2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
:) internettekilerin hepsi gerçek olsa çoktan Allah korusun kanserdik , orda hep felaket haberleri var 😊😊
Internete diz kapagim ağrıyor yazsan diz kapağı kanseri diyor :)
Birkaç yıl önce kan tahlillerim biraz değişik çıktı, 1 aydır da hastaydım iyilesemiyordum bir türlü. Tahlil sonuçlarını internette araştırdım, lösemi diyor. Gittim doktora anlattım, ne iş yapıyorsun dedi. Memurum dedim. Doktorluğu bize bırak, git işini yap dedi 😅 Pencereden bakan uçurumu da görür, denizi de. Sen bakmakla kalmamış o uçurumdan kendini atmışsın dedi. Hiç unutmuyorum bu sözleri. Internet gerçekten bilgi kirliliği. Gerçek bilgiye ulaşmak o kadar zor ki.

merhaba hanımlar bugün gebe izlemi için sağlık ocağına idrar verdim lokosit 13-14 yazıyor sanırım enfeksiyon var. gnde 2 lt su içmeme rağmen çıktı enfeksiyon. 0-5 arasında olması gerekiyormuş peki