2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Birtek benim kizim az yiyor galiba 2 aylik 6 gunluk 60cc max 90cc iciyor bazen 30/40 ile doyuyor. 3 saate bir formul mama iciyor (sutum yok)
Doktora goturdum gecen kilo alimi yi 13/15 gunde 290gr almis gayet iyi dedi ama ben hala cok uzuluyorum az yedigi icin
Canım üzülmene gerek yok, kilo aldığına göre doyuyor demekki, bir sorun olsa doktor söylerdi zaten.

Bebeklerin oyalanması sıkılmaması için neler yapabiliriz? Kucak dışında 😄 benimki sıkılıyor uyuyor yanından ayrılırsam uyanıyor kucak istiyor emziği ağzından atıp yeniden istiyor ağlıyor. Kanguru alsam kullanışlı olur mu? Neko switch düşünüyorum o da 550 civarı eğer durmuyorlarsa boşa almayayım
Ben televizyonda Tom ve Jerry açıyorum, hipnoz olmuş gibi bakıyor bi 10-15 dk, şimdiden televizyona alıştırmak istemezdim ama bi 10dk nefes almaya ihtiyaç duyuyorum, ne bilim kendime bi kahve yapmak, bi çay içmek falan 🙃 önceki hayatımda sıradan olan ne varsa şimdi çok lüks oldu 🤦‍♀️

Ayy aynı ben. Gündüz asla uyumuyor bu saat oldu yeni uyuttum bakalm kaç dk uyucak. Kucağımda veya ayağımda uyuyor yerine koyunca 5 dk sonra açıyor gözleri. Ne yapıcağımı bilmiyorum gede uyandığında da tekrar cok zor dalıyor uykuya uyumayan cocuk en zoru yaa. Buna çare bulan var mı acaba sizler nasıl uyutuyorsunuz kızlar belki bize de faydası olur
Aynı biz de öyleyiz aç diye yapıyor diyordum iyice doyurunca da yaptığını görünce kabullendim bizimkisi de asla sesli ortamda uzun süre uyumuyor uyutup odasına koymam lazım o zaman 3 saat bile uyuyor ama salonda bizimle asla uyumuyor en fazla yarım saat uyudu o da bir kere şu ara kendisi de durmuyor emmek istiyor tok bile olsa ve memede uyuyor🤯 dün AVM’ye gittik 15dk’dan fazla uyumadı sesten nefret ediyor resmen
O kadar kopmuşum ki dış dünyadan valla şimdi okuyorum daha. Uyku duzeni degisti gibi son bir kac gundur ayağimda sallamakla buldum careyi. Kollarini da sariyorum oynamasin diye. Ama uzun sure salliyorum iyice dalmasini bekliyorum o zaman uzun sure uyuyor. Onun disinda bebek arabasinda saatlerce uyuyor onu kesfettim beyaz gurultu dedikleri şey sanirim onu rahatlatiyor disarida araba sesleri insan sesleri falan oyle uyuyor. Daha cok degisecek bence duzenleri. Suan da emziriyorum uyuyakalinca ayagimda sallayip daldiginda yatagina yatircam. Herkese iyi geceler 😴

Maşallah güzel kilo almış bende de aynı düşünce var bebekle tartıya çıkıp ara ara kilo alımına bakıyorum göğüslerim gündüzleri hep bomboş gibi doktoruma güvendim kilo alımı yeterli deyince düşünmüyorum elimden geleni yapıyorum sütüm olsun bebeğim doysun diye olmazsa da içim rahat düşündükçe insan daha bir stres oluyor.. İnşallah sütümüz hep yeter miniklere 🙏
Peki yapışıp bir saat aktif emdiği oluyor mu

Bebeklerin oyalanması sıkılmaması için neler yapabiliriz? Kucak dışında 😄 benimki sıkılıyor uyuyor yanından ayrılırsam uyanıyor kucak istiyor emziği ağzından atıp yeniden istiyor ağlıyor. Kanguru alsam kullanışlı olur mu? Neko switch düşünüyorum o da 550 civarı eğer durmuyorlarsa boşa almayayım
Oyun matını denediniz mi?Benim matla 1. haftam yeni alıştı baya seviyor.Ondan sıkılırsa Spotify çocuk-bebek listelerinden şarkılar açıyorum ben de biraz söylüyorum hareketlerle baya mutlu oluyor o gazla bırakıp biraz işimi yapıyorum 😄
Bunun dışında renkli fularlar dikkatini çekmeye başladı,askıya ve oyun matına taktım bir iki tanesini dalgalandırdıkça eğleniyor.
Uyku konusunda ben de sürekli git gel yapıyorum emziği çıkarıp uyutuyorum artık.Özellikle son 2 gündür sıçramanın etkisiyle çok mız mız.Kucağımda uyuyor ama geçici diye düşünmek istiyorum🤯

