2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben 25+6 dayım , 25+5te gittim 810 gr 32 cm çıktı siz bugün mü gittiniz sizin kaç çıktı doktor bana normal dedi sadece boyu sanırım biraz gerideymiş
Canım ben de 25+1 benimkinin boyu da 30 cm, dr geri falan demedi. Erkek benim bir de senin kızdı diye hatırlıyorum sanki. Boy bence iyi kilo da iyi gayet.

Canım ben de 25+1 benimkinin boyu da 30 cm, dr geri falan demedi. Erkek benim bir de senin kızdı diye hatırlıyorum sanki. Boy bence iyi kilo da iyi gayet.
Benim de erkek canım detaylıda 6 gün geri çıkmıştı bu gidişimde 2 gün geri çıktı zaten bunlar hiç önemli değil hiçbiri fabrikadan çıkmıyor dedi doktorum yenidoğan kilosu için 2500-4000 gr deriz o derece geniş bi aralık mesela büyüdükçe de değişecekler 😊yeter ki sağlıklı olsunlar 🙏🏻

Benim de erkek canım detaylıda 6 gün geri çıkmıştı bu gidişimde 2 gün geri çıktı zaten bunlar hiç önemli değil hiçbiri fabrikadan çıkmıyor dedi doktorum yenidoğan kilosu için 2500-4000 gr deriz o derece geniş bi aralık mesela büyüdükçe de değişecekler 😊yeter ki sağlıklı olsunlar 🙏🏻
Aynen canım ultrason zaten hata payı olabilen ölçümlere sahip yüzde yüz sonuç degil cihazdan cihaza değişiyor sıvısı olsun, plasenta iyi olsun, rahim ağzı ölçün iyi olsun gerisi geliyor hiçbiti dert değil maşallah senin oğluna da sağlıklı güzel günleri olsun🤲🏻 Ben bebek oynuyorsa kalbi güzel atıyosa gerisi hallolur kıvamına geldim artık 😅

Aynen canım ultrason zaten hata payı olabilen ölçümlere sahip yüzde yüz sonuç degil cihazdan cihaza değişiyor sıvısı olsun, plasenta iyi olsun, rahim ağzı ölçün iyi olsun gerisi geliyor hiçbiti dert değil maşallah senin oğluna da sağlıklı güzel günleri olsun🤲🏻 Ben bebek oynuyorsa kalbi güzel atıyosa gerisi hallolur kıvamına geldim artık 😅
Çok doğru bi yaklaşım aynnnen öyle Allah oğluşlarımızı bize bağışlasın rakamlara çok takılmamak gerek 💙🙏🏻

Kızlar selam, ben de bugün şeker yüklemesi testi yaptırdım. Hastanenin sonuçlarına göre 1. saat 131 ve 2. saat 127 çıktı.
Ama hastanede kan verdikten sonra kendim parmaktan şeker ölçüm cihazımla ölçtüğümde 1. saat 180 ve 2. saat 158 çıkmıştı.

Doktoruma sordum acaba testte bi hata mı var diye ama o testlerin çalışma şekli farklı dedi. Ben de anlamadım aklıma takıldı, böyle bi şey yaşayan oldu mu hiç ? Hastanenin şeker ölçüm yöntemiyle, evde ölçülen arasında bu kadar fark olması normal mi?

Bana kalırsa ikisi de kandan ölçüyor aşağı yukarı aynı çıkmalıydı diye düşünüyorum ama bilemedim :KK43: Düşünüp duruyorum acaba gebelik şekeri gerçekten var da testte mi bi yanlışlık oldu diye, çünkü kendim evde ölçtüğümde şekerim hep yüksek seyrediyor :KK43:
Merhaba canım. Ben de senin gibi evdekiyle kontrol ettim. Aynı şekilde benim de farklı sonuçlar çıktı. Evde kullandığımız cihaz kılcal damarlardaki kandan ölçüm yapıyor. Diğeri ana venöz damarlardaki kandan ölçüm yapıyor. Bu yüzden farklı çıkıyor. Aynı kanı farklı cihazla çalıştığında da farklı sonuç çıkabilir... %100 doğru sonuç diye birşey yok maalesef.
O yüzden çok kafana takma...

