2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
kızlar günaydın iki gecedir uykuda avuç içlerim alev gibi yanıyor.neden olur normal midir.2 gün sonra şeker yüklemesi olcak bakalım ondan mı.yaşayan var mı benden başka.

Herkese Selam, güzel bir hafta diliyorumm.. Çok şükür sorunsuz bir hamilelik geçiriyorum biraz yapı olarak da evhamlı biri değilim. Doktora gittiğimde de sağolsun herşeyi anlattığı için pek soru sormuyorum bir de bebişi görme heyecanı oluyor unutuyorum :) Benim bir süredir genital bölgemin yanındaki kemiklerimde ağrı oluyor. O kemiklerin adını da bilmiyorum tam bacak ile genital bölgenin birleştiği yer. Örneğin bir süre oturdum diyelim ayağa kalkınca birden ağrı oluyor, ya da azıcık yürüyeyim hemen kemiklerime ağrı giriyor. Bu durumun kalsiyum eksikliğiyle bir ilgisi olabilir mi doktora sormalı mıyım? 4 kilo aldım vücut ağırlaştıkca hareketsizliktendir diye düşünüyorum ama yine de emin olmak istedim.. Teşekkürler:KK200:

Herkese Selam, güzel bir hafta diliyorumm.. Çok şükür sorunsuz bir hamilelik geçiriyorum biraz yapı olarak da evhamlı biri değilim. Doktora gittiğimde de sağolsun herşeyi anlattığı için pek soru sormuyorum bir de bebişi görme heyecanı oluyor unutuyorum :) Benim bir süredir genital bölgemin yanındaki kemiklerimde ağrı oluyor. O kemiklerin adını da bilmiyorum tam bacak ile genital bölgenin birleştiği yer. Örneğin bir süre oturdum diyelim ayağa kalkınca birden ağrı oluyor, ya da azıcık yürüyeyim hemen kemiklerime ağrı giriyor. Bu durumun kalsiyum eksikliğiyle bir ilgisi olabilir mi doktora sormalı mıyım? 4 kilo aldım vücut ağırlaştıkca hareketsizliktendir diye düşünüyorum ama yine de emin olmak istedim.. Teşekkürler:KK200:
Günaydın bende de oluyor o ağrı uzanıp ya da oturup ayağa kalktığında daha bir hissediyorsundur.gecen hafta sordum çok normal dedi.pelvis kemiği tam altta.bebekler büyüdükçe baskı yapıyormuş ağrı oluyormuş.korkacak birşey yok dedi .🙂

Günaydın kızlar dünden beri pek giremedim. Dün midem ağrıdı çok. Sanırım üşüttüm sırtımda agriyordu. Insan herseyden korkar oldu

kızlar göbek deliğinizin etrafında hafif morluk var mı? benim göbegim haftaöa göre biraz büyük göbek deligimde 2 haftadır cok hafif morluk var etrafını kapatan . normal mi sizce ?

Merhaba arkadaşlar :) Alakasız ve karmaşık bir soru olacak sanıyorum bu. Ama belki fikir paylaşacak olan vardır.
Bebek odasının düzenlemesi tarzı işlere yavaştan başlayacağız. Çünkü bizim yapmamız gereken çok tadilat işi var evde, bu yüzden başlamamız gerekiyor. Bir taraftan işyerimizi kapatıp homeofis devam ettiğimizden dolayı, başka bir odayı da çalışma odası haline getireceğiz. ( Bebek doğunca eşim izole bir ortamda çalışabilsin diye bunu şimdi yapmamız gerekir gibi geliyor. Yoksa şu tarihe kadar salonda çalışıyorduk.)
Bu sebeplerle evde bir iki odanın boyanması ve bazı küçük noktalarda düzeltmeler vs. gerekiyor şu an.

Bir taraftan da, 2 hafta önce serklaj oldum, devamlı dinlenme halindeyim diyebilirim. Hiç bir iş yapmıyorum. Yemeğim bile kucağıma geliyor. Eşim boyacı tutalım bütün evi boyasın diyor, eskidi artık boyalar haklı. Ben de covid var diye ve bir de kendim doğru dürüst müdahale edemeyeceğim için büyük boya işine girmeye pek sıcak bakmıyorum bir taraftan. Sadece iki odayı boyasak beni şimdilik tatmin eder ama boyayı yapacak olan da o sonuçta. Yapmak istemiyorsa da sen yap diye ısrar edemem. Annelerimiz gelir yardım eder ama ben de sağlıklıyken yapmadığım işi hastayken başkasına yaptırmak istemem.
Ben sağlıklı olsaydım bile şu an dışarıdan ekip çağırma konusunda tereddütlüyüm.

Siz bebek odası düzenlemesi yapıyor musunuz şu anda? Yani böyle boya vs. tarzı işleri kendiniz mi hallediyorsunuz?
Bir evin komple boyanması ne kadar sürer tecrübeli birileri tarafından, bileniniz var mı? Bir de evde kalınmaz heralde boya yapıldığı bir iki gün kuruması vs zaman alıyordur sanırım.

kızlar göbek deliğinizin etrafında hafif morluk var mı? benim göbegim haftaöa göre biraz büyük göbek deligimde 2 haftadır cok hafif morluk var etrafını kapatan . normal mi sizce ?
Morluk gibi değil de göbek deliğimi çevreleyip aşağıya düz biz çizgi şeklinde uzanan koyu bir çizgi var tam koyuda denilmez ama gösteriyo kendini adı linea nigra sanırım. O olabilir mi seninki de?

