2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İnternetteki yorumlarda kalabalık gebeler maskesiz geziyor falan yazıyordu öyle mi
Hayır canım heryer güvenlik dolu maskeni indirsen uyarıyorlar. Kalabalıklık olarak kadın doğumda kadından çok amcalar var güvenlikler dışarı çıkarsada baş edemiyor 😃 muayene olduğun yer de haftanın gününe bağlı pazartesi gidersen kalabalık oluyor ama hafta ortaları ve sabah erken saatler gayet boş oluyor ☺️ Ama Pazartesi hep kalabalık oluyor dediğim gibi sadece muayene olacaklar girse yaşlı amcalar bile kadın doğumda uyarıyorlar çıkarmaya çalışıyorlar ama nafile . Bu arada eşi bırak muayene haneye hastaneye almıyorlar 😃 ama ilgi güzel

Hayır canım heryer güvenlik dolu maskeni indirsen uyarıyorlar. Kalabalıklık olarak kadın doğumda kadından çok amcalar var güvenlikler dışarı çıkarsada baş edemiyor 😃 muayene olduğun yer de haftanın gününe bağlı pazartesi gidersen kalabalık oluyor ama hafta ortaları ve sabah erken saatler gayet boş oluyor ☺️ Ama Pazartesi hep kalabalık oluyor dediğim gibi sadece muayene olacaklar girse yaşlı amcalar bile kadın doğumda uyarıyorlar çıkarmaya çalışıyorlar ama nafile . Bu arada eşi bırak muayene haneye hastaneye almıyorlar 😃 ama ilgi güzel
Eşimiz refakatçi kalabilir mi peki ona da mı izin vermezler

22-23 haftalarda olup , bazen çamaşırında akıntı kaygan şeklinde değil de , böyle sıvı sarı pütürcükleri olan avuc içinin yarısı kadar ıslaklık görüyorum kendimde. özellikle tuvalete sıkıştıysam bunla karşılaşıyorum .
ama kokladıgımda idrar gibi degil. Böyle detaylı bilgi verdim ama merak ediyorum başına gelen var mı?

Sağolun şöyle bir şey türkçe araştırdım hiç bilgi yok sadece almanca yazınca hakkında bilgi var .
Anladimm serklaj yaptilar size,ya ayni sorun bende de var,rahim kisalmasi,hatta ilk ogrendigimde gruba yazmistim goren duyan bilen var mi diye ama vevap alamamistim 😐 Ben şuanlik igne ve ilaclarla devam ediyorum biraz toparladi gibi. Ama bu serklaj size eminim cok iyi gelir,sakın stres yapip caninizi sıkmayin

Dondurma, cips, sucuklu yumurta, sarısina banmalık göz yumurta, cips, nutella ne ararsan yiyorum valla 😃 her gün degil ama cnm çektiğinde yiyorum. Hiç sorun olmadı. Abartıp her gün her gün yenmediği sürece de sorun olacağını sanmıyorum.
Dediklerinin hepsini ben de yiyorum ama bi şu yumurtaya cesaret edemiyorum ☹ çok pişmiş yumurta kadar zor yenen birşey yok bence. Yumurtadan soğudum resmen 😭

Kızlar herkese iyi haftalar 🐣h&m’de 2004 koduyla yüzde 20 indirim oluyor haber vermek istedim biraz daha uyguna almak isteyen varsa 🥴🤩

Eklentiler

• 74A159DF-EAE5-41A1-A694-0B3A9E0BC35F.png
    74A159DF-EAE5-41A1-A694-0B3A9E0BC35F.png
    403,1 KB · Görüntüleme: 48
22-23 haftalarda olup , bazen çamaşırında akıntı kaygan şeklinde değil de , böyle sıvı sarı pütürcükleri olan avuc içinin yarısı kadar ıslaklık görüyorum kendimde. özellikle tuvalete sıkıştıysam bunla karşılaşıyorum .
ama kokladıgımda idrar gibi degil. Böyle detaylı bilgi verdim ama merak ediyorum başına gelen var mı?
bendede oluyor her gittiğimde doktoruma soruyorum normal diyor idrar kültürlerim normal çıkıyor.bilmiyorum insallah normaldir kokusuz ve yeşil olmadığı sürece sorun yok diyor doktorum.