Canım üzülmene gerek yok, kilo aldığına göre doyuyor demekki, bir sorun olsa doktor söylerdi zaten.
İnşallah sorun yoktur bakalim gelen ay termin var ama ben 1/2 hafta daha boyle devam erecegim yine getirecegim kilolarina baktiracagim kilo almaya devam ediyorsa iyi almiyorsa apetiti acacak ilac mi vitamin mi yazar bilmiyorum

Birtek benim kizim az yiyor galiba 2 aylik 6 gunluk 60cc max 90cc iciyor bazen 30/40 ile doyuyor. 3 saate bir formul mama iciyor (sutum yok)
Doktora goturdum gecen kilo alimi yi 13/15 gunde 290gr almis gayet iyi dedi ama ben hala cok uzuluyorum az yedigi icin
Benim kızım da aynı şekilde, 2 ay 6 günlük ve max 90 cc içiyor, o da 3 saatten sonra. Genelde 45-60 cc de bırakıyor, 1-2 saat sonra içiyorsa. Doktor 100-110’a çıkarın dedi, deniyoruz ama şimdilik zor görünüyor. Günde 28 gr almış. Çok kilolu değil benim bebeğim, yetiyor ona herhalde, nasıl zorla içirebilirim ki 🤷🏻‍♀️ Sizden tek farkımız gündüzleri 3 saatte bir düzenli beslenmiyor, bazen saat başı, sıklıkla 2 saatte bir mama istiyor, 30, 45 ya da 60 içiyor keyfine göre.

Benim kızım da aynı şekilde, 2 ay 6 günlük ve max 90 cc içiyor, o da 3 saatten sonra. Genelde 45-60 cc de bırakıyor, 1-2 saat sonra içiyorsa. Doktor 100-110’a çıkarın dedi, deniyoruz ama şimdilik zor görünüyor. Günde 28 gr almış. Çok kilolu değil benim bebeğim, yetiyor ona herhalde, nasıl zorla içirebilirim ki 🤷🏻‍♀️ Sizden tek farkımız gündüzleri 3 saatte bir düzenli beslenmiyor, bazen saat başı, sıklıkla 2 saatte bir mama istiyor, 30, 45 ya da 60 içiyor keyfine göre.
Bende saat tutmadanbeslemeye calisiyorum ama alisti herhalde daha erken icmek istemiyor bazen 3 saati doldurmasina 15/20 dk kaliyor vermeye calisiyorum istemiyor tam 3 saati doldurunca emiyor 1/2 defa zorla vermeye calistim kizmasina istememesine ragmen verdim zorla içti ondan sonra 2/3 kati fazlasiyla kustu (zorla verdigim de 90cc) 2 defa denedim sonuc boyle oldu o yuzden birdaha zorla vermedim ama uzuluyorum cunku her zaman 90cc emmiyor gunde mesela 6/7 defa emiyor 2/3 defa 90 emiyorsa kalan 4/5 defayi 40-60 arasi emiyor normalde yeni dogdugunda etmiyordu 30- 60cc emiyordu oyle de devsm ediyor mamasini degistirdim faida etmedi onu da kusmaya basladi begenmedi tekrar eski mamaya donduk insalla kilo aliyordu ilk gitigimizde 1 ay icinde cok guzel kilo almisti gunluk 29gr ama 15 gun icinde en son 18gr almis bana gore az normalde gunluk 28gr almasi lazim . Doktor 13/15 gun icinde 290gr cok iyi normalin ustune cikmis dedi 🤷‍♀️ Saglikli olsun da onemlisi bu ama biraz daha fazla yemeye baslarsa bende mutlu olurum. Bazen 90 i bitirince oyle bir mutlu oluyorum ki rahatliyorum resmen bitirdi diye. kizim 2 ay 10 günluk yalniş hesaplama yapmisim pardon 😁

