2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben hala kendim süpürüp kendim siliyorum yemeklerimide kendim yapıyorum lavabo banyo temizliğini de çamaşır yıka as kurut katla hepsini daha kendim halledebiliyorum eşime son haftalar büyük iş düşecek şimdi yeni yeni ağırlaşıyorum ilerde fazla ağırlaştığımda yardım eder. Oda akşama kadar çalışıyo o bana kıyamıyor ben ona 😃 ama son zamanlarda çok ihtiyacım olacak ona biraz dişini sıkar artık 😃
Ben de kolay yemekler olmak.uzere kendim yapiyorum. Supurme ve toz alma camasir asma vs. Sadece supurme.esimde. Zor isleri de cekme vs esime soyluyorum. Nevresim takarken.esimle takiyorum mesela. Ama hafif de bir sey yapsam pimpirikleniyorum.

Kizlar rutin ev temizliginizi yapiyor musunuz? Supurme isini benim esimi yapiyor. Mopla yer silme ve toz alma silkeleme vs ben yapiyorum. Sonrasinda ise hep bir endise halindeyim acaba bebisime bir sey oldu mu diye? Sizde durumlar nedir?
Ben daha bugün cam sildim. Evi süpürdüm ve tuvalet banyo temizliğini yaptım. 🙈 Ama doktorum herhangi bir şey demediği için devam ediyorum. Ağrım olunca ya da hissedince bırakıp dinleniyorum. Ama normalde de her hafta cam silip büyük temizlik yapma alışkanlığım var. Bir aksilik olmazsa doğuma kadar da devam etmeyi düşünüyorum

Kizlar rutin ev temizliginizi yapiyor musunuz? Supurme isini benim esimi yapiyor. Mopla yer silme ve toz alma silkeleme vs ben yapiyorum. Sonrasinda ise hep bir endise halindeyim acaba bebisime bir sey oldu mu diye? Sizde durumlar nedir?
Daha bugün evi süpürdüm sildim kilimleri silktim balkonları yıkadım çamaşır yemek derken yeni oturuyorum 🤭 zorlanıyorum ve 1 saatte yapacağım işi bazen 2 saatte yapıyorum ama en azından hala yapabiliyorum 😊

Bence misafir hele ki yatili kabul etmeyin.Benim iftara davet etmem gereken yakinim var mesela. Kisitlamadan oturu cagirmam gerekirse yatiliya kalmalari gerekir. sirf bu yuzden allah affetsin cagirmicam. Ben daha onemliyim gozum almiyor bir de misafiri su an. Yaptigim temizlik beni zorlamiyor ama yine de kafama takiliyor uste. Olcusu nedir diye bilemiyorum acikcasi
Kabul etmiyoruz dese eşim ailesi ayıplar diye hayır diyemiyor o kadar yorucu ki yemekli yatılı her yerim ağrıdı hala kendime gelemedim kaç gün oldu biz davet etmiyoruz kimseyi ama oraya geliyoruz diyene hayır diyemediği için oldu müsait misiniz diye sorulmamış bile eşime... ben normalde eve abla çağırıyordum ama artık yasak sebebiyle o da gelemicek ben yarım yarım yapmak zorundayım maalesef... örneğin ilk evin yarısını süpürme iyice dinlenme sonra silme gibi. Zorunluluğunuz var ise böyle yapınca ağrı olmuyor

Ben kendi evimin yanında annemin evine de bakıyorum bi aydır rahatsız. Evine gitmek için yokuş çıkıyorum baya bi. Eşim çok yoğun çalışıyor haftada bi gün evde o gün de annemin evini süpürüp siliyor yetişemediğim için 7 odalı çünkü. Bi de benim varislerden dolayı ayakta kalmamam gerekiyor ama çok şükür ödem dışında bi rahatsızlığım olmadı. Kontrollerde de bi sorun çıkmıyor.
Aksine kaç kişiyle konuştuysam son ana kadar kendi işini yapanlar hep rahat doğurmuş.
Ani hareket yapmayın yavaş yavaş yapın, bişeyler kaldırırken taşırken dengeli hareket edin stres yapmayın. Stres daha zararlı. Doktor bi sıkıntı olsa uyarır zaten dikkat edin diye.

