2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar doktorum gebelik şekerinden dolayı bir hafta diyet vermişti, aslında iyi de gidiyordu ama dün bozdum, bir hafta en baştan diyete başlamam mı gerekiyor?

Banada doktor 1 hafta diyet verdi sonrasinda takibi bırakabilirsin dedi. Ama kendi doktorum bu diyeti doguma kadar uygula yinede dedi

Ben aldım tıny love 3 ü bır arada kendın elınle sallıyorsun ama tıtresımı var gaz ıcın ıyı oluyormus dıger elektrıklı olanlara gore daha uzun sure kullanılıyor dıye duydum ve cok hafıf ıstedgn yere gotur
Ben onu da favorilerime eklemistim ama iste 6 aydan sonra kullanilmiyor...yok efendim baya kucuk cocugun kafasi demire carpiyor daha 2.5 aylik bebegim diye yorumlar okuyunca korktum acikcasi

Banada doktor 1 hafta diyet verdi sonrasinda takibi bırakabilirsin dedi. Ama kendi doktorum bu diyeti doguma kadar uygula yinede dedi
Doğuma kadar çok katı kurallar, ekmek yemezsin, tatlıyı azaltırsın ama haftada bir bitter yersin, ya da bi yerde kırk yılda bi bişey görüp yemek istiyor insan bazen. Ne biliyim, %90 tüketmiyorum mesela ama bazen misafirlikte filan oluyor.

Doğuma kadar çok katı kurallar, ekmek yemezsin, tatlıyı azaltırsın ama haftada bir bitter yersin, ya da bi yerde kırk yılda bi bişey görüp yemek istiyor insan bazen. Ne biliyim, %90 tüketmiyorum mesela ama bazen misafirlikte filan oluyor.

Benim listemde 3 ögün ekmek var. Birde ben haftada 1 gün az şekerli sütlü bir tatlı ekledim listeye. canım çok fazla kural dısı birsey istersede sabah veya öglen tüketip aksam ögününü dendeliyorum.

Yine başlangıç kilosu çok iyi olduğu için çok sorun değil 7 kilo almak :)
Ben 63le başladım 67 oldum ama son 1,5-2 kiloyu son 15 günde aldım sanırım.
İştahım inanılmaz arttı ve göbeğim hiç yokken bir anda kocaman oldu. Her gün şaşırıyorum.
Hemsire ayda sadece 1 kilo al dedi ama ne mümkun ben 1 kiloyi haftada almaya basladim 😁
Ama bugunden itibaren tatli ve ekmek yemeyecegim.. ilk gebeligimde 25 kilo almistim bunda almak istemiyorum.
Meyve cekiyor canim ama o bile kilo yapiyor..
Almayanlar istahini nasil kontrol ediyor bilmiyorum

Kontrolleriniz hala ayda 1 mi? Sabırsızlıkla bekliyoruz her ay bebeğimizi görelim diye pek de kendini göstermiyor bilen var mı ne zaman 15 günde 1 e falan düşecek son aylarını mı beklemek lazım illa?
Benim rahim ağzından ameliyatımın olması ve dolayısıyla erken doğum riskim nedeniyle 28. Haftaya kadar ayda 1 28 den sonra 2 haftada bir olacak. Ama normalde doktorum 32. Haftada 2haftada bire çekiyormuş kontrolleri.

Eyvah eyvaaahh😂😂😂 muğlanın sıcağı da efsanedir 😱 Yandık valla nasıl olacak.
Geçen yıl temmuzda görümcem doğurmuştu, çok zor bu mevsimde nasıl doğurulur diye konuşmuştum😂 O zaman da sıcaktan çok korkuyordum, ağustosa denk gelmem inşallah diye dua ettim ama direk ilk ağustosa denk gelmem 🤦‍♀️🤣 ters tepti 😂
Şükredin kızlar dışarı çıkmayın mecbur kalmadıkça güneş kremini de eksik etmeyin sakın gebelikte lekeye yatkın oluyor cilt ben 40 dereceyi göreli çok oldu doğuma Türkiye’ye gelene kadar da 45-50arası olacak herhalde kızımı okuldan almaya gidince iki adımı zor yürüyorum. Bu arada bebek arabası aldınız mı pusetli set alan annelerden tavsiye alabilir miyim☺️

