2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Eki Görüntüle 2839419 bi erkek annesi olarak pembe aldım :)
pembeyi kendime yakıştırıyorum diye bu da benim lohusa setim kızlarr . normalde dantelli böyle seyler tarzım degil ama bir kere oluyo diye aldım :) size de fikir olsun nasıl sizcee 🌸🌸🥰
Iyi günlerde giyin inş çok güzeller 🌞 benim de oğlum.olacak inş kızım doğduğunda aldığım bir pembe gecelik sabahlik bir takım vardı hastanede 1 kere bile onu giyememiştim şimdi 1 takım krem rengi pijama takımım var yeni 1 de pembe gecelik yepyeni duruyo acaba giysem olur mu diye düşündüm bende attığınız msj bana da destek oldu benim gibi düşünenler varmış demek ki 😊😊

Daha bugün evi süpürdüm sildim kilimleri silktim balkonları yıkadım çamaşır yemek derken yeni oturuyorum 🤭 zorlanıyorum ve 1 saatte yapacağım işi bazen 2 saatte yapıyorum ama en azından hala yapabiliyorum 😊

Canim kesinlikle kilim sirkeleme.

Güle güle kullan🌸 nasıl olsa alınacak ihtiyaç, iyi yapmışsın tabi ki aradan çıkar. Bende arabasını almayı düşünüyordum ama cıkamadık kısıtlama geldi. Yasak sonrası alıcam artık erken değil anca tamamlanır eksikler 🙂
Sağol canım ben aslında gormeden denemeden almak istemiyordum o yuzden sipariş ettim diye iyi mi yaptigimi bilmiyorum inşallah beklentilerimi karşılar

Canim hersey esinde bitiyor ama bazılarına laf gecmiyor. küt fikirli oluyorlar. Dağa taşa anlatsan anlarlar ama onlar anlamazlar. Benim kaynanamda bir sefer ev gezmesinden sonra bana geldi. Mecbur aldım. Kadin zaten benim hasta olduğumu biliyor.ayricada hamileyim kendi düsünmeli. 20 kadinla oturmuş kalkmis .anne ya virüs getirdiysen diyorum. Onlarda virüs yok diyor birşey olmaz diyor.. Esim bana cok kizdı ben eve gelmiyorken sen annemi niye aldın diye. 15 gun sonra k.v tekrar aradi geliyorum diye bu sefer eşimi aradım o arayıp gerekeni yapti. Küstüler kırıldılar ama acıyı hastalığı ben çekerken onlar sadece vahhh çekerler. Ben zaten gelip ,gitmeyi ,ev oturmalarını hiç sevmem. oyüzden benim için çok havali kimseyi beğenmiyor evine çagirmiyor diyorlarmış . :kızgın:
Ben de pek sevmem hele koronada vs ne kafalar yaşıyorlar bilmiyorum. Çok güzel yapmışsın sen, ben işte bunu yapamam kendi kendimi yer bitiririm eşim de öyle... eşim benden de çok rahatsız oldu... çok iyi yapmışsın gerçekten öyle duysalar kötü bi şey olsa Allah korusun millet ah vah çeker gelir geçer eşime de söyledim sabah gerçekten seni affetmem diye... dur bakalım çok kararlı görünüyor ararlarsa direkt söyleyecekmiş yazarım buradan yaparsa helal olsun çünkü kendinden hiç beklenmeyecek bi hareket😅

Ben de pek sevmem hele koronada vs ne kafalar yaşıyorlar bilmiyorum. Çok güzel yapmışsın sen, ben işte bunu yapamam kendi kendimi yer bitiririm eşim de öyle... eşim benden de çok rahatsız oldu... çok iyi yapmışsın gerçekten öyle duysalar kötü bi şey olsa Allah korusun millet ah vah çeker gelir geçer eşime de söyledim sabah gerçekten seni affetmem diye... dur bakalım çok kararlı görünüyor ararlarsa direkt söyleyecekmiş yazarım buradan yaparsa helal olsun çünkü kendinden hiç beklenmeyecek bi hareket😅

Aslinda ne gerek var dimi böyle seylere.insani zorla günaha sokuyorlar. Biz yazlık evdeyiz şuanda . 1 saat önce yan komsu ,karisi ,torunlariyla kapıya gelmis biz bahcedeydik. Esim bizde korona olma riski var dedi yoksa yanımiza gireceklerdi. Kosar adim kactılar. Allah affetsin yalanımızı.

Tanı için 75 gramlık şeker yükleme testi yeterli

Test sonuçlarında açlık kan şekeri 92 mg/dl, 1. saat kan şekeri 180 ml/dl, 2. saat kan şekeri 153 gr/ml altında ise bu değerler normal olarak kabul edilir.
Ben de 75 mg yaptırdım, tüm değerlerim de bu sınırın altındaydı ama doktor illa diyet verdi, her şeyi de yasakladı.