Cnm Bi haftayı geride bıraktım o kadar ii geldi ki. işe gidiş geliş stresi bile ağırdi gerçekten istediğin saatte kalkmak bile büyük Bi lüksmüş hamilelikte, hamileliği ve bebeğe daha çok odaklanıyorsun. 🌺🌸
Kesinlikle evde olduğum zamanlarda gündüz bile hareketletini hissettiriyo bebişim güzel güzel konuşuyoruz, işe gelince hamile olduğumu unutuyorum 😅 şimdi bi de yemek yemesi bile sıkıntı sağlıklı beslenme açısından ramazanda insanlar oruçlu alıp gelsen olmuyo dışarda yiyemiyosun hamur işi alıp köşe bucak bi yerlerde yiyosun

Sanırım vücut kendini doğuma hazırlıyor kemikler açılıyor, ben de bazen hissediyorum.

Amerika olsa ben de düşünürdüm canım çünkü Amerika doğumla vatandaşlık veriyor ama Almanya vermiyor, vatandaşlık için başka şartları var o yüzden orda doğum yapmanın avantajı yok, peki Amerikada doğum yapmaya karar verirsen kaçıncı ayda gidiyormuş, yolculuk sıkıntı olmaz mı ki, uçak için doktor raporu mu lazımmış.
Merhabalar, ben gidiyorum kısmetse Mayıs sonu, 29+3te gideceğim. 28-35. haftalar arası doktor raporuyla uçabiliyorsunuz. 35'ten sonra isteseniz de doktor rapor vermez. Doktorumu, hastanemi, kalacağım yeri vs. her şeyi kendim ayarladım, aracı kurum kullanmıyorum. Bilgi isterseniz özelden yardımcı olabilirim.

Yani aslinda dusunmek degil benimkisi cesaret diyorum ya korku🤣yoksa dusunmeye gerek yok kesinlikle amerika en mantiklisi...esim de bana kaeari sen ver diyor...o da ona gore islerini ayarlayacak en az 3 ay orda kalacagiz cunku...10 yillik amerikan vizesi almistik zaten pandemiden onceki sene sadece geriye sirkete evet demek kaliyor bakalim😬🙏
Bence şirkete hiç para ödemenize gerek yok, ben her şeyimi kendim ayarladım. 28 Mayıs'ta da gidiyorum kısmetse.

Karnınız birden büyüdü mü? Ben tüp bebek yaptırdım ohss oldum ve karnım aniden şişince göbeğim etrafı morarmıştı. Doktor o şişlikten olduğunu söyledi.

Günaydın bende de oluyor o ağrı uzanıp ya da oturup ayağa kalktığında daha bir hissediyorsundur.gecen hafta sordum çok normal dedi.pelvis kemiği tam altta.bebekler büyüdükçe baskı yapıyormuş ağrı oluyormuş.korkacak birşey yok dedi .🙂
Ben de doktora gittigimde hic bir sey soramiyorum heyecandan aklim uçuyor 😁 o yuzden de hep telefon ediyorum doktora ya da yaziyorum sorun olursa. En çok da kağan kocatepenin videolarini izliyorum, o bahsettiginiz agrilar çatı ağrısı kesinlikle, cunku rahim buyudukce o kemikler gevsemeye basliyormus. Apiş arasi agrisi diye de geciyor internette. Dün bütün gün aynisini ben de yasadim bugun daha iyiyim 😊

Merhaba arkadaşlar :) Alakasız ve karmaşık bir soru olacak sanıyorum bu. Ama belki fikir paylaşacak olan vardır.
Bebek odasının düzenlemesi tarzı işlere yavaştan başlayacağız. Çünkü bizim yapmamız gereken çok tadilat işi var evde, bu yüzden başlamamız gerekiyor. Bir taraftan işyerimizi kapatıp homeofis devam ettiğimizden dolayı, başka bir odayı da çalışma odası haline getireceğiz. ( Bebek doğunca eşim izole bir ortamda çalışabilsin diye bunu şimdi yapmamız gerekir gibi geliyor. Yoksa şu tarihe kadar salonda çalışıyorduk.)
Bu sebeplerle evde bir iki odanın boyanması ve bazı küçük noktalarda düzeltmeler vs. gerekiyor şu an.

Bir taraftan da, 2 hafta önce serklaj oldum, devamlı dinlenme halindeyim diyebilirim. Hiç bir iş yapmıyorum. Yemeğim bile kucağıma geliyor. Eşim boyacı tutalım bütün evi boyasın diyor, eskidi artık boyalar haklı. Ben de covid var diye ve bir de kendim doğru dürüst müdahale edemeyeceğim için büyük boya işine girmeye pek sıcak bakmıyorum bir taraftan. Sadece iki odayı boyasak beni şimdilik tatmin eder ama boyayı yapacak olan da o sonuçta. Yapmak istemiyorsa da sen yap diye ısrar edemem. Annelerimiz gelir yardım eder ama ben de sağlıklıyken yapmadığım işi hastayken başkasına yaptırmak istemem.
Ben sağlıklı olsaydım bile şu an dışarıdan ekip çağırma konusunda tereddütlüyüm.

Siz bebek odası düzenlemesi yapıyor musunuz şu anda? Yani böyle boya vs. tarzı işleri kendiniz mi hallediyorsunuz?
Bir evin komple boyanması ne kadar sürer tecrübeli birileri tarafından, bileniniz var mı? Bir de evde kalınmaz heralde boya yapıldığı bir iki gün kuruması vs zaman alıyordur sanırım.
Canim öncelikle senin cok dikkat etmen lazim,ailenden destek alman sart, sonucda keyfi degil mecburi seninki, 2 ods boysnsa kapilari kapansa camlari acik tutulsa diger odalara koku vermez, extra az kokan boyalarda var, yani isi bilen biri 1 gunde bitirebilir boya isini,

X