Popüler Konu 2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

bir_fincan_kahve

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2020
118
209
Kızlar merhaba ...Ben bu seferde covid oldum:kızgın::KK43:
ayy inanmıyorum, çok geçmiş olsun. Hamileyken covid olmanın nasıl bir etkisi oluyor, bebeğe geçiyor mu acaba

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-10-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 186 gün kaldı.

Sırt ve pelvik ağrılara ek olarak, relaxin karpal tüneli denilen bilek alanından işaret parmağınıza giden sinirlerde de değişikliğe sebep olabilir. Baş parmağınızda, işaret parmağınızda ve orta parmağınızda karıncalanma, uyuşma ve/veya acı başlıca belirtileridir. Bir düğmeye basarken, fermuar çekerken veya bileğiniz yardımıyla tencere veya kahce fincanı kaldırmaya çalışırken zayıflık hissi meydana gelir. Bu tarz belirtileri değerlendirmesi için lütfen doktorunuzla paylaşınız. Bebeğinizin saç folikülleri gelişmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

pambix

KAYRA'm 👪 +👼🤲
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
2.876
3.148
Selam kizlar bende bugun keseyi gormek icin gittim cok sukur haftasiyla uyumlu dedi haftaya da kismetse kalp atışı duymaya gidicem

Eklentiler

• 20210305_113603.jpg
    20210305_113603.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 66

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Bilgi012

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
492
438

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-10-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 173 gün kaldı.

Bebeğinizn başı ve boynu artık daha dik ve düz bir hatta görülüyor. Önümüzdeki 3 ay boyunca daha çok kilo alacaksınız. Bunun sebebi bebeğinizin hızla büyümesi. Kilo artışlarınıza dikkat etmelisiniz. Bugün ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

cansukrcm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2016
530
450
25
Kızlar doğum parası hakkında kafama bişey takıldı bilgisi olan varsa banada bilgi verebilir mi bu hamile kalmadan önce 90 gün prim mi isteniyo yoksa doğumdan önce 90 gün prim mi ben aralıkta sigortam oldu iş başı yaptım internette anladıgım doğumdan önce 1 yıl içinde 90 gün prim isteniyo ama kimide diyo ki hamile kalmadan önce 90 gün olmadıgı için alamıyosun anlamadım kafam karıştı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-10-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 181 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 1 ay içinde hiç büyümediği bir hızla büyüyecek. Buna ek olarak büyüyen rahminiz sırt üstü yatarken, omurganızın sağ tarafından geçen büyük bir kan damarına baskı yapmaya başlayacak. Bunun için dinlenirken veya uyurken optimum kan dolaşımını sağlamak için sol tarafınıza yatmanız faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

mavikara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2015
4.357
3.996
Hamilelikte egilmenin zararı var mı kızlar? Ben pek eğilmiyorum iş yapmıyorum ama arada mecbur kalınca eğiliyorum mecburen 🙏🙏
Yok sadece yüksek ağırlıklar kaldırma yeter

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Elvin0

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
217
192
26
Selam kizlar bende bugun keseyi gormek icin gittim cok sukur haftasiyla uyumlu dedi haftaya da kismetse kalp atışı duymaya gidicem
Tebrikler canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Happymomss

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2018
17
20

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-10-2021

Bebeğimi kucağıma almama 170 gün kaldı.

Rahim genişlemesini destekleyen bağlardan dolayı sırt ve karın ağrıları yaşayabilirsiniz. Ağrınızı azaltmak için yataktan veya sandalyeden kalkarken dizlerinizi birbirinden açık ve geniş tutun. Doktorunuz bu sıralarda sizden nöral tüp defekti veya down sendromu taraması için testler isteyebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

nrtn4886

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2015
425
274
34
Slm herkese bizde dün akşam gittik doktora şükür herşey iyi 9+2 olmuşuz 1 ay sonra kontrolümüz artık herkese güzel haberler alır inşallah bebişlerle ilgili

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-10-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Elfidam3

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
42
16
30
Benim sat 22 ocak bugün 6+0 oluyor, şehir hastanesine gittim, Bi asistan doktor vardı ve kesemsi birşey oluşmaya çalışıyor sanki dedi normal dedi ama haftaya göre bu yanlış değilmi anlamadım 😓 ne yapayım sizce

Bilgi012

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
492
438

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-10-2021

Bebeğimi kucağıma almama 173 gün kaldı.

Bebeğinizn başı ve boynu artık daha dik ve düz bir hatta görülüyor. Önümüzdeki 3 ay boyunca daha çok kilo alacaksınız. Bunun sebebi bebeğinizin hızla büyümesi. Kilo artışlarınıza dikkat etmelisiniz. Bugün ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz.

Denizim2503

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2020
246
112
27
Kızlar doğum parası hakkında kafama bişey takıldı bilgisi olan varsa banada bilgi verebilir mi bu hamile kalmadan önce 90 gün prim mi isteniyo yoksa doğumdan önce 90 gün prim mi ben aralıkta sigortam oldu iş başı yaptım internette anladıgım doğumdan önce 1 yıl içinde 90 gün prim isteniyo ama kimide diyo ki hamile kalmadan önce 90 gün olmadıgı için alamıyosun anlamadım kafam karıştı
Benim bildiğim bu şekilde. Bu sene asgari ücret alan biri 8900 kusur bir ücret alıyor sadece rapor olarak

Eklentiler

• Screenshot_2021-03-05-18-52-13-15.jpg
    Screenshot_2021-03-05-18-52-13-15.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 35