2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu çatlak konusu benim çok kafamı karıştırıyor. Ben daha önce hiç kilo alıp vermediğim için hiç catlagim yoktu ama şimdi çok kilo alıyorum muhtemelen olacak, dünyaya bir bebek getiriyoruz onlar bize hamileliğimizin hatırası çok da önem vermiyorum aslında ama tren yolu gibi de bir göbek istemiyorum. Lierac kullanıyorum ama anladığım kadarıyla o nemlendirici değil, çünkü nemlendirmiyor ama nemli tutmak için yağ kullanan arkadaşlar da var. Acaba nem mi yoksa derinin esnekliğinin artması mi çatlak önlüyor çünkü lierac çatlak için ama kesinlikle nemlendirici değil, yanında yağ da kullanmalı miyim Kİ?

Ay kızlar koşun ya ne oldu.... 15. Haftamda ve 19.haftamda kendi doktorum bebeğin cinsiyetine erkek dedi. Hatta 15te çok biçimsiz duruyodu ama ‘bacakları açıp kapattı gördüm %90 erkek’ dedi, sonra 19.haftada ona hala erkek mi diye sordum ‘senin görmemiş miydik o daha değişmez ama bakalım, evet işte burada pipi %99 erkek hatta dur kanıt fotoğrafı da alayım’ dedi. Sonra bugün 20. Haftamda kasık ağrılarım şikayetiyle sabah devlette iyi bi doktora gittim önceden de gitmiştim bu doktora iyi biri. Doktora cinsiyet hakkında hiç bişey demedim, kendi baksın diye, o da dedi ki ‘şu kabarıklık erkek gibi ama kordonu da bacaklarının arasına almış o mu bilmiyorum dedi karnıma vurdu vurdu bekledi sonra “ama şimdi şuradan bakınca da kız gibi bak” dedi bişey gösterdi ama anlamadım. Şok oldum. Bişey de diyemedim. Sizce öyle bişey olur mu? Üzüleceğimden değil de alışveriş yaptık bi ton 😂

Eklentiler

• 2C0181BB-D306-44C6-8A21-C40EE5F18DC7.jpeg
    2C0181BB-D306-44C6-8A21-C40EE5F18DC7.jpeg
    153,3 KB · Görüntüleme: 48
Ay kızlar koşun ya ne oldu.... 15. Haftamda ve 19.haftamda kendi doktorum bebeğin cinsiyetine erkek dedi. Hatta 15te çok biçimsiz duruyodu ama ‘bacakları açıp kapattı gördüm %90 erkek’ dedi, sonra 19.haftada ona hala erkek mi diye sordum ‘senin görmemiş miydik o daha değişmez ama bakalım, evet işte burada pipi %99 erkek hatta dur kanıt fotoğrafı da alayım’ dedi. Sonra bugün 20. Haftamda kasık ağrılarım şikayetiyle sabah devlette iyi bi doktora gittim önceden de gitmiştim bu doktora iyi biri. Doktora cinsiyet hakkında hiç bişey demedim, kendi baksın diye, o da dedi ki ‘şu kabarıklık erkek gibi ama kordonu da bacaklarının arasına almış o mu bilmiyorum dedi karnıma vurdu vurdu bekledi sonra “ama şimdi şuradan bakınca da kız gibi bak” dedi bişey gösterdi ama anlamadım. Şok oldum. Bişey de diyemedim. Sizce öyle bişey olur mu? Üzüleceğimden değil de alışveriş yaptık bi ton 😂
Ay canım olur mu olur ya 🤪 senin küçük maymun 🐒 erkek kıyafetleri giyer artık başta güzelce gösterseydi 🤭 ama erkek olma ihtimali daha yüksek yine de, ikinci doktor çok emin söylememiş çünkü. En net detayli ultrasonda söylüyorlar

Bio oil temiz içerikli yeni ürün çıkardı onu kullanabilirsin ☺️ Ben de lierac ve bio oil kullanıyorum birşey olmaz Allahın izniyle okadar çok kullanan var ki kötü bir yoruma hiç denk gelmedim kötü düşünme sen🤍
Aa hangi ürün o link ya da foto verebilir misiniz merak ettim☺️ valla biooilden 3 kutu lieractan da 1 kutu bitmek uzere, muhendisinoglu hesabi cok eskiden paylasmis iceriginde temiz icerik olmadigini belki benim aldigim da temizdir, keske oyle olsa😅 hemen dogal yaglar siparis ettim, en azindan icim rahat olsun diye☺️ cok sagol canim allahin izniyle saglicakla dogar insallah miniklerimiz😍

