2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar 12.haftada ne testleri yapiliyor.ikili diye biliyorum ama ne oluyor o tam olarak.ulturason mi,vajinal ultrason mi.kan mi veriyoruz koldan mi veriyoruz veriyorsak😁amacimiz ne?neyi ogrenmeliyiz neyi sormaliyiz🥴cok soru sordum basim dondu🤭🤭😂
Kuzu kan alıyorlar koldan, kanda 2 ayrı proteine bakıyorlar istatistiki olarak, sonra ense kalınlığı burun kemiği ölçümleri yapılıyor. Karından ultrason ile. Down Sendromu vb. Var mı bebekte bunun için aslında ikili tarama..
Kalp,karaciğer damarları beyin yapısı bunlarada baktı benim doktorum. Aslında cihazla ilgili. Ilk gebeligimde devlete gitmiştim orda bakmamıştı bunlara cihaz eski olduğu için göstermiyordu..

Doğum paketi hakkında bilgi.verirmisin birazcık bende istiyorum ama
Hangi hocayı seçerseniz seçin özel tercih ediyorsanız paket olayı mantıklı hesaplı oluyor..hocaların ank da muayene ücreti gerçekten pahalı doc prof şeklinde ücret artıyor. 350 500 700 değişiyor yani.
Benim paketimde sınırsız muayene var. Ikli tarama detaylı ultrason şeker testi vb. Testler dahil. Doğum sonrası 1 aylık bebek kontrolü filan var..hastane seçenekleri var hastaneye göre fiyatlar değişiyor. Benim için en önemlisi hocamın riskli gebelikci olması.daha önce kayıplarım var çünkü. Ve normal doğumu destekliyor hoca.. içinize sinmesi onemli❣

Özel hastanelerde de doğum paketi oluyor. Daha hesapli olabiliyor hatta.

Kuzu kan alıyorlar koldan, kanda 2 ayrı proteine bakıyorlar istatistiki olarak, sonra ense kalınlığı burun kemiği ölçümleri yapılıyor. Karından ultrason ile. Down Sendromu vb. Var mı bebekte bunun için aslında ikili tarama..
Kalp,karaciğer damarları beyin yapısı bunlarada baktı benim doktorum. Aslında cihazla ilgili. Ilk gebeligimde devlete gitmiştim orda bakmamıştı bunlara cihaz eski olduğu için göstermiyordu..
Bendede dün aldılar 2 hafta sonrasına hazır olsun diye tek tüp kan bide idrar aldı sonucum da dün çıktı protein mi bakıyorlar ondan

Ona 20. Haftada bakiyorlar dediler bende gelecek ay ozele gidecem devletteki doktor cok iyiydi ama cihazi iyi degildi malesef

Hanımlar merhaba karnı erken çıkan var mı ben 50 kiloyum ilk gebeliğim 11. Haftadayız sanki çok erken çıktı acaba kötü birşey mi var bebeğin kalbi felan durdu da o yüzden mi bu şişliğim sıkmasın diye bol şeyler giydiğim için çevrem pek farketmiyor ama benim dikkatimi çekiyordu şuan bu halde endişelenmeli miyim??

Eklentiler

• 22F8FDB2-6A18-4277-8C55-9A09E24ED5F4.jpeg
    22F8FDB2-6A18-4277-8C55-9A09E24ED5F4.jpeg
    166 KB · Görüntüleme: 50
Kızlar göbüşleriniz çıktımı 🤰😏😜
Ay benim zaten yıllarca gördüğüm tedavilerden ötürü göbeğimde biriken bir yağlanma vardı. Daha hamile olmadan hamile zannediyorlardı diye göbeğim çeke çeke geziyordum. Şimdi kilomda artış olmadığı halde göbeğim azıcık şişti. Görenler 4-5 aylık hamile gibi duruyor diyorlar. Sanırım 2 aydan başladı yani bendeki şişme. Ama eski yağlanmalarla birlikte daha büyük zannediliyor.

Hanımlar merhaba karnı erken çıkan var mı ben 50 kiloyum ilk gebeliğim 11. Haftadayız sanki çok erken çıktı acaba kötü birşey mi var bebeğin kalbi felan durdu da o yüzden mi bu şişliğim sıkmasın diye bol şeyler giydiğim için çevrem pek farketmiyor ama benim dikkatimi çekiyordu şuan bu halde endişelenmeli miyim??
Seninki çok düzenli şişmiş. Bende henüz girinti çıkıntılar var. Seninki daha doğal duruyor. Bende altta yağlanmalar da var çünkü. Korkma ya iç karnın küçüktür. 😊
Bir de hormon ilacı kullanıyorsan estrofem ya da progestan gibi, onlar da gayet şişkinlik yapıyor karında. Bende 6. haftaya kadar estrofem kullandım daha beter şişkinlik vardı. Şimdi de progestana devam ediyorum en başından beri. O da yapmaya devam ediyor.

Ay benim zaten yıllarca gördüğüm tedavilerden ötürü göbeğimde biriken bir yağlanma vardı. Daha hamile olmadan hamile zannediyorlardı diye göbeğim çeke çeke geziyordum. Şimdi kilomda artış olmadığı halde göbeğim azıcık şişti. Görenler 4-5 aylık hamile gibi duruyor diyorlar. Sanırım 2 aydan başladı yani bendeki şişme. Ama eski yağlanmalarla birlikte daha büyük zannediliyor.
Olsun canım kilo bi şekilde verilirde sağlıklı olsunlarda bende çok kilo aldım göbek ondan heralde 😂😂

X