2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bizimkinin gelişi mucize zaten inşallah devamiyda öyle olur

Rahim ağzım kapalı orda bi açıklık olmadığı için dikiş falan gerek görülmedi sanırım. Aslında hemen gittik başka doktora da doğuma girmişti 2saati bulabilirmis o yüzden yarına randevu aldık. Riskli gebelik doktoru bakalım hayırlısı inşallah çabuk atlatırız biz de kızımla
Canim benimde rahim agzi kapali kisalma var sadece ama halka taktilar her aksam ultrogestan kulaniyorum her sabahta magnezyum toz seklinde agri kesici verdiler agrim olursa ondan iciyorum

Kızlar allahım dualarımızı kabul etti bizim için dua eden herkezden allah razı olsun çok şükür allahıma bügün evime gidiyorum. Bebiş çok iyi suyumuz biraz fazla ama diyetle olmadı insülinle düzelir rahim ağzı kısalığı 0.8 den 1.3/1.5 e yukselmiş çok şükür ❤️🙏🤲🤲
Ay masallah canim, cok cok sevindim inan ki😍 insallah bebisin cok daha sabreder de guzel saglikli bir vakitte gelir kucagina😍😍
🙄🤤🤤🤤benim ki de robot supurge alalom dedi de birakmadim...daha supurgemiz yeni ne gerek var dedim Allahtan simdilik durdu..ama hakkini yemiyim ben camasirlari makineye atar ,asar katlar,bulasiklari makineye koyar,cikarir...evi supurur vileda tutar ...wc ve banyolari temizler benim yaptigim tek sey kahvalti ve aksam yemegi hazirlamak
Oh ne guzel ya masallah benimki ilk bi hevesle yapti ama sonra bakti olmuyo baska cozumlere gecti😂

Bende sonrasının kolay olacagını düşünmüyorum. Büyük Bi kargaşa bizi bekliyor. Benim oğlum kesinlikle kabullenmesi ve alişması zaman alacak Taze abi, ablaların kıskançlık tavırlarını çekecez belli Bi süre 😂🌸
bir süresüre mi?28 yaşındayım hala kardeşimi kıskanırım. sebebi yıllardır küçük diye onun herseyinin affedilir benim hep sorumluluk sahibi olmaya zorlanmam. hala babam der herkesin kapasitesi farklı sen hep olgundun . ama sırf bu yüzden 1 yılımı agır paikolojik raha
tsızlıj gecirerek atlattım. hayatmda anlaşabilecegim kimse olmadı kocam da dahil olmak üzere. bence bu konuda bir psikologtan yardım alın . cocuga nasıl davranıpması gerektigi ve ya cocuk için pedagog.
şahsen psikolojinin cocukluktan temellerini atıldıgını kendimde deneyimledim.

Kizlaaaar off doktordan çıktım şimdi rahim ağzı uzunluğu 0.9 bir buçuk ay kadar önceki kontrolde 2.6 gibiydi. Rahim ağzı kapaliymis. Detayliya gittim iki hafta önce bir şey demedi doktor sanırım salladı zaten 10-15dk baktı 😠 su an için yapılacak bir sey yok bekleyeceğiz yükselmesini dedi daha dikkat et yorma kendini, ağır iş yapma, eğil kalk yapma çok dedi ilişki yasak zaten kanama yaşadığım için hiç yoktu ilişki. Kanama olursa hemen doktora umarım olmaz😕

Lütfen bize de dua edin uzasın 😔 ikimiz açısından da riskli bir doğum süreci bizi bekleyebilirmis bu şekilde kalırsa

Allah yar ve yardimcin olsun canım. Hastaneye yatirmak istemedilermi. Çogu bitti azı kaldı bitaz daha sabır

Her gün akşam saatlerinde karnım inanılmaz sertleşiyor kasık ağrılarım oluyor hatta bazen yürüyüşümü bile engelliyor 1 haftadır böyle yaşayan var mı benzer durum?

Allah yar ve yardimcin olsun canım. Hastaneye yatirmak istemedilermi. Çogu bitti azı kaldı bitaz daha sabır
Yok ilaç, tedavi, yatış hic bir şey demedi. Sadece çok yorma kendini, ağır kaldırma, iş yapma dedi. Yine bi fikir olması ve başka görüş de almak için yarın gideceğim doktora

Her gün akşam saatlerinde karnım inanılmaz sertleşiyor kasık ağrılarım oluyor hatta bazen yürüyüşümü bile engelliyor 1 haftadır böyle yaşayan var mı benzer durum?
Ben yaşıyorum canım 15 gündür falan çok yorulunca kasık ağrısı hissediyorum. Yorulmadan da hissettiğim oluyor, yürürken kasıklarda ağrı, yamuk yumuk yürüme gibi durumlar oluyor. Ama nedenini bilmiyorum. Karın sertleşmesi yok ama yediklerinden kaynaklı olabilir mi acaba? Ben de fazla yedigimde sertleşiyor hemen çünkü

bir süresüre mi?28 yaşındayım hala kardeşimi kıskanırım. sebebi yıllardır küçük diye onun herseyinin affedilir benim hep sorumluluk sahibi olmaya zorlanmam. hala babam der herkesin kapasitesi farklı sen hep olgundun . ama sırf bu yüzden 1 yılımı agır paikolojik rah
tsızlıj gecirerek atlattım. hayatmda anlaşabilecegim kimse olmadı kocam da dahil olmak üzere. bence bu konuda bir psikologtan yardım alın . cocuga nasıl davranıpması gerektigi ve ya cocuk için pedagog.
şahsen psikolojinin cocukluktan temellerini atıldıgını kendimde deneyimledim.
Doğrudur cnm bebiş doğduktan sonra devam ederse gideriz pedagog a inş gerek kalmaz 😊

Kızlar hamilelikte 20 lik dış çekimi yaptırılabiliyor mu bilen var mı artık çeneme,kulağıma boğazıma kadar vuruyor ağrısı damagimin yan üstünde çıkmış resmen 🥺

Yok ilaç, tedavi, yatış hic bir şey demedi. Sadece çok yorma kendini, ağır kaldırma, iş yapma dedi. Yine bi fikir olması ve başka görüş de almak için yarın gideceğim doktora
Cnm kesinlikle başka Dr a görün aksatmaya yada oluruna bırakmaya gelmez.

