2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar benim sabahtan beri su gibi alıntım var idrar kaçırıyormuşum gibi. Altım sükekli ıslak. Bu gelen bebeklerin suyu değildir dimi?
Sağdaki yine iyi de soldakinin hareketleri az bugün.
canım gecen haftalarda sudan süphelenip gitmiştim bende . alttan muayene ile baktı . rahim kapalı dedi. eger imkanın varsa bi acile görün cok su geliyorsa

İnşallah tek umudum bu çünkü sizin ne kadar kısa ben hastaneye girdigimde 1.8 dedi doktor 2 gün içinde 1.1 e düştü
Siz de serklaj mı yaptırdınız? Benim 16.5-17mm gibi oldu ve serklaj atıldı bir 5 gün önce. Epey gerginim açıkçası. Doktorum yataktan çıkma demedi ama genel istirahat halinde ol dedi.
Sürekli kendimi dinlediğim için, ister istemez oram buram ağrıyo gibi geliyor ya da değişik rahatsızlıklar hissediyorum. Sizin serklaj sonrası süreciniz nasıl geçti acaba? Full yatış hali mi yoksa ev içi işleri ( en azından hazır yemeği tabağına alıp yeme vs. gibi ) yapabildiniz mi? Böyle yerimden kalkmadan her şeyi de eşim ya da annemden istiyorum, insan hiç rahat edemiyo.

canım gecen haftalarda sudan süphelenip gitmiştim bende . alttan muayene ile baktı . rahim kapalı dedi. eger imkanın varsa bi acile görün cok su geliyorsa
Çok değil canım ama idrar kaçırmışım gibi sürekli altın ıslak bugün. Soldaki bebek de hareketlerinde azalma var geldim doktora

Ay ben de hiç sevmem katı katı. Bi de sucuklu yapıp banmaya da bayilirim🤣 arada sırada yiyebilirsiniz ya bizimki de can🤭 ben de cesaret edemiyordum ama bi gün aman dedim ne olacak. Oh be dedim özlemisim böyle yemeyi :)) Bebeğin de hoşuna gitti tekmelemişti baya kahvaltıdan sonra🤪 anne mutlu bebek mutlu bence.. sakatat midye kokoreç çok sevmeme rağmen onları tüketmiyorum ne olur ne olmaz ama diğerlerinden bişey olmaz 9 ay geçmiyo yasak olan cezbediyo valla :))
Yemek konusunda ruh eşimi buldum resmen 😂😂😂

Teşekkür ederim cevabınız için benimde en çok otururken ağrıyo tam ortasında belimin 🥴
Rica ederim 😊 Malum korona tehlikesi nedeniyle mümkün olduğunca az risk almak istiyoruz ama ben mecburen fizik tedavi doktoruna gidiyorum ağrılarım arttıkça. Şimdi osteopati tedavisine başladım, bu hafta 2. seansa gideceğim. Onun dışında ağrılı günler sıcak uygulama beni rahatlatmıştı. Doktor belimi soğuktan, cereyandan mutlaka korumam gerektiğini söyledi. Ve tabii ters hareketler, ağır kaldırma da yasak bizim için. İstirahat iyi geliyor, mümkün olduğunca. Yaz kış pamuklu atlet giymeye dikkat ediyorum. Artık dikkat ede ede bu süreci sağlıkla atlatırız inşallah 😊

Kızlar benim sabahtan beri su gibi alıntım var idrar kaçırıyormuşum gibi. Altım sükekli ıslak. Bu gelen bebeklerin suyu değildir dimi?
Sağdaki yine iyi de soldakinin hareketleri az bugün.
Canım 1 çay bardağından azsa sorun yok diyorlar ama gidip muayne olmanda fayda var

Siz de serklaj mı yaptırdınız? Benim 16.5-17mm gibi oldu ve serklaj atıldı bir 5 gün önce. Epey gerginim açıkçası. Doktorum yataktan çıkma demedi ama genel istirahat halinde ol dedi.
Sürekli kendimi dinlediğim için, ister istemez oram buram ağrıyo gibi geliyor ya da değişik rahatsızlıklar hissediyorum. Sizin serklaj sonrası süreciniz nasıl geçti acaba? Full yatış hali mi yoksa ev içi işleri ( en azından hazır yemeği tabağına alıp yeme vs. gibi ) yapabildiniz mi? Böyle yerimden kalkmadan her şeyi de eşim ya da annemden istiyorum, insan hiç rahat edemiyo.
Serklaj sonrası ilk bir kaç gün çok önemli dikişin tutması için. Olabildiği kadar yat. Eğilip kalkma, yukarılardan bir şeyler almak için falan uzanma. Tuvalet dışında kalmadım desem yeridir. Yemeğimi falan yatağa getirdiler o şekilde yedim yemeklerimi. Annenizde yanınızdaymış ne güzel, şanslısınız benim bu sefer annem gelemedi Kv var Allah razı olsun ondan yoksa tek başıma küçük çocukla çok zorlanırdım. Bunlar geçici bi süreç öyle düşün.