Selamlar, ben de ilk başlarda bio-oil kullandım. Çok çabuk bittiği için sonradan lierac aldım. Pazartesi doktor kontrolüne gitmiştim doktor bu kremler çok pahallı boşuna para harcama hindistan cevizi yağı, kakao yağı ve bio-oili başka bir kapta karıştır onu kullan dedi. Bio-oil zararlı olsa ekle demezdi diye düşünüyorum. Dün hepsinden biraz alarak kavanozda karıştırıp sürdüm ama hindistan cevizinin vücuttaki kokusunu sevemedim çok ağır geldi bana :KK43: ama kendimi zorlayıp kullanacağım
Ya icimi rahatlattiniz, zaten internetten de bakiyorum hep doktorum tavsiye etti yazmislar, dediginiz gibi o kadar zarari olsa hamilelere önerilmezdi heralde... Bi yandan da kozmetik sanayinin pazarlama taktikleri falan bilemiyor insan... Artik allaha emanet yavrularimiz, yapacak bisey yok☺️

Kızlar merhaba, bugün şeker testi yaptirdim, ay o neydi öyle ya zorlandım içerken ılık şekerli elmalı su 🥺 Bi kutu kola içsem daha iyiydi 🤣

açlık 95
1. Saat 159
2. Saat 125 çıktı benim şeker var mı yok mu anlamadim yüksek geldi anlayan varsa yorum yapabilir mi 🥰 dr ile konuşamadim henüz teşekkür ederim şimdiden herkese iyi haftsonları.
Tanı için 75 gramlık şeker yükleme testi yeterli

Test sonuçlarında açlık kan şekeri 92 mg/dl, 1. saat kan şekeri 180 ml/dl, 2. saat kan şekeri 153 gr/ml altında ise bu değerler normal olarak kabul edilir.

Cnm detaylıda ne dediyse odur bence erkek 😊👼

Ay canım olur mu olur ya 🤪 senin küçük maymun 🐒 erkek kıyafetleri giyer artık başta güzelce gösterseydi 🤭 ama erkek olma ihtimali daha yüksek yine de, ikinci doktor çok emin söylememiş çünkü. En net detayli ultrasonda söylüyorlar
Cnm detaylıda ne dediyse odur bence erkek 😊👼
Detaylıya hala 11 gün var, ya sabır 😂 hiç aklıma gelmezdi böyle olacağı, neyse yine sağlıklı olsun da insallah. Sağ olun kızlar ya, cinsiyet partisi bile yaptık ashshaj

Sana 3. Doktor yolu gorundu desene 🤪.

Tanı için 75 gramlık şeker yükleme testi yeterli

Test sonuçlarında açlık kan şekeri 92 mg/dl, 1. saat kan şekeri 180 ml/dl, 2. saat kan şekeri 153 gr/ml altında ise bu değerler normal olarak kabul edilir.
75gram yükleme açlık 88-birinci saat 121-ikinci saat 123 ve bana ikinci saat için 120 altı olması lazım çok dikkat et, tatlı bir şey yerken iki kere düşün dedi. Bu referans değerler standart değil mi? Anlamadım ben

Kızlar allahım dualarımızı kabul etti bizim için dua eden herkezden allah razı olsun çok şükür allahıma bügün evime gidiyorum. Bebiş çok iyi suyumuz biraz fazla ama diyetle olmadı insülinle düzelir rahim ağzı kısalığı 0.8 den 1.3/1.5 e yukselmiş çok şükür ❤️🙏🤲🤲
Merhabalar , allahım hayırlısını nasip etsin inşallah 🙏 rahim ağzı kısalığınız nasıl düzeldi ?

75gram yükleme açlık 88-birinci saat 121-ikinci saat 123 ve bana ikinci saat için 120 altı olması lazım çok dikkat et, tatlı bir şey yerken iki kere düşün dedi. Bu referans değerler standart değil mi? Anlamadım ben
Merhaba benim sizden yüksek çıktı tüm sonuçlarım ama gebelik şekerin yok dedi. Dikkat et falan da demedi. Benimde ikinci saat 125 çıktı diyet yapmamız gerekmiyor ama yine de dikkatli olmamızda fayda var bence

19. haftada kucuk degilmis yani🤭 bence emin ol yinede baska bi doktora daha görün yada kendi doktoruna tekrar sor.. kac haftalik simdi bebeginiz?

Canım bu durum bendede var sürekli tuvaletteyim 😬 bu kadar aşağı da olması normal mi acaba. Bide ben ayırt edemiyorum neresini vuruyor 😂

Valla bende anlamiyorum ama durup dururken bir anda vuruyor irkiliyorum hemen wc ye koşuyorum 😂

X