimdi bile. O kadar yolu gidip o kadar saat aç kalmak korkutuyor beni.
evi alırken aracı sattık. Otobüsle gidip gelmek mahvedecek beni 😕 baya uzak hastane.
sadece açlık tokluk baktırsak olmaz mı ki

Ben bebegımın hareketlerını dundeb berınaz hısstmeye basldım ha boyle olan varmk aranızda onceden daha kuvvetlı vururdu sımdı ya hıc hsstmyrm saatlerce ya da haff boyle bırsey

Kızlar çok kötü bi gece geçirdim, çok ağrım var ve 4 ay sonra ilk defa böyle kustum. Bakteriyel enfeksiyon çıktı kanda. Bebeğe hala bakmadılar, nolur dua edin bana, iyi olsun bebek. O kadar gücüm kalmadı ki geceden beri acildeyim ve ayakta duracak son noktama geldim
Dualarımız seninle ınsallah bebekde hıcbır problem yoktur saglıklı haberinı alırsın🤲

Günaydın Kızlar Genelge resmi gazete de yayınlanmış. Ben yarın zaten 24 haftalık olduğum için izin alacaktım ama daha 24 hafta olmayanlar da idarı izinli sayılacak çok güzel yerinde Bi karar bence Eki Görüntüle 2824824
Yine 24. Haftadan ayrılıcaz canım değişen bişi yok.
Birde yaptırmayı düşünmeyen var mı araaramızda
bana doktorum açlık şekerin iyi durumda gerek kalmayabilir demişti.

Çok kararsızım bende. İlkinde yaptırmamıştım. Açlık şekerim de normal çıkıyor testlerde. Bir yandan da ayaklarımın altı yanıyor gibi hissediyorum geceleri.
teste karşı olduğumdan değil de aç kalmak ve bulantı meselesi geriyor beni Sabahları çok çok zorlanıyorum şimdi bile. O kadar yolu gidip o kadar saat aç kalmak korkutuyor beni.
evi alırken aracı sattık. Otobüsle gidip gelmek mahvedecek beni 😕 baya uzak hastane.
sadece açlık tokluk baktırsak olmaz mı ki
Bende öyle yaptırmayı düşünüyorum. Yarın saglık ocagına gidip verecem çıkan sonuca göre davranırım artık otobüse bu salgında binmemeye çalış cnm zaten rde virüs endişesi sarmasın seni zaten korkarak bir yerlere gidiyoruz

Yine 24. Haftadan ayrılıcaz canım değişen bişi yok.

bana doktorum açlık şekerin iyi durumda gerek kalmayabilir demişti.
Evet cnm bizim için değişen bişey yok fakat 24 haftalık tan küçük olanlar için yerinde Bi karar bence

Doktorunun öyle demesi sevindirdi beni çünkü tanıdık saglıkçılar İn çoguda önermiyor. İnş herkes saglıkla kucagına alır 🙏

Kızlar bu bakteri emfeksıyon benı korkutmaya başladı yanı ılk hamılelıgımde degıl eskı hamılelıgımdede hep takıp ederdım hıc bukadar bu konu yoktu hatta ben ılkdım ama sımdı cok fazla :KK43: acaba bu koronadan salgın hastalıkdanmı arttı bukadar anlamadımkı en ufak bır ağrıda acaba enfeksiyonmu dıyecek hale geldım🤒

Bende öyle yaptırmayı düşünüyorum. Yarın saglık ocagına gidip verecem çıkan sonuca göre davranırım artık otobüse bu salgında binmemeye çalış cnm zaten rde virüs endişesi sarmasın seni zaten korkarak bir yerlere gidiyoruz
Doktorun kabul ediyor mu bu şekilde o_O Benimki kabul etmeyebilir belki.konuşucam gittiğimde bakalım.
virüs olayını hiç sorma zaten. Eşim avm de çalışıyor 😕 akşama kadar kaç kişiyle muhattap oluyor. İşe geliş gidişlerde otobüs kullanıyor. Çok tedirgin oluyorum bu yüzden

Gece uyurken çok dönüyor musunuz sağa sola ? Ben deliksiz uyuyamaz oldum ve çok dönüyorum. Dönerken de kasığıma bir ağrı giriyor hemen geçiyor ama korkuyorum bir şey olacak diye😞gündüzleri yok sadece gece uyurken sağa sola dönerken 😕
Bende dönüyorum ki çogu kezde sırt üstü uyanıyorum mesela dün gece 2,3 defa sırt üstü uyumuşum. üstelik hamilelik yastığına ragmen birde hep sagda uyanıyorum. Sagda daha rahat yatıyorum. sürekli korku ve vesvese hali bende de var
Her kadar dikkat edersek bile istemsizce uzanoyoruz tuhaf gelebilir ama tekrardan pijamanın arkasına küçük toka tutturup oyle yatacağım en azından sırt üstü haytığımda hemen kalkayım. yoksa sürekli korkuyla uyanacağım

Kızlar bu gebelik şekeri yüklemesinde çok kararsızım daha önceki 2 hamileliğin de de yaptırmamıstım bunda da yaptırmayı düşünmüyordum. Sadece açlık şekeri değerine baktırmıştım saglık ocagın da oda normal çıkmıştı yarın gidip hem idrar hemde kanda şeker için kan vereceğim çıkan sonuca göre de bir karar alacahım yapıp yapmamak adına ki ailede genetik şeker var Dedem, 2 halam, amcamın oglu kafam iyice karıştı 🙄

Canim benim normalde şekerim hic yuksek cıkmazdi . Zaten gebelikte şeker tüketmedim.evdede cihaz var ara ara bakardim. Saglik ocagida her defasinda aclık şekerine bakiyordu iyi çıkıyordu. Oğlumdada cıkmadı oyüzden bende yaptirmasammi diyordum. Iyikide yaptirmişim diyorum şimdi.

