2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Birde bizim doğduğundan beri gözlerinde çapaklanma oluyor, gözyaşı kanalları kapalı büyük bir ihtimal sürekli masaj yapıyorum ama hâlâ aynı, 3-4 gündür de çok sulanmaya başladı gözleri, yaşarması da kanalları kapalı olduğu için mi acaba? Var mı bu durumla ilgili bilgisi olan?
Biz kaynamış soğumuş suya bir pompa bebe şampuanı sıkıp onunla gözlerini siliyoruz eşimin göz doktoru arkadaşı bunu önerdi eğer geçmez ise antibiyotikli bir damla alınabilir. Biz geçmeyince birkaç gün gentagut kullandık annem de emekli hemşire gözde çalıştı yıllarca. Yine de hala oluyor ama çok da kafaya takmıyorum artık bebe şampuanıyla silip geçiyorum.

Biz kaynamış soğumuş suya bir pompa bebe şampuanı sıkıp onunla gözlerini siliyoruz eşimin göz doktoru arkadaşı bunu önerdi eğer geçmez ise antibiyotikli bir damla alınabilir. Biz geçmeyince birkaç gün gentagut kullandık annem de emekli hemşire gözde çalıştı yıllarca. Yine de hala oluyor ama çok da kafaya takmıyorum artık bebe şampuanıyla silip geçiyorum.
Benimkinde de var ben de deniycem şampuanlı suyu.

Kızlar sizin bebişler nasıl uykuya dalıyor benimki ya memede,ya sallayarak yada elimde ayakta sallayarak yani kucağımda o şekilde dalıyor tabi gunduzse bıraktığım gibi uyanıyor bazen dalıyor bu neden biyle acaba gündüz olduğu için mi gerçi perdeleri fln çekiyorum ama😑

Kızlar 2. Ay kontrolde kalça ultrasonu yapıldıktan sonra göz muayeneside mi ediliyor

Kızlar sizin bebişler nasıl uykuya dalıyor benimki ya memede,ya sallayarak yada elimde ayakta sallayarak yani kucağımda o şekilde dalıyor tabi gunduzse bıraktığım gibi uyanıyor bazen dalıyor bu neden biyle acaba gündüz olduğu için mi gerçi perdeleri fln çekiyorum ama😑
Kizimi ben oyle alıştırmadim hic kucak meme salamak aramiyor emzik veriyorum yatagina brakiyorum ya da oyun halisina uyuyor yanima yatiriyorum bazen emzik veriyorum kendinden uyuyor bazen emziği bile aramiyor

Kizim bu sabah 4:20 de 70ml emdi 07:20 de mama germeye calistim istemedi saat 10 da 50 ml ile tekrar doydu hic normal gelmiyor bana doktoru aradim oglenden sonra gidecegim insallah hersey yolundadir kilo alimi iyise bende rahatlyacagim ama bukadar az ile doymasi beni uzuyor kilo almiyor gibi geliyor bana kuş gibi iyin geliyor 🤷‍♀️😔

Oyun matını denediniz mi?Benim matla 1. haftam yeni alıştı baya seviyor.Ondan sıkılırsa Spotify çocuk-bebek listelerinden şarkılar açıyorum ben de biraz söylüyorum hareketlerle baya mutlu oluyor o gazla bırakıp biraz işimi yapıyorum 😄
Bunun dışında renkli fularlar dikkatini çekmeye başladı,askıya ve oyun matına taktım bir iki tanesini dalgalandırdıkça eğleniyor.
Uyku konusunda ben de sürekli git gel yapıyorum emziği çıkarıp uyutuyorum artık.Özellikle son 2 gündür sıçramanın etkisiyle çok mız mız.Kucağımda uyuyor ama geçici diye düşünmek istiyorum🤯
Oyun matınızın fotosunu atabilir misiniz, özellikle internet üzerinden aldıysanız internet fotosu daha efektif olur ben de alayım.
Arkadaslqr merhaba..ben sezeryanla dogum yapmistim ve halen ara ara sicak basmasi oluyor bu normal mi?size de oluyor mu?
of evet özellikle geceleri bi ter boşalıyor bi üşüme geliyor bi de süt üstüm başım ter mi değil mi anlamıyorum
Ben televizyonda Tom ve Jerry açıyorum, hipnoz olmuş gibi bakıyor bi 10-15 dk, şimdiden televizyona alıştırmak istemezdim ama bi 10dk nefes almaya ihtiyaç duyuyorum, ne bilim kendime bi kahve yapmak, bi çay içmek falan 🙃 önceki hayatımda sıradan olan ne varsa şimdi çok lüks oldu 🤦‍♀️
Tv ilgisini çekiyor bakmasını engelliyorum ana bazen de bir iki dakika bırakıyorum ya. Kollarım yoruluyor. Arada uyukluyor uyanmasın diye olduğum şekli değiştirmiyorum ki biraz popom yer görsün. Yatağında uyuklasa odadan çıktığım gibi uyanıyor yine bi iş yapamıyorum. Akşam saatlerinde ağlama krizine giriyor eğer kucakta gezerse ağlamıyor. Sallamaya alıştırmayayım derken kucağa alıştırdım malesef. Ama gece uyku saati geldiyse yormadan uykuya dalıyor, bezini temizleyip doyuruyorum uyuyor.

