2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar şekerden anlayan varmı. ? Benim
Dün
09.00 (aç) 104, yemekten önce
10.00(tok) 108 yemekten 1 saat sonra
11.00(tok) 98 yemekten 2 saat sonra

Bugün
09.00 (aç) 106 yemekten önce
10.00 (tok) 118 yemekten 1 saat sonra
11.00(tok) 95 yemekten 2 saat sonra
19.00(tok) 137 yemekten 1 saat sonra.
20.00 (tok) 107 yemekten 2 saat sonra.

Insallah göruruz canim yeterki tedbirimizi alip gerisini Allaha birakalim ,,, baslarda düşük yıne atlatılıyor ama bu haftalara gelıp erken dogum yapmanın düşüncesı bıle cok kötü,, rabbım bu mübarek gunlerın hürmetıne saglıkla kucaklarımıza versın bebeklerımızı🤲🤲🤲🤲
Çok haklısın Allahım korusun diğer gruplarda da burda da düşük haberi olmasın inşallah 🙏🏻 🤲🏻

Dün

Bugün
Canım babam şeker hastası oradan biliyorum, bence senin değerlerin gayet iyi. Sınıra yakın gidiyorsun, 120 ve üzeri problem oluyo toklukta. Ufak diyetinle çok rahat halledersin bu işi insüline falan gerek kalmaz. Açlık biraz daha düşmesi gerekli tokluğun çabuk dengeleniyor çünkü.

Canım babam şeker hastası oradan biliyorum, bence senin değerlerin gayet iyi. Sınıra yakın gidiyorsun, 120 ve üzeri problem oluyo toklukta. Ufak diyetinle çok rahat halledersin bu işi insüline falan gerek kalmaz. Açlık biraz daha düşmesi gerekli tokluğun çabuk dengeleniyor çünkü.

Tesekkürler canim bilmeyince 7 bilinmeyenli denklem gibi geliyor

Bu mide yanması beni öldürecek 😔
Şimdiden böyleyse son aylarda ne yapıcam bilmiyorum 😔

Canim benimde cok yanma oluyordu. Gece uykudan uyanıyordum cahır cayır yanıyordu midem. Renni verdi doktor iyi geldi. Istersen sende doktoruna sorabilirsin.

Canim benimde cok yanma oluyordu. Gece uykudan uyanıyordum cahır cayır yanıyordu midem. Renni verdi doktor iyi geldi. Istersen sende doktoruna sorabilirsin.
Sordum canım. Bildiğimiz ilaçlardan öneriyor. Midemin iyi olduğu bir gün bile yok. Ağlamak istiyorum artık
Gaviscon denedim kesinlikle hiçbir faydası olmadı.
Rennie tablet kullanıyorum ama bıktım sürekli içmekten. Ağzımda kireç varmış gibi hissediyorum. Bulantı başlıyo bu kez de.
Maximum dikkati gösteriyorum yemeklerde , gün içinde.
kuru ekmek mi yiyeyim sadece anlamadım ki 😔

Dün

Bugün
Şekenin düzene girmesi bi 10 günü bulur tokluklar gayet iyi akşam en son öğünü kaçta yapıyorsun ve ne yiyorsun açlıkların yüksek biraz

Şekenin düzene girmesi bi 10 günü bulur tokluklar gayet iyi akşam en son öğünü kaçta yapıyorsun ve ne yiyorsun açlıkların yüksek biraz

Bu aksam 18.00 ;1 parça tavuk gögüs fırında, 1 tas salata ,1 dilim çavdar ekmeği 1 bardak ayran . 22.00 5 çilek
Dün 19.00 =1 ufak tabak taze fasulye 3 4 kasik yogurt 1 dilim çavdar ekmeği yedim. Gecede süt içtim az yağlı.
24.00 den önce yatmiyorum. Daha da azaltsammı bilemiyorum.