Kızlar bu bakteri emfeksıyon benı korkutmaya başladı yanı ılk hamılelıgımde degıl eskı hamılelıgımdede hep takıp ederdım hıc bukadar bu konu yoktu hatta ben ılkdım ama sımdı cok fazla :KK43: acaba bu koronadan salgın hastalıkdanmı arttı bukadar anlamadımkı en ufak bır ağrıda acaba enfeksiyonmu dıyecek hale geldım🤒
Aynı şeyi akşam ben de düşündüm. 2009 da hamileyken de takip ediyordum forumu pek yoktu böyle şeyler. Yiyip içtiklerimizden de kaynaklanıyor sanırım 😕 doğal , katkısız bir şey bulup yemek zorlaştı gerçekten.
bir de başka başka mikroplar hastalıklar olunca bu tablo kaçınılmaz oldu sanırım 😞
Kızım bazen karnımın altına yerleşiyor , alttan baskı yapıyor. Ağrı başlayınca açılmam oluyor kesin diye ağlamaya başladım. Halbuki normal demişti doktorum. Eşim sakinleştirdi ama her ağrıda her acıda tetikteyim 😔
Rabbim sağlıkla ve tam zamanında kavuştursun bizi kuzularımıza 😔

Doktorun kabul ediyor mu bu şekilde o_O Benimki kabul etmeyebilir belki.konuşucam gittiğimde bakalım.
virüs olayını hiç sorma zaten. Eşim avm de çalışıyor 😕 akşama kadar kaç kişiyle muhattap oluyor. İşe geliş gidişlerde otobüs kullanıyor. Çok tedirgin oluyorum bu yüzden
Özeldeki Dr da devlette kide tercihe bırakıyor büyük ihtimalle
yarın devlete gideceğim idari izin için istemediğime dair kagıt imzalanitır bana bende saglık ocağında gider kan veririm. öffff sıkıntılı şeyler bunlar yaa
Madem çok ciddi bişey herkesin yapmasını istiyorsun o zaman tercihe bırakılmamalı rutuin tahliller arasında yer almalı herkese yapılmalı

Ben bebegımın hareketlerını dundeb berınaz hısstmeye basldım ha boyle olan varmk aranızda onceden daha kuvvetlı vururdu sımdı ya hıc hsstmyrm saatlerce ya da haff boyle bırsey
Geçen hafta perşembe ve cuma çok az hissettim hareketlerini. Aşıya gittiğimde cihazla dinledik. Sorun yoktu.
senin modunla da alakalı biraz demişti ebe. Sen yorgun , huzursuz hissedersen , yeteri kadar beslenemezsen onun da hareketleri azalıyor demişti ki gerçekten o ara iştahım hiç yoktu. Moralim bozuktu.
dinlen , sevdiğin şeylerden ye, uzan🙂 içini ferah tut.

Gece uyurken çok dönüyor musunuz sağa sola ? Ben deliksiz uyuyamaz oldum ve çok dönüyorum. Dönerken de kasığıma bir ağrı giriyor hemen geçiyor ama korkuyorum bir şey olacak diye😞gündüzleri yok sadece gece uyurken sağa sola dönerken 😕

Bendede oluyordu ama magnezyuma başladıktan sonra geçti. Belkide magnezyum yeterli gelmiyordur doktoruna danış bence

Canim gecen hafta benimde baya belirgindi sonra 2 3 gün az haraket etti. Sonrasinda simdi iyi hissediyorum.

Canim benim normalde şekerim hic yuksek cıkmazdi . Zaten gebelikte şeker tüketmedim.evdede cihaz var ara ara bakardim. Saglik ocagida her defasinda aclık şekerine bakiyordu iyi çıkıyordu. Oğlumdada cıkmadı oyüzden bende yaptirmasammi diyordum. Iyikide yaptirmişim diyorum şimdi.
zaten senin şekerin çıkması düşündürdü beni saglık sistemi ii güzelde keske hep kafamız karışık olmasa tetanoz kimi vurun diyo kimi vurmayın şeker yüklemesi yine öyle herkesten ayrı düşünceler

zaten senin şekerin çıkması düşündürdü beni saglık sistemi ii güzelde keske hep kafamız karışık olmasa tetanoz kimi vurun diyo kimi vurmayın şeker yüklemesi yine öyle herkesten ayrı düşünceler

Haklisin canim. Benim doktorum bayan 2 dogum yapmis, diger doktorumda 3 cocugu var . Sordugumda bizde yaptirdik dediler.

Bende döne döne yatıyorum sağa çok dönemiyorum bebek orda gibi magnezyum da içiyorum ama aynı

X