Bugun hep adet sancısı gıbı sancılarım oldu ara ara aksam bıraz daha arttı azaldı sonra bıran hapsurdum ve cok kotu sancı girdi sizce neden olabılır 😟

Bugun hep adet sancısı gıbı sancılarım oldu ara ara aksam bıraz daha arttı azaldı sonra bıran hapsurdum ve cok kotu sancı girdi sizce neden olabılır 😟
İki gün önce benimde öyle oldu hatta soluma yatamadım öyle sancılandım hemen duşa girdim ılık duş çok rahatlattı. Çok rahatsız ediyorsa bi duşa gir bence

Kızlar ben bügün biraz söylemekte istemiyorum aslında belki birinin canı çeker diye :KK43: ama sormazsam içim içime sığmayacak . Biraz çagla yedim acaba zararı falan var mı ?

Canım şekeri yüksek olanların bebekleri daha kilolu oluyor, bebek fazla kilo almasın diye şekeri dengede tutmaya çalışıyorlar, o yüzden kilosu çok olsun diye düşünmemek lazım.

Kızlar ben bügün biraz söylemekte istemiyorum aslında belki birinin canı çeker diye :KK43: ama sormazsam içim içime sığmayacak . Biraz çagla yedim acaba zararı falan var mı ?
Valla cnm Bi zararı olacagını düşünmüyorum. çağlanın ilk çıktığı günden beri kilolarca yedim. Zaten normalde seven biriyim hamilelikte bahanesi oldu. 😊 bu aralar erik, kayısı çaglası, bol bol yiyorum allahtan burdaki çagla lar olgunlaştı yoksa yemeğe devam ederdim. Bu arada kaynanamlarda yım ve köydeyim tedarikte hiç sıkıntı çekmiyorum 😊

Valla cnm Bi zararı olacagını düşünmüyorum. çağlanın ilk çıktığı günden beri kilolarca yedim. Zaten normalde seven biriyim hamilelikte bahanesi oldu. 😊 bu aralar erik, kayısı çaglası, bol bol yiyorum allahtan burdaki çagla lar olgunlaştı yoksa yemeğe devam ederdim. Bu arada kaynanamlarda yım ve köydeyim tedarikte hiç sıkıntı çekmiyorum 😊
Kayısı çağlası çok tüketmeyin badem çağlası bulabiliyorsanız onu tüketin

Suçlülük duygusu vardi uzerimde rahatladım şekere sorun yapmaz herhalde sonuçta tatlı değil
Dun bende çok yedim kendimi alıkoyamadım sonra da korku bastı birşey olurmu diye

Suçlülük duygusu vardi uzerimde rahatladım şekere sorun yapmaz herhalde sonuçta tatlı değil
Dun bende çok yedim kendimi alıkoyamadım sonra da korku bastı birşey olurmu diye
Hiç korkma cnm etki etmez şekere
bende geçen sucuk yedim iyice kızartarak. o korku benimde içimi sardı ama dayanamadım kokusuna canım çok çekiyordu uzun zamandan beri

Kayısı çağlası çok tüketmeyin badem çağlası bulabiliyorsanız onu tüketin
Sagol cnm uyardığın için zaten bol bol yediğim badem çaglasıydı oda olgunlaştı. Kaysı çaglası da erikte yeni yeni yemeye başladım.çünkü daha yeni yeni oluyorlar. Acaba Kaysı çaglasının ne zararı var bilmiyorum çünkü :oops:

Kizlar detaylıyi inceliyorumda boy FL yazanmıydı. 22+6 da FL 42 , Kilo 608gr yazıyor. Bu 2.çocuk ama hic anlamıyorum

Canim önceleri benimde hapsururken çok fena kramp giriyordu. Magnezyuma baslayinca geçti. Hapşururken oturur pozisyona geç yada yatiyorsan yan dönüp dizlerini karnına çek. Birde sakın hapşuruğunu tutma bir tanıdığın hamileyken göz damarları patlamiştı. Benimde belim çok ağrıyor geceleri.

Canım şekeri yüksek olanların bebekleri daha kilolu oluyor, bebek fazla kilo almasın diye şekeri dengede tutmaya çalışıyorlar, o yüzden kilosu çok olsun diye düşünmemek lazım.
Evet bunu da duymuştum benim arkadaşımda gebelik şekeri vardı oğlu 4 kilo doğdu. Şu an 4 aylık 8-9 ay kıyafeti giyiyor bebek ne kadar ele geliyorsa sanki o kadar kolay bakılacak gibi hissediyorum ben ama doğru değil aslında dengede gitsin. 37. Haftasında 2200 gr doğan arkadaşımın da oğlu var evet çok küçük doğdu ama çok şükür ikisi de sağlıklı arada çok fark var ama önemli olan cidden sağlık🙏🏻Yukarıda bir arkadaş dedi ya hayatta sağlıklı kalbi atıyor buna şükretmemiz gerek 🙏🏻

X