2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gece uyurken çok dönüyor musunuz sağa sola ? Ben deliksiz uyuyamaz oldum ve çok dönüyorum. Dönerken de kasığıma bir ağrı giriyor hemen geçiyor ama korkuyorum bir şey olacak diye😞gündüzleri yok sadece gece uyurken sağa sola dönerken 😕
Ben deli gibi yatarim ve rahat yatamadigim icin cok huzursuzum...en cok sirt ustu yatamiyorum diye geceleyin en az 20 kez uyaniyom😬

Kızlar selam.

Hasta olan herkese geçmiş olsun.

Benimde bir sorum var 2 gün öncesine kadar gögüs hassasiyetin çoktu. 10 dk iç çamaşırı bile takamıyordum. Çok sızı ve ağrı olurdu. Fakat hepsi bitti. Ve tedirginliklerim başladı. Sürekli hareket ediyordu bebeğim sanki hareketleri azaldı. Hissetmiyorum desem yeridir. Böyle bir durum yaşayan var mı?

Herkese sağlıklı günler 😘
Merhaba bende de var ayni durum bu 2 gundur azaldi hareketler ama.burdan okudugum kadariyla normalmis yani pek cok hamile kadin bazen hissedemiyiruz bebegimizin hareketlerini diyorlar...meme hassasiyeti de evet bu haftalarda baya azaldi benim de ....bu sabah tetenoz asisi oldum ve hemsire bebegimin kalp atisini da gosterdi.sukur yoksa suratim.bembeyazdi neden hareket etmiyo diye😬

3 gündür midem çok yanıyor ve inanılmaz şişkinlik hissediyorum. Karnım çok sert. Bir kaç gün daha geçmezse doktora yazacağım. Sizlerde durum nedir?
Merhaba benim de oyle yanmaya basladi...ozellikle yataga gidince afedersiniz surekli geyirme istegi var ...bu kadar gazi midemin urettigine inanamiyorum😬🤣

3 gündür midem çok yanıyor ve inanılmaz şişkinlik hissediyorum. Karnım çok sert. Bir kaç gün daha geçmezse doktora yazacağım. Sizlerde durum nedir?
Mide yanması hamileliğimin başından beri var bende. Bulantım olmadı çok şükür ama mide yanması da mahvediyor. Yediklerime çok dikkat ediyorum. Öyle olunca seçenek de azalıyor ama idare ediyorum bi şekilde.

Kızlar geçmiş olsun rahatsız olanlar varmış. Rabbim sizlere ve bebeklere tez zamanda şifalar versin İnşaAllah. Üç dört sayfa geriye gittim ama göremedim. Oruç meselesi illaki konuşulmuştur. Ben iki gündür tutuyorum çok şükür rahatım. Sizlerde durum nedir? Doktorlarınız ne tavsiye etti
Merhaba Rabbim kabul etsin insallah🤲ben tutmuyorum acikcasi cunku gun icinde tuketmem gereken ilaclarim vitaminlerim var,sonra igne yapiyorum ve en onemlisi bebegim icin...cunku bazen gec kahvalti yapinca bile vicdan azabi cekiyorum artik bebek direk anneden besleniyor ..biz acsak o da ac ve sussuz ve bunu sahsen ona yapamam...bu sene kismet olamdi sene insallah diyorum Rabbim izin verirse tutacagim toplu🦋

Bende hamileligin basindan beri çekiyorum. Doktor gaviscon şurup yazmisti hic işe yaramadi. Dün gittigimde rennii çiğneme tableti yazdi o çok iyi geldi. Uzun zamandir ilk defa dün gece deliksiz uyudum

Kızlar geçmiş olsun rahatsız olanlar varmış. Rabbim sizlere ve bebeklere tez zamanda şifalar versin İnşaAllah. Üç dört sayfa geriye gittim ama göremedim. Oruç meselesi illaki konuşulmuştur. Ben iki gündür tutuyorum çok şükür rahatım. Sizlerde durum nedir? Doktorlarınız ne tavsiye etti
Canım dün ben de tuttum çok rahattım hiç sorun yoktu ama bebek hiç oyanamadı iftardan sonra oynar dedim yine oyanamadı bende bugun tutmadım

19 nisanda benım şeker yükleme testi var kızlar devlete hastanesinde olacak acaba doktora direk 75lik olsun diye söylesem mi ki

