2021 de ikiz annesi olacaklar kimler

Bende ilk 3 ay annem yardim etti yurt disindaydim annemde kaldim mecburen . geldim buraya 1 ay kaynanam bizde kaldi . sornaki 8 aydir tek bakiyorum esimle beraber ve inanki tek bakmak daha iyi . Tamam zorlanirsin belki ama kendi dizenin olur karisan edenin olmaz . uyutucam diyonce daha erken yada daha gec diyenin olmayacak 🤣 Ben hamil oldugum icin son zamanlarim mecbur bakici tutucam ama hamile olmasam kesin tek bakarim . Bebeklerin kac ay bilmiyorum ama benim en buyuk iyiki dedigim sey herzaman ayni saatte yatip uyandirmam oldu ve beslenmeleri onun disinda uyku duzeni gel git yoruyo
Merhaba gerçi baya olmuş yazali ama nasıl baktınız ikizleeinize benimde şimdi 5 aylıklar ama annem gidiyor nasıl bakicami kara kara düşünmeye başladım

iyi geceler kizlar . 2/3 ayda bir yaziyorum ancak buraya 🙃 malum 10 aylik ikizler be 6 aylik hamilelik . yine fikir istemeye geldim . benim kizlar 2 haftadir duzenleri iyicemen bozuldu aksam 9 sabah 6 yapan bebeler 2 haftada hic bi duzen kalmadi siz naotiniz bu konuda 😩 birde bakici tutmaya karar verdim bana su son 3 ayimda yardim edip bebelere baksin diye cunku tek bakiyom. Bakici olunca evde nasil oluyor (sacma sorular) berabermi yiyip iciyonuz aksam yemegi kahvalti 🤷🏻‍♀️ cocuklar aglayinca biz mi diyoruz bakiciya gidip kucaklarmisin yuruturmus. mamasini verirmisin 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ yemek saati bas basa bakiciyla yemek mi yicem ben . kendi basima cok rahatimda etrafimda surekli biri olunxa tedirgin oluyorum nasil olucak bu bakici ile beraber yasamak
Merhaba gerçi baya olmuş yazali ama nasıl baktınız ikizleeinize benimde şimdi 5 aylıklar ama annem gidiyor nasıl bakicami kara kara düşünmeye başladım

Ben 40 günlükten beri yalnız bakıyorum çok zor bile yetersiz bir tabir. Ama yapılamazda değil. Stres yapmayın 1 yaşa kadar bakıp 1 yaştan sonra 6 ay annenizin yanına gitseniz yada o gelse olur. Çünkü 1 yaştan sonra yavaştan çocukluğa geçiyorlar ve bunun için kalabalık insan istiyorlar. Gelişimleri için özellikle bu çok önemli . Eşinizin desteğide çok öneml tabi tek kişiyle ikiz olmaz. Azda olsa destek iyi oluyor. Ki benim eşimin işi vardiyalı yani bazen gecede olmadığı oluyor. Ona rağmen 2,5 yaşı gördüm çok şükür.

X