2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hiç korkma kuzum bende ilk 10 hafta ne yedim ne içtim geçen hafta dedim ki evet belirtiler bitti acaba bebeğe birşeymi oldu diye korktum. Doktor dedi ki kramp ağrı yoksa korkma . Ama bak bu hafta hooop tekrar başladı mide bulantısı. Şimdiden bizimle dalga geçiyorlar korkma yani keyfini sür inşallah sağlıkla gelsin ❤️
Çok teşekkür ederim inşallah iyidir. Hiç bulantı sorunu yaşamayıp birden olunca şaşırdım. Hafif kasık agrım var böyle tuvaletimi tutmuşum da ağrı olmuş gibi. Ama bu ağrı daha öncede olmuştu ve doktor kontrollerim hep iyi gitti o yüzden biraz rahatladım. Hepimizin ki sağlıkla gelsin inşallah 💖

Çok teşekkür ederim inşallah iyidir. Hiç bulantı sorunu yaşamayıp birden olunca şaşırdım. Hafif kasık agrım var böyle tuvaletimi tutmuşum da ağrı olmuş gibi. Ama bu ağrı daha öncede olmuştu ve doktor kontrollerim hep iyi gitti o yüzden biraz rahatladım. Hepimizin ki sağlıkla gelsin inşallah 💖
Kasık ağrısı bazen benim bacaklarıma vuruyor adet sancısı gibi ayak kalkamıyorum ferah tut içini 😘

Ben hala bebek hareketinden emin olamıyorum o mu değil mi iki hafta önce göbeğimin tam alt kısmında pıtırtı şeklinde mısır patlatması gibi hissettim sonrakiler de hep kelebek kıpırtısı gibi ve her seferinde karnımın o kısmı gıdıklandı ya da kaşındı sizde kıdıklanma ya da kaşıntı oluyor mu bebek oynadığı zaman acaba bağırsak hareketimi benimkiler hala çözemedim🤔 eşim birkaç hafta sonra anlarsın diyor 😊
Ben de kaşıntı gibi hissediyorum 😊 göbek deliğinin biraz altında bazen daha da altta

Ben de kaşıntı gibi hissediyorum 😊 göbek deliğinin biraz altında bazen daha da altta
Süper 🤩 yanlız değilim aynı yerde benimkide içerde sanki damar oynuyor değişik bir his bağırsak hareketi gibi kaşıntı gibi kelebek uçması gibi 🦋 göbek deliğinin azcık sağ alt tarafı yada biraz daha aşağı tarafı ayy süper yaaa 😍😍😍😁❤️❤️Tamam kesin bebek o zaman hissettiğim eminin oluyorum Asli06m Asli06m bence biz doğru bişey hissediyoruz ❤️❤️

Ya rica etsem onu bende merak ediyorum zar zor günde 3 bardak su içiyorum. İlerleyen zamanlarda bebeğin suyunda azalma oluyor kimi gebelerde bunun su içmeyle alakasj varmı sorarsan eğer paylaşırmısın benimlede . Bende pazartesi gidicem ama yurtdışındayım dillerini anlamıyorum neyi nasıl sorcam bazen ingilizcem tıkanıyor. Onları dinlemekten unutuyorum... mümkünmü ? 🙏
Soracaklarınızı bir deftere not alın, isterseniz çevrilmiş haliyle not edin. İzin veriyorlarsa ses kaydı alırsınız.
Bu arada ankette erkek bebek sayısı kızlara göre öne geçmiş :)

Ben hala bebek hareketinden emin olamıyorum o mu değil mi iki hafta önce göbeğimin tam alt kısmında pıtırtı şeklinde mısır patlatması gibi hissettim sonrakiler de hep kelebek kıpırtısı gibi ve her seferinde karnımın o kısmı gıdıklandı ya da kaşındı sizde kıdıklanma ya da kaşıntı oluyor mu bebek oynadığı zaman acaba bağırsak hareketimi benimkiler hala çözemedim🤔 eşim birkaç hafta sonra anlarsın diyor 😊
Ben de mısır patlaması şeklinde hissediyorum 1 haftadır canım :) :) :) Bağırsak ve gaz hareketlerinden azıcık daha güçlü, ayırt edilebiliyor.

