2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende 1 tane normal gömlek tarzi pijama takımı, 1 tane fotoğraf çekmek için hafif dantelli ve 1 gecelik düşünüyorum. Gecelik normalde kullanmam ama sezaryende dikiş falan olunca rahat edeyim diye düşündüm tabi emzirmeye uygun olanlardan alcam. Acaba altlı uslu olanlar sezaryen de rahat olur mu ki bilemedim 🙄

Rahatlik kişiden kişiye değisiyor canim ama ben normaldede gecelikle rahat edemezdim sezeryanla dogum yapincada altli üstlüyle rahat ettim. Cünku arada karnini kontrole geliyor.gecelik olunca aşagidan yukari geceliği soymak gerekti bende pijamayla degistirdim.

Canım sen sezaryen yapmıştın di mi ilk doğumu normal doğum ya da sezaryene göre fark ediyor mu elbise mi alt/üst takım şeklinde mi olmalı acaba

Evet canim sezeryan yaptim. Ben normaldede gecelikle hiç rahat edemem belkide oyüzden rahat edemedim hiç. Ilk gecelik giydim sonra doktor dikiş yerlerini muayeneye gelince karnimi açmak icin resmen soyunmak zorunda kaldim o yüzden alt üst giydim. Birde ben dantelli güpürlü gecelik vs hoşlanmiyorum. İnanki sezeryanla doğum yapinca zaten gözün dantel güpür görmüyor.

Simdi baktılar cnm allaha şukur bu lastik dediğim şey işe yarıyor. Çok şükur bebekte gayet iyi . Bügün bol bol güzel haber alıyorum dünden beri yediğime dikat ettim sabah açlık şekerim 85 tokluk 133 çikti 1 hafta daha böyle devam ederse insüline gerek kalmayacak Allahıma binlerce şükürler olsun her şey yoluna giriyor yavaş yavaş

Masallah canım maşallah aynı benim gibi oldu dikkat ve diyetle inşallah bu günleri atlatacağız

Simdi baktılar cnm allaha şukur bu lastik dediğim şey işe yarıyor. Çok şükur bebekte gayet iyi . Bügün bol bol güzel haber alıyorum dünden beri yediğime dikat ettim sabah açlık şekerim 85 tokluk 133 çikti 1 hafta daha böyle devam ederse insüline gerek kalmayacak Allahıma binlerce şükürler olsun her şey yoluna giriyor yavaş yavaş
Cokk cok sevindim hep aklimdaydin insallah dahada iyi olur saglikla alirsin kucagina.. hep dua ediyorum hepimizede rabbim saglikla kucaklarimiza versin cok zorlu süreclerden gecdik rabbim saglikla dogurdumm mesajlarinids yazmayi nasip etsin hepimize🤲

Cokk cok sevindim hep aklimdaydin insallah dahada iyi olur saglikla alirsin kucagina.. hep dua ediyorum hepimizede rabbim saglikla kucaklarimiza versin cok zorlu süreclerden gecdik rabbim saglikla dogurdumm mesajlarinids yazmayi nasip etsin hepimize🤲
Amin canım inşallah gerçekten anne olmak kolay değilmiş ne süreçlerden geçiyoruz ama allah büyüktü o güzel günleri de görmek nasip olacak bizlere ❤️🙏

Amin canım inşallah gerçekten anne olmak kolay değilmiş ne süreçlerden geçiyoruz ama allah büyüktü o güzel günleri de görmek nasip olacak bizlere ❤️🙏

Ahhh canım rahmetli ananeciğim analık mezara girmeden bitmez derdi. daha doğsunlar kakasının rengini ,çişini ,salyasıni ,sümüğünü, takip edeceğiz. Tiksindiğin herşeyi zevkle özveriyle yapacaksın. Oğlum bebekken gazı çıktı diye evde bayram sevinci olurdu. 😂

Kızlar bebek arabalarında portbebe aparatı çok kullanılan birşey mi ? Yoksa bebek pusette mi daha rahat ediyor ? Tecrübeli anneler yorumlarınızı bekliyorum :)

Canim kuzenim almistı. ona sordum. Çok kullanislı değil demisti. Zaten ilk 2 ay evden hastaneye gidilip geliniyor ve puset rahat oluyor ,sonraki 2 ayda belki kullanilabilir ama dönmeye haraketlenmeye başlayınca çöp oluyor ,değermi değmezmi sen karar ver demişti. Oyüzden ben araba koltugu olarakta kullanilabilen puset alıcam.

Herkese iyi günler iki gündür giremedim baya mesajlaşma olmuş. Hepsini okuyamadım ama son sayfada gördüğüm kadarıyla pijama gecelik konusu geçmiş. Ben tecrübemi söyleyim kardeşim lohusa takımından almıştı gecelik pijama sabahlık terlik taç falan. Gecelik giymeyi çok sevmiyorum rahat edemiyorum belki ondandır bilmiyorum ama bana çok lazım olmadı. Sezaryen sonrası dren takılmıştı kanı toplasın diye öyle olunca doğumdan sonra gecelik giyemedim zaten. Bir kere doğuma gereceğim zaman ameliyathaneye alınmadan başka bi odada ameliyat önlüğünü giydiriyorlar o zaman kolaylık olsun diye giymiştim (ben tıp fakültesinde yapmıştım doğumu. odanızda değil de ameliyathanenin orada başka bi odada giydiriyorlar. Özeller böyle değil ama) Bir de doktor sezaryen yerini kontrole gelince pijama daha rahat oluyor. Hasta kilodu (depent) falan kesinlikle alın ilk gün çok işe yarıyor. İkinci gün doktor giydirmedi dikiş yerlerini terletip dikişin tutmasını zorlaştırıyor diye. onun yerine ped kullan demişti. Bir de göğüs pedi alın yanınıza. Normal doğum yapanlar için gecelik daha rahat oluyormuş doğum sonrası kontroller için arkadaşlarımdan duyduğum kadarı ile.