Ben pek yapamıyorum çok ayakta kalınca akıntım çoğalıyor sanki su gibi geliyor korkuyorum. Bu süreçte robot süpürge aldık çünkü 2-3 günde bir ev kirleniyor ve büyük sayılır evimiz. Eşim de çalıştığı için robot şuan bizim kurtarıcımız oldu silme işini de yapıyor bazen eşim de yapıyor. Market alışverişini de genelde o yapar ama mutfak ve ev toparlama bende ve annemde, çamaşır işini de paylasiyoruz çok yorulmadan halletmeye çalışıyorum riskim yok ama burda okuduklarimdan dolayı dikkat etmeye çalışıyorum hicbisey yokken bı an da olabiliyor böyle böyle idare edicez artık çoğu bitti azı kaldı 🧿🙏

Kizlar yemekten sonra karnim taş gibi oluyor nefes alamiyorum.. normalde gore daha az yiyorum ama niye boyle anlamadim.
Her gün bir tane maden suyu iciyorum limin sıkıp..
Acaba bir zarari var mıdır
Zararı olduğunu sanmam aynı problem bende de var. Çabuk şişiyorum yerimden kalkamıyorum bazen🙃 o gibi durumlarda gaviscon şurup içiyorum doktoruma danıştım günde 2-3 kaşığa kadar icebilirsin dedi ama ben çok sıkışınca kullaniyorum siz de drnuza danışın beni 20 dakikada rahatlatıyor memnunum.

Kizlar yemekten sonra karnim taş gibi oluyor nefes alamiyorum.. normalde gore daha az yiyorum ama niye boyle anlamadim.
Her gün bir tane maden suyu iciyorum limin sıkıp..
Acaba bir zarari var mıdır
Benim de oluyor, hatta bu aksam yemeginden sonra tam da anlattığın gibi taş gibi oldu karnım çok geliyor heralde diyorum. Maden suyu ya da sakız cigniyorum mecburen iyi geliyor yoksa rahatsız oluyorum bende

Bana geçen yatılı misafir geldi evet bu koronada evet bu kadar ilerlemişken gebelik... sinirden kudurdum ama heralde kapmadım korona birkaç gün daha bakıcam inşallah yoktur... tüm evi temizledim süpürme silme kaç çeşit yemek yaptım her işi yaptım en son kaldıkları son gece sol taraf karnıma ağrı saplandı bebek sertleşti ordaydı çok kötü oldum iki büklüm oldum bide gittiler gidişlerine temizliğin aynısını yaptım hala balkon yıkayamadım hala çamaşır yıkıyorum çok yoruldum ... zorunda değilseniz yapmayın ben o gün çok korktum gerçekten kötü bi şey olabilirdi kendilerinin üç çocuğu var büyütmüşler benim ilk çocuğum düşük yapsam kimsenin umrunda olmaz bi dahaki sefere nasıl engel olurum bilmiyorum bir ay sonra tekrar gelme durumları var ben gitgide ağırlaşıyorum yapamam artık 😔hep eşimin suçu o da istemiyor ama hayır diyemediği için bunlar oluyor
3.ayımdan beri yatıyorum. Gelmek isteyenede çok rahat şekilde gelme derim. Annem dışında kimse gelip bakmazdı şuan o yüzden kimseye de eyvallahım yok. 3 kez kanamam ağrım oldu kimse benimle o ağrıyı çekmedi sizde deyin rahatsızım doktoruma kimseyle görüşmeye izin vermiyor sallayın 😀😀insanlarda amma anlayışsız.

Ben gebeliğimin başından yaklaşık 20. Haftaya kadar hiç iş yapmadım desem yeridir. Robot süpürge evi süpürüyo geri kalan işleri eşim yapıyodu. Son 1 aydır bende yemeğin bir ucundan yardım ediyorum ancak genel olarak eşim yapıyor. Daha önceki kayıplardan dolayı aslında doktor herhangi bir şey söylemedi. Birşey olacak korkusu okadar baskın ki ev umrumda bile değil . Hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde bebişleri kucağımıza alalım sonra isteyen istediği kadar ev işi yapabilir diye düşünüyorum :)

Arkadaslar su gibi akintim oluyor ara ara..kac kere dr sordum amniyon mu diye degil dedi...15 gundw idrar veriyom sukur enfeksiyin da degil...benim gibi bu haftalarda su gibi akintisi olan varmi..hani.cok degil ama camasirim islaniyor goruyom yani

