2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Bende sağlık ocağında açlık tokluk şekerine baktıracağım. Ebe erken gel demişti. 50 mg lık yükleme yapıyoruz, yükleme istemezsen açlık bakalım demişti. Erken gitsen iyi olur canım.. Bide son 3 aylık şekere bakıolarmış kanda onuda söylicem diğer gebeliğim dede öyle yapmıştım..
11e aldım randevu canım inşallah sıkıntı olmaz.

Senindemi aynı oluyor, ya sevinmedim ama aynı durumu yaşadığımız için beni daha iyi anlarsın diye dedim, aynen porsiyonları azaltmak ve akşam yemek yemeyip sadece çok acıkınca meyve tarzı hafif şeylerle geçiştirmek işe yaradı çok şükür şimdilik
Evet benzer şeyler yaşayanı görünce evham yapma olasılığımız azalıyor anlıyorum seni. İşe yaramasına sevindim. ❤️

Aç mı tok mu yaptıracaksın canım? Bazı doktorlar tok bakıyormuş.

Ben farklı bir öneri ile Betül Hafsa diyorum. Ya da Hafsa Betül. 🤭 Ama hepsi çok güzel isimler 🙏♥️🧿

Canım birini sen seçsen birini eşin seçse ikinizin de gönlü olur hem. Bebişte istediğini kullanır ilerde.
Evet önerdiğin isimler çok güzel uydu canım, ama Ayşe annemin, Fatıma’’da kaynanamın ismi, ya annemin yada kaynanamın isimlerinden biri olacak, yanlarına bende istediğim isimlerden bir tane ekledim, ama kaldım üç isim arasında 🤔

Canım benimde 15 dakka sürdü bebeğin pozzizyonu uygunsa her şeyi bir anda görüyo zaten
Icimi biraz olsun rahatlattin tesekkurler 😊

Kızlar yarın şeker yükleme testi yaptıracağım da, öğlen 12 de yaptırsam geç olur mu acaba? Nasıl oluyor bu test? Açken glukozlu su içip sonra tokken mi kan alıyorlar?

Bugun kagan kocatepenin videolarini izliodum. O soyle acikladi. Bazi doktorlar (geneli boyle yapiomus) ac tok farketmeden 50lik seker veriomus. Sonra tahlil aliyomus. Eger bu yuksek cikarsa 100luk ac susuz yukleme yapilip saat basi 3 muydu 4 mu tam hatirlamiom tahlil yapiliyomus. Bazi doktorlar da ac karna 75lik yukleme yapip saat basi tahlil aliyomus. Her iki yontem de dogruymus ama en cok ilki kullaniliyomus. Bana ac susuz gel demisti demekki beninki 75lik yukliycek. Videoyu bulamadim bulsam atcaktim da bakin isterseniz

Napsam ki ya🥲 dr a neden kısa bakıyoruz mu desem🙈

Bız randevuyu yaklasık 1 ay once aldık boslugu bulunmuyo dr’un ama o bile 9 dakıkacık baktı ara verıp 1 saat mi🙈 gözyaşım pıt🥲

Ben diycem bi dahaki sefere cok kisa suruyo bisi anlamiyorum diycem bakalim ne diycek 😊

Kızlar genelge yayınlandı ama hamilelerle ilgili birşey yok

Yani ne demek simdi bu 🙄

Eşimle isim konusunu bende konuşmadım bu isimler benim seçtiklerim, ama Fatıma Betül ismini onaylar gibime geliyor çünkü kayınvalidemin ismi Fatma, inşaAllah sende eşinle güzellikle uzlaşırsınız canım, senin oğlunmu olacak?

Evet canım, nasipse oğlum olacak. İnşallah dediğin gibi olur, bugün ağladım artık sinirlerim çok bozuldu şimdi de başım ağrıyor. Ne desem yok çok kısa, çok uzun, yok ilkokulda öyle biri vardı çok gıcıktı vs... Her şeye bir bahane buluyor.

Canım birini sen seçsen birini eşin seçse ikinizin de gönlü olur hem. Bebişte istediğini kullanır ilerde.

İşte tek hemfikir olduğumuz nokta iki isim olmaması 😂😂 Onun da iki ismi var, hiç istemiyor o yüzden, soyadımız uzun olduğu için ben de istemiyorum. Bakalım ne olacak, keşke çocuğun cinsiyetiyle birlikte ismi de belli olsa da uğraşmasak böyle 😅

Kızlar genelge yayınlandı ama hamilelerle ilgili birşey yok

Çalıştığın kuruma göre değişecek sanırım yine. Az önce Sağlık Bakanlığı’nın gebelerin idari iznini kaldırdığını okudum bir yerde. Biraz daha bekleyip bağlı olduğumuz kurumdan bilgi almak lazım sanırım, hala durumumuz net değil gibi.

