2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba,
Bende ilk xocugumu normal doğurdum. 2. Bebeğim 5 haftalikken dustu. Testler yaptırdım coraspin + oxapar iğne ile bebegimi doğurdum. Sonraki bebeğiminde 6. Haftada kalbi durdu igneye ve coraspine de başlamıştım ama onuda kaybettim. Simdi 6+6 haftalık hamileyim bu doktora ilk defa gidiyorum ve bu iğneyi kullanmanızın bilimsel olarak bir açıklaması yok dedi. Biraz hamilelerin psikolojisini düzeltmek için veriyoruz dedi. Neredeyse kullanma diyecekti. Ama ben tabiiki kullanıyorum.
saglikla dogur ins.

ben coraspina baslamiyorum zaten kadindogumcum da bu zamana kdr baslatmamisti oneri sundu sadece

2 perinatolog 2 hematolog 2 kadindogumcu ile gorustum. mthfr de folikasit ve b12 yeterli dendi. zaten midem hasta kanama riskim var. daha evvel gecirdim 2 kere.

Allah saglik versin cumlemize.

benim de niyetim yeniden 25 kilo almamak için o dediklerini yememek :))) insallah sağlıkla tamamlariz su sureci.
parmaktan ölçerken ayni anda 3 farklı sonuc alabiliyorum, parmaktan çıkardığım kanın yoğunluğuyla alakali olabilir mi. az ornegi pek okumuyo gibi benim cihaz.
Şeker çıkar diye değil paketli ürün ağzıma şekerli gıda dahi koymuyorum artık. hiçbilmiyordum ben bu şeker tiroid yükselmelerini

Evet ama daha kan sonuçlarımı felan göstermedim kanlarımı verdim 15 gün sonra görüşelim dedi 29 nisana randevu aldım bakalım ayrıca çok acıkıyorum ben elim ayagım titriyor açıkınca kendimi çok kötü hissediyorum...
Ahh Ahh o bende de oluyo ama doktor olur dedi bebek bizden beslendiği için bu aylar da
Sonra düzelicek

Evet ama daha kan sonuçlarımı felan göstermedim kanlarımı verdim 15 gün sonra görüşelim dedi 29 nisana randevu aldım bakalım ayrıca çok acıkıyorum ben elim ayagım titriyor açıkınca kendimi çok kötü hissediyorum...
doktora gidene kdr beyaz un beyaz seker pirinc patates mumkunse bunlari kes ve glisemik indeksi dusuk beslen

uzun sure tok tutacak seyler yemelisin

herturlu hamurisi makarna pasta tatli yasak

ekmek tam bugday kepekli yada cavdar olsun ve gunde ekmek tuketim sinirli olsun

cebiz badem findik kuru incir hurma vb ama bunlardan oturup koca tabak degol sinirli tuket. yemeklerin yanina mumkunse yesillik salata vb

toparlarsin sekeri

doktora gidene kdr beyaz un beyaz seker pirinc patates mumkunse bunlari kes ve glisemik indeksi dusuk beslen

cebiz badem findik kuru incir hurma vb ama bunlardan oturup koca tabak degol sinirli tuket. yemeklerin yanina mumkunse yesillik salata vb

toparlarsin sekeri
Çok teşekkür ederim bu dediklerini mutlaka yapacagım çünkü gerçekten kendimi kötü hissediyorum...

toparlarsin sekeri
hurma ilk haftalarda hatta aylarda pek onerilmiyo açılmaya faydasi oldugu icin doguma yakin ozellikle oneriyolar 🥺

dun cok fenaydim aksam bi ara aglayarak uyudugumu hatirliyorum bugun daha iyiyim sukur

biraz da kafayla mi alakali bu bulanti cozemedimki
Zor olmustur canim basladi tabi bulanti zamanlarif😔pazar gunu ben de oyleydim su icsem durmuyodu kotu bi halde uyudum serum yedim ustune. demir hapi vermisti doktor o mu yapti anlamadim ki..Valla Allah bunlari yasayan herkese sabir versin cabucak atlatmasina yardim etsin🙏

Zor olmustur canim basladi tabi bulanti zamanlarif😔pazar gunu ben de oyleydim su icsem durmuyodu kotu bi halde uyudum serum yedim ustune. demir hapi vermisti doktor o mu yapti anlamadim ki..Valla Allah bunlari yasayan herkese sabir versin cabucak atlatmasina yardim etsin🙏
demir de bulanti yapiyomus ben de 8. haftaya girdim ama daha baslamadi demire doktorum desene bi de onla ugrasicaz acaba aksam mi icsen. eczaci arkadas hamileyken oyle yapiyodu

uhuhuhu cok uzuldum simdi annelik ne kutsal. taşıması ayri buyutmesi ayri.

insan binbir zorlukla tasiyip buyuttugu bebesini saga sola nasi atiyor ay aklima geldi simdi.

sabah uni baby islak mendil reklamkna agladim :KK43: cok duygusalim

Kasım anneleri selamlar,
ben de 21 Kasım olarak gözüküyor şuan 9 haftalık. Merak ettiğim birkaç konu var İstanbul Avrupa'da olanlar var ise hangi doktora gidiyorsunuz doğum sürecini nasıl yapacaksınız benim ilk çocuğum olacak ve kafam bayağı karışık. Birde bulantılara ne çözüm buldunuz? Neler yiyorsunuz? Teşekkürler.

X