İlk çocukta yaşamıştım sizi çok iyi anlıyorum. Sürekli sağarak biberonla verdim. Nacizane tavsiyem hastane tipiyle sağmanız. Çünkü normal pompalarda bir süre sonra sütte azalma oluyormuş o dönem çok araştırmıştım. Vicdan azabı duymayın çünkü yarı anne sütü bile alsa bu iyi bişey alcağını alıyor bebekler. Bir süre sonra kızım tekrar tutmaya başlamıştı memeyi o konuda da ümidinizi kesmeyin. Ama benim öyle yeterli sütümde yoktu. Lansinoh biberonla veriyordum. O kadar biberonla beslememe rağmen tuttu memeyi aylar sonra.
Hadi inşallah!Hastane tipi kiralamıştım zaten onunla sağıyorum.Sütüm az benim de.Siz tam benim yaşadığımı yaşamışsınız biberon markasına kadar inşallah sonum da aynısı olur :)

Bende saat tutmadanbeslemeye calisiyorum ama alisti herhalde daha erken icmek istemiyor bazen 3 saati doldurmasina 15/20 dk kaliyor vermeye calisiyorum istemiyor tam 3 saati doldurunca emiyor 1/2 defa zorla vermeye calistim kizmasina istememesine ragmen verdim zorla içti ondan sonra 2/3 kati fazlasiyla kustu (zorla verdigim de 90cc) 2 defa denedim sonuc boyle oldu o yuzden birdaha zorla vermedim ama uzuluyorum cunku her zaman 90cc emmiyor gunde mesela 6/7 defa emiyor 2/3 defa 90 emiyorsa kalan 4/5 defayi 40-60 arasi emiyor normalde yeni dogdugunda etmiyordu 30- 60cc emiyordu oyle de devsm ediyor mamasini degistirdim faida etmedi onu da kusmaya basladi begenmedi tekrar eski mamaya donduk insalla kilo aliyordu ilk gitigimizde 1 ay icinde cok guzel kilo almisti gunluk 29gr ama 15 gun icinde en son 18gr almis bana gore az normalde gunluk 28gr almasi lazim . Doktor 13/15 gun icinde 290gr cok iyi normalin ustune cikmis dedi 🤷‍♀️ Saglikli olsun da onemlisi bu ama biraz daha fazla yemeye baslarsa bende mutlu olurum. Bazen 90 i bitirince oyle bir mutlu oluyorum ki rahatliyorum resmen bitirdi diye. kizim 2 ay 10 günluk yalniş hesaplama yapmisim pardon 😁
Sizi çok iyi anlıyorum, ben de 90 içince çok mutlu oluyorum 🤗 Bazen 90’dan sonra çok kustuğu oluyor bizim de. Az önce 90 verdik, 60 içti, 30’u bıraktı, özenle nerede duracağını biliyor bu kız 😂 Sizin atak haftasına da denk gelmiş olabilir bu arada o 15 gün. İştahsız olabiliyorlar 8. Hafta atak haftasında 15 güne kadar da sürebiliyormuş. Mevsim geçişi olduğundan hafif üşütme olunca da kusuyor bizimki bazen. Yavaş yavaş yoluna girecektir inşallah, hele şu 3. Ayı da bir atlatalım da 🙏🏻🥰🥰 En önemlisi doktorların kontroller sonrası sorun yok demesi, bu bebişler çok akıllılar, kendileri için ne zaman ne isteyeceklerini iyi biliyorlar 😇 Son olarak ben de mamayı değiştirmeye karar verdim, daha temiz içerikli bir mamaya geçmeyi deneyeceğim, doktor önce 2 mamayı karıştırarak vermemi, sonra bir eski mama, bir yeni mama şeklinde aşamalı olarak geçmemi söyledi. Sindirim sisteminin alışması için önemliymiş bu. Şimdi bu sürece başlayacağım. İnşallah yeni mamasının tadını sever de daha iştahlı içer 🙏🏻 Yavaş yavaş mideleri genişledikçe de daha fazla mamayı kendileri isteyeceklerdir inşallah 🥰

