2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar merhaba.. gece bir anda kan bosaldi..cok fazlaydi.. hemen acile gittim.. yatis yapıldı.. ultrsonla bakildi vaijinal bakildi bir sorun yok şimdilik ama neden olmus olabilir boyle bir kanama bilemediler.. bu arada kanamadan once biraz is yapiyordum egilip kalktim.. onla ilgisi olabilir mi.. basina gelen var mi?
Önceden küçük de olsa kist var mıydı? Belki kist patlamıştır ve onunla birlikte kan gelmiş olabilir.
Bir de taze kan gibi miydi? Belki önceden bir kanama olmuş ve o boşalmıştır diyeceğim ama fazla diyosunuz.
Kendi doktorunuz değil mi muayene eden kişi?

Ben olmadım ama 3 mayısta randevum var aile sağlığında. Bence bir arayın gözden kaçmış sizinki, tahliller için de çağırmıyorlar mi
Beni hiç çağırmadılar, cep telefonumdan arayıp, özelde yaptırdığım test sonuçlarını istiyorlar. Gebeliği takip etmeleri zorunlu sanırım ama aşı konusunda benim aramamı bekliyorlar herhalde. Teşekkür ederim cevabınız için ☺️

Yaptırmadım yaptırmayı da düşünmüyorum. Doktorum da hiç bahsetmedi tetanoz aşısından. Şu haftalarda yapılacak falan bi şey demedi. Önceki gebelikte de yaptırmamıştım. Tek doz bir yıl mı koruyor bilgisi olan var mı?
Bana da bahsetmedi doktorum, teşekkür ederim cevabınız için ☺️

şekerli şeyler yeme diyorlar canım öyle biliyorun
Şeker var zaten canım ama diyetteyim 2/3 gündür hep kek falan geliyo bende ister istemez bir parça tadıyorum bazen çikolata fln geliyo cok az tadina bakıyorum canim çekiyo ama bundan sonra tadimlikta yok . Gobek deligine gelince bence normal hamilelikten oluyor çoğu kadında görülen birşey mesela bende de çizgi yok daha sadece gobek içi ve etrafi 😃

Yok canım normal 23 hafta içindesin dur daha bak neler neler olacak 😁 benimki sabah bir başlıyor akşam yatana kadar durmuyor 23 haftadan sonra hıçkırmaya da başlıyorlar karnım çok komik gözüküyor kızım hıçkırdıkça otobüsten değil merak etme ☺️
hıçkırığı nasıl ayırt edebiliyorsun canım? Gebelikte akciğer gelişimi için önemli diye biliyorum hıçkırığı. Benimkide çok hareketli ama acaba hangi hareketi hıçkırık 😅

Kızlar doktorum detaylı ultrason için en iyi zaman 22.hafta dedi. Ben şunu hep karıştırıyorum sizce 22.hafta dediğinde mesela 21+3 mü yoksa 22+3 mü oluyor? Cahil sorum için kusura bakmayın yardımcı olanlara sonsuz teşekkürler 🙏🏻

hıçkırığı nasıl ayırt edebiliyorsun canım? Gebelikte akciğer gelişimi için önemli diye biliyorum hıçkırığı. Benimkide çok hareketli ama acaba hangi hareketi hıçkırık 😅
Valla ayırt ediliyor cnm karnım zip zip zıplıyor 🤣 devamlı bebekte icerde zıplıyor gibi hissediyorum Bilmiyorum ya ayırt ediliyo bana göre 😄 doktora da soyledim ya oyle hareket ediyor ki sanki hıçkıyor dedim doğru çünkü gerçekten hıçkırıyor dedi 😄

Kızlar doktorum detaylı ultrason için en iyi zaman 22.hafta dedi. Ben şunu hep karıştırıyorum sizce 22.hafta dediğinde mesela 21+3 mü yoksa 22+3 mü oluyor? Cahil sorum için kusura bakmayın yardımcı olanlara sonsuz teşekkürler 🙏🏻
22+0 /24+0 en iyi bu haftalar cnm doğru demiş :)

Oo sizinki de ekstradan sıkıntılı bir süreçmiş çok geçmiş olsun. Benim bu hafta detaylım vardı o da kaldı ona çok canım sıkılıyor. Insallah bebislerin ve annelerin hepsi sağlıklı olur bu süreçte 🤲🏻 Çok sağolun aklıma takılan bir şey olursa sorarım.

Çok geçmiş olsun size de. Benim de ağrıyla başladı öksürük boğaz yanması çok az var. Ateşim ilk gün epey yükseldi 38 i geçti kac kere ama çok sukur simdi iyi. Nefes darlığı başladı hafiften inşallah artmaz.