Evet önerdiğin isimler çok güzel uydu canım, ama Ayşe annemin, Fatıma’’da kaynanamın ismi, ya annemin yada kaynanamın isimlerinden biri olacak, yanlarına bende istediğim isimlerden bir tane ekledim, ama kaldım üç isim arasında 🤔
Bir arkadaşım da iki isim arasında kalmıştı, kura çekmişlerdi. Sonuç ne çıkarsa razı olmaya söz vermişlerdi🤭
Icimi biraz olsun rahatlattin tesekkurler 😊

Bugun kagan kocatepenin videolarini izliodum. O soyle acikladi. Bazi doktorlar (geneli boyle yapiomus) ac tok farketmeden 50lik seker veriomus. Sonra tahlil aliyomus. Eger bu yuksek cikarsa 100luk ac susuz yukleme yapilip saat basi 3 muydu 4 mu tam hatirlamiom tahlil yapiliyomus. Bazi doktorlar da ac karna 75lik yukleme yapip saat basi tahlil aliyomus. Her iki yontem de dogruymus ama en cok ilki kullaniliyomus. Bana ac susuz gel demisti demekki beninki 75lik yukliycek. Videoyu bulamadim bulsam atcaktim da bakin isterseniz

Ben diycem bi dahaki sefere cok kisa suruyo bisi anlamiyorum diycem bakalim ne diycek 😊

Yani ne demek simdi bu 🙄
Teşekkür ederim canım bakayım Bi.
Evet canım, nasipse oğlum olacak. İnşallah dediğin gibi olur, bugün ağladım artık sinirlerim çok bozuldu şimdi de başım ağrıyor. Ne desem yok çok kısa, çok uzun, yok ilkokulda öyle biri vardı çok gıcıktı vs... Her şeye bir bahane buluyor.

İşte tek hemfikir olduğumuz nokta iki isim olmaması 😂😂 Onun da iki ismi var, hiç istemiyor o yüzden, soyadımız uzun olduğu için ben de istemiyorum. Bakalım ne olacak, keşke çocuğun cinsiyetiyle birlikte ismi de belli olsa da uğraşmasak böyle 😅
Kura çekebilirsiniz canım, bir arkadaşım öylr yapmıştı. Çıkana da razı oldular 😆

Acaba babasının ismi olsunmu istiyorki canım, benim eşimin kafasında bir şey varsa ben ne söylesem bir bahane bulur, aklıma böyle geldi

İlkokulda öyle biri vardı çok gıcıktı nedir ya 😂 çok güldüm. Onun gönlünden geçen bi isim var demek ki hiçbirini beğenmemesi ondandır belki.

Çalıştığın kuruma göre değişecek sanırım yine. Az önce Sağlık Bakanlığı’nın gebelerin idari iznini kaldırdığını okudum bir yerde. Biraz daha bekleyip bağlı olduğumuz kurumdan bilgi almak lazım sanırım, hala durumumuz net değil gibi.
Yani müdürün insiyatifine kaldıysak işe de gideriz. Tam bize sıra geldi belirsizlik başladı. Ya virüs bitse tamam maskeyi çıkarsak ama hala maskeyle midem bulanıyor. Haftalardır 10 yas altı çocuğu olanlar evdeler Biz işe gidiyoruz bu nasıl iş ya.

Perinatolog demedi 18 haftada bisey gormedi 22de sınirda dedi kontrollere devam dedi insallah ilerlemez şimdi daha iyiyim ve daha iyi bakiyorum insallah ilerlemez tek umudum tek duam saglikli dogsun
Canım çok geçmiş olsun Allah yar ve yardımcınız olsun herşey nasip Allah ne dilerse o olur üzme kendini herşey normal devam ediyor gibi düşün hamileliğine bak ağladıkça strese girdikçe şişer elin yüzün .. bende son bir aydır aşırı stres yaşıyorum ailesel inan ödem oldum kendime zararım bide bebeğime herkes hayatında yaşantısında bakıyorum da .. sende herşeyin Haktan geldigini düşün tevekkül et elinden dua dan başka sakinlikten başka birşey gelmez güzel kardeşim bnm .. herkes bişey soyler sen Allah'a yaslann insallah saglıcakla alırsın kucagına bebegini 🙏

Acaba babasının ismi olsunmu istiyorki canım, benim eşimin kafasında bir şey varsa ben ne söylesem bir bahane bulur, aklıma böyle geldi

Yok canım o da birkaç isim söyledi ama yani demode eski eski isimler. Farklı bir şey olsun istiyor sanırım ama benim fikrim de tam tersi, normal anlamı güzel isimlerden birini koyalım gitsin modundayım😅 Bir ara kendi ismini koymak istiyordu, belki beni bezdirip sonunda ona razı etmeye de çalışıyor da olabilir 😂

Beğendiğim tüm erkek isimleri de ailede birinin ismi bir de öyle bir şanssızlığım var, herkes kapmış güzel isimleri bana bir şey kalmadı😅

Kura fikri çok iyi 😍 Aslında benim ismimi de zamanında en son kurayla seçmişler, ben de aynısını oğluma yapabilirim 🙈

X