2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Tam göbek deliğimin altında içeriden bıçak kesiği yarası gibi acı hissediyorum hiç olmamıştı bugüne kadar

Allah yardımcınız olsun bebeğin inşallah sonuna kadar dayanır dualarım seninle 🤲
Ben bu haftalardan çok korkmaya başladım. 2. Trimester daha kolay geçiyor diyorlar ama burda da görüyoruz hic kolay değil yürüyüş bile yapmak istemiyorum. Bugün detaylim var özellikle rahim ağzını sorayım ne durumda ☹️
Sağol cnm inşallah .Rahim ağzı kısaldığı ultrasonda ya da ele anlaşılabiliyormuş ama bu doktor dediki misal bügün normalda yarın ağrı olur bir şey olur hemen kısarın anında oluşan bir şeymiş malesef o yüzden her şeye çok dikkat edin bir enfeksiyon beni buralara kadar sürükledi maleseff vaktinde bulunmasına rağmen

Kızlar iyi geceler. Kafama birşey takıldı bizim detaylımız 19. Haftaydı doktor kalp ve diper bazı organlar için tekrar gelseniz iyi olur dedi. Biz ancak önümüzdeki salıya randevu alabildik. O zamanda 22 hafta 3 günlük olacak geç olmaz mı acaba

Ben 23+4 de gittim doktor tam zamani net görüs aldım dedi. 24.haftaya kadar yolu var

Kızlar benim açıklığim yokmuş rahim ağzı kisalmış 1.8 . 1 saat önce yine doğum sancılarım başladı 😔 rahim ağzı tekrar kısalmış 1.1 olmuş be doktorun tahminince 2/3 güne bebek gelebilir . Bügün 23+0 olduk en azıdan daha 1 hafta daha beklese 24+0 olduğunda doğum yapsamda yaşama şansı çok yüksekmiş . Yüzük takabilmeleri için 0 ağrım olması lazımmış yarın bakacaklar ağrım hiç yoksa yüzük takacaklar . 2 şırınga kan aldılar test yapacaklar eğer uyumluysam antibiyotik başlatacaklar bebeğe eğer değilsem ben ne dersem onu yapacaklarmış ama riski ben almış olacağım normalde 24 haftalık olsam bana sormadan başlatabilirlermiş ama daha 1 hafta olduğu için o kadar gelişmemiş bu antibiyotikler için . Ve ben ne yapacağımı bilmiyorum inşallah olumlu çıkar test sonuçları yoksa riski göze alacağım ne gelirse allahtan gelir ben kör,sağır,sakat doğabilir diye ondan vazgeçmeyeceğim :KK43: çok üzgünüm nolur kizlar kendinize çok dikst edin bir enfeksiyon nelere sebeb olabilir görün lütfen çoook dikat edin

Canımmmm oglumu dogum yaptigim gün ayni haftalarda ikizler dogmustu. Benim oğlumda onlarda yogun bakimda kalmislardi. Sırıngayla besleniyorlardi. Ben sürekli onlara dua ediyordum. 1 yıl sonra yine hastanede karşılaştık maşallah tosun paşa olmuşlardi. Rabbim ömür verdiyse bizler bahaneyiz bol dua ve tevekkül et. Bende dya edeceğim

Bende de reflü var özellikle akşamları yemek borumun yandığını hissediyorum boğazımda yumru gibi bişey oluyor bu yüzden doğru düzgün yiyemiyorum çok geliyormuş gibi oluyor. Dr rennie Duo şurup verdi akşamları yatmadan içiyorum gece bı sıkıntım olmadı iyi geliyor. Şuan daha iyiyim bazen alevleniyor midem yukarı çıkıyor sanırım bebege yer acmak için yeri değişiyor diye düşünüyorum
O yumru hissine havuç iyi geldi bende. Acaba yanma başlamadan gaviscon şurubu düzenli kullansam engellemiş olur muyum bu yanmaları 🙁 deneyeyim bakalım

Kızlar benımde sankı böbreklerım agrıyor acaba enfeksiyon belırtısı olabılırmı? Dün soldu bugun sanki sag,, yani tam agri degil ara ara batma oluyor sanki,,, offf keske saglikla atlatsak bu hamileligi saglikla bebeklerimizi kucagimiza alip dogum hikayelerimizi paylassak🤲 Stres hic bitmiyor kucagimiza alana kadarda bitecek gibi durmuyor🤒