Ben yaptırmayı düşünmüyorum tetenoz aşısındna sonra bile rahatsız oldum zaten. Sağlık ocağı bekletiyo hep yoruluyorum yediğime dikkat ediyorum. Et yersem haşlama yiyprum sebze yiyorum çay kahve derdim zaten yok.
Bende yediklerime içtiklerime dikkat ediyorum. İnş saglıkla kucagımıza alırız 🌸
Ben yaptırmayı düşünmüyorun canım
Yalnız olmadığıma sevindim cnm 🌸
Neden yaptırmayı düşünmüyorsun canım.
Ben doktoruma bunu sorduğumda arabaya kasko yaptırıyormuş gibi düşün dedi, kimisi gerek yok der kimisi kesin yaptir der ben mesela arabaya kaskosuz binmem ama şimdiye kadar da hiç ihtiyacım olmadı, tetenos aşısı da öyle belki hiç ihtiyacın olmayacak ama olursa seni de bebeğini de koruyacak dedi. Doktorum ne derse ben onu yaptırıyorum.
Cnm bilimsel Bi bildiğimden değil sadece sanki bu şeker yüklemesi i yaparsam uyuyan genlerimi uyandıracak gibi hissediyorum 😂ve ben şunu diyorum bu kadar gerekli bişeyse buna tetanoz da dahil o zaman tercihe bırakılmamalı yapılması bu kadar gerekliyse istisnasız herkese yapılmalı
Ben Dr a ben yapmak istemiyorum dediğimde tmm diyecek bunu biliyorum. O yüzden o yüklemeyi gereksiz görüyorum. Haa canın tatlı çekmiştir 3 baklava yersin ayrı mesele ama vücudunun istemediği bu yüklemeye karşıyım kendi adıma
Yapanlara da saygım sonsuz 🌺
Bu arada hayırlısıyla şu aylardaa sıkıntısız cabucak geçsin herkes kuzularına saglıkla kavuşsun 🙏

Kefir içebiliyor musunuz kızlar ? Ben sevemedim bir türlü. Meyvelisini aldım ama onu da içemiyorum.
ne yapsak neyle karıştırsak :KK64:

Kızlar çok kötü bi gece geçirdim, çok ağrım var ve 4 ay sonra ilk defa böyle kustum. Bakteriyel enfeksiyon çıktı kanda. Bebeğe hala bakmadılar, nolur dua edin bana, iyi olsun bebek. O kadar gücüm kalmadı ki geceden beri acildeyim ve ayakta duracak son noktama geldim
geçmiş olsun canım

Her gebelikte cikmayabiliyormus canim.
Benim bu sabahki ölçümlerim.
Sabah aç saat 09.20 104
Kahvaltı sonrası saat 10.20 108
saat 11.20 98 çıktı. Bir tuhaflık var sanki
canım tokluk şekerin çok güzel çıkmış böyle devam edersen ara öğünleri k3sinlikle atlama şekerde bu çok önemli demişti doktorum

Bende yediklerime içtiklerime dikkat ediyorum. İnş saglıkla kucagımıza alırız 🌸

Yalnız olmadığıma sevindim cnm 🌸

Cnm bilimsel Bi bildiğimden değil sadece sanki bu şeker yüklemesi i yaparsam uyuyan genlerimi uyandıracak gibi hissediyorum 😂ve ben şunu diyorum bu kadar gerekli bişeyse buna tetanoz da dahil o zaman tercihe bırakılmamalı yapılması bu kadar gerekliyse istisnasız herkese yapılmalı
Ben Dr a ben yapmak istemiyorum dediğimde tmm diyecek bunu biliyorum. O yüzden o yüklemeyi gereksiz görüyorum. Haa canın tatlı çekmiştir 3 baklava yersin ayrı mesele ama vücudunun istemediği bu yüklemeye karşıyım kendi adıma
Yapanlara da saygım sonsuz 🌺
Bu arada hayırlısıyla şu aylardaa sıkıntısız cabucak geçsin herkes kuzularına saglıkla kavuşsun 🙏
Sen yapulmasin dedikten sonra kimse zorla yapmaz ki, ben ilk muayeneye gittiğimde alttan bakmam gerekiyor dedi bakmayın dedim tamam dedi, lekelenmem oldu hastaneye yatıralım dedi yatmam dedim tamam dediler. İstemedikten sonra tabiki yapmazlar. Ama bunun genlerle alakası yok tatlı yemişsin gibi düşün vucude şeker verince tepkisini olcuyorlar, tabi yine de sen bilirsin karar senin sağlık senin.

Doktorum bana çok kilo almadığımı bu yüzden şeker yüklemesi vakti geldiğinde bebeğin kilosuna suyuna bakıp bi de o dönemdeki genel kan testlerine bakıp gerek var ya da yok diyecekmiş. Acaba ısrarcı olmalı mıyım ki test için, gerekli görmezse.

Allah kabul etsin canım ama doktor tavsiye etmiyor orucu.

Merhaba bende de var ayni durum bu 2 gundur azaldi hareketler ama.burdan okudugum kadariyla normalmis yani pek cok hamile kadin bazen hissedemiyiruz bebegimizin hareketlerini diyorlar...meme hassasiyeti de evet bu haftalarda baya azaldi benim de ....bu sabah tetenoz asisi oldum ve hemsire bebegimin kalp atisini da gosterdi.sukur yoksa suratim.bembeyazdi neden hareket etmiyo diye😬
Çok sağolasın az önce bende baya bir hissedince bebeğin hareketini rahatladım 🙈🙈🤣 İnşaallah güzel bir şekilde geçirelim hamileliğimizi

Doktorum bana çok kilo almadığımı bu yüzden şeker yüklemesi vakti geldiğinde bebeğin kilosuna suyuna bakıp bi de o dönemdeki genel kan testlerine bakıp gerek var ya da yok diyecekmiş. Acaba ısrarcı olmalı mıyım ki test için, gerekli görmezse.

Ben 5 kilo aldim 24 haftada. Genel testlerim ve bebegin kilosu suyu iyiydi ama gebelik şekeri çıktı. Oyüzden yaptirma diyemem canim

X