Kızlar 19.hafta içerisindeyim, çok spesifik bi şekilde tarif etmeye çalışıcam ama umarım anlarsınız, bazen ayaktayken nefes verdiğimde yani karnımı serbest bıraktığımda karnımın altında tam çamaşır bitiş hizasında ağrı oluyor, daha önceki kramp ağrılarına çok benzemiyor gibi geldi. Bazen bununla birlikte sağ veya sol alt kasığımda da ağrı oluyor. Ama sadece ayaktayken oluyor bu? Böyle hisseden var mı normal midir sizce bu? Haftaya doktora soracağım ama hala bir hafta var kontrolüme
19.haftada bendede oluyordu doktor rahmın buyuyor bebek buyuyor normal demısti

22-23 haftalarda olup , bazen çamaşırında akıntı kaygan şeklinde değil de , böyle sıvı sarı pütürcükleri olan avuc içinin yarısı kadar ıslaklık görüyorum kendimde. özellikle tuvalete sıkıştıysam bunla karşılaşıyorum .
ama kokladıgımda idrar gibi degil. Böyle detaylı bilgi verdim ama merak ediyorum başına gelen var mı?
Benımde oyle oluyordu doktor bana vajınal krem verdı aynen ozellıkle cok sıkıstıysam baya ıslaklık oluyor enz ıkı kere degstrmk zorunda kalıyorum ıc camasrmı

Bizde şeker yüklememizi yaptık teyzeleri ☺️ Önce suyum ve bebeğin haftası kontrol edildi ikiside haftayla uyumlu bir sorun yok dedi çok şükür. Ben 50 lik içtim bir saat sonra tek kan alındı. İçtiğim elmalı gazoz gibiydi 😅 içimi ferahlattı bir tane daha içerdim bildiğiniz elmalı gazoz . Meyveli gazozu çok severim belki ondan zorlanmadım 😅 benim değerim 100 çıktı 140 altı olmalıymış çok şükür bende şeker yok ☺️ Kesin çıkar gözüyle bakıyordum ama 😃

Bizde şeker yüklememizi yaptık teyzeleri ☺️ Önce suyum ve bebeğin haftası kontrol edildi ikiside haftayla uyumlu bir sorun yok dedi çok şükür. Ben 50 lik içtim bir saat sonra tek kan alındı. İçtiğim elmalı gazoz gibiydi 😅 içimi ferahlattı bir tane daha içerdim bildiğiniz elmalı gazoz . Meyveli gazozu çok severim belki ondan zorlanmadım 😅 benim değerim 100 çıktı 140 altı olmalıymış çok şükür bende şeker yok ☺️ Kesin çıkar gözüyle bakıyordum ama 😃

Gozunaydın canim saglıkla devam eder inşallah

kızlar bügün ile beraber 3 gün oldu wc gidemiyorum ağizdan çikolata şeklinde ilaç verdiler işe yaramadı fitil verdiler o da işe yaramadı fitil karın ağrısı yapti wc gittim fitili çıkartım sadece :KK43: lavman yapmayı duşünüyorum ama bebeğe zararı olur mu bilmiyorum karnım taş gibi oldu ağrım oluyor yemek yemek istemiyorum tüm gündür sivi tukettim sicak su bile içtim sabah aç karnına çayıma yağa katım içtim akşam erik yedim yatmadan yapacak birşeyim kalmadı çaresizlikten ağlayacağim artık o dereceye geldim 😕😕

Gozunaydın canim saglıkla devam eder inşallah
İnşallah 🤲🏻 Hepimizin sağlıkla devam eder☺️ Aslında bana 50 lik verdiler başkalarına 75 lik verdiler bir kısmımıza 50 lik bir kısmımıza 75 lik neden öyle oldu anlamadım bende direk 75 lik içerim diyordum. Bana. Sadece ailede şeker hastası varmı diye sordular yok dedim 🤔 aklım karıştı

Enfeksiyon varmış kızlar erken fark etmişim çok şükür sularında azalma yok. Cok kilo almışım yalnız hamur işi tatlıyı yasakladı.😓
Geçmiş olsun canım benide bu gün enfeksiyon için yatıracaklardı ama enfeksiyon bölümüde görsün dedi . Enfeksiyon bölümü augmentin 1000 mg verdi bir hafta iç gel dedi bakalım dozu fazla gibi ama kullansammı muallakta kaldım.

X