Ben yaşıyorum canım 15 gündür falan çok yorulunca kasık ağrısı hissediyorum. Yorulmadan da hissettiğim oluyor, yürürken kasıklarda ağrı, yamuk yumuk yürüme gibi durumlar oluyor. Ama nedenini bilmiyorum. Karın sertleşmesi yok ama yediklerinden kaynaklı olabilir mi acaba? Ben de fazla yedigimde sertleşiyor hemen çünkü
Dün bir kaç saat dışarıda alışverişte dolaştım o kadar kötü oldum ki kasık ağrısı yattığım yerden kalkamamak. Sertleşme de her akşam oluyor yemekten sonra başlıyor yemeklerime biraz daha dikkat edeyim en iyisi.

Arkadaslar merhaba...bugun bebegim hareketleri sertlesmeye basladi ve pat kut vuruyor...ama ilginc sekilde cok afedersiniz vajinamdan cikacak gibi duruyor 🤣🤣yani hareketleri ordan bile hissediyorum boyle gidiklama gibi bu size de oluyir mu

Benimde tam gecti derken dünden beri yeniden başladı. Midem deliniyor resmen. Gaviscon da kullandim rennide var kesmiyor.
Bende aynıyım valla yarın aylık kontrolüm var soracam doktoruma bi de acaba sütle mi alakalı diyorum çünkü nerdeyse 1 ay olacak sütüm geliyor 1 haftadır filan da yanmalarım var normal mi acaba

Kizlar ben hamileligin baslarindan beri catlak olmasin diye biooil yag kullandim bi ara da lierac kullandim, catlak olmadi ama simdi biooilin cesitli kimyasallar ve a vitamini icerdigini ogrendim ve hamilelikte a vitamini iceren cilt bakim urunlerini kullanmayin diyorlar😬 asiri vicdan yaptim simdi biraktim kullanmayi artik ama cok korkuyorum ya vicdan azabi cekiyorum resmen su an😭😭😭 siz ne kullaniyorsunuz yag olarak

Kizlaaaar off doktordan çıktım şimdi rahim ağzı uzunluğu 0.9 bir buçuk ay kadar önceki kontrolde 2.6 gibiydi. Rahim ağzı kapaliymis. Detayliya gittim iki hafta önce bir şey demedi doktor sanırım salladı zaten 10-15dk baktı 😠 su an için yapılacak bir sey yok bekleyeceğiz yükselmesini dedi daha dikkat et yorma kendini, ağır iş yapma, eğil kalk yapma çok dedi ilişki yasak zaten kanama yaşadığım için hiç yoktu ilişki. Kanama olursa hemen doktora umarım olmaz😕

Lütfen bize de dua edin uzasın 😔 ikimiz açısından da riskli bir doğum süreci bizi bekleyebilirmis bu şekilde kalırsa
Cok gecmis olsun 2.6 da cok kisaymis uyarilmadinmi? Detaylida bebege bakiyor cogu doktor onun gelisimine normalde 2.6 cm olugunu gördüklerinde bi tedbir almalari lazimdi yerinden bile kalkmaman lazimdi üstelik 0.9 simdi bi hastane gözetiminde olman gerkiyor... Allah yardimcin olsun Inslaah bi mucize olur ve uzar biraz düzelme olur🤲

Cnm kesinlikle başka Dr a görün aksatmaya yada oluruna bırakmaya gelmez.
Yarını bekliyorum inşallah güzel bir şeyler söyler
Cok gecmis olsun 2.6 da cok kisaymis uyarilmadinmi? Detaylida bebege bakiyor cogu doktor onun gelisimine normalde 2.6 cm olugunu gördüklerinde bi tedbir almalari lazimdi yerinden bile kalkmaman lazimdi üstelik 0.9 simdi bi hastane gözetiminde olman gerkiyor... Allah yardimcin olsun Inslaah bi mucize olur ve uzar biraz düzelme olur🤲
2.6yken takip edeceğiz demişti şu an için normal demişti 17.haftadaydim o zaman. Detaylidaki doktor hiç bakmadı demekki çünkü görürdü baksa muayenede de bişey demedi rahim ağzı uzunlukla ilgili sadece arka duvara tutunmuş plesanta dedi.
Evde de yatış vermedi yorma kendini dedi bakalım yarın riskli gebelik doktoruna gideceğim aynı zamanda periodontolog inşallah daha iyi şeyler duyarım

Dün bir kaç saat dışarıda alışverişte dolaştım o kadar kötü oldum ki kasık ağrısı yattığım yerden kalkamamak. Sertleşme de her akşam oluyor yemekten sonra başlıyor yemeklerime biraz daha dikkat edeyim en iyisi.
Ben de bugün çok yürüdüm aynısı bende de var, ayaklarımı kaldırıp ederken zorlanıyorum :KK43: Hamlaştık mı baskı mı arttı bilmiyorum ama hareketlerin kısıtlamma hissi hiç hoş değil şimdi böyleyse ilerde ne olacak diyorum 🤷🏼‍♀️

X