İzlediğiniz bir video var mı yoga için ya da takip ettiğiniz bir hesap
Merhaba genelde youtube pregnancy and postpartum tv diye bi kanal var oradan seçiyorum egzersizleri. Uzman bi eğitmen hatta normal doğumu kolaylaştıran yırtılmayı engelleyen egzersiz videoları bile var ileriki haftalar için

Benim bel fıtığım var, hatta 2 sene önce ameliyat olmuştum yine tekrarlamıştı. Hamileliğimin başından beni çok zorladı beni. Otururken ağrıyor en çok. Fizik tedavi doktoru bel kaslarımda spazm olduğunu söyledi iki hafta önce. Günde 2 defa 20 şer dakika sıcak uyguladım, daha iyi oldu.
Teşekkür ederim cevabınız için benimde en çok otururken ağrıyo tam ortasında belimin 🥴

Eşimiz refakatçi kalabilir mi peki ona da mı izin vermezler
Sezeryan olursa bir refakatçı alınıyor. Normal doğumda alınmıyormuş normalde ama online gebe okulu açmışlar 24. Haftadan sonra refakatçi kalmasını istediğin kişi ile girip haftada 2 gün eğitim alıyormuşsun zoom üzerinden. Senin ve refakatçi olarak gösterdiğin kişinin bilgilerini alıyorlar ve derslere katılırsa normal doğumda bile refakatçin olarak kabul ediyorlar hatta doğuma bile alıyorlarmış eğitim verdikleri için. Ama ilk kimin bilgilerini verdiysen onu sonradan değiştiremiyorsun. İlk eşininin bilgisini verdin diyelim doğuma yakın annem girsin dersen kabul edilmiyormuş.

merhaba,

Bende de akıntı ara ara sıvı şekilde idrar kaçırdım gibi hissediyorum ama idrar değil.

Ben ekşi peynir suyu gibi kokuyor dr a her demem de cevap vermitor malesef

Dediklerinin hepsini ben de yiyorum ama bi şu yumurtaya cesaret edemiyorum ☹ çok pişmiş yumurta kadar zor yenen birşey yok bence. Yumurtadan soğudum resmen 😭
Ay ben de hiç sevmem katı katı. Bi de sucuklu yapıp banmaya da bayilirim🤣 arada sırada yiyebilirsiniz ya bizimki de can🤭 ben de cesaret edemiyordum ama bi gün aman dedim ne olacak. Oh be dedim özlemisim böyle yemeyi :)) Bebeğin de hoşuna gitti tekmelemişti baya kahvaltıdan sonra🤪 anne mutlu bebek mutlu bence.. sakatat midye kokoreç çok sevmeme rağmen onları tüketmiyorum ne olur ne olmaz ama diğerlerinden bişey olmaz 9 ay geçmiyo yasak olan cezbediyo valla :))

Anladimm serklaj yaptilar size,ya ayni sorun bende de var,rahim kisalmasi,hatta ilk ogrendigimde gruba yazmistim goren duyan bilen var mi diye ama vevap alamamistim 😐 Ben şuanlik igne ve ilaclarla devam ediyorum biraz toparladi gibi. Ama bu serklaj size eminim cok iyi gelir,sakın stres yapip caninizi sıkmayin
İnşallah tek umudum bu çünkü sizin ne kadar kısa ben hastaneye girdigimde 1.8 dedi doktor 2 gün içinde 1.1 e düştü

Merhaba benimde öyleydi enfeksiyondan şüphelendim vee enfeksiyon çıkmış bugün hemen ilaca başlattı dr. Um ama benim yanma hırsım de oluyordu.

Canım çok istediyse iyice pişirip tadına bakıyorum, doyumluk değil ama tadımlık. Bakla da yedim, sucuk da yedim, hatta pişirilmiş bazı sışilerden bile yedim bir kaç kez. Kelle paça içtiğim de oldu, ciğer yediğim de oldu. Nutellanın zararlı olduğu da burada gördüm onu da tükettim azıcık azıcık. Nescafe hiç içmedim, kahveyi iki üç haftada bir fırt belki içmişimdir. Çok açık renkli su gibi çay tüketiyorum, doktor zararı yok dedi. İyice pişirmeden yumurta yemiyorum, tereyağında pişip yemek en güzeli, isterseniz sebzelerle avakadoyl vs omlet yapıp tüketin.
kuru meyveler, ceviz- badem gibi kuruyemişler, bolca süt-yoğurt-ayran, meyve derken kilo üzerine kilo ekliyorum bu işin sonu ne olacak bakalım.

Kızlar benim sabahtan beri su gibi alıntım var idrar kaçırıyormuşum gibi. Altım sükekli ıslak. Bu gelen bebeklerin suyu değildir dimi?
Sağdaki yine iyi de soldakinin hareketleri az bugün.
Doktorunuzla iletişime geçin, su olabilir belki. Benim doktorum üç durumda kesinlikle ara demişti: biri su gelmesi, diğeri kanama, üçüncüsü geçmeyen ağrı

X