kizlar gecenlerde burda biooil le ilgili birsey okumustim. tam da onu okumadan once siparis vermistim :) Şu eski olanindan yani sari olan degil,onuda burda ogrendim gec oldu. Simdi ben bu eskisinj kullanayimmi ? Daha once veya suan kullanan var mi ya doktoruna falan soran

kizlar gecenlerde burda biooil le ilgili birsey okumustim. tam da onu okumadan once siparis vermistim :) Şu eski olanindan yani sari olan degil,onuda burda ogrendim gec oldu. Simdi ben bu eskisinj kullanayimmi ? Daha once veya suan kullanan var mi ya doktoruna falan soran
Ben kullanıyorum baya baya en sevdiğim de o oldu lieracı bi kere sipariş edip bitirdim beğenmedim çok kişi kullanıyor çok içerik takıntınız var ise iade edebilirsiniz 🤗ben bi yerden sonra saldım illa içeriği temiz ürün seçmeye çalışmıyorum zararının da bir rimel bir fondöten kadar olduğunu düşünüyorum

Şükredin kızlar dışarı çıkmayın mecbur kalmadıkça güneş kremini de eksik etmeyin sakın gebelikte lekeye yatkın oluyor cilt ben 40 dereceyi göreli çok oldu doğuma Türkiye’ye gelene kadar da 45-50arası olacak herhalde kızımı okuldan almaya gidince iki adımı zor yürüyorum. Bu arada bebek arabası aldınız mı pusetli set alan annelerden tavsiye alabilir miyim☺️
😱 aman dikkat edin hamile olmayan bile erir o sıcaktaaa

Kızlar kontrolden geliyorum şükür suyumuz biraz artmış daha doğrusu şöyle bi şey oldu. bakınca ilk önce yine su istediğim gibi değil dedi sonra bebek pozisyon değiştirince tamam bak şimdi yeterli görünüyor dedi. Ölçüm yaptı 6 cm yakın çıktı. Anlamadım ben önceki kontrolde de bebeğin pozisyonundan dolayı mı suyuna az dedi yokla havuç suyu işe mi yaradı. Haftaya tekrar kontrol var.

Ben sizin sorun ne anlayamadım mesajınızıda bulamadım bende 34 haftalık hamileyim 3 haftadır falan kasık kemiğimde ağrı var çatımıdır nedir bilmiyorum sabah kalktığımda inanılmaz ağrıyor oturur kalkarken fena oluyorum ikinci gebeliğim ilki oğlandı bu kız 1 buçuk hafta falan da önden gidiyor kilosu biraz iri bi bebek. Kontrolde hep söylemeyi unuttum doktora acaba ne olabilir fikriniz var mı.
Rahim ağzı yetmezliği yaşayanlar için bir tavsiyeydi siz D vit ve magnezyum alın geçer vitamşn eksikliğidir benzer sorun değil bzimki

Ben araştırdım birkaç marka belirlemiştim kafamda, internetten almadan önce gidip göreyim demiştim ama kısıtlama başladı :/ Puset mecburen alıcam travel set olmasa da puset takmaya uygun ve pusetten sonra ,6 aylık bebek için taşımaya uygun olmasına baktım. Portbebe aparatlı olanlara bakmadım bana gereksiz kalabalık gibi geldi. Puset kullanımı daha önemli ve gerekli geldi sanki. Alan, kullanan anneler tecrübelerini yazarsa iyi olur :)

Ben araştırdım birkaç marka belirlemiştim kafamda, internetten almadan önce gidip göreyim demiştim ama kısıtlama başladı :/ Puset mecburen alıcam travel set olmasa da puset takmaya uygun ve pusetten sonra ,6 aylık bebek için taşımaya uygun olmasına baktım. Portbebe aparatlı olanlara bakmadım bana gereksiz kalabalık gibi geldi. Puset kullanımı daha önemli ve gerekli geldi sanki. Alan, kullanan anneler tecrübelerini yazarsa iyi olur :)
Evet portbebe bana göre de gereksiz puset takılabilen bir bebek arabası kafi. Arabada poşetsiz olmuyor maalesef kızımın Kraft travel sistemdi satmıştım ve şimdi çok pişmanım. İlk bebeği olacak anneler memnun kaldığınız eşyaları sakın vermeyin benim gibi pişman olursunuz yoksa

