2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar günaydın
Sabahtan beri karnım ağrıyor bağırsaklarım gurul gurul. Dışarı çıktım sabah bir kez öyle İshal gibi de değilim ama tam boşalmıyormuş gibi hissediyorum hala ağrı var. Bir de kaç ay sonra istifra ettim 😢 endişelenmeli miyim ne yapsam ki
benimde bugün bütün gün karnım ağrıdı :KK43:

kızlar bügün ile beraber 3 gün oldu wc gidemiyorum ağizdan çikolata şeklinde ilaç verdiler işe yaramadı fitil verdiler o da işe yaramadı fitil karın ağrısı yapti wc gittim fitili çıkartım sadece :KK43: lavman yapmayı duşünüyorum ama bebeğe zararı olur mu bilmiyorum karnım taş gibi oldu ağrım oluyor yemek yemek istemiyorum tüm gündür sivi tukettim sicak su bile içtim sabah aç karnına çayıma yağa katım içtim akşam erik yedim yatmadan yapacak birşeyim kalmadı çaresizlikten ağlayacağim artık o dereceye geldim 😕😕
ah ben neler çektim aynı durumu bende yaşadım lavman yaptır cok basit bir işlem 3 dakika sonra rahatlayacaksın zorlamak daha kötü bebeğe zararı yok lavmanın

Ay ben de hiç sevmem katı katı. Bi de sucuklu yapıp banmaya da bayilirim🤣 arada sırada yiyebilirsiniz ya bizimki de can🤭 ben de cesaret edemiyordum ama bi gün aman dedim ne olacak. Oh be dedim özlemisim böyle yemeyi :)) Bebeğin de hoşuna gitti tekmelemişti baya kahvaltıdan sonra🤪 anne mutlu bebek mutlu bence.. sakatat midye kokoreç çok sevmeme rağmen onları tüketmiyorum ne olur ne olmaz ama diğerlerinden bişey olmaz 9 ay geçmiyo yasak olan cezbediyo valla :))
Valla nerdeyse aynıyız 😂ama ben 1 kez çeyrek kokoreç yedim dayanamayıp 😂bide doktorumun bana aşıladığı mantık şu; herşey yiyebilirsin ama az ve kararında, başta maydonoz ve midyeyi sordum oturup 20 tane yemiceksin tabiki 1-2 tane midyeden veya birkaç dal maydonozdan bişey olmaz dedi 🙊

Valla nerdeyse aynıyız 😂ama ben 1 kez çeyrek kokoreç yedim dayanamayıp 😂bide doktorumun bana aşıladığı mantık şu; herşey yiyebilirsin ama az ve kararında, başta maydonoz ve midyeyi sordum oturup 20 tane yemiceksin tabiki 1-2 tane midyeden veya birkaç dal maydonozdan bişey olmaz dedi 🙊
Ben de yiyorum maydonoz falan ama midye sonu gelmeyen bişey benim için hiç yemesem o zehri almasam daha iyi 😹

Merhaba genelde youtube pregnancy and postpartum tv diye bi kanal var oradan seçiyorum egzersizleri. Uzman bi eğitmen hatta normal doğumu kolaylaştıran yırtılmayı engelleyen egzersiz videoları bile var ileriki haftalar için
Teşekkürler canım🥰 ben de bir bakayım hareket etmeyince içtiğim su bile kilo yapıyor şu hamilelikte
Sezeryan olursa bir refakatçı alınıyor. Normal doğumda alınmıyormuş normalde ama online gebe okulu açmışlar 24. Haftadan sonra refakatçi kalmasını istediğin kişi ile girip haftada 2 gün eğitim alıyormuşsun zoom üzerinden. Senin ve refakatçi olarak gösterdiğin kişinin bilgilerini alıyorlar ve derslere katılırsa normal doğumda bile refakatçin olarak kabul ediyorlar hatta doğuma bile alıyorlarmış eğitim verdikleri için. Ama ilk kimin bilgilerini verdiysen onu sonradan değiştiremiyorsun. İlk eşininin bilgisini verdin diyelim doğuma yakın annem girsin dersen kabul edilmiyormuş.
Benim eşim kalacak ama hayatta oturup eğitime katılmaz benimle😅

