2021 de ikiz annesi olacaklar kimler

Masalim01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
1.454
1.393

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-03-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 57 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Masalim01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
1.454
1.393
hareketler sekerle değil zaten ,az yediğim için olabilir mi diye sordum cünkü daha cok yediğimde daha cok ediyorlar en fazla tokluk 116 ac, 101 cıktı
Yemenle ilgili olabilir canim doktorlar da der ya hep sekerli bise yeyip takip et hareketleri diye mutlaka ilgisi vardir. Bide tabi yerleri daraliyo o da etkilidir

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

_su85_

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2010
24
19
1 istedin Rabbim 2 verdi sana bagislasin inşallah 😍
Ahh aynen öyle oldu canım. Umarım hayırlısıyla bu kez sağlıcakla kucağımıza alırız yavrularımızı ❤🍀

Kızlar bide ben 6+4 oldum ama çok fazla gögüs hassasiyeti, ağızdan gaz ve koku dışında belirtim yok normal mi? Oğlumda da gerçi öğürme ve koku hassasiyeti dışında çok bişeyim olmamıştı 😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 218 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Atart

Canım kendim
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2014
2.924
6.809
Açlıkla tokluk şekerin arasında çok fark yok canım çok mu az yiyorsun ki

Sanırım ya korkumdan eskisi gibi yiyemiyorum toklugun sınırı 140 sanırım işte şimdilik günde 7 kere olctugm için ara öğünler kaçıyor alışamadım daha düzene 🙈🙈

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Atart

Canım kendim
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2014
2.924
6.809
Yemenle ilgili olabilir canim doktorlar da der ya hep sekerli bise yeyip takip et hareketleri diye mutlaka ilgisi vardir. Bide tabi yerleri daraliyo o da etkilidir

Aynen aynen tatlı ya da karbonhidrat yediğimizde nasıl cosuyurlar ya 2 gündür öyle değil amann hayırlısı ile dogursak bı bizim bir de değil iki stres 😖😖

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Masalim01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
1.454
1.393
Aynen aynen tatlı ya da karbonhidrat yediğimizde nasıl cosuyurlar ya 2 gündür öyle değil amann hayırlısı ile dogursak bı bizim bir de değil iki stres 😖😖
Ondan canim mutlaka tatli azalinca miniklerin hosuna gitmedi bu durum 🙈 insallah insallah aynen ikisini de ayri ayri dusunuyoz verene bin sukur 🤗

Aslimuu93

Defne & Kerem 👨‍👩‍👧‍👦 20.01.2021 🙏🏻❤️
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2019
2.629
9.602

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-02-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 27 gün kaldı.

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Fotosentez

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
1.117
555
solunum cihazini cikarmislar, dunden beri kendileri nefes aliyorlarmis🤲🤲doktor da iyiler diyor, cok fazla birsey de soyleyemiyor, cok kucukler diyor. canim en son doppler cekilmisti 6 gun oncesinde, ona gore 100gr.kadar eksikleri vardi dogduklarinda, 1920-1950 gr gosteriyordu doppler,1820-1860 gr dogdular.
M minikzelal Ay yemin ederim kendi çocuğum gibi sevindim :) Allah izin verirse 2 kilonun üzerine çıkar sonra hop eve :)
Kizlar tam vajinanin ustunde hareket ediyolar mi sizin de amaniin nasil bir sey o😰
Benim öyle. Özellikle bazen yatarken otururken serbest bırakıyorum bacaklarımı. Birde hafif açıksa vurduklarinda sanki biri dışardan vurmuş gibi oluyorum.

Bu arada ciğer geliştirici iğneyi soran oldu mu ya? Benim randevu taa pazartesi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-03-2021

Bebeğimi kucağıma almama 62 gün kaldı.

Bebeğiniz bu noktada beş duyu organından gelen bilgileri kaydedebilir. Bu ay bebeğinizin ciğerlerinize yaptığı baskı artığı için nefes darlığınızda artış olabilir. Bebeğiniz yaklaşık 29 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1,5 kg in üzerinde ağırlığa sahiptir. Bebeğinizin hareketlerinde bir hareketsizlik hissettiğinizde hemen doktorunuza başvurunuz. İdar kaçırma yaşıyor olabilirsiniz.

Atart

Canım kendim
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2014
2.924
6.809

Masalim01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
1.454
1.393
M minikzelal Ay yemin ederim kendi çocuğum gibi sevindim :) Allah izin verirse 2 kilonun üzerine çıkar sonra hop eve :)

Benim öyle. Özellikle bazen yatarken otururken serbest bırakıyorum bacaklarımı. Birde hafif açıksa vurduklarinda sanki biri dışardan vurmuş gibi oluyorum.

Bu arada ciğer geliştirici iğneyi soran oldu mu ya? Benim randevu taa pazartesi.
Suan icin gerek yok dedi igneye canim 2 hafta sonra ne der bakalim
Evet ya çok değişik bı duygu 😮😮
Bi de vajinada agri oluyor sonrasinda 😰

yesim35_88

~Kûn Fe Yekûn~ كُنْ فَيَكُونُ
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2019
1.222
885
32

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-04-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 70 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
2.864
3.929
Ahh aynen öyle oldu canım. Umarım hayırlısıyla bu kez sağlıcakla kucağımıza alırız yavrularımızı ❤🍀

Kızlar bide ben 6+4 oldum ama çok fazla gögüs hassasiyeti, ağızdan gaz ve koku dışında belirtim yok normal mi? Oğlumda da gerçi öğürme ve koku hassasiyeti dışında çok bişeyim olmamıştı 😁
Benim bu haftaya kadar göğüs büyümesi dışında hiçbir belirtim olmadi. Ne bulantim oldu, ne tiksinmem oldu hicbir belirtim yok hala

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 195 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bazen bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılmaya devam edecek. Bebeğinizin her bir böbreği 800.000 hassas nefron ve atık tarama hücresi içerir. Anneler, artık hareketlerinizi kısıtlamayacak ve kan dolaşımını engellemeyecek rahat kıyafetler giymeğe başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Muallimezzz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
4.848
5.536
30
Sanırım ya korkumdan eskisi gibi yiyemiyorum toklugun sınırı 140 sanırım işte şimdilik günde 7 kere olctugm için ara öğünler kaçıyor alışamadım daha düzene 🙈🙈
Normal düzende yiyip baksan dahs doğru değil mi canım doğuma kadar bu şekilde mi devam edeceksin beslenme olarak öyleyse sıkıntı yok ama bence senin değerler normal ya

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-04-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Muallimezzz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
4.848
5.536
30

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-04-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

yesim35_88

~Kûn Fe Yekûn~ كُنْ فَيَكُونُ
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2019
1.222
885
32

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-04-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 70 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)