2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba,
Geçen hafta size ağrılarımla ilgili bahsetmiştim. Sabah 5 gibi kalça kemiği ağrım oluyor, kalkıp yurudugum zaman geçiyor. Ama tekrar yatınca yeniden başlıyor. Anlayacağınız sabah 5 ten sonra bana uyku yok:)
Doktorum kullandığım multivitamine (vinalac) ek olarak Osteo Formula verdi. İlk 2-3 gün ağrılar hafifledi ama şuan yine eskiye döndüm. Biraz araştırdığımda doğuma kadar bu ağrıların devam edeceğini öğrendim 🤷
Merhaba benim de 10. Haftalarimda cok fazla kalça kemigi agrim oldu solda ve bacaga dogru uzanan çok kötü bı ağrı, yürürken topalliyordum resmen. Vinalac verdi benim doktor da ama aynı zamanda d vit ve omega 3 de kullanmaya başladım o dönem. Sadece vinalac degil d vit veya omegayi da 1-2 gün aksatsam hemen basliyo ağrı hafiften

Kizlar bn 13 yildir lojistik firmasinda calisiyorum. Oglum 2017 ocak ayinda dunyaya getirdim calismaya devam ettim annem bakiyor saolsun gozum arkada degil.
Ama annemler artik memelekete ev yapti ve yazin en az 4 ay ordalar. Oglumu pandemiden dolayi da krese alistirmadim.
Simdi ikinci geliyor nasipse . Oglumuda anaokula artik yazdirmayi planliyorum.
Anneme zaten bu saaten sonra yuk olamam. Bakici fikri ise bana cok korkutucu geliyor. 32.haftamda raporumla birlikte isten ayrilmayi talep edecegim. En az 2 yil kendim bakmak .oglumunda 1.sinifinda daha cok ilgilenmek istiyorum acikcasi.
Şartlari hep buna gore ayarladik vs.kredilerimizi hafiflettik ama isyerine bi turlu soyluyemiyorum. Birakmak istemiyeceklerini tahmin ediyorum.
Isyerim cokta esnek calismaya musait degil . Ne yapacagimi sasirdim
Durumunu anlatınca aslında bi şey diyeceklerini sanmıyorum gayet anlaşılır bir durum. Bırakmak istemezlerse sana uygun bir çalışma şekli ayarlayabilirler belki? evden çalışmak gibi. Ama bence en güzeli çalışmamak tabii 🤗 ben kızım doğunca istifa ettim ama olmadı, evden çalışmaya devam ettim. Ev, iş, çocuk çok yorucu oluyor.

Evet 1 cocuk yine idare ediliyor ama 2 cocukla yogun calisma temposunda zor gercekten.bugunlerde yeniden gelmiyor. Bn istedigim an is bulabilecegimi dusunuyorum acikcasi o yuzden biraz da rahatim. Hakkimizda hayirlisi :) 2 ve 3 numara cinsiyetleri nedir :) kiz size epey yardimci olur masallah kocaman olmus
11ve 2 yaş ıkı kız annesiyim. Erkek çocuk anne adayıyım 😊 sonuncu değişik oldu. Orta bire gidiyor uzaktan eğitim olmasa daha yardımcı olurdu, yinede yorulduğumda kardesini oylaması oynaması bile çok büyük nimet benim için. Tek sıkıntımız biri bebeklik biri normal ergenlik durumunda 😊 bide hamile var evde baya curcuna oluyor 😂

Tetanoz asısı 20. Haftada vurulan bir aşı. Sezeryan olunacaksa gerekli demişti benim drum. Paslı vs bişey kullanılmaz ama olur ya ters bir durum denk gelir Tetanoz bebeği etkileyen ağır bir rahatsızlık demişti. Bizim sağlık ocağı da pek ilgili değil, 20.haftada asıya gelırsın dedı onuda ben sordum. Tahlil vs hiç istemiyorlar. Arayan soran yok 😊
Banada 20. Haftada gelirsin aşi icin demisti ozamn 5 haftalktim bugun tam 20. Haftadayim baktm kimse aramaycak ben aradim bugun yarin cagrdi hem aşımı olucam hem tahlil yaptırıcam sizi aramiyorsa siz arayip sorun

Tetanoz asısı 20. Haftada vurulan bir aşı. Sezeryan olunacaksa gerekli demişti benim drum. Paslı vs bişey kullanılmaz ama olur ya ters bir durum denk gelir Tetanoz bebeği etkileyen ağır bir rahatsızlık demişti. Bizim sağlık ocağı da pek ilgili değil, 20.haftada asıya gelırsın dedı onuda ben sordum. Tahlil vs hiç istemiyorlar. Arayan soran yok 😊
tabi öyle güvenli alanda olmak adına vurulabilir, ben de tekrar soracağım doktora. benim aile hekimliğim bir sefer bile aramadı beni :/

Merhaba kızlar ,kaçar kilo aldık bakalım ben 5 19.haftaya girdik
ben bugün 19+3'üm, 3 kilo aldım. inanın abartmadım, her zaman böyle yerim kilom aynıdır 500 gram alır veririm, ama yok bu sefer ani birer kilo artışları gördüm. vücut bu dönemde sanırım biraz da kendini korumaya alıyor. 10-12 kiloyla kapatabilsek hamileyi çok iyi olacak ama hayırlısı.

