2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Kızlar ya merhabalar hayirli sabahlar😊 bu sabah hafif bir kasik ağrısıyla uyandım. Sizce bu haftalarda normal mi? Öyle aman aman rahatsız etmiyor ama yine de ağrıyor işte..
Bebek bence harekete geçecek hissedersin artık 😁 rahimden dolayı ağrı oluyor

Kizlar bgn 20. Haftaya girdim. 2 gecedir karnım ağrıyor zor uyuyorum. Bu sabah da kahvaltıdan sonra ne yediysem çıkardım. Bulantı sorunum da olmadı. Benimle aynı haftada olup bunları yaşayan var mı?
Bende bugün 20+0 oldum canım bende de karın ağrısı var rahim büyüdükçe karın ağrısı da yapıyormuş birde gazda olur o

E
Kızlar bebeğin eşi aşağıda olan varmı?? Bugun kontrole gittik 18+6 günlüğüz eşi tam sınırda aşağıda dinlen dedi dr. Burun ve kulak tıkanıklığı var dedim tansiyon kontrolü yaptı 12 6 çıktı 1 hafta takip et dedi.. İdrarda protein kaçağı olabilir diye şüphelendi idrarda kan çıktı düşük tehliken var dinlen ilişki yasak dedi...normal kontrole gittik nelerle döndük 😞
Canım imkanın varsa başka bi dr a daha görünsen ☺️ Üzme kendini nolur bnde 17. Haftamdaym benımde hala rahım agzına yakın ama mesela dr um kontrolde zamanla yukarı cıkacagını soyledı. İlişki konusunda tedbırlı ol yorma kendını🥰 hem ıdrarda kan düşüğe mi sebep oluyomus benımde vardı dr onemli değil ama üroloji baksın dedi ürolojide bolca lımonlu su tuket boş sıvı al gecer dedi bnce dr un tüm kotu senaryoları çizmiş ya😕
Kuzum gittim acile, elhamdülillah bir şey yok dedi. Idrar verdim bir de ona bakacak ama bebeğimi gördüğüme mutluyum 🤗 galiba karnımın içinde yer açmaya çalışıyor, başka açıklama bulamıyorum çünkü hala ağrıyor 🙄
Bebişi görmene cok sevındımm🥰 valla 10 gun daha nasıl sabretcek bu kız dıyodum🙈☺️ Sanırm bebişler büyüyo bu agrılar hep ondan🥰

Kuzum gittim acile, elhamdülillah bir şey yok dedi. Idrar verdim bir de ona bakacak ama bebeğimi gördüğüme mutluyum 🤗 galiba karnımın içinde yer açmaya çalışıyor, başka açıklama bulamıyorum çünkü hala ağrıyor 🙄
Oh sevindim canım 💙🧿 benimki çok hareketli ya maşallah, bazen öyle dönüp duruyor ki içimde kazı yapıyor gibi, o da karnımın ağrıtıyor sanırım:KK70:

Kızlar bebeğin eşi aşağıda olan varmı?? Bugun kontrole gittik 18+6 günlüğüz eşi tam sınırda aşağıda dinlen dedi dr. Burun ve kulak tıkanıklığı var dedim tansiyon kontrolü yaptı 12 6 çıktı 1 hafta takip et dedi.. İdrarda protein kaçağı olabilir diye şüphelendi idrarda kan çıktı düşük tehliken var dinlen ilişki yasak dedi...normal kontrole gittik nelerle döndük 😞
Canım bende 19 haftalıkken öğrendim plasenta aşağıda ama rahim yukarda doktora dedim ne yapayım bena dedi birşey yapmana gerek yok normalmiş rahim yukarı çıktıkça oda yukarı çıkar bebekte tabi bilmiyorum bunun cinsiyetle alakasivarmi benim bebek erkek bazılarında ise ile sorun yok bebeğimde aşağıda

Benim aşağıda mı yukarıda mı hiç bilmiyorum, doktor şurda burda diye bilgi vermiyor.
İdrarda ki kan değerin kaç çıktı canım?

Ayrıca sıkma canını, bolbol dinlen. Meyve ye bol bol, moralini de yüksek tut. Bir sıkıntı çıkmaz inşallah. İçin rahat etmezse başka bir doktora da görünebilrisin canım.

