2021 Aralık Anneleri

Cnm valla bende evdeyken rahatım ne ağrım oluyor ne kasılmam.. Ama işyerinde kasık ağrısı çekiyorum sürekli nedense :KK43:
ay o kasık ağrısı iş yerinde bende de oluyor yaa ben oturmaya bağlıyorum. çünkü geçen hafta sonu kayınvalidelerdeydik. gece eve geçince ağrıdan duramadım nerdeyse. orda ayaklarımı uzatamayınca çok rahatsız etti. evde sürekli uzatıyorum ben.

Günaydın kızlar. Dün kontrole gittim. Ağrılardan dolayı kan idrar istemişti hem de uçak için rapor yazdırmaya. Bebeğin bacak boyu biraz kısa dedi takip edelim dedi. Eşim de ben de uzunuz sat 10 gün geri çekildi yani gelişimi öndeydi. Noldu da bacak boyu kısa kaldı üzüntüden uyumadım, böyle işe gideceğim. Plesentam da aşağıdaymış, çıkar dedi ona çok takılmadım. Nerdeyse su yerine ayran içerim ev yapımı, peynir çok yerim. Neden böyle oldu daha da kısa kalırsa cücelik vs yazıyor nette 😔 eşim de annemi ara cinsiyet söyle dedi aramam dedim diye onun derdinde, yani tek üzülen benim. Kusura bakmayın uzun yazdım çok üzgünüm, doluyum.
Başka bir doktora görün bence mutlaka
Bazı doktorun sorun ettiği şeyi diğeri hiç sorun olarak görmüyor
Kendi doktorum bana da plasentanın aşağıda olmasını sorun olarak söylemişti
Benim de öyle
Dünkü doktor ona bu haftalarda bakmıyoruz bile dedi
Hepsi farklı farklı yani
Bence içini ferah tut

Canım benim inş korktuğun gibi olmaz rabbim korusun yavrularımızı inş ultrason ile ilgilidir sende haklısın tabi inş sağlıkla gelir minnakın üzülme bak üzüldükçe bebilş hisseder morelini yüksek tutmaya çalış tatlım
Sağol canım çok zormuş, ilk gebeliğim en ufak sorunda dünya başına yıkılıyor sanki… rabbim korusun evlatlarımızı.

Başka bir doktora görün bence mutlaka
Bazı doktorun sorun ettiği şeyi diğeri hiç sorun olarak görmüyor
Kendi doktorum bana da plasentanın aşağıda olmasını sorun olarak söylemişti
Benim de öyle
Dünkü doktor ona bu haftalarda bakmıyoruz bile dedi
Hepsi farklı farklı yani
Bence içini ferah tut
Allah razı olsun canım, ben de kendimi öyle teselli ediyorum ama elimde değil zaten hormonlarımızdan duygusalız bir de böyle şeyler duyunca kaldıramıyor insan. 😔

Hiç kötü bişeye yorma bn dr boyu kilosu nasıl dedim bu hafta önemli değil dedi daha çok küçük dedi ne boyu ne kilosu o ilerleyen zamanda daha çok dikkat ediliyor belli bacağı toplamıştır inşallah da bişey çıkmaz 🤗
İnş canım dualarınız için yazdım zaten burda bir kişi bile inşallah bişey olmaz dese belki kabul olur birbirimize dua edelim inş hepimizin evladı sağlıklı hayırlı olsun 🙏🏼

Sağol canım çok zormuş, ilk gebeliğim en ufak sorunda dünya başına yıkılıyor sanki… rabbim korusun evlatlarımızı.
İlkde olsa 2.3. de olsa inan bir sorun olduğunda zor oluyor banada yaş riski var dedi 2. Gebeliğim insanın kafasını kemiriyor illaki inş sağlıklı sıhhatli akıllı fikirli eli ayağı düzgün evlatlarımız olur hayırlısı ile

Çok olduysa git canım benim bi kaç kez oldu ben henüz ciddiye almadım.
Cnm gittim hastaneye yatış yapıldı.. iyikide gitmişim.. idrar da enfeksiyon ve yüksek derece de keton çıktı.. yani bu keton yüzünden ani ölüm ve koma durumu bile olurmuş.. demekki ihmal etmemek gerekiyormuş

