2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aranızda nefes problemi yaşayan var mı kızlar? Bebekler baskı yapıyor doğru dürüst nefes alamıyor gibi hissediyorum. Bir de akşamları damarlarım şişiyor kabarıyor resmen kanın akışını hissediyorum
Ben 1 aydir felan cok sistim diye surekli nefesim bitiyo sanki . Ellerim baya bi sisti damarlar cok belli ama sol elim resmen kullanilmaz gibi asiri agriyor . doktor odem dedi ama eminimki degil . Film de cektiremiuorum mecbur dogumu bekliyecem . ama benim kizlar baski yapmiyor daha 🤷🏻‍♀️ ben kendi kendime sistim herhalde

Kızlar güzel bir yemek kokusu duydugunuzda bebeginiz harekete geçip tekmeliyo mu sizin de ? Ben ne zaman yemek yapmaya başlasam ya da çok açken hoşuma giden bir yemegi koklasam başlıyor kudurmaya 😁 merak edip baktım bebekler koku alabiliyormuş karnımızda meğer çok ilginç 🙊
Benimki normalde de çok hareketli maşallah ama 2 gündür farkettiğim suyu açınca içimde bi patırtı oluyo 🤣 özellikle mutfak çeşmesinde benim de aklıma acaba ani ses duyup korkup irkiliyo mu diye geliyo 😂
Kızlar selam, benimki 3 gündür pek sessiz. Çok az tekme atiyor, günde 2-3 kere fikan. Bugün de bir kere mi ne attı hafif de olduğu icin hareketi karıştırıyorum bazen. Geçen hafta daha hareketliydi bu hafta niye böyle anlamadim. Endişelendim bir şey yoktur değil mi? Sizde de böyle dalgalanmalar oluyor mu?
Benimde bir kere böyle oldu canım. Hatta randevumu öne çekmeyi düşündüm 1 gün sürdü bi kaç kere hissetmiştim ama normalde çok hareketli ve sağlam vuruşları olduğundan endişelendim. Ki o günde yorgundum stresli bi gün geçirmiştim iş yerinde ondan olabilir diye düşündüm. Belki sizinde öyle olabilir

Ben 1 aydir felan cok sistim diye surekli nefesim bitiyo sanki . Ellerim baya bi sisti damarlar cok belli ama sol elim resmen kullanilmaz gibi asiri agriyor . doktor odem dedi ama eminimki degil . Film de cektiremiuorum mecbur dogumu bekliyecem . ama benim kizlar baski yapmiyor daha 🤷🏻‍♀️ ben kendi kendime sistim herhalde
Canım benimki ödem gibi de değil sanki biri göbek deliğimden hava basıp gövdeyi şişirmiş gibi çözemedim. Ellerim ayaklarimda da şişme yok ama ödemi en aza indirmenin bir yolu var mı acaba? Şimdiden ödem tutmaya başladıysak son haftalarda ayağımıza ip bağlayıp balon niyetine gezdirmeleri lazım

Canım benimki ödem gibi de değil sanki biri göbek deliğimden hava basıp gövdeyi şişirmiş gibi çözemedim. Ellerim ayaklarimda da şişme yok ama ödemi en aza indirmenin bir yolu var mı acaba? Şimdiden ödem tutmaya başladıysak son haftalarda ayağımıza ip bağlayıp balon niyetine gezdirmeleri lazım
senin dedigin bana bazen oluyor mesela dun gece cok kotuydum dedigin gibi gobek deliginden bir rahatsizlik hissettim boyle gobegim patlayacak gibi sanki butun gece uyuyamadim . Kaynanamlarda yiyince daha cok ayaklarim felan sisiyo onlar tuzu cok aliyorlar ama evdeyken pek olmaz . Benim doktorum tuzu azalt ve terlik giy dedi baska bisi demedi 🤷🏻‍♀️

senin dedigin bana bazen oluyor mesela dun gece cok kotuydum dedigin gibi gobek deliginden bir rahatsizlik hissettim boyle gobegim patlayacak gibi sanki butun gece uyuyamadim . Kaynanamlarda yiyince daha cok ayaklarim felan sisiyo onlar tuzu cok aliyorlar ama evdeyken pek olmaz . Benim doktorum tuzu azalt ve terlik giy dedi baska bisi demedi 🤷🏻‍♀️
Sadece o kadar mıymış? Ben terliksiz gezemem evde ayaklarım yere değince icim bi tuhaf oluyor 🤣
Şalgam soğan falan da su tutuyormuş gerci midemden dolayı tüketmiyorum ama aklında bulunsun