ben bugün 19+3'üm, 3 kilo aldım. inanın abartmadım, her zaman böyle yerim kilom aynıdır 500 gram alır veririm, ama yok bu sefer ani birer kilo artışları gördüm. vücut bu dönemde sanırım biraz da kendini korumaya alıyor. 10-12 kiloyla kapatabilsek hamileyi çok iyi olacak ama hayırlısı.
Kesinlikle katılıyorum size. Ben normalde 50 kiloyu zor gördüm ki yediğim şeyleri bir bilseniz 😅😅😅 hamile kaldığımda 52 kiloydum boyumda 1.65 şimdi 3 kilo aldım ama dua ediyorum 10 kiloyla kapatayım 😅 bir yanında diyor ki sal gitsin nasıl olsa kilo tutan yapın yok sonra verirsin ama bazen tedirgin oluyorum ya bu sefer öyle olmazsa diye 😁😁😁

Kesinlikle katılıyorum size. Ben normalde 50 kiloyu zor gördüm ki yediğim şeyleri bir bilseniz 😅😅😅 hamile kaldığımda 52 kiloydum boyumda 1.65 şimdi 3 kilo aldım ama dua ediyorum 10 kiloyla kapatayım 😅 bir yanında diyor ki sal gitsin nasıl olsa kilo tutan yapın yok sonra verirsin ama bazen tedirgin oluyorum ya bu sefer öyle olmazsa diye 😁😁😁
sizin boyunuz daha uzunmuş şanslınız ben 158-159 falanım :) bana da bi cesaret geliyor aman veririm diyorum sonra ya veremezsem korkusu bazen sarıyor, kıyafetler gözümün önünden geçiyor falan :KK70: her artışta tedirginlik geliyor ama yapacak bişey yok. inşallah çok almayız havalar düzelse yürüyüşe çıkacağım ama buz gibi :işsiz:

sizin boyunuz daha uzunmuş şanslınız ben 158-159 falanım :) bana da bi cesaret geliyor aman veririm diyorum sonra ya veremezsem korkusu bazen sarıyor, kıyafetler gözümün önünden geçiyor falan :KK70: her artışta tedirginlik geliyor ama yapacak bişey yok. inşallah çok almayız havalar düzelse yürüyüşe çıkacağım ama buz gibi :işsiz:
Evet ya cok dengesiz bir sicak bir soguk insani hasta eder. Valla sağlık olsun bebeklerimiz iyi olsun da gerekirse sonrasında ac kalır yine de veririz 😁

Ya hanımlar merhaba 20+3 deyiz bizde 6. haftadan bu yana bulantılarım vardı zaten ve ilaç kullanıyordum prilam o kesiyordu neyse dedim artık deneyeyim diye dün gece almadım bugün yine kötü oldum çıkarttım bu bulantılar ne zamana kadar sürüyor yada ilaçtan başka bir çaresi de yok mu 52 ile hamile kaldım sonra başlarda hemen üç kilo verdim sonradan da 51 gördüm ve kaldım yani kilo bile alamadım doğru düzgün neler yapmam ne yemem lazım bulantılarım olunca da daha da kilo veriyorum zaten

Benim doktorum da artık evde doğum gibi bir şey söz konusu değil, modern dünyada steril hastanelerde doğum yapacaksınız. Bizce gerekli değil, ancak sağlık bakanlığının böyle bir uygulaması var. Tetanoz hamileyken yapılabilen tek aşı, vurdurabilirsin dedi. Ancak sağlık ocağından beni ne arayan var, ne soran..bu durumda ben de tetanoz aşısı diye peşlerinde koşmalıyım bilemedim. Doktoruma bu ayki kontrolümde yine soracağım, yanlış bir karar almak istemem hiç, ama çok da lüzumlu değilse diye de düşünüyorum
Bana da daha önceki doktorum aynı şeyi söylemişti 😊 birde şunu savunurdu, her doktorun söylediği şey doğrudur sadece farklı yayınları/makaleleri takip ediyorlardır 🤣 sonuç olarak şeker yuklemesini de savunan ve zararsız olduğunu söyleyen doktor var tam tersi çok zararlı diyenler de var. Sanırım kendi doktorumuza guvenmekten başka çare yok 😊

Bana da daha önceki doktorum aynı şeyi söylemişti 😊 birde şunu savunurdu, her doktorun söylediği şey doğrudur sadece farklı yayınları/makaleleri takip ediyorlardır 🤣 sonuç olarak şeker yuklemesini de savunan ve zararsız olduğunu söyleyen doktor var tam tersi çok zararlı diyenler de var. Sanırım kendi doktorumuza guvenmekten başka çare yok 😊
bence de öyle güvenebileceğimiz bizi anlayan ve dinleyen de doktorlar bulup onlarla ilerlemek en iyisi. zaten bilgi kirliliği var bazen kafayı karıştırmamak da lazım gibi geliyor :)

Çok geçmiş olsun canım Allah bir daha yaşatmasın, peki neden olmuş? İlk hamileligimde fitilini de iğnesini de çok kullandım. Daha çok iğne veriyorlardı ama

Kızlar kontrolum vardi bugün 3lü taramayi yaptrdim cinsiyeti gördük gibi Kızz geliiyoor🌺 insallah bacaklarini acti az da olsa orada cikinti yok dedi kız dedi ama 2 hftaya tam gosterirse netlestiricez cook mutluyumm hep kiz gecti gonlumden Rabbime hamdolsun 🙏 benden boyle buarada 16 haftaligim
KıI olacak arkadaşlar ne isim düşünüyorsunuz

Kızlar doktordn geldim herşey yolundaymış. Boy kilo vs söylemedi 20. Haftadan sonra önemli bunlar dedi .bebek çok haraketliydi ama cinsiyetini göstermedi 😕 %30 ihtimal kız dedi.Az ve sık yemek yemenin önemli olduğunu ve yudum yudum su içmem gerektiğini söyledi çok falz yiyip içme dedi ama bunu belki 5 kere tekrar etti.

X