İnş canım dualarınız için yazdım zaten burda bir kişi bile inşallah bişey olmaz dese belki kabul olur birbirimize dua edelim inş hepimizin evladı sağlıklı hayırlı olsun 🙏🏼
Adete 4-5 gün kala kanda gebelik gördüm, kan sulandırıcı yazdırmak için doktora gittim, doktor başlama kan sulandırıcıya kimyasal gebelik olabilir dedi. 2-3 gün sonra lekelenme oldu acile koştum acil kadın doğumcu inşallah düşük yapıyorsundur, dış gebelik değildir dedi, ağzından bi yerleşme kanaması olabilir panik yapma çıkmadı. 10uncu Haftada doktorum yaşın çok ileri sorun olma olasılığı çok yüksek fetal DNA şart dedi yüreğimi ağzıma getirdi. Kısaca doktorların ağzından bal damlıyor!!! Yapabildiğin kadar içini ferah tut, onlar ekstra kötüyü konuşmayı seviyor. Allah izniyle sorun yoktur. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Ben de ilk sağlık ocağında vermiştim orda tshlarım sıkıntılı çıkmıştk sonra doktorum sağlık ocağındaki sonuçlar geç gittiği için sonuçlar yanlış çıkabiliyor dedi. Aktife gittm kan verdim meğer her şey normalmiş😂

20. haftadan sonra olucam onu ben, o zaman baktırırım eğer doktor istemezse o zamana kadar🥶

Belli bi rahatsızlığınız mı var yoksa tamamen takip amaçlı mı? Benimki vücut sinyal vermedikçe kendimizi germeye gerek yok diyor. Mesela toxoplazma da her 2-3 ayda bir tekrarlanmalıymış, gerek yok stres oluşturmaya önemli olan ilk üç ay bulaşmaması dedi🤷🏼‍♀️
Benim de sağlık ocağı sonuçlarım 6 7 filandı. Atakentte verdim 3.5 çıktı ki yine yüksek. 🤗

Cnm gittim hastaneye yatış yapıldı.. iyikide gitmişim.. idrar da enfeksiyon ve yüksek derece de keton çıktı.. yani bu keton yüzünden ani ölüm ve koma durumu bile olurmuş.. demekki ihmal etmemek gerekiyormuş
Ah canım inşallah hemen hallolur. Dün gece benim de batma oldu sol tarafta aklıma sen gelmiştin. Yatış yapsınlar yeter ki problem çözülsün. 🤗

İlkde olsa 2.3. de olsa inan bir sorun olduğunda zor oluyor banada yaş riski var dedi 2. Gebeliğim insanın kafasını kemiriyor illaki inş sağlıklı sıhhatli akıllı fikirli eli ayağı düzgün evlatlarımız olur hayırlısı ile
Haklısın canım benim de yaş riskim var hem de seninkinden yüksek onu hiç takmadım bile çünkü otomatik riskli diyor 35 sonrasına. Onun dışında sorun yoksa takma dedi doktor.

Ah canım inşallah hemen hallolur. Dün gece benim de batma oldu sol tarafta aklıma sen gelmiştin. Yatış yapsınlar yeter ki problem çözülsün. 🤗
Benim batma değil cnm bildiğin bıçak sokuyorlardı karnıma sanki.. diyabetle alakalı bi sorun galiba doktorumda bi bilgi vermedi rahatladım diyince çıkış yaptılar.

Adete 4-5 gün kala kanda gebelik gördüm, kan sulandırıcı yazdırmak için doktora gittim, doktor başlama kan sulandırıcıya kimyasal gebelik olabilir dedi. 2-3 gün sonra lekelenme oldu acile koştum acil kadın doğumcu inşallah düşük yapıyorsundur, dış gebelik değildir dedi, ağzından bi yerleşme kanaması olabilir panik yapma çıkmadı. 10uncu Haftada doktorum yaşın çok ileri sorun olma olasılığı çok yüksek fetal DNA şart dedi yüreğimi ağzıma getirdi. Kısaca doktorların ağzından bal damlıyor!!! Yapabildiğin kadar içini ferah tut, onlar ekstra kötüyü konuşmayı seviyor. Allah izniyle sorun yoktur. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
Amin canım cidden doktorlardan ben de çok çektim bir tane içime sinen bulamadım ne ne düşük olan gebelikte ne de bunda. Allaha emanetiz gerçekten. 7 haftalıktı devlette rutin test verdim toksoplazma pozitif çıktı bir hafta ne çektim test tekrarlandı negatif. Rabbim yüzümüze baksın.

X