Sadece o kadar mıymış? Ben terliksiz gezemem evde ayaklarım yere değince icim bi tuhaf oluyor 🤣
Şalgam soğan falan da su tutuyormuş gerci midemden dolayı tüketmiyorum ama aklında bulunsun
bende ayni sekilde . Ayaklarim sisnesini istemiyorum bazilarin ayaklari buyuyormus butun ayakabilar cop olmasin sorna ona uzuluyom 🤣 Ya ben herseyiii yiyorum iciyorum hic biseyden kismadim . doktorda butun tahliller normal dedi 🤷🏻‍♀️ abur cuburda yiyorum mesela . saglikli herseyi yiyorum anlamadim cogu kisi cok dikkat ediyor bendemi sorun var doktordami sorun var anlamadim .

bende ayni sekilde . Ayaklarim sisnesini istemiyorum bazilarin ayaklari buyuyormus butun ayakabilar cop olmasin sorna ona uzuluyom 🤣 Ya ben herseyiii yiyorum iciyorum hic biseyden kismadim . doktorda butun tahliller normal dedi 🤷🏻‍♀️ abur cuburda yiyorum mesela . saglikli herseyi yiyorum anlamadim cogu kisi cok dikkat ediyor bendemi sorun var doktordami sorun var anlamadim .
Yok bacim kıstığımdan degil midemi yakıyor soğan şalgam salçalı acılı şeyler ondan yemiyorum. Yersem pişman oluyorum yani🤣
Her şey normalse ye valla yiyememek daha kötü. Ayaklar kalıcı mi büyüyormuş yoksa? Hamileyken terlikle gezeriz havalar ısınınca o sorun degil de. Sonra küçülmeyecekse yandık

Yok bacim kıstığımdan degil midemi yakıyor soğan şalgam salçalı acılı şeyler ondan yemiyorum. Yersem pişman oluyorum yani🤣
Her şey normalse ye valla yiyememek daha kötü. Ayaklar kalıcı mi büyüyormuş yoksa? Hamileyken terlikle gezeriz havalar ısınınca o sorun degil de. Sonra küçülmeyecekse yandık
Benim aplaminki ve eltiminki 1/2 numara buyudu 🙄🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️. Bende baslarda hic bisey yiyemiyordum 15 haftaya kadar fekwn bulanti yanma 🤢 sorna acisini cikardim ama kisir tarzi ince bulgur beni cok yakiyor . butun ayakabilarim 36/37 numara azicik daha siserse ayagim hic biri olmayacak .

Bugün detaylı ultrasonum vardı çok şükür bir sıkıntı çıkmadı Dr herşeye normal dedi 🙏 ilk kez bebişimin yüzünü gördüm ve sanki kendi yüzümü görmüş gibi hissettim çok heyecanlandım❤️ 430 Gr ve 25 cm ölçtü. Raporu çıkarken verdi şimdi incelediğimde adete göre 21+6 iken raporda 21+3 çıkmış 3 gün geri olması çok da önemli değildir dimi? Bazı değerlerde de hafta olarak en fazla 1 hafta geri olacak şekilde farklılıklar var sizde de haftasından geri çıkan değerler var mı? Dr bunlardan hiç bahsetmedi normal heralde ama yine de tedirginlik oldu tabi 🙄
Canım genetik özelliklere göre değişiyor. Benim bebeğimin kafa ölçüsü 1 hafta geri çıktı kol ve bacak uzunluğu 1 hafta önde çıktı, karın çevresi de tam haftasında çıktı 😀 mesela benim ve eşimin ikimizin de kafatası küçük, minyon bize çekmiş, O yüzden buna takılmıyor doktorlar.

Kızlar perşembe günü işe giderken servisi kaçırıyordum yetiseyim diye birazcık koştum ama keşke kaçırsaydım dedim, 2 gündür yatıyorum karın kaslarım mahvoldu 🤦‍♀️ daha yeni yeni toparladım yataktan bile kalkamıyordum, bir de bebegin ayaklari tam orada vurdukça inliyordum. Siz siz olun koşmak zorunda kalırsanız göbeğinizi tutun da koşun, karın kaslarına çok yük biniyor sanırım ben hayatımda böyle kas ağrısı yaşamadım.

gecmiş olsun bu lastik dediginiz ne oluyor
Sağolun şöyle bir şey türkçe araştırdım hiç bilgi yok sadece almanca yazınca hakkında bilgi var .

