2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Benim sat 22 ocak bugün 6+0 oluyor, şehir hastanesine gittim, Bi asistan doktor vardı ve kesemsi birşey oluşmaya çalışıyor sanki dedi normal dedi ama haftaya göre bu yanlış değilmi anlamadım 😓 ne yapayım sizce
Özel doktora gidin endişelendiyseniz

Kızlar doğum parası hakkında kafama bişey takıldı bilgisi olan varsa banada bilgi verebilir mi bu hamile kalmadan önce 90 gün prim mi isteniyo yoksa doğumdan önce 90 gün prim mi ben aralıkta sigortam oldu iş başı yaptım internette anladıgım doğumdan önce 1 yıl içinde 90 gün prim isteniyo ama kimide diyo ki hamile kalmadan önce 90 gün olmadıgı için alamıyosun anlamadım kafam karıştı
Benim bildiğim bu şekilde. Bu sene asgari ücret alan biri 8900 kusur bir ücret alıyor sadece rapor olarak

Eklentiler

• Screenshot_2021-03-05-18-52-13-15.jpg
    Screenshot_2021-03-05-18-52-13-15.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 43
En iyi rahatlama yöntemi eve dooppler almak miss bende var ilkindede sizin gibi korku doluydum acar acar dınler rahatlardım bırde plasenta ön duvardaydı bebek tekmede atsa ona attıgı için bebek varmı yokmu anlayamazdım dooppler işimi gördü
Merhaba, nereden aldınız acaba? Bende büyük hafta kaybı yaşadım bunda alacağım nasipse 🤗

Evet gittim ve burada gayet güzel şekilde ve güzel yerleşmiş duruyor işte dedi, çok sevindim. Şehir hastanesindeki doktorun son model ultrasonda göremedim demesi ne kadar saçma. Bir daha tahlil harici asla gitmem
Çok sevindim gözünüz aydın 🌹

Merhaba kizlar maşallah bugun kalp atışı duymaya gittim ikinci bebegimi öğrendim. Biri 6 hafta 4 gun. İkincisi de 6 hafta. Iki kese gordu doktor ve hamdolsun ikisinin de kalp atışını duyduk 😇🥰 acaba iki kese olunca nasil oluyo hic soramadım heyecandan
Çok güzel bir haber tebrikler Allah kucağınıza almayı da nasip etsin 😍

Bir ay bence de cok benim doktorum 2 hafta sonra gel dedi. Olacağı varsa her şey oluyor kızlar kuzenim esinin hiçbir belirtisi riski yokken 4.ayın sonunda kalbi durdu benim komşumun doğuma bir hafta kala bebeği öldü karnında bildiğin ölü doğum yaptırdılar Allah korusun bunları örnek verme sebebim başta ya da sonda olacak varsa oluyor maalesef. Dua edelim allahım korusun.
Allah korusun herkesin yavrusunu. Yazma amacınız kötü değil eminim ama ben böyle olayları okuyunca ya da duyunca çok kötü oluyorum, endişem tavan yapıyor 😔

Arkadaşlar bel ve kasik agrisi,adet olacak gibi hissetmek,agridan kysacak gibi olmak kacinci haftaya kadar oluyor?
Benimde ayakta cok durduğum icin agriyor canim ama haftasonu evdeyken agrimiyor. Kasik agrilarim ilk ayda coktu 2 ayda arada olmaya basladi. Belim hic agrimiyordu simdi ara ara belime agri giriyor.

Ilk başta 2 kat artış var sonrakinde 2 kat artış olmamış galiba ya da ben mi yanlış hesapladım. Boş gebelik olmayabilir ben boş gebelik geçirdim düzensiz artış oldu her seferinde. Bidahaki gidişinizde duyarsınız inşallah:) Bende daha kese gördüm kalp atışı için perşembe gitcem bi tane boş gebelik geçirdiğim için korkuyorum kan testi sadece 2 kere bakıldı keseyi görünce yapmadı bendede
Dogru hesaplamisiniz. Ins bos degildir sizinkide bizimkide. Hakkimizda hayirlisi olsun. Ins saglikla kucagimiza almak nasip olsun

Bu hani , sigortalı birinin işten doğum iznini alıp çıktığı süre için olan miktar mı?
Evet toplamda 4 aya denk geliyor 32.haftada istersen izne ayrilabiliyorsun yada 37.haftada doğum iznine çıkıyorsun taplamda 8 hafta dogum öncesi 8 hafta doğum sonrası ama isteğe bağlı bu

Ilk başta 2 kat artış var sonrakinde 2 kat artış olmamış galiba ya da ben mi yanlış hesapladım. Boş gebelik olmayabilir ben boş gebelik geçirdim düzensiz artış oldu her seferinde. Bidahaki gidişinizde duyarsınız inşallah:) Bende daha kese gördüm kalp atışı için perşembe gitcem bi tane boş gebelik geçirdiğim için korkuyorum kan testi sadece 2 kere bakıldı keseyi görünce yapmadı bendede
Kalp atisini duydunuz mu merak ettim???

kızlar selam, doktorum henüz bir hafta söylemedi ama sat 12 Ocak..
Buna göre 8. hafta içerisindeyim ve hala adet sancısına benzeyen kasılmaları ara ara yaşıyorum sizde de oluyor mu?S
Selam evet bende 6 haftalığım sırt kasık ağrıları adet olacakmışım gibi ağrılar geçmedi hala :/

X