Bana geçen yatılı misafir geldi evet bu koronada evet bu kadar ilerlemişken gebelik... sinirden kudurdum ama heralde kapmadım korona birkaç gün daha bakıcam inşallah yoktur... tüm evi temizledim süpürme silme kaç çeşit yemek yaptım her işi yaptım en son kaldıkları son gece sol taraf karnıma ağrı saplandı bebek sertleşti ordaydı çok kötü oldum iki büklüm oldum bide gittiler gidişlerine temizliğin aynısını yaptım hala balkon yıkayamadım hala çamaşır yıkıyorum çok yoruldum ... zorunda değilseniz yapmayın ben o gün çok korktum gerçekten kötü bi şey olabilirdi kendilerinin üç çocuğu var büyütmüşler benim ilk çocuğum düşük yapsam kimsenin umrunda olmaz bi dahaki sefere nasıl engel olurum bilmiyorum bir ay sonra tekrar gelme durumları var ben gitgide ağırlaşıyorum yapamam artık 😔hep eşimin suçu o da istemiyor ama hayır diyemediği için bunlar oluyor
Şu süreçte çok zor misafir işi hem hastalık hem iş yapmak gerekiyor. Gerçekten riskli bizler için. Şöyle bi çözüm bulabilirsin mesela ismin Ayşe diyelim eşinin aile tarafına Aysenin zor geçiyomuş hamileliği doktor dinlen bol bol gerekmedikçe kalkma kendini yorma dedi deyin siz hatta sizde birazcık konusurken naz yapın ayakta duramıyorum zorlanıyorum sürekle uzanıyorum diye gelmek isteyene de söylerler sizden önce belki kalmayı felan düşünmezler😁 Walla çalışan insan için hele yatılı misafir çok zor. Benimde eve gelen abla gelemiyo kısıtlamadan bugün kendim biraz yapayım dedim az kasıklarıma ağrı girdi kimse için strese girme şu dönemde yazık canına boşver birde şaka değil bu hastalık Allah korusun ne gerek var anne baba dısındaki misafirlere. Ben doktor dinlen dedi cok kalkma dedi diyorum herkese aklında olsun😆

3.ayımdan beri yatıyorum. Gelmek isteyenede çok rahat şekilde gelme derim. Annem dışında kimse gelip bakmazdı şuan o yüzden kimseye de eyvallahım yok. 3 kez kanamam ağrım oldu kimse benimle o ağrıyı çekmedi sizde deyin rahatsızım doktoruma kimseyle görüşmeye izin vermiyor sallayın 😀😀insanlarda amma anlayışsız.
Benim gebelikte şimdilik bir enfeksiyon dışında riskli bir durumum olmadı çalışmaya da devam ediyorum ama haklısınız bana ya da bebeğime bi şey olur mu diye düşünen kimse yok... gelme diyemiyoruz çünkü kimse bize gelelim mi demiyor Ankarada işimiz var kalacak yer lazım diye söylüyorlar sormuyorlar yani bilmiyorum mayıs sonu gibi bir daha gelme ihtimalleri var ve üç çocukla geliyorlar inanılmaz yorucuydu anlatamam... eşimle konuşacağım 1 ay sonrası için şimdiden bir yol yapsın ve sallasın diye🙏🏻

Şu süreçte çok zor misafir işi hem hastalık hem iş yapmak gerekiyor. Gerçekten riskli bizler için. Şöyle bi çözüm bulabilirsin mesela ismin Ayşe diyelim eşinin aile tarafına Aysenin zor geçiyomuş hamileliği doktor dinlen bol bol gerekmedikçe kalkma kendini yorma dedi deyin siz hatta sizde birazcık konusurken naz yapın ayakta duramıyorum zorlanıyorum sürekle uzanıyorum diye gelmek isteyene de söylerler sizden önce belki kalmayı felan düşünmezler😁 Walla çalışan insan için hele yatılı misafir çok zor. Benimde eve gelen abla gelemiyo kısıtlamadan bugün kendim biraz yapayım dedim az kasıklarıma ağrı girdi kimse için strese girme şu dönemde yazık canına boşver birde şaka değil bu hastalık Allah korusun ne gerek var anne baba dısındaki misafirlere. Ben doktor dinlen dedi cok kalkma dedi diyorum herkese aklında olsun😆
Aslında bu da iyi bir fikir ama gelenler şunu diyebilir biz sadece kalmak için geliyoruz hizmet istemiyoruz ki vs ben eşime o tarihlerde müsait değiliz adanada olacağız isterseniz sizin için misafirhane araştırayım dedirtmeyi düşünüyorum. Doktorum da çok kızdı sen çevrende görmedin belki seni korkutmak istemiyorum ama koronada anne bebek ölümü de çok dedi... işin ciddiyetinin farkındayım ben de 😔 misafir kadın da elinden geleni yaptı ama iş sana bakıyor çay bittikçe kalkıp sen servis ediyorsun bulaşık vs doldur boşalt ev sahibinin... hadi biz söyleyemiyoruz da görüyorsunuz korona var ben gebeyim koca karnımla hiç mi rahatsız etmiyor insanları bu durum bilmiyorum.. üç tane çocukları doğurmuş büyütmüşler benim ilk bebeğim başına bi şey gelse kime neyin hesabını sorabilicem... herkes hayatına devam eder olan bana bebeğime olur işte...