kızlar bügün ile beraber 3 gün oldu wc gidemiyorum ağizdan çikolata şeklinde ilaç verdiler işe yaramadı fitil verdiler o da işe yaramadı fitil karın ağrısı yapti wc gittim fitili çıkartım sadece :KK43: lavman yapmayı duşünüyorum ama bebeğe zararı olur mu bilmiyorum karnım taş gibi oldu ağrım oluyor yemek yemek istemiyorum tüm gündür sivi tukettim sicak su bile içtim sabah aç karnına çayıma yağa katım içtim akşam erik yedim yatmadan yapacak birşeyim kalmadı çaresizlikten ağlayacağim artık o dereceye geldim 😕😕
Ben hep aktivia yogurtta yiyordum sabahlari bagirssklari calistiriyor 1 2 hafta yiyince faydasini gördüm baya,, bagirsak problemi olanlara iyi geliyor

benimde bugün bütün gün karnım ağrıdı :KK43:
Bugun benim de kasılma gibi acı gibi biseyler oldu yattim uyudum gecti ama ayakta durmak hic yaramiyor anladim. Bir de soyle bisey yaziyordu gebelik takvimimde tesaduf, alt karnı acıyanlar ağrıyanlar varsa rahatlasin diye atayim dedim fotosunu 😊

Eklentiler

• Screenshot_20210420-002827_Gn Gn Gebelik.jpg
    Screenshot_20210420-002827_Gn Gn Gebelik.jpg
    123,7 KB · Görüntüleme: 85
hanımlar son zamanlarda ağzımda fazla tükürük salgısı olmaya başladı böyle olan var mı? araştırdım biraz sık sık bir şey yemek gerekiyor yazıyordu. Midem her zaman almıyor. Bu biraz arttığı zaman midem bulanıyor. Geçer mi yoksa bir sebebi falan mı var ki?
Canım tüküruk salgısı kacinci haftada bitti senin aynı durumu şuan bende yaşıyorum

Kızlar Ankara’da özele giden varsa yorum alabilir miyim doktorlarınız ve hastaneleriniz için?
Canım ben a life hospital e gidiyorum doktorum Alptekin Alagöz, ben memnunum bilgili bir doktor ama biraz soğuk, çok muhabbet etmiyor sorarsan kısa kısa cevaplar veriyor ama her gittiğimde bebegin kolunu bacağını kafasını rahim ağzı uzunluğunu falan ölçüyor hiç üşenmiyor, kordon kan akımına falan bakıyor. Aynı hastanede ebru biberoglu var bir de o da çok iyi bir doktor aynı zamanda perintalog ama çok yoğun oluyor o yüzden ben onla devam etmedim Alptekin hocaya geçtim.

5 günlük antibiyotik yazmış aksef adı. Günde 3 litre su içiyorum ama genede durum bu olmuş 😔
5 gün sonra hemen kontrole git antibiyotik içtin diye salma canım valla benim ağzım yandı o yuzden herkeze söyluyorum 🙂 ben yaşıyorum hala bunun çilesini allah kimseye de göstermesin

ah ben neler çektim aynı durumu bende yaşadım lavman yaptır cok basit bir işlem 3 dakika sonra rahatlayacaksın zorlamak daha kötü bebeğe zararı yok lavmanın
Çok teşekkür ederim lavman sık yapılmadığı surece zararı yokmuş şükür.ama insan yinede korkuyo işte

Şeker yuklemesıne geldım hem kan aldılar hem seker aletıyle baktılar seker aletınde sonuc 100 cıktı 😩yuksekmıs sınır 87 dedı hemsıre neolacak sımdı

X