Kızlar benımde sankı böbreklerım agrıyor acaba enfeksiyon belırtısı olabılırmı? Dün soldu bugun sanki sag,, yani tam agri degil ara ara batma oluyor sanki,,, offf keske saglikla atlatsak bu hamileligi saglikla bebeklerimizi kucagimiza alip dogum hikayelerimizi paylassak🤲 Stres hic bitmiyor kucagimiza alana kadarda bitecek gibi durmuyor🤒

Canim benimde olmustu o yüzden doktorum böbreklerime ultrason istedi problem cikmamisti. Sen yinede kontrol ettir. Geçistirmemek lazim

Kızlar Instagram'dan Etlik Zübeyde Hanım sayfasına mesaj atmıştım hamile eğitimlerinize katılmak istiyorum diye onlarda haftamı sorup bir sonraki gruba alabileceklerini söylemişlerdi iki gün önce arayıp bir WhatsApp grubuna eklediler pazartesi de zoom üzerinden eğitimleri başlıyor.. Hala gruba ekleme yapıyorlar düşünürseniz sayfaya girip mesaj atabilirsiniz..

Sizle ayni durumdayim aclik hep normal ama tokulkta uksek cikti doktorunuz neler onerdi
bu gebeliğimde henüz yatırmadım 2 hafta sonra kontrolüm o zaman yaptıracam.önceki gebeliğimde diyet yaptım mesela kahvaltı saatim 8 di ara öğünlere hep dikkat ettim ve çay bardağı sütle şekeri dengeledim.kepekli ekmek yemiştim.yemek pörsüyonlarım az ama çeşitli daha az yağsız bol salata gibi.cok şükür sorunsuz atlattım.

Benimde kasıklarımda batma vardı yine hafif burda arkadaşları okudukça içim rahat etmedi dün gittim aile hekimine idrar tahlili verdim enfeksiyon oluşmuş yine ,doktoruma attım fitil ve şase verdi hafta içi tahlili yenileyeceğim hatta. Sende imkanın varsa hafta sonu girmeden tahlil ver canım ihmal etme için rahat etsin en azından

Benimde kasıklarımda batma vardı yine hafif burda arkadaşları okudukça içim rahat etmedi dün gittim aile hekimine idrar tahlili verdim enfeksiyon oluşmuş yine ,doktoruma attım fitil ve şase verdi hafta içi tahlili yenileyeceğim hatta. Sende imkanın varsa hafta sonu girmeden tahlil ver canım ihmal etme için rahat etsin en azından
Cok gecmis olsun idrarda yanma yok ama sk sik tuvaletteyim, ariycam doktorumu simdi sansima doktorlar erken kapaniyor bugun acaba p. Tesiyi beklesem gecmi olur 🤔 biraz daha sürse hastaneye giderim ordada yaparlar idrar tahlili

Haklisin en azindan icim rahat eder . En ufak rahatsizlikda korkar olduk😢

Banada doktor çocuk yerine gelmis spor yapabilirsin normal hayatina dönebilirsin dedi . Bugün evin koridorunda birkac tur attim belki şeker için faydasi olur die. yine alt karnim agrimaya başladi. En iyisi doktorun söylediklerinde bile vücudumuzu dinlemek

Banada doktor çocuk yerine gelmis spor yapabilirsin normal hayatina dönebilirsin dedi . Bugün evin koridorunda birkac tur attim belki şeker için faydasi olur die. yine alt karnim agrimaya başladi. En iyisi doktorun söylediklerinde bile vücudumuzu dinlemek
Aynen bende dün evde biraz fazla ayakda kaldim bugun asagiya baski artti . Herkes kendi vucudunu taniyor bencec riskli dogum haftasini gecene kadar dinlenmek sonucda hastaliklarin enfeksiyonlarin cogaldigi bir cagdayiz hastaneye doktora bile gitmemiz risk tasiyor ,, nekadar evde dikkat etsek okadar iyi hepimiz icinde 30 lu haftalardan sonra Allah buyukdur yavas yavas risk kalkar insallah

Merhaba ben de aranıza katıldım bugün sat 24 kasım. 4+3 karın usg kese göründü boyutu 3,87 mm henüz minicik 😊 6+1 de cagirdi tekrar. Bir dusugum var tromboz panelinde mthfr C677T heterozigot cikti belki kan sulandirici igne verebilirim bakicaz dedi doktor. Elenatal 1 verdi vitamin olarak. Bir de bebe aspirini kullaniyorum. Kesinlesene kadar da kimseye soylemiycez oyle karar aldik 😊🙏 Allah herkese bebeklerini sagsalim kucagina almayi nasip etsin.
merhaba nasil gidiyor hamilelik

coraspin ya da igne kullaniyormusunuz

X