Eklentiler

• A6B75971-9297-40A4-857B-48A6638E6A30.jpeg
    A6B75971-9297-40A4-857B-48A6638E6A30.jpeg
    53,8 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
3saatte bir değil de 2 saatte bir verdiniz mi hiç mamasını
Bu bana miydi 🙄 bana ise evt denedim emmiyor 3 saati doldurmadan istemiyor galiba bu da benim sucum doktor 3 saatten once verme dedi acikinca bile 3 saati doldurmadan vermedim emzikle oyaladim suan doktoru sesledigim icin pismanlik duyorum ben 2 saate bir emzirmeye devam etseydim belki suan fazla ml içerdi

Aynen benim bebeğim de beni emzik yerine kullanıyor ama emziği almıyor. Her çeşit emzik aldım ama bir türlü tutmadı emziği. Alıyor ağzına bakıyor birşey gelmiyor geri atıyor. Elimle tutturamaya çalışsam da kusacak gibi oluyor :KK43:
Ayy aynı aynı benimki mememi cok güzel emiyor emme refleksi cok kuvvetli. Hatta benimki anne karnında öğrenmiş emmeyi. Bileklerini emmiş hep karnımda iki bileği de yaralı doğdu kan oturmuş emmekten 😊 doğar doğmaz da mememi aldı cok şükür. Ama gel gelelim emziği asla kabul etmiyor cok istiyorum emmesini emziğe alıştıemak için önerisi olan varmı ?

Kızlar merhaba, Nurse Harvey's Colex kullananlar vardı galiba, günde kaç ölçek nasıl kullanıyorsunuz? Doktor söylemişti ama unuttum, sub simplex kullaniyordum işe yaramıyor artık. Günde 4-6 defa 1 ölçek demiş eczacı, 1 ölçek yani 5 ml çok değil mi? Kafam karıştı 🤔
Ben baştan nurse ile metsil kullanmıştım bende işe yaramadı bebeğim o dönem gece hiç uyumuyordu gazdan. Sonra doktoruma söyledim sup simplexe geç dedi. O ilaç kızımı baya rahatlattı gaz sancısı yok denecek kadar azaldı diyebilirim. Nurseyi de günde 3 defa 1 çay kaşığı yani 1 ml içiriyordum tok karnına.

• Beğen
Reactions: Hyl
Ben daha önce burada emzirme danışmanlığı ile ilgili soru sormuştum belki biri daha merak eder diye anlatmak istedim.Bugün Gazi Hastanesi'nin emzirme danışma merkezine gittim.Orada online danışmanlık da veren Nihal hanım var.Çok memnun kaldım.Ankara'da Koru Hastanesi'nde doğum yapmıştım maalesef emzirme bilgilendirmesi konusunda çok zayıftı oradaki hemşireler.Oğlum 15-20 gündür memeyi asla almıyordu tamamen biberona geçmiştik ilk kez emdi bugün.Biraz zor oldu tabii ama sonuca ulaştık.Bu gibi durumlarda bebeğin algısına göre renkli oyuncaklar vs asabilirsin memene dedi.Benim oğluş uyanık kandırması zor ama oyuncaklara da hemen tav oluyor o nedenle deneyeceğim bunu.Ben memeyi almadığı zamanlar hastane tipi pompayla sağım yapmıştım onu günde 5-6 sefere çıkar dedi ki ne kadar pompa o kadar süt gelimi o noktada haklı.Bunun dışında lacmix kapsül kullanıyordum solgarı önerdi.Solgar benim de aklımdaydı.
Benim gibi meme+mama ile devam eden arkadaşlara önerim eds'yi hiç bırakmayın.Ben sadece 2-3 sefer biberon verdim ve durum anında değişti maalesef.Bir de biberon lansinoh marka en yavaş akımdı.Bu sürede ten tene temas çok önemli diye okumuştum aynısını Nihal hanım da söyledi.Sling kullanıyordum zaten onu göğüslerim açık şekilde evde takacağım.
1 hafta sonra yeniden gidip kilo alımına göre mamayı düzenleyeceğiz.Bakalım inşallah memeyi tutabilir yeniden!
3.günden bildiriyorum.Dün akşama kadar her şey yolundaydı çok güzel tutuyordu eda ile devam ettik ne olduysa akşam oldu asla asla asla istemedi memeyi eds 5 numara yetersiz 6 çok geldi boğulacak gibi oldu ve belki de korktu.Her yolu denedim parmakla beslemeye çalıştım gezdirdim ya da oyalamaya çalıştım ama yok!Meme uçlarım doğum sonrasına döndü yaradan acıdan ben ağladım o ağladı sonuç yine biberon😣Kendimi suçluyorum sürekli hiç vermeyecktim biberonu gerçi bu sefer de beslenmiyordu süt gelmeyince eds de işe yaramıyordu.
Anne sütünün çok kıymetli olduğunu biliyorum onun için sağıp vermeye çalıştım çalışacağım ama bazen bazı söylemlerin çok katı olduğuna inanıyorum.Söylemlerdeki bebek anne sütü almazsa sağlıksız olabilir eğilimleri bence anneleri ya da beni çok üzüyor.Çevremde 2 yaşa kadar emziren zorla bırakan insanlar dolu bu da kemdimş hepten yetersiz hissetmeme yol açıyor.Çok minik daha 2 ay emmek ne demek 😞Sağıp vermek ne derece yetecek bilmiyorum.Pff annelik sürekli vicdan azabı duymak demişti biri çok haklıymış.

