Popüler Konu 2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

mell_in_shell

Guru
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2011
405
877
Merhabalar ben dün kurtaj oldum uğurladım emanetimi...cok soru sordum burda fakat cevap veren nadiren 1-2 kişi oldu onlara özellikle teşekkür ederim.hakkinizi helal edin vakit ayirip cevapladınız çünkü🙏 Hoşçakalın
Rabbim en kısa zamanda yerini doldursun,
Çok üzücü bi durum ama bunda da vardır bir hayır demekten başka çare yok 😞

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-09-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

qepa

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2010
283
141
Merhabalar ben dün kurtaj oldum uğurladım emanetimi...cok soru sordum burda fakat cevap veren nadiren 1-2 kişi oldu onlara özellikle teşekkür ederim.hakkinizi helal edin vakit ayirip cevapladınız çünkü🙏 Hoşçakalın
Oncelikle gecmis olsun.Allah tez vakitte saglikli hayirli mujdelerle yuzunuzu guldursun.Yazinizdan kirildiginizi farkettim.cok uzgunum ama malesev menimde iyi bir tecrubem yokki,guzel seyler soyleye bileyim.hep husran hep husran.Tek dusuncem,Allahin olmaz dediyini biz israrla istersek,hayirsiz omrumuz boyu pisman olacagimiz seyler olur.odurki,herseyin hayirlisini isteyelim,gec olsada olur.

Jey jey

Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2019
35
26
İcini ferah tut canim bende suan 6+0 gozukuyorum ama ultrasonda 5+4 benimde karnim cok agriyor insallah kotu bir sey yoktur🌸 carsamba kontrole gidicem
Ben inanılmaz karın ağrısı ve ishalle acile gittim hiç aklımdan geçmedi ihtimal. hatta şakasını yaptık hergün adet olcam diye ped takıyordum kesin bugün olcam diye.
İdrar istediler ve sonra dr odaya elinde pozitif testle geldi 😁 şok oldum
ben zehirlendim sanmıştım meğer hamileymişim ve inanırmısınız daha 5.5 aylık bi bebeğim var. 2. Bebeği bi kaç ay sonra istiyorduk araları yakın olsun diye ama
İlki okdar zor olmuştu ki hiç ihtimal vermemiştim sürpriz yaptı bize ufaklık
Kan testlerim yapılıyor ultrasonda çok küçük kalp atışı henüz duyamadık
Kahvaltı sonrası ağrılarım anormal derecede mide bulantısı da var beni çok yoruyor
Bugün kan verdim tekrar sanırım dış gebelik mi diye ona bakacaklar umarım değildir
Sürprizli bebek geliyo olsun 🙏🏼☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-11-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 206 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin derisi kalınlaşmaya ve daha az şeffaf olmaya başlayacaktır. Su, vitamin, elektrolitler(sodyum, potasyum ve klorür gibi mineraller) ve diğer mineraller bebeğinizin kan oluşumu ve büyümesi için gerekli ve çok önemlidirler. Ayrıca bunlar vücudun çeşitli olayları sürdürebilmesi için de gerekli ve önemlidir. Bugün bebeğinizin yüzü iyice şekillendi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Tententen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2017
2.757
3.851
Gunaydinlar🥰 dün doktora gittim ilk kez kalp için. Doktor ne kadar tahminen dedi yaklaşık 8haftalik dedim🙈 şaşırdı. Kimse genelde bu zamana kadar beklemez dedi. Hafta başında gelecektim ancak eşimin işi yoğundu evde bide küçük kızım var bırakacak kimse olmayınca bu zamana kaldı dedim. Himm dedi. Baktık bebeğe çok güzel görünüyor gayet tutunmuş dedi. 8+2 çıktı 18mm dedi. Sadece biraz kanama alanı varmış rahim ağzına doğru ciddi bir sorun değil, kendiliğinden geçer ama yine de her ihtimale karşı progesten başlattı. Bulantı için ilaç verdi sabah aç icecekmisim ve kullandığım folik asit değiştirdi. Kan ve idrar bide pıhtılaşma ya bakıldı. Hafif kansızlık var kırmızı et ve yeşillik ağırlıklı beslenmeye çalış dedi ilaç vermedi. Pıhtılaşma da hafif bir problem varmış sonraki randevum 2nisan o zaman tekrar bakılacak öyle not aldı. İlk kez gittiğim bir doktordu çok memnun kaldım ve minnosta iyiymiş çok şükür🥰 darısı duymak isteyenlerin başına inşallah. Her çocuk ayrı bir heyecanmis yaa🙈

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 185 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin dalağı, karaciğer tarafından denetlenen eski kan hücrelerinin kaldırılması ve antikor üretimi gibi fonksyioları üstlenecek. Hamilelik hormonları bağırsak kaslarını gevşettiği ve sindiriminizin daha yavaş ve az verimli olduğu için kabızlık yaşamanız muhtemeldir. Bebeğinizin cildi çok ince olduğu ve damarları deri üzerinde gözüktüğü için bebeğinizin vücudu lanugo adı verilen inci tüyle kaplanır. Bebeğinizin tırnakları iyice oluştu ve bebeğiniz kollarını ve bacaklarını hareket ettiriyor. Bugünlerde ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz. Uyurken yastığınızı yükseltmeniz reflü ve mide ekşimesi sorununuza yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Umutlu1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2020
41
27
Allah'a emanet olun ..Rabbim tekrar anne olmayı nasip etsin İnşallah Saglıkla kalın İnşallah..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-10-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Mervemirmerve

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2021
60
91
32
Kızlar benim her sabah mide bulantılarım oluyordu bu sabah yok kötü bir şey yoktur di mi 🥺
Bende her sabah bulantı ile uyanıyordum bugün İlk defa uyanmadım acaba mı derken 10 da bi başladı 2 saattir kusuyorum :KK43:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 192 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri artık safra üretiyor. Önümüzdeki üç gün içinde, ses telleri bebeğinizin boğazında/gırtlağında oluşacaktır. Bebeğiniz ses çıkaramayacak, ağlayamayacaktır çünkü ses hava içinde yayılabilir sıvı içinde değil. Hamilelik, kadınları mesane eneksiyonlarına daha yatkın kılar. İdrar mesanede daha uzun süre kaldığından bakterilerin çoğalması ihtimali yükselecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

aryacikolata

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2021
43
33
28
Benimde bugün yok korktum bir şey mi oldu diye 🥺
Bende hamilelik belirtilerim olmadığında korkuyorum sonra başlıyor her zaman olmak zorunda değil midemiz bulanmadigina sevinmeliyiz
Pazartesi kalp atışı için gidecegim ben de inşallah hepimiz sağlıcakla duyar kucağımiza almak nasip olsun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-10-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Rotgeist

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mart 2016
155
140
38
Arkadaşlar bana da bakar mısınız? Cinsiyet halkında ne düşünüyorsunuz? Karından ultrason 5+4 çıktı. Normalde 6+4 dü.

Eklentiler

• 262FB555-DB35-4BCA-882E-93DF165C2216.jpeg
    262FB555-DB35-4BCA-882E-93DF165C2216.jpeg
    85,3 KB · Görüntüleme: 48

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-10-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 196 gün kaldı.

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)