Oyun matınızın fotosunu atabilir misiniz, özellikle internet üzerinden aldıysanız internet fotosu daha efektif olur ben de alayım.

of evet özellikle geceleri bi ter boşalıyor bi üşüme geliyor bi de süt üstüm başım ter mi değil mi anlamıyorum

Tv ilgisini çekiyor bakmasını engelliyorum ana bazen de bir iki dakika bırakıyorum ya. Kollarım yoruluyor. Arada uyukluyor uyanmasın diye olduğum şekli değiştirmiyorum ki biraz popom yer görsün. Yatağında uyuklasa odadan çıktığım gibi uyanıyor yine bi iş yapamıyorum. Akşam saatlerinde ağlama krizine giriyor eğer kucakta gezerse ağlamıyor. Sallamaya alıştırmayayım derken kucağa alıştırdım malesef. Ama gece uyku saati geldiyse yormadan uykuya dalıyor, bezini temizleyip doyuruyorum uyuyor.
Oyun halısı diye geçiyormuş.Bunu aldım.Linki aşağıda.

Adsız.png

Babycim Piyanolu Mantar Oyun Halısı

Kizimi ben oyle alıştırmadim hic kucak meme salamak aramiyor emzik veriyorum yatagina brakiyorum ya da oyun halisina uyuyor yanima yatiriyorum bazen emzik veriyorum kendinden uyuyor bazen emziği bile aramiyor
Ne kadar güzel ya tam hayalim 🥰nasıl başardın bunu benimki başından beri bırakınca ağlıyordu

Herkese merhaba bir sey sormak istiyorum doktor kontrolümüz var bir kaç gün sonra elbette doktoruma da danışacağım ama sizlerden de fikir almak istedim ☺️
Bebeğim 2 aylık oldu sayılır suan 56 günlük
Son 1 haftadır gece uykusu 11 de başlıyor ve sabah 7 de uyanıyor hiç uyanmadan bana büyüdü düzeni oturdu gibi geldi aç olsa uyanır diye düşündüm ama çevremde herkes çok tepki gösterdi mutlaka uyandır emzir diye
Sizce uyandırmalı mı dokunmamalı mı bilemedim 🤷‍♀️
Uyku öncesi bol bol emip uyuyor en uzun öğünü diyebilirim 7 saat tok kalması mümkün mü
1 hafta öncesine kadar akşam 8 de uyur ve 4 saatte 1 uyanırdı
Uyku geç saate kayınca böyle oldu ama mümkün değil erken uyuyamıyorum geri kalkıyor zaten.

Ayy bende bu yok acaba benim bebeğim alır mı alsam mı ki yaa 6 çeşit emziği var hiç birini almadı 😔
Bizde de aynı sorun 4 çeşit denedim yok almadı 😅
Hatta her gün Sırayla deniyorum böghk yapıp atıyor açken denedim yine attı elini emdi
Bide bunu alayım bari 😂
Denediklerim
Avent
Bibs
Nuk
Wee
En uzun aventi tuttu oda 30 sn dir🤣

Bebeklerde gentamisin önerilmiyor tatlım gentagut değilde tobramisin etkenli tobrased göz damlası öneriliyor, tabi doktorun söylemesi daha doğru olur gözün durumuna göre gerekli görürse👍

Herkese merhaba bir sey sormak istiyorum doktor kontrolümüz var bir kaç gün sonra elbette doktoruma da danışacağım ama sizlerden de fikir almak istedim ☺️
Bebeğim 2 aylık oldu sayılır suan 56 günlük
Son 1 haftadır gece uykusu 11 de başlıyor ve sabah 7 de uyanıyor hiç uyanmadan bana büyüdü düzeni oturdu gibi geldi aç olsa uyanır diye düşündüm ama çevremde herkes çok tepki gösterdi mutlaka uyandır emzir diye
Sizce uyandırmalı mı dokunmamalı mı bilemedim 🤷‍♀️
Uyku öncesi bol bol emip uyuyor en uzun öğünü diyebilirim 7 saat tok kalması mümkün mü
1 hafta öncesine kadar akşam 8 de uyur ve 4 saatte 1 uyanırdı
Uyku geç saate kayınca böyle oldu ama mümkün değil erken uyuyamıyorum geri kalkıyor zaten.
Benimki de o günlerde bu düzene geçti. Hâlâ da aynı, çok nadir 4 yada 5 te kendini uyandırıyor, kıpırdamaya başlayınca gözleri kapalı bende emziriyordum (yanimda yatıyor) zaten iki lokma çekip uykuya devam ediyor.Çok normal hiç elleme egerki kıpırdamaya başlar uyandırmaya çalışırsa kendini o zaman emzirirsin. Kendi düzenini kurmuş maşallah gün içinde emmesi de iyiyse gece de uyumadan once besliyorsun çok güzel uyusun 👍