Şükür 🙏🤗🤲 birşey yok ise Kafaya takma bence 🤗

E

Canım imkanın varsa başka bi dr a daha görünsen ☺️ Üzme kendini nolur bnde 17. Haftamdaym benımde hala rahım agzına yakın ama mesela dr um kontrolde zamanla yukarı cıkacagını soyledı. İlişki konusunda tedbırlı ol yorma kendını🥰 hem ıdrarda kan düşüğe mi sebep oluyomus benımde vardı dr onemli değil ama üroloji baksın dedi ürolojide bolca lımonlu su tuket boş sıvı al gecer dedi bnce dr un tüm kotu senaryoları çizmiş ya😕

Bebişi görmene cok sevındımm🥰 valla 10 gun daha nasıl sabretcek bu kız dıyodum🙈☺️ Sanırm bebişler büyüyo bu agrılar hep ondan🥰
Ay sorma canım, ağrı da bahane mi oldu ne valla içim rahatladı biraz😂

İçin rahat etmezse git canım. Ben her zaman gidemiyorum, gidebilsem keşke :KK43:

Bende çok yedim bence bişey olmaz bence ya 🤭🤭

Bizimle de paylaşır mısın canım? Normal doğuma yardımcı olması için bende hamile yogasına başlamak istiyorum.
Tabii, ben bunu buldum (resmini yapıştırdım), ama başka bir arkadaş da yazmış, o kadar çok video var ki internette, eminim başkaları da güzeldir. Ve o arkadaşın da dediği gibi inanılmaz rahatlatıyor insanı 😊

Eklentiler

• B35D3EF1-678F-4636-B99F-3476A03EDA65.jpeg
    B35D3EF1-678F-4636-B99F-3476A03EDA65.jpeg
    36,7 KB · Görüntüleme: 34
Canım ben de hem hamile pilatesine hem de yogasına başladım. Çok güzel bir şey yapmışsın kesinlikle ben de herkese tavsiye ediyorum, insan hem kendini daha iyi hissediyor hem de o hamile psikolojisinden biraz sıyrılıyor. Ayrıca egzersiz yapmanın doğumu kolaylaştırmanın yanı sıra bebeğin zekasına kadar başka faydaları da olduğunu okudum geçen gün, her türlü faydalı bir şey.

Yoga için bu hafta arkadaşım vasıtasıyla bir whatsapp grubuna dahil oldum, sanırım haftada bir ücretsiz canlı dersleri oluyor. Bu haftakine ilk defa ben de katıldım, gerçekten çok rahatlattı, yogadan sonra da doğum nefeslerini öğretti en faydalı kısmı da o oldu benim için. O nefeslere her gün birkaç dk çalışırsak doğumda çok fayda göreceğimizi söyledi hoca.

Hamile pilatesi için de yine bir hocayla ücret karşılığı online olarak çalışıyorum şimdilik haftada 2 gün. Tabii o anamı ağlatıyor şu an, ilk trimesterde sürekli yattığım için her yerim hamlamış derslerden sonra her yerim ağrıyor😂 Böyle uygun fiyata birebir ders yapmak isteyenler Armut’u mutlaka denesin derim, diyetisyeni de oradan buldum çok memnunum çok ilgileniyor. Ama ücretsiz de youtube da birçok güzel video var. Instagram hesaplarında da böyle ücretsiz canlı dersler, eğitimler oluyor onları da mutlaka takip edin, ben her gün başka bir ücretsiz eğitimdeyim resmen 😂😂

* Ücretsiz canlı yoga dersi Acıbadem Sağlık’ın da var bu arada Salı günleri saat 11:00’de onu da araştırabilirsiniz kızlar.
Süpersin! Ben de hep yattım 4 ay, sırtım kulunç dolmuş, boynumu çevirince bile garç diye ses geliyor 🤣
Hamile pilatesi nasıl? Yogadan daha mı zor?

Doktor

Ağrısız gebelik olmaz dedi doktor canım. Muhakkak olacak dedi, magnezyum verdi bakalım 🤗
Canım bendede çok ağrı var bacaklar kalçalar yurumekte dahi zorluki cekiyorum 1 haftada magnezyum kullaniyorum suanlik ağrıda bir fayda görmedim ama midemin yanmasına engel oldu 🥰

Brezilya’da hamilelere ölümcül etkisinden dolayı aşı yasaklanmış habere bakabilirsiniz.
Evet o Astra Zeneca zaten yasaklanan haberim var. Burada yani ingilterede astra zeneca yapilmiyor zaten hamilelere. Ben biontech ya da moderna yaptiracagim!! Hacettepe unide bir profun yayinladigi makaleye de bakin isterseniz.

Evet o Astra Zeneca zaten yasaklanan haberim var. Burada yani ingilterede astra zeneca yapilmiyor zaten hamilelere. Ben biontech ya da moderna yaptiracagim!! Hacettepe unide bir profun yayinladigi makaleye de bakin isterseniz.
Biontech ile akrabam on günü geçti yoğun bakımda Canlı virüs var ve Türkiye de o nedenle sadece Çin aşısına izin veriliyor.
On tane Hacettepe profu gelsin tv de görüyoruz.
valla ister yaptırın ister yaptırmayın benim bebeğim bundan uzak doğacak Allah nasip ederse.

X