Bide en vahimi ne biliyor musun bir hafta izin alıp gelmişler perşembe günü tam kapanma olmasa o gün dönmeyeceklerdi daha kalacaklardı 🤣🤣🤣🤣

Süpürmek silmek yemek ve toz almak herşeyi eskisi gibi ben yapıyorum hiç bırakmadım bidaha yapmak daha zor olur ağırlaşırım diye bırakmak da istemedim belki bu sayede çok fazla kilo almadım bilmiyorum ama herşeyi baya yavaş yapıyorum🤤 doktorum da hareketli yaşama devam diyor tabi benim herhangi bir tehlikem yok bebekle ilgili herkesin bünyesi farklı ben de bazı günler hiçbirşey yapmadan duruyorum öyle zaten temizliği de eskisi gibi sık yapamıyorum iyice kirlendikçe yapıyorum🤷🏼‍♀️

Aslında bu da iyi bir fikir ama gelenler şunu diyebilir biz sadece kalmak için geliyoruz hizmet istemiyoruz ki vs ben eşime o tarihlerde müsait değiliz adanada olacağız isterseniz sizin için misafirhane araştırayım dedirtmeyi düşünüyorum. Doktorum da çok kızdı sen çevrende görmedin belki seni korkutmak istemiyorum ama koronada anne bebek ölümü de çok dedi... işin ciddiyetinin farkındayım ben de 😔 misafir kadın da elinden geleni yaptı ama iş sana bakıyor çay bittikçe kalkıp sen servis ediyorsun bulaşık vs doldur boşalt ev sahibinin... hadi biz söyleyemiyoruz da görüyorsunuz korona var ben gebeyim koca karnımla hiç mi rahatsız etmiyor insanları bu durum bilmiyorum.. üç tane çocukları doğurmuş büyütmüşler benim ilk bebeğim başına bi şey gelse kime neyin hesabını sorabilicem... herkes hayatına devam eder olan bana bebeğime olur işte...
Bende buraya yazmak istemedim ama yakınlarda bende duydum yakın çevremde, haberlerde de gördüm bu 1. ve 2. dalga da gebeler çok etkilenmemiş ama 3. dalga daha etkili olabiliyormuş gebelerde tedbirli olmak zorundayız bu işin hiç ayıbı yok canım ben bu haberleri duyduktan sonra alacaklarımı almaya fln cıkmadım acil şeyler dısında sağlık olsunda her şey yapılır alınır. Sende hem fiziksel hem zihinsel yorulacağına söyle gitsin anne- baba dısında en yakınında olsa olmuyo. Kayınvalidem bende kalması gerekti 2 gece çok iyidir sağolsun işten kaçmaz ama onda bile dediğin gibi yatıp uzanamıyosun bıseyler yapmak zorunda kalıyosun çok iyi anlıyorum. Şu süreç geçene kadar önce bebek ve kendimizi düşünmek zorundayız boşver.

Bide en vahimi ne biliyor musun bir hafta izin alıp gelmişler perşembe günü tam kapanma olmasa o gün dönmeyeceklerdi daha kalacaklardı 🤣🤣🤣🤣
Yuh yaa 1 hafta mı kalcaklardı bir de 😤 iyi ki tam kapanma olmuş ozaman, vallahi kadın iyiydi diyorsun ama iyi olması değil ince olması önemli düşüncesiz bencil insanlara hiç tahammülüm yok😒 Mayıs sonu Adanaya gidek mi kebabından yiyek mi 😂😂😂

X