2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Teşekkür ederim hoşbulduk:) aynen öyle ama inanırmısnz her gebeliğin seyri farklı çoğu zaman ben bile çıkmaza giriyorum,mesela diğer 2gebeliğimde kabızlık yaşayan ben,busefer bağırsaklarmda sürekli bir hareketlilik var sancı bile giriyor bazen,sabahları afedersnz ishal şeklinde gidiyorum bilmiyorum aranızda bu durumu yaşayan var mı? Bende hiç yaşamadığım için doğal olarak endişeleniyorum söz konusu evlat olunca kızlar kaçıncı gebeliğin olursa olsun evham peşinizi bırakmıyor malesef,şuanda halimi görseniz hiç deneyimli gebe değilim sanki:)
Merhaba öncekilerden farkli bi demir ilaci kullaniyosaniz sebebi o olabilir, benim kullandığım maltofer adlı ilaç da sık sık ishal yapıyor beni ama allahtan uzun sürmüyor

Merhaba Allah izin verirse bende Eylul ayinda anne olacagim. Gebeligimin basindan beri perinatologa gidiyorum. 12 haftalik iken bebegimin %95 kiz olacagi soylendi. 17 haftalik iken erken ayrintili ultrasona girdim ve doktorum bebegin erkek olacagini soyledi. Kafam karisti. Sizinde basiniza boyle bir durum geldi mi?

Merhaba Allah izin verirse bende Eylul ayinda anne olacagim. Gebeligimin basindan beri perinatologa gidiyorum. 12 haftalik iken bebegimin %95 kiz olacagi soylendi. 17 haftalik iken erken ayrintili ultrasona girdim ve doktorum bebegin erkek olacagini soyledi. Kafam karisti. Sizinde basiniza boyle bir durum geldi mi?
Merhaba benim doktorum 12.gebelik haftasında kız ve erkek cinsiyet organlarının çok benzediğini oluşumunun yeni başladığını söylemişti yanılmanin olabileceği haftalar

Aslında kız demek için 12. Hafta çok erken değil mi? Takip ettiğim bi doktor demişti ki bebegin cinsiyetini erkek olduğu zaman daha net görürüz, bacak arası boşsa, erkek olmadığına eminsek kız deriz demişti yani erkekse daha erken belli oluyor ama bisey göremeyince hemen kız demek biraz aceleci ve yanıltıcı olabiliyor. Ben araştırmalarımdan böyle bi sonuç çıkarmıştım..

Benimde 3. Bebeğim gerçekten hepsinin hamileliği çok çok farklı geçiyor. Benimkiler 11yaş ve 2 yaş iki kız şimdi de oğlumuz oluyor. Sanki daha önce hiç gebelik geçirmemiş gibi acemilik yaşıyorum kızlarda böyle değildim. Rabbim hepsini sağlıcakla dünyaya gelmesini nasip etsin.
Aminn..Ne güzel sağlıkla bebeğinize kavuşun inşallah..benimde bir kızım bir oğlum var,şimdi nasipse bir oğlum daha olacak,dimii hiç gebelik yaşamamış gibi bir haller oluyor muhtemel farklı gebelik halleri geçirdiğimiz içindir.sizde nasıl durumlar diğer gebeliğinize göre mesela nefarklı geciyor? :)

Kızlar dr benden tahlil istedi karaciğer enzimlerim yüksek çıktı dahiliye ye yönlendirdi oda karaciğer ultrasonu istedi ona da 7 mayısa randevu verdiler
Böyle bişey yaşayan var mı

Aslında kız demek için 12. Hafta çok erken değil mi? Takip ettiğim bi doktor demişti ki bebegin cinsiyetini erkek olduğu zaman daha net görürüz, bacak arası boşsa, erkek olmadığına eminsek kız deriz demişti yani erkekse daha erken belli oluyor ama bisey göremeyince hemen kız demek biraz aceleci ve yanıltıcı olabiliyor. Ben araştırmalarımdan böyle bi sonuç çıkarmıştım..
Perinatolog oldugu icin cihazi daha gelismistir diye dusundum birde %95 kiz deyince inandim. Herkese soyledim. Dediginize gore aceleci davranmis gercekten keske emin olmadan soylemeseydi.

Aminn..Ne güzel sağlıkla bebeğinize kavuşun inşallah..benimde bir kızım bir oğlum var,şimdi nasipse bir oğlum daha olacak,dimii hiç gebelik yaşamamış gibi bir haller oluyor muhtemel farklı gebelik halleri geçirdiğimiz içindir.sizde nasıl durumlar diğer gebeliğinize göre mesela nefarklı geciyor? :)
Benim de bir oğlum bir kızım var bu da yüksek ihtimalle erkek ,sıra sıra oldu sanırsam her gebelik farklı geçer benim hepsinde mide bulantısı ve kusma oldu ama 😊

Aynen öyle yapmaya karar verdim canım bikaç gün dinlensin midem haftaya doktora gideceğim yeni ilaç isterim artık 😊
Bende doktorumla konuştum o da anna birkaç gün dinlen sonra eski ilacını kullanabilirsin dedi. Ferro sanol kullanmıştım önceden yine ondan alicam 😊 sende inşallah iyi gelen bir ilaç bulursun rahat edersin

X