Canim hersey esinde bitiyor ama bazılarına laf gecmiyor. küt fikirli oluyorlar. Dağa taşa anlatsan anlarlar ama onlar anlamazlar. Benim kaynanamda bir sefer ev gezmesinden sonra bana geldi. Mecbur aldım. Kadin zaten benim hasta olduğumu biliyor.ayricada hamileyim kendi düsünmeli. 20 kadinla oturmuş kalkmis .anne ya virüs getirdiysen diyorum. Onlarda virüs yok diyor birşey olmaz diyor.. Esim bana cok kizdı ben eve gelmiyorken sen annemi niye aldın diye. 15 gun sonra k.v tekrar aradi geliyorum diye bu sefer eşimi aradım o arayıp gerekeni yapti. Küstüler kırıldılar ama acıyı hastalığı ben çekerken onlar sadece vahhh çekerler. Ben zaten gelip ,gitmeyi ,ev oturmalarını hiç sevmem. oyüzden benim için çok havali kimseyi beğenmiyor evine çagirmiyor diyorlarmış . :kızgın:

Çok güzel yapmışsınız bizim ülkedeki bu çat kapı gitmeler başka ülkede var mı bilmiyorum ifrit oluyorum lafa geliyorlardır eminim hey Allahım ya 😅
Dün mesajlarınızı okudum yazacaktım ama vakit bulamadım ..bu eş ailesi anlatsam şimdi sabaha kadar bitmez ..benim eşim de hayır diyemez asla.. sonuç eşim 5 yaşında kızım ve ben covid pozitifiz şu an karantinadayız.. şimdi hiç birinin ruhu duymuyor hala iftar iftar geziyolar

Dün mesajlarınızı okudum yazacaktım ama vakit bulamadım ..bu eş ailesi anlatsam şimdi sabaha kadar bitmez ..benim eşim de hayır diyemez asla.. sonuç eşim 5 yaşında kızım ve ben covid pozitifiz şu an karantinadayız.. şimdi hiç birinin ruhu duymuyor hala iftar iftar geziyolar
Ben de bunun stresindeyim doğuma gelince kayınvalidemde kalacağım kayınbiraderim ve görümcem de aynı şehirde. Doğuma kadar doğumda ve sonrasında gelip gidecekler eminim dün telefonda görüşürken geleceğim ama vakalar yüksek çok korkuyorum dedim K.biraderim öcü gibi saklanmaya gerek yok o kadar da dedi eltim karşı çıktı Allahtan hamile o kız doğru söylüyor diye. Ben de nasıl diyeceğim kimse gelmesin diye bilmiyorum…Ben de görüşmek isterim ama normal zamanda değilim ki ben de bebeğim de hassas olacağız. Eşime diyeceğim artık söyle gelen olmasın diye o da ben söylerim dedi ama bakalım…

Ben kullanıyorum baya baya en sevdiğim de o oldu lieracı bi kere sipariş edip bitirdim beğenmedim çok kişi kullanıyor çok içerik takıntınız var ise iade edebilirsiniz 🤗ben bi yerden sonra saldım illa içeriği temiz ürün seçmeye çalışmıyorum zararının da bir rimel bir fondöten kadar olduğunu düşünüyorum
ya kutusunu yirttim o an 😀 Bir de aslinda o kadar icerik takintim , bu gida zararli bunu yemiyim icmeyim gibi seylerim bile yok aslinda . Yok A vitamini falanmi varmis gibi seyler sanki yazilmisti ondan 😕 neyse kullanan kişi cok bem de bugun kullanmaya basliyim 😍

Rabbim şifa versin canim. Benim esim sağolsun söylemesi gerekenlerde susmaz. Bana kızar niye sen susuyorsun diye. Heleki mevzu saglıksa annesi babasi vs. farketmez.

Doğmaya niyeti olmasın canim daha güzel onun sonunda kolayı var şimdi gelmek istemesin zaten 😂 beklesin orda yediği onunde yemediği arkasında
Evet 😅 en kolay karnımızda besliyoruz doğunca beslemek zorlaşacak 😅 ama bende dedim herkes yazmış şu haftada başladı kasılma falan diye bende bi gariplikmi var dedim acaba oluyor da ben mi anlamıyorum sadece yemekten sonra şişkinlik oluyor onun dışında bişey yok

X