Gebelik zaten sıkıntılı bir sürecken bir de bu olunca insan iyice kaygılanıyor ama yapacak bisey yok, Rabbim korusun tüm bebekleri ve annelerini🤲🏻
Kardeşim benim sana naçizane tavsiyem ambulansı çağır hastaneye git bir röntgen falan çeksinler Allah vermesin ciğerine falan inmesin sonrasında perişan olmamak için şimdiden tedbirini al.nefes darlığı ha deyince geçmiyor çünkü

Bugün şeker yüklemesini yaptırdım. Açlık 88 1 saat 120, 2. Saat 123 çıktı. 123 için biraz yüksek 120.yi geçmemesi lazım dedi. Ama tahlil sonuçlarında yazılı olan referans değerine göre normal aslında. Daha yüksek çıkmadığına sevindim. İnşallah şu bir haftada da suyumuz artarsa çok iyi olacak.

Detaylı 18-22 haftalar arası en iyi sonuç 21+ larda demişti bana doktor bende 21+5 gitmiştim

Valla ayırt ediliyor cnm karnım zip zip zıplıyor 🤣 devamlı bebekte icerde zıplıyor gibi hissediyorum Bilmiyorum ya ayırt ediliyo bana göre 😄 doktora da soyledim ya oyle hareket ediyor ki sanki hıçkıyor dedim doğru çünkü gerçekten hıçkırıyor dedi 😄
😂😂 zaman geçtikçe anlamlandırıcaz tabi ki hareketlerini cnm 😇 mesela bugün doktora bazen göbek deliğimin oraya dayanıyormuş gibi mesela dedim o hareketi için geriniyodur dedi dayanması daha ileriki haftalarda olur dedi. Hıçkırmasını merak ettim hep bi hareketlerini takip edeyim bakayım 😁

Şeker yüklemesinde hangi aromalar var en sevdiğimden alayım bari :dondurma: doktor bey bana aç, birinci saat, ikinci saat ve üçüncü saat olarak baktırmamak istedi. Haşimatoyum, aç kalınca (su bile içilmeyecek o gün) elim ayağım boşalıveriyor bayılmasam bari:spor:

Şeker yüklemesinde hangi aromalar var en sevdiğimden alayım bari :dondurma: doktor bey bana aç, birinci saat, ikinci saat ve üçüncü saat olarak baktırmamak istedi. Haşimatoyum, aç kalınca (su bile içilmeyecek o gün) elim ayağım boşalıveriyor bayılmasam bari:spor:

Çilekliyi hić tavsiye etmiyorum. Limonlu güzelmiş

Selam.
Ben de içiyorum 50 mg. Burada da pek çok içen vardı.
Endişe edilecek bir şey yok ama bu değerin yükselmesi bebek için zararlı sizden çok.
Bebek, t4 hormonunu sizden alıyor. tsh yüksek olunca da t4 düşüyor, bu sefer bebeğe yeterli t4 gitmiyor. Her ne kadar bu aylardan itibaren bebek kendi t4 ünü üretmeye başlasa da hala daha sizden alacak.
Bu değerlerin uzun süre bozuk olması bebeklerde beyin fonksiyon gelişimini kötü etkileyebiliyormuş. Yüzde yüz bir sonuç değil bu ama kimse bunu göze almak istemez. Bu sebepten bence riske atmayın :) Yeme içmeyle düzelen bir şey değil pek.
Çok sağol çok haklısın.. içicem zaten mecbur ilaçlarımı da ama işte insan korkuyor..içimi rahatlattin çok teşekkür ederim 🙏

Tetanos aşısı olmayan var mı aramızda? Genelde çoğunluk olmuş gibi görüyorum yorumlarda. Bana ne doktorum aşı ol dedi ne de aile sağlığı merkezinden aradılar 😌 Acaba benim mi hatırlatmam gerekiyordu, o yüzden sizlere danışmak istedim 😌
Ben asi olmadim, olmayacagim da. Alerjik bunyem oldugu icin... Dr. sordum. Olma bosver dedi

Kızlar çok üzgünüm. Birsürü riskin üstüne bir de covid pozitif çıktım😔 Geçirmiş arkadaşlar varsa özellikle neler yaşadınız? Morale çok ihtiyacım var şu anda
Ben yeni atlatiyorum sukur
Oncelijle gecmis olsun benimki baya agir gecti ilk gun halsizligim vardi sonraki 2. Ve 3. Gun sanki kamyon carpmis gibi butun kemiklerim agridi yataktan kalkamadim dehset bir bas agrisi da cabasi
4. Gun nefes darligi basladi cumlemi hic tamamlayamadim nefessizlikten 5. Gun daha da artti doktorum konusmayi yasakladi ayni gun oksuruk basladi balgamli bir oksuruk ama oksurdukce sanki yanik ciger kokusu geliyordu agzima
Su an 12 ya da 13. Gundeyim hala yorgunum arada oksurugum var ama cok sukur iyiyim
Bu surecte doktorum kan sulandirici igne oneriyormus ben zaten kullaniyordum vitaminlerime devam ettim gunde 3 e kadar parol kullanma hakkim vardi bir de bol nanelimon ictim
Benim hastaneye gitme luksum yoktu evde cocugum vardi kimseye birakamzdim

X