Kızlar bebek arabalarında portbebe aparatı çok kullanılan birşey mi ? Yoksa bebek pusette mi daha rahat ediyor ? Tecrübeli anneler yorumlarınızı bekliyorum :)
Kizimda set olarak aldim pek kullanmadim yani puset daha ise yariyor arabada mecburi burda cunku , icinde uyudumu rahat eve tasinir disardada bebek arabasina takilirsa cok cok kullanisli olur ilk aylarda

Ortalık açılırsa ilk işim bebek arabası bakmak olacak. Chiccoya bakmak istiyorum. Bir de Macleranın baston poşetleri varmış üzerine anakucağı takılabilen. Şu şartlarda imkansız ama işten çıkış saatim bile 18.15 o da iyileştirilmiş hali

Gunaydin herkese. Birşey soracağim.

Doktorum akintim icin fitil vermisti Exagyn ismi. 6.gece koyduktan sonra bu sabah pembe akintiyla birlikte geldi geri fitil kalintisi. Sizlerin basina geldi mi hic boyle bisey? Korktum baya hic lekelenmem bile olmamisti hamileligin basindan beri.

Arkadaslar merhaba...ben uykudayken yani farkinda olmadan geriniyorum ve bu sabah tam gerinirken uyandim.. bebege bisey olur mu diye cok tirsiyorum nasil birakirim.bu huyumu onu da bilemiyorum🙄size de oluyor mu?

Arkadaslar merhaba...ben uykudayken yani farkinda olmadan geriniyorum ve bu sabah tam gerinirken uyandim.. bebege bisey olur mu diye cok tirsiyorum nasil birakirim.bu huyumu onu da bilemiyorum🙄size de oluyor mu?
Merhaba. Bunu ben de yapiyorum ama sakincasinin olmadigini dusunuyorum. Sonuc olarak hamile pilatesi vs egzersizi sirasinda benzer hareketler yapiliyor

Bende ayni şeyi yaşiyorum canım gerinirken uyaniyorum yarida kaliyor bende acabalardayım. Gerinmek iyi degil diyorlar.

Canim kuzenim almistı. ona sordum. Çok kullanislı değil demisti. Zaten ilk 2 ay evden hastaneye gidilip geliniyor ve puset rahat oluyor ,sonraki 2 ayda belki kullanilabilir ama dönmeye haraketlenmeye başlayınca çöp oluyor ,değermi değmezmi sen karar ver demişti. Oyüzden ben araba koltugu olarakta kullanilabilen puset alıcam.
Banada çok büyük ve gereksiz bi aparat gibi geldi de. Bazı bebek arabalarında onu ekstra alıyosun ondan sordum gerek var mıdır acaba diye sağol canım. S Sonbahar12345 banada öyle geldi bebek zaten arabada pusette olacak portbebe gereksiz geldi canım. Stokke lere bakıyorum ben portbebesi ayrı oluyo almaya gerek var mıdır diye düşünmüştüm ama vazgeçtim portbebe aparatından teşekkürler☺️

Benim aplaminki ve eltiminki 1/2 numara buyudu 🙄🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️. Bende baslarda hic bisey yiyemiyordum 15 haftaya kadar fekwn bulanti yanma 🤢 sorna acisini cikardim ama kisir tarzi ince bulgur beni cok yakiyor . butun ayakabilarim 36/37 numara azicik daha siserse ayagim hic biri olmayacak .
Kız senin yine iyiymiş 38 39 numara ayakkabı bulunuyor. Ben normalde 40 numara giyiyorum zor ayakkabı buluyorum düşünsene 42 numara olduğunu 🤣🤣

Evet canim sezeryan yaptim. Ben normaldede gecelikle hiç rahat edemem belkide oyüzden rahat edemedim hiç. Ilk gecelik giydim sonra doktor dikiş yerlerini muayeneye gelince karnimi açmak icin resmen soyunmak zorunda kaldim o yüzden alt üst giydim. Birde ben dantelli güpürlü gecelik vs hoşlanmiyorum. İnanki sezeryanla doğum yapinca zaten gözün dantel güpür görmüyor.
Anladım canım ben sezaryen dikişine iyi gelmez belki diye düşünüyordum alt üst takımın ama öyle değilse ikisinden de alınabilir 😍çok teşekkür ederim yorumun için 🙏🏻

Banada çok büyük ve gereksiz bi aparat gibi geldi de. Bazı bebek arabalarında onu ekstra alıyosun ondan sordum gerek var mıdır acaba diye sağol canım. S Sonbahar12345 banada öyle geldi bebek zaten arabada pusette olacak portbebe gereksiz geldi canım. Stokke lere bakıyorum ben portbebesi ayrı oluyo almaya gerek var mıdır diye düşünmüştüm ama vazgeçtim portbebe aparatından teşekkürler☺️
Aynen aldim ve attim bodruma cunku arabada uyuyordu bi yere gidince ve direk pusetiyle takardim arabaya.. pusetten cikar icine koy zor oluyordu arabaya bi battaniye serdinmi rahat rahat ayni görevi göruyor o aparatla,

X