Sağol canım ben aslında gormeden denemeden almak istemiyordum o yuzden sipariş ettim diye iyi mi yaptigimi bilmiyorum inşallah beklentilerimi karşılar

İyi gunlerde kullan canım. Ben sadece puset aldım. Arabayi dogduktan sonra almayı düsünüyorum.

Tanı için 75 gramlık şeker yükleme testi yeterli

Test sonuçlarında açlık kan şekeri 92 mg/dl, 1. saat kan şekeri 180 ml/dl, 2. saat kan şekeri 153 gr/ml altında ise bu değerler normal olarak kabul edilir.

Benim doktorum 75 lik yüklemede hamilelerde;
Aclik 90 altı
1.saat 140 altı
2.saat 120 alti olmalı dedi.

Canım bende aynı düşüncedeydim ama bukadar ucuza gördum kaçırmak istemedim kaç zamandır bakıyorum fiyatı ilk defa indirime düştü kaçırmak istemedim

Iyi yapmişsin canim. Benim koyacak yer problemim var birde korona malum is güç yok. Simdilik zarurileri alırım diye düsünüyorum

Iyi yapmişsin canim. Benim koyacak yer problemim var birde korona malum is güç yok. Simdilik zarurileri alırım diye düsünüyorum
Of canım bende gelen ay çok paradan çikacağim yeni ev yeni mobilya cocuk icin alisveris derken nasil yetisecegim bilmiyorum allahtan annem yanimda cok destek oluyor yoksa yetisemem annem cogu seyi alacak bebege bizde oyle ilk bebegi kiz tarafi hazirlar :)

2,5 yaşında bir kızım var devamlı uzanamıyorjm elimden geldiğince. Ayrıca hunileşmede var dedi dikiş kararını bize bıraktı 😓 o işlemden de korkuyorum risklerinden falan. Allah yardımcımız olsun. 🙏🏻

dikiş konusu gerekli ise yaptırın. Evet insan biraz tereddüt ediyor ister istemez. İşlem sonrası bir kaç gün çok dikkat ederseniz Allahın izni ile bir şey olmaz kendinizi korkutmayın. İki hamilelikte de yapıldı tedbir amaçlı 12. Haftalarda yapıldı. 10 dakikalık bir işlem. Genel anestezi ile yapılıyor. Kısa sü

Of canım bende gelen ay çok paradan çikacağim yeni ev yeni mobilya cocuk icin alisveris derken nasil yetisecegim bilmiyorum allahtan annem yanimda cok destek oluyor yoksa yetisemem annem cogu seyi alacak bebege bizde oyle ilk bebegi kiz tarafi hazirlar :)

Benimde annecigim yardim eder. Allah yardimcimiz olsun valla herşey ateş pahası

Evet canım top eşimde hatta şimdi geldi nöbettem söyledim hayır yalan söylemicem direkt söylücem mayısta 7 aylık oluyoruz eşim 7 aylık gebe çok zorlanıyor misafir ağırlayamayacağız diyor. Hadi bakalım dedim bu cesareti gösterebilecek misin bakalım 😅 benim oğlanın ve sforzanın kızının kanında zaten adanalılık olacak senin oğlana da fahri adanalılık yüklenir böylece ahahdhdıogoghohlh
Heh yaa söylesin tabi bence zaten sınavı geçemicekler mülakat iptal yani töbe töbe hahahahah oğlumunda için de bir adanalı yattığından daha şimdiden eminim 😂😂 sforzanın kızla senin oğlan benimkine yol yordam gösterir artık orda 😂😂 yerim yaa hayali bile güzel😍😍😍

Adanalı olup oglu olanlara kızimı verebilirim. :halay: Beni adananin sokaklarina bırakacaklar 3 gün sonra gelecekler. Offfffff Allah im ne güzel bir rüyaaa . Bir seferinde istanbulda adana günlerine gitmistik. Eşime dedimki beni bana birak herkes kendi takılsın. Talan ettim ne var ne yoksa.
Kuzum benim oğlan izmir-ankara karışımı ama fahri adanalı olma yolunda 🙈@archerwoman oğluşu has adanalı konuşup anlaşın aranızda 🤣🤣🤣 gel sen de ocakbaşına bizimle şırdan nasıl yenir öğretcekler bize 😂

Kuzum benim oğlan izmir-ankara karışımı ama fahri adanalı olma yolunda 🙈@archerwoman oğluşu has adanalı konuşup anlaşın aranızda 🤣🤣🤣 gel sen de ocakbaşına bizimle şırdan nasıl yenir öğretcekler bize 😂

Olur valla. Birde öyle birşeyki peynir ekmek yiyorum midem kötu oluyor. Acili baharatlı yesem hiç etkilemiyor. 😅

Ben yataktan kalkamıyorum kadinin yaptigi hareketlere bak 🤔 cok sakincali degilmi ya ?

Eklentiler

• 7426D475-21F9-4545-B471-218E536DE471.png
    7426D475-21F9-4545-B471-218E536DE471.png
    481,2 KB · Görüntüleme: 53
X