Bu aksam 18.00 ;1 parça tavuk gögüs fırında, 1 tas salata ,1 dilim çavdar ekmeği 1 bardak ayran . 22.00 5 çilek
Dün 19.00 =1 ufak tabak taze fasulye 3 4 kasik yogurt 1 dilim çavdar ekmeği yedim. Gecede süt içtim az yağlı.
24.00 den önce yatmiyorum. Daha da azaltsammı bilemiyorum.
Canım senın listen falan yok mu senın tokluklar iyi de açlıklar 95 i geçmeyecek birde en geç 9 da yemeyi bırakıyorsun meyve ve yanında muhakkak süt ürünü olacak o şekeri dengeliyor.sağlıklı hastada normalde açlık şekeri 100 altında olmalı gebelerde 90 max 95 i geçmeyecek açlık. Ben 3 aydır diyetteyim konteol altına aldım şükür ekmeğin markası bşle değişse şekerim dalgalanıyor ne yiyeceğime çok adapte oldum artık

Canım senın listen falan yok mu senın tokluklar iyi de açlıklar 95 i geçmeyecek birde en geç 9 da yemeyi bırakıyorsun meyve ve yanında muhakkak süt ürünü olacak o şekeri dengeliyor.sağlıklı hastada normalde açlık şekeri 100 altında olmalı gebelerde 90 max 95 i geçmeyecek açlık. Ben 3 aydır diyetteyim konteol altına aldım şükür ekmeğin markası bşle değişse şekerim dalgalanıyor ne yiyeceğime çok adapte oldum artık

Meyve yanina süt yazmis aslinda ama fazla olur diye tüketmiyordum. Bundan sonra içerim. Hamilelik öncesi aclik 80 üzerine çıkmazdı . Alışıcam inşallah düzene girecek.

Teşekkürler.
Yani büyük kalemleri sona bırakıp heralde ufak kıyafet vs. almak mantıklı gibi duruyo.

Yani karından bakarken açıdan dolayı iyi göremedi. 30-32 mm civarı görünüyor dedi. Ama açısı iyi değildi. Açıdan dolayı daha da kısa olabilir,bir de diğer türlü bakalım dedi.
Sonra bunun üstüne transvajinal baktı 23.67 mm çıktı. ( zaten 25mm altı riskli sayılıyor)
Arada progestan fitil kullandım. 6 gün sonra 16.78mm gibi bir değere düşmüştü.
Hemen akşamına operasyon yapıldı. Doktor eşime açılma da başlamış yavaştan demiş. ( ben anestezi sersemliğindeydim tam hatırlamıyorum :) )
Operasyon olarak da iyi geçmiş çok iyi oldu demiş ama işte biz elimizden geleni yaptık, bundan sonrası da Allah'ın takdiri diye bırakınca doktor bişey yapamıyosun.
Sağ salim kucağına al inşallah

Kızlar iyi geceler. Kafama birşey takıldı bizim detaylımız 19. Haftaydı doktor kalp ve diper bazı organlar için tekrar gelseniz iyi olur dedi. Biz ancak önümüzdeki salıya randevu alabildik. O zamanda 22 hafta 3 günlük olacak geç olmaz mı acaba

Kızlar iyi geceler. Kafama birşey takıldı bizim detaylımız 19. Haftaydı doktor kalp ve diper bazı organlar için tekrar gelseniz iyi olur dedi. Biz ancak önümüzdeki salıya randevu alabildik. O zamanda 22 hafta 3 günlük olacak geç olmaz mı acaba
Ben 22+5 de yaptırdım bence tam zamanı her organı daha net belli oluyor

Selam arkadaşlar,
Geçen hafta detaylıya girdiğimde rahim ağzı kısa çıkmıştı bende. Bir hafta ilaç kullandım en azından aynı boyda kalmasını beklemiştik. Ama bir haftada ( hatta 6 günde) inanılmaz kısalmış. Hemen aynı gün operasyona aldılar. Serklaj yapıldı yani rahim ağzı dikildi.