No, uyumuyor arkadaşlar uyumuyor. Bebek gibi uyumak lafını kim bulduysa yalan. Gündüzleri sadece kucakta uyuyor, oturduğumuzda uyuyor onda da. Kucakta uyuyor 40 dakika uyudu mesela yerine koyayım desem 2 dakikaya uyanıyor. Yanıma yatıyorum sarılır gibi yapıyorum onda da tatmin olmuyor. E devamlı kucakta olunca bi 5 saat sonra falan sinirler hafif bozuluyordur herkesin olacağı gibi. 10 15 dakika ayrılsak özlüyoruz zaten de çevreye yansıyor sinirlenme hali.

Bir tek babası gitar çalarken şu emzirme minderinde yaslanır vaziyette duruyor. Tabii o da babası yanında yani ilgisiz durmak yok asla. Bu da 2 -3 günlük bie gelişme zaten.

Doktora uyku düzeni nasıl olmalı diye sordum. Bu dönemde gece 4 5 saat tek kesintisiz uykusu olmasını bekleriz onun dışında bir düzeni olmaz dedi. Durumumu anlattım normal dedi. Çocuk bakmak kesinlikle tek kişilik bir iş değil.

Şu hareket edince kendinden sallanan ana kucağı denen şeylerden aldım. Birinde vardı denemiştik sevmişti. Bugün gelecem, işe yararsa haber veririm.
Arkadaşlar, içerden bildiriyorum. Ana kucağı operasyonu işe yaradı 😅
Ben tatildeyken bir başkasında görüp bebişe denetmiştim. 15 dakika durmuştu içinde. O yüzden parasına bakmadan direkt aynısını aldım. Yalnız ocağa incir ağacı gibi bir fiyatı var. Markası babybjörn. İkinci el alınabilir bir ürün gibi, kılıfları da satılıyor, ucuza kullanılmış bulup yeni kılıf almak mantıklı gibi. İki tane metal çubuğa bu parayı verdiğime inanamıyorum çünkü. Ama bebek aşırı sevdi. Çocuk normalde hiç bir yerde durmuyor. Dün akşam buna koyduk, biz dizi izledik öyle söyleyeyim. O kadar memnundu ki halinden, ben aldım içinden yeter artık biraz hareket et diye. İçinde o kadar zaman geçirmesine rağmen gece de gayet uyudu. Ben bayıldım. Bütçesi olan varsa düşünmeden alsın. Ya da muadillerine bakın derim.

Aynen ozellikle emzirince sicak basmasi oluyor halbuki icerisi 24 derece felan ama sanki 50 derece

Benim eve emzirme danışmanı gelmişti emzik tutturalım bu çocuk memeyi bırakmaz biberon vermedikçe dedi. Evdeki tüm emzikleri denedik dört çeşit emziğim vardı öğürdü. O zaman tutmaz bu boşuna denemeyin dedi nitekim asla tutmuyor. Bazen sadece memede takılıyor süt gelirse karnı toksa bide memeye kızıyor sinirleniyor. Yani özür dilerim bir butonu yok da süt gelsin süt dursun diye pkpmğkğmpmojlnlb ve işin kötülüğü şu memeyle uykuya geçiyor büyüdükçe süresi uzadı daha da uzayacak diyolar 4. Ay ile birlikte 😖
Aynı durumdayız gündüz uykusunu memede aldığı günler oluyor. Çeker çekmez uyanıyor.🤦‍♀️

Arkadaslqr merhaba..ben sezeryanla dogum yapmistim ve halen ara ara sicak basmasi oluyor bu normal mi?size de oluyor mu?
Sıcak basması değil ama çok terliyorum özellikle uyurken boyun bölgem ıslak kalkıyorum resmen doğumdan sonra oldu.

X