Az önce doktordan geldik boyumuz 20 santim ağırlığımız 270 gram olmuş 5 Mayıs'a detaylı ultrason için Doç Dr Deniz Esinler e yönlendirdi eşimi de alacalacakmış içeri normalde almıyorlar pandemiden dolayı renkli fotoğraf ve CD de vericekmiş ücreti 550 lira ama doktorum yönlendirdiği için indirim yapılmış hali Çankaya'da olduğunu duyunca ben ücreti daha fazla bekliyordum bebeğin gelişimi iyi dedi multivitamin kan hapı ve Devit3 e doğuma kadar devam dedi bizden haberler bu kadar 😊

Tekmeler bebeğin kilosuyla alakalı 20. Haftadan sonra daha belirginleşiyor seğirme gibi senin anlattığın gibi aslında elini ayağını değdiriyor itekliyor ama ancak o kadar hissediliyor ben üç gündür ayakta olmadığım oturduğum anda sürekli kıpırdıyor gece daha çok uyuyor zannımca eskiden günde bir iki kere hissederdim ama oruç tuttuğumdan beri artış oldu daha önce okuduğum kitapta aç olmanın ve sürekli kusmanın bebeğe faydası olduğu vucudun temixlendiğini birde bebek besin gelmesi için hareketlendiğini kasları daha gelişmiş daha hareketli bebekler doğduğunu yazıyordu ne derece doğru bilemiyorum oruçum ama açlık hissetmiyorum ama bebek kıpır kıpır hiç durmuyor iftardan sonra da hissediyorum ama bu kadar yogun değil

Tekmeler bebeğin kilosuyla alakalı 20. Haftadan sonra daha belirginleşiyor seğirme gibi senin anlattığın gibi aslında elini ayağını değdiriyor itekliyor ama ancak o kadar hissediliyor ben üç gündür ayakta olmadığım oturduğum anda sürekli kıpırdıyor gece daha çok uyuyor zannımca
Ortam seslerini de yavaş yavaş duymaya başlamışlardır değil mi? Rapor alıp bir hafta yattıktan sonra, bu hafta okula başladığım gün kıpır kıpırdı, acaba öğrencilerin sesini mi duyuyor dedim. Sonra çok anlayamadan uzaktan eğitime geçtik zaten :)

Bende tam hissettiğin şeyleri hissediyorum şüpheye düşüyorum acaba bebekmi bağırsak hareketimi . O yüzden burdada sordum hala bebek hereketini hissetmeyende olunca bendemi sorun var acaba diye düşündüm . Ama herkesde aynı değil. Geçen iki hafta önce iç çamaşarı bitiş çizgisinde bi kaç kere hissetmiştim son 3 gündür 1 saat ayakta iş yapim yorulim oturunca biraz daha göbeğe yakın bir yerde bağırsak hareketi gibi oluyor sanki arada vuruyor ama çok nadir vuruyor.ablamlara sordum bebek o dedi 😍😍😍sendede aynı yerdemi ?
Evet aynı yerde 🥰

Denedim ya suya limon sıktım zencefille içince kusuyorum direkt . Nane ile denedim sonıç aynı ilk aylarda hiç içemiyordum sabahtan beri 1 bardak içtim inşallah dediğin gibi olur sıcaklarda içerim arkadaşın biri yazmış 20. Haftadan sonra su zorunlu diye doktora sormuş bakcaz . Yemek olarakta kesinlikle et tüketemiyorum sadece sebze etten midem bulanıyor kokusunu adını bile duymak istemiyorum.sadece yeşillik salata sebze tüketiyrm. Günde 2 tane yumurta yeterlidr umarm .
Umarım bende şu ara salata felan tüketiyorum ilk başlarda hep salata yiyordum sonra bulantılar başladı bir haftadır artık hiç yok diyebiliim çayda içebiliyorum hiç içemiyordum kila almamıştım şimdiye kadar ama bundan sonra da çok hamur işi yememeye çalışacağım zaten son üç ayda hamur işi isteği çok artıyor bende ama bende şuan kırmızı et isteği var her öğün yiyebilirim birde cacık salata

Ortam seslerini de yavaş yavaş duymaya başlamışlardır değil mi? Rapor alıp bir hafta yattıktan sonra, bu hafta okula başladığım gün kıpır kıpırdı, acaba öğrencilerin sesini mi duyuyor dedim. Sonra çok anlayamadan uzaktan eğitime geçtik zaten :)
Evet duymaya başladılar doğunca seslerden tanıyacaklar artık etraftakileri

Ortam seslerini de yavaş yavaş duymaya başlamışlardır değil mi? Rapor alıp bir hafta yattıktan sonra, bu hafta okula başladığım gün kıpır kıpırdı, acaba öğrencilerin sesini mi duyuyor dedim. Sonra çok anlayamadan uzaktan eğitime geçtik
Bebeğe istediğin şeyi dinletebilirsin konuşabilirsin aslında bu dönrmde ne yaparsak bebek ondan hoşlanıyor özellikle yiyecekler herşeyden yediğinde bebek tadına varıyor onu sonra verince garipsemiyor özellikle hamilelikte tükettiğin şeyleri daha çok seviyor bana öyle geliyor

Net görememis olabilir. Beta degerleri ilerde oluyor diye biliyorum. Kuzenim mol gebelik gecirdi betasi ileri görünüyordu, kanamasi oluyordu hep. Özele gidiyordu doktoru da iyiydi ama mol oldugu gec anlasildi nasil olduysa. Sizinki de net görünmemis olabilir kontrole sık gidin. Insallah mol degildir dualarim seninle canim 🤲
Tesekkur ederim

X