3.günden bildiriyorum.Dün akşama kadar her şey yolundaydı çok güzel tutuyordu eda ile devam ettik ne olduysa akşam oldu asla asla asla istemedi memeyi eds 5 numara yetersiz 6 çok geldi boğulacak gibi oldu ve belki de korktu.Her yolu denedim parmakla beslemeye çalıştım gezdirdim ya da oyalamaya çalıştım ama yok!Meme uçlarım doğum sonrasına döndü yaradan acıdan ben ağladım o ağladı sonuç yine biberon😣Kendimi suçluyorum sürekli hiç vermeyecktim biberonu gerçi bu sefer de beslenmiyordu süt gelmeyince eds de işe yaramıyordu.
Anne sütünün çok kıymetli olduğunu biliyorum onun için sağıp vermeye çalıştım çalışacağım ama bazen bazı söylemlerin çok katı olduğuna inanıyorum.Söylemlerdeki bebek anne sütü almazsa sağlıksız olabilir eğilimleri bence anneleri ya da beni çok üzüyor.Çevremde 2 yaşa kadar emziren zorla bırakan insanlar dolu bu da kemdimş hepten yetersiz hissetmeme yol açıyor.Çok minik daha 2 ay emmek ne demek 😞Sağıp vermek ne derece yetecek bilmiyorum.Pff annelik sürekli vicdan azabı duymak demişti biri çok haklıymış.
İlk çocukta yaşamıştım sizi çok iyi anlıyorum. Sürekli sağarak biberonla verdim. Nacizane tavsiyem hastane tipiyle sağmanız. Çünkü normal pompalarda bir süre sonra sütte azalma oluyormuş o dönem çok araştırmıştım. Vicdan azabı duymayın çünkü yarı anne sütü bile alsa bu iyi bişey alcağını alıyor bebekler. Bir süre sonra kızım tekrar tutmaya başlamıştı memeyi o konuda da ümidinizi kesmeyin. Ama benim öyle yeterli sütümde yoktu. Lansinoh biberonla veriyordum. O kadar biberonla beslememe rağmen tuttu memeyi aylar sonra.

Aynen benim bebeğim de beni emzik yerine kullanıyor ama emziği almıyor. Her çeşit emzik aldım ama bir türlü tutmadı emziği. Alıyor ağzına bakıyor birşey gelmiyor geri atıyor. Elimle tutturamaya çalışsam da kusacak gibi oluyor :KK43:
Benim eve emzirme danışmanı gelmişti emzik tutturalım bu çocuk memeyi bırakmaz biberon vermedikçe dedi. Evdeki tüm emzikleri denedik dört çeşit emziğim vardı öğürdü. O zaman tutmaz bu boşuna denemeyin dedi nitekim asla tutmuyor. Bazen sadece memede takılıyor süt gelirse karnı toksa bide memeye kızıyor sinirleniyor. Yani özür dilerim bir butonu yok da süt gelsin süt dursun diye pkpmğkğmpmojlnlb ve işin kötülüğü şu memeyle uykuya geçiyor büyüdükçe süresi uzadı daha da uzayacak diyolar 4. Ay ile birlikte 😖

X