Doktorla da konuştuk da tam anlamadım bunu ölçmek standart bir işlem değilmiş sanırım. Yani en doğru sonuç alttan bakılarak alınıyormuş, karından kısa olabilir gibi görünce alttan baktı. Benim hissettiğim hiç bir rahatsızlık yoktu öyle diyeyim. O yüzden muayene olurken en azından doktora bi sorabilirsiniz belki, buna bakılıyor mu vs diye. Çünkü bu daha çok ikinci dönemde düşükle sonuçlanınca anlaşılan bir olguymuş. Şanslıyım zamanında fark edildi ve işlem yapıldı ama tabii garantisi yok.
Bu arada çok seyrek olan şeyler bunlar tabii ki durduk yere de paranoya yapmayın :)

Bir sorum var sizlere. Bunu yaptıran varsa tabii önce onlardan duymak isterim ama yorumunuzu da bekliyorum.
Ben bu tarihe kadar bebiş için hiç bir şey almadım. Hep detaylıyı görmeyi bekledim önceki kötü tecrübeden kaynaklı.
Şimdi de düşük ve erken doğum riski başka bir gebeye kıyasla daha fazla bende.

Siz olsanız alışveriş yapar mısınız? Baya da heveslenmiştim tam odasına tadilat yapacaktık, duvarına kendim boyama yapacaktım. Bir sürü bebek odası videosu izlemiştim, neler yapacağıma tam karar vermiştim. Bir kaç mağaza gezip bebek arabası, beşik vs bakacaktım ama kısmet değilmiş bundan sonra ağırlıklı istirahat durumunda olacağım. Yazın da eşim çok yoğun çalışıyor olacak ve olursa erken doğum ihtimali de var. ( 34. haftaya kadar tutmak istiyoruz şu anki koşullarda)
Yani bir taraftan eşyaları alırım odayı yaparım ama düşükle sonuçlanır diye korkuyorum. Diğer taraftan haftası ilerledikçe düşük değil de erken doğuma yaklaşacak, yani tamam acil ihtiyaç nedir bi tanıdık gider alır eczaneden gerekli şeyleri bir mağazaya girer alırsın kıyafetini de işte insan heves ediyo. Öyle de son ana bırakmak hiç istemiyorum. Yani zaten bunları düşününce insan bebekle duygusal bağını korumakta da zorlanıyor ama gerçekler acımazsız, bunlar benim için azımsanamayacak ihtimaller şu anda.

Bu hazırlık ve alışveriş konusunda fikirlerinizi bekliyorum.
Biraz geç gördüm yazılanları. Öncelikle geçmiş olsun. Benim önceki hamilelikte de bunda da 12. Haftada tedbir amaçlı serklaj yapıldı. Öncesinde 29 haftalık bi kaybım vardı. Dikişin tutması için ilk hafta tuvalet dışında hiç kalkmadım. Serklaj sonrası hamilelik Genelde 36. 37. Haftaya kadar devam ediyor diye biliyorum. Ben uzun yıllar süren tedavi sonucu tüp bebek ile hamile kalmıştım. Çevremde herkes bebek için bi şeyler alma iyiye gelmez dediler. Baya bi korkuttular kızımda hiç bir şey almadım 29. Haftada erken doğum ile kaybettim. Sonra ikinci tüp bebek oğlumda da aynı şeyleri söylediler bi çöp bile almadım. Sezaryen olacağı belli olunca akşam kayınvalidem bi takım almış doğunca ilk onu giydirdik. Burada da yazmıştım bi şekilde tüm eksikler Tamamlandı. İçimde kaldı mı evet. Canı sağolsun yeter ki. Kendini hiç korkutma ve moralini bozma. Şanslısın erken farkedilmiş. Bi kaç parça kıyafet falan al içinde kalmasın bence. Kendine pijamanı falan alırsın. Diğerleri de doğumdan sonra halledebilir bi şekilde. Allah sağlıcakla zamanında kavuştursun bebişlerimize.

19+6 da yapıldı detaylı. ama kalbe ve böbreklere bakmak için 3 hafta sonra tekrar gel dedi. Benim Biraz kilo Olunca göbek bölgesi de yağlı olunca normal olarak zorlandı 🤣🤣🤣🤣raporda %80 olarak yazmış tam ölçümlere. 3 hafta sonra bebek büyümüş olur daha rahat görürüz dedi.

X