2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Ben dün bulantı için prilama başladım arkadaşlar gece sabaha karşı bulantı ile uyanıyordum genelde bu gece rahat geçti uyanmadım
Prilam bulantıyı bende de kesti ama afedersiniz beni mal gibi yaptı. Gün içinde sürekli uyudum, aygın baygın çok değişik oldum. Algım resmen kapandı herkes bana ne olduğunu sormaya başladı öyle berbat görünüyordum. Yan etkilerine baktım bingo😌
Mecbur bıraktım kusmaya devam🤢

Diğer topikte de kız dediler. Teşekkür ederim değerli yorumun için 🥰🙏🏻 çok merak ettim 2 çizgi hangi resimde var üsttekinde mi alttaki de mi
Ricaederim 🌺o minik ayaklarını havaya kaldırmısya 🥰o görüntüsünde saglıkla dünyaya gelsin hayırlı evlat olsun insallah

Herkese merhaba, forumu takip ediyorum hepimize hayırlı ve sağlıklı hamilelikler diliyorum🙏9 yaşında bir kızım var ve son adet tarihim 25.12 .2020.
Dün kontrolum vardı burun ve ense kalınlığı bakıldı ayrıca fetal tarama için de kan verdim. Kontrol sırasında kıza benzediğini söyledi doktorum. Tecrübesine güveniyorum inşaallah yanılmaZ
Hoşgeldiniz benimle aynı gün sağlıkla kucağımıza alırız inşaAllah

Arkadaşlar benim doktorum bana bulantı için zofer verdi prilam hep diyorsunuz, acaba bana niye zofer verdi madem prilam vardı 🤔 birde zofer çok pahalı devlet yazmıyor 10 adet var içinde 80 lira 4 mg sizin aldığınız ne kadar

Ricaederim 🌺o minik ayaklarını havaya kaldırmısya 🥰o görüntüsünde saglıkla dünyaya gelsin hayırlı evlat olsun insallah
Sağolasın amin inşallah 🥰🙏🏻 hepimiz sağlıcakla kavuşuruz inşallh yavrularımıza dediğin görüntüye baktım evet iki çizgi gibi bişey var bakalım hayırlısı olsun

Ben bu vitamini 2 haftadır kullanıyorum canım. Doktoruma balık tüketmediğimi söyleyince folik asiti bırakıp omega 3 ve bir çok vitamin içeren bu takviyeyi kullanmamı istedi. 12. hafta kontrolüne henüz gitmedim. Muhtemelen demir takviyesine de başlayacaktır. O zaman yine paylaşırım :KK16:
Ben 12 haftalıkken gittim, o zaman birde ekstra demir takviyesine mi başlıyor canım? Bana niye vermedi ki o zaman? 😔 Birde bu vitamini ne zaman ve nasıl içiyorsun canım, aç mı tok mu? Ekstra bulantı filan yapıyor mu?
Arkadaşlar benim doktorum bana bulantı için zofer verdi prilam hep diyorsunuz, acaba bana niye zofer verdi madem prilam vardı 🤔 birde zofer çok pahalı devlet yazmıyor 10 adet var içinde 80 lira 4 mg sizin aldığınız ne kadar
Bulantın çok mu şiddetli canım? Prilamın fayda etmediği durumlarda zofer veriliyor diye okudum ben hep. 56ya alıyorum ben, aile hekimi ya da doktor yazarsa 14lira civarı sanırım.

Ben 12 haftalıkken gittim, o zaman birde ekstra demir takviyesine mi başlıyor canım? Bana niye vermedi ki o zaman? 😔 Birde bu vitamini ne zaman ve nasıl içiyorsun canım, aç mı tok mu? Ekstra bulantı filan yapıyor mu?
12. Haftada demir takviyesine başlanıyor canım. Regenesis max demir de içerdiği için doktorun gerek duymamıs olabilir. Belki bana da demir ekstra yazmayabilir bakalım 2 gün sonra kontrole gideceğim sorarım. Ben akşamları tok karna içiyorum sabah prilam içtiğim için pespese almak istemedim. Bulantılar normal seyrinde devam ediyor arttırdığını sanmıyorum😊

