2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar 19.hafta içerisindeyim, çok spesifik bi şekilde tarif etmeye çalışıcam ama umarım anlarsınız, bazen ayaktayken nefes verdiğimde yani karnımı serbest bıraktığımda karnımın altında tam çamaşır bitiş hizasında ağrı oluyor, daha önceki kramp ağrılarına çok benzemiyor gibi geldi. Bazen bununla birlikte sağ veya sol alt kasığımda da ağrı oluyor. Ama sadece ayaktayken oluyor bu? Böyle hisseden var mı normal midir sizce bu? Haftaya doktora soracağım ama hala bir hafta var kontrolüme

Kızlar 19.hafta içerisindeyim, çok spesifik bi şekilde tarif etmeye çalışıcam ama umarım anlarsınız, bazen ayaktayken nefes verdiğimde yani karnımı serbest bıraktığımda karnımın altında tam çamaşır bitiş hizasında ağrı oluyor, daha önceki kramp ağrılarına çok benzemiyor gibi geldi. Bazen bununla birlikte sağ veya sol alt kasığımda da ağrı oluyor. Ama sadece ayaktayken oluyor bu? Böyle hisseden var mı normal midir sizce bu? Haftaya doktora soracağım ama hala bir hafta var kontrolüme
Rahimi tutan bağlar geriliyor ayaktayken resmen lastik cekmesi gibi hissediyorum hem sağ hem solda. Çok normal, bel agrim da oluyor bu aralar. Doktorum da soylemisti zaten topallatacak kadar bacak agrilari ve kasık-bel agrilari yasayabilirsin normal diye.

Merhaba arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum detaylı ultrason için araştırma hastanesinde 23+5 için en erken tarih veriliyor sizce geç mi olur özelden daha erken bir tarihe mi randevu almalıyım ?

Merhaba arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum detaylı ultrason için araştırma hastanesinde 23+5 için en erken tarih veriliyor sizce geç mi olur özelden daha erken bir tarihe mi randevu almalıyım ?
Bana doktorum 24 haftaya kadar yapılır demişti bence sıkıntı olmaz bikaç gün

Doktorum paketli dondurma icin yasak yazmış kızlar ama ben çok seviyorum yazlari hergun yerim şimdi bile yemiş bulundum🤤😢 nasıl bir zararı olabilir ki 🙄

Eklentiler

• IMG_20210418_173047.jpg
    IMG_20210418_173047.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 100
Ben yurtdışında yaşıyorum doğuma Türkiye’ye geleceğim nasipse ilk doğumum sezeryan bu da öyle olur muhtemelen. Özele giderim diyordum ama bir arkadaşım şehir hastanesine git bence dedi aklıma düştü nasıl siz memnun musunuz araştırdınız mı doğumda nasılmış refakatçi kabul ediyorlar mıymış?
Normal dogumda kabul etmiyorlarmış diye duydum ama sezeryanda 1 refakatciye izin var odalri cok guzel temiz artik hepsi tek kisilik dogum yapan tanidiklar var hep memnun kaldilar bende dusunuyorum nasipse

Doktorum paketli dondurma icin yasak yazmış kızlar ama ben çok seviyorum yazlari hergun yerim şimdi bile yemiş bulundum🤤😢 nasıl bir zararı olabilir ki 🙄
Canım bunlara ne için yasak koydu sana. Dondurma konusuna gelincede maraş dondurması yani kutu da dondurmalar tüketebilirsin paketli olanlara yasak demiş

Size bişe sormak istiyorum progestan hala kullanıyo musunuz riskli olduğu için ben kullanıyorum bu haftadan sonra işe yarıyomu acaba
Progestan ben de hala kullanıyorum bebekler durursa 34.haftaya kadar da devam edicez demişti doktorum. Erken doğumu engelliyormuş diye bir söylenti var ne kadar doğru bilmiyorum.

Csnım sen şeker yükleme testi yaptırdın mı
Yok kuzum detaylıdaki perinatolog gerekli görürse yaparız demişti doktorum 19.haftada. Perinatolog herhangi bir sey demedi sonrasında kendi doktoruma da gitmedim. Yarın kontrolüm var soracağım bakalım isteyecek mi.
Sen yaptırdın mi kaçıncı haftalarda yapılıyor tam olarak? Korkuyorum da valla gebelik şekeri çıkacak diye bi o çıkmadı çünkü.

Yok kuzum detaylıdaki perinatolog gerekli görürse yaparız demişti doktorum 19.haftada. Perinatolog herhangi bir sey demedi sonrasında kendi doktoruma da gitmedim. Yarın kontrolüm var soracağım bakalım isteyecek mi.
Sen yaptırdın mi kaçıncı haftalarda yapılıyor tam olarak? Korkuyorum da valla gebelik şekeri çıkacak diye bi o çıkmadı çünkü.
Sor canım doktor uygun görürse yaptır ben yapılması taraftarıyım. Benim de yarın canım 9.30 randevum çıkacağını düşünüyorum büyük ihtimalle inşallah çıkmazda tabi

Kizlar selamlar.. Hic akinti sorunu yasayaniniz oldumu ben diger iki hamileligimde boyle bisi gormedim.. Temiz tutmak icin gunde kac defa ic camasari degistiriyorum mantar olmasin diye. Doktor bu hafta idrar testi yapti bakalim..

Sor canım doktor uygun görürse yaptır ben yapılması taraftarıyım. Benim de yarın canım 9.30 randevum çıkacağını düşünüyorum büyük ihtimalle inşallah çıkmazda tabi
Inşallah çıkmaz şimdiye kadar iyi kötü geldik çok şükür. Şimdiden sonrası da sorunsuz geçse 🤗

Size bişe sormak istiyorum progestan hala kullanıyo musunuz riskli olduğu için ben kullanıyorum bu haftadan sonra işe yarıyomu acaba
Merhaba ben duphaston kullaniyorum ve saniri..progestandan daha etkili ilac ve doktorum 24.haftaya kadar sabah 1 aksam 1 seklinde kullanmaya devam dedi..ben bir de prolutin ignesi de hafta 1 vuruluyorum onu da 28.haftaya.kadar kullancaz dedi🙄

X