Eklentiler

• CD5E9C8B-7C93-4923-99D5-52D9DA17806C.png
    CD5E9C8B-7C93-4923-99D5-52D9DA17806C.png
    354,4 KB · Görüntüleme: 61
Kızlar bebek arabalarında portbebe aparatı çok kullanılan birşey mi ? Yoksa bebek pusette mi daha rahat ediyor ? Tecrübeli anneler yorumlarınızı bekliyorum :)
Puset kullandık sonrasında da bebek arabasi şeklinde ama uyuyunca portbebe gibi yapıyorduk bebek arabasını klipsli şeklindeydi
Sağolun şöyle bir şey türkçe araştırdım hiç bilgi yok sadece almanca yazınca hakkında bilgi var .
Sen nasılsın bugün canım bebisin nasıl

Miktarini bilmiyorum ama hurma erken doguma sebebiyet verdigini bi kac yerde okumustum...ben de asiri severim ama korkudan tek bi tane dahi yemedim🤣🤤
Ben başından beri hurmayı hiç kısmadım Dubai’de yaşıyorum burada her yer hurma😂 aşırıya kaçmıyorum ama canım isterse de yiyorum.
Benim 2.gebeliğim ve çok farklı geliyor bana. İlkinde benim de ayaklarım büyüdü zaten büyüktü dert oldu bana😒 Kızımda ilk 3 ay kilo almamıştım kusmaktan kalan aylarda 15kg aldım. Bu sefer 23 haftada 10kg aldım ki elinden tatlıyı abur cuburu düşürmeyen birisi değilim dikkat etmeye çalışıyorum. Resmen balon gibi şişiyorum 80i geçmem inşallah diye dua ediyorum kendimi tutmasam 100kg olcam herhalde. Eşim de şaşırıyor bu kadar yemeyle nasıl böyle kilo alabiliyorum diye.

Benimki normalde de çok hareketli maşallah ama 2 gündür farkettiğim suyu açınca içimde bi patırtı oluyo 🤣 özellikle mutfak çeşmesinde benim de aklıma acaba ani ses duyup korkup irkiliyo mu diye geliyo 😂
Aaa suyu sevecek sizinki demek ki 😍 Evet bence de seslere tepki veriyorlar ben de şahit oldum 😁 mikserin sesinden korktu benimki de kıyamam icimde gerildigini hissettim. Hatta dün bilerek elle cırptım o yuzden 🤷🏻‍♀️

Bende bu akşamdan beri bunu araştırıyorum.Alirsam nasıl alayım diye ikisininde artıları eksileri var.Ama ben mesela gecelik tarzı şeyleri pek sevmem hele o dantelli şeyleri gecelikler de hiç sevmem.
Ben sade olsun istiyorum hani böyle gömlek pijamalar oluyor ya.Kimileri yazmış eski Forum gönderilerin de ben iki gecelik bir pijama aldım vs..O kadar gerekiyor mu ya🤔🙄
Tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok güzel olur nasıl almamız lazım kaç tane?😊
Ben ilk doğumumda gecelik de pijama da götürdüm.. sezeryan oldum, çıkıp yatağina gelince hemen üstten elbise gibi giydiriyorlar sana geceliği, rahat oluyor.. çünkü bacaklar falan uyuşuk ya, pijama giymek zor olur .. altına da bi tane depend hasta kilodu 🙄✌sonra ayaklaninca pijama takimimi giydim ..
Bu arada hasta kilodu alın kızlar rahat oluyo baya

Sen nasılsın bugün canım bebisin nasıl
Simdi baktılar cnm allaha şukur bu lastik dediğim şey işe yarıyor. Çok şükur bebekte gayet iyi . Bügün bol bol güzel haber alıyorum dünden beri yediğime dikat ettim sabah açlık şekerim 85 tokluk 133 çikti 1 hafta daha böyle devam ederse insüline gerek kalmayacak Allahıma binlerce şükürler olsun her şey yoluna giriyor yavaş yavaş

X