Banada aynisini verdi ve sanki etkili degil gibi sizde etkili mi

Kızlar cuma gunu kalp atisini duydum insallah cok az duydum cok yogundu hastane 8+3mus normalde 8+1 olmaliydi 2 gun erken dollenmis demekki bugun 8+5 ve cuma gunu dolu olan agir olan goguslerim boşaldi bugun 2 gun once kalp atisi duydum korkmalimiyim haftaya bi daha gidecem bu sefer özel hastaneye gidecem bi de listeye eklenmek icin yazayim bilgilerimi 😊 ilk çocuk olacak tahmini dogum 27 ekim 😊

12. Haftada demir takviyesine başlanıyor canım. Regenesis max demir de içerdiği için doktorun gerek duymamıs olabilir. Belki bana da demir ekstra yazmayabilir bakalım 2 gün sonra kontrole gideceğim sorarım. Ben akşamları tok karna içiyorum sabah prilam içtiğim için pespese almak istemedim. Bulantılar normal seyrinde devam ediyor arttırdığını sanmıyorum😊
Doğru diyorsun canım içeriğinde varsa ondan vermedi belki de. Ben prilamı gece yatmadan içiyordum, sabaha etki etsin diye. Akşam 8 gibi prilam, yatmadan da vitamini içer yatarım artık bakalım 🙈
Kızlar cuma gunu kalp atisini duydum insallah cok az duydum cok yogundu hastane 8+3mus normalde 8+1 olmaliydi 2 gun erken dollenmis demekki bugun 8+5 ve cuma gunu dolu olan agir olan goguslerim boşaldi bugun 2 gun once kalp atisi duydum korkmalimiyim haftaya bi daha gidecem bu sefer özel hastaneye gidecem bi de listeye eklenmek icin yazayim bilgilerimi 😊 ilk çocuk olacak tahmini dogum 27 ekim 😊
Canım benimde o haftadayken göğüslerim balon gibi dolu doluydu. Şimdi yine büyüyorlar ama doluluk hissi gitti. Zamanla bazı belirtilerin azalması normalmiş,endişe etme ♥️ senide not aldım en kısa zamanda eklerim listeye. Çok arkadaşımız var, azcık kendimi toparlayıp listeyi güncellerim inşallah 🙏♥️

Bulantın çok mu şiddetli canım? Prilamın fayda etmediği durumlarda zofer veriliyor diye okudum ben hep. 56ya alıyorum ben, aile hekimi ya da doktor yazarsa 14lira civarı sanırım.
Evet şiddetliydi kilo kaybımda oldu belki ondan
Hosbulduk☺️☺️Siz gittiniz mi ikili tarama için. Ben biraz öğrendim cinsiyet kendimi zor tutuyorum bişeyler almamak için☺️ Sağlıkla alalım bebişlerimizi inşaallah
İlk gebeliğimdede gitmedim şimdide gitmicem benim doktorum testlerin ihtimal sonuç verdiğini söylemişti Bende gerek duymuyorum
Banada aynisini verdi ve sanki etkili degil gibi sizde etkili mi
Etkisini görüyorum canım ama endişeliyim içerken😞

Kansızlık olabilir mi benim ablamdada aynı şekilde oluyor çok yorulduğunda da aynı onun anemisi vardı
Bende kansizlik yok canim degerlerim gayet iyi. Siyatik kan ile ilgili bir problem degil canim 🤗
benim sanirim, sag bacagima vuran bir agri var belim mi kasigim mi bacagim mi bilemiyorum. size bahsedince sasirdim belki dediginiz oluyordur bana
Canim bacagi attiginda kalcanin ortasindan yani on bacaktan degil kalca lopunun ortasindan tam beline dogru bir cekilme .. sola oluyor benim.

Arkadaşlar hepinize merhabaa :) benim de son adet tarihim 21 Ocak. Bugün 8+2 olmam gerekiyor ama son muayenede doktorum 4 gün geride görünüyor, herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum ama sonrakiler muayenelerde bakarız artık dedi ve ben biraz korktum :KK43: normal mi böyle birkaç gün geriden gelmeler yani sorun olur mu??

Merhaba sizleri hep okuyordum ama kalp atışını duyunca yazarım ilk mesajı dedim.maalesef olmadi. Geçtiğimiz hafta kalp atışı için gittim ama kese vardı bebek yoktu. Boş yada mol gebelikmis. Kürtajla kese alındı. Şimdi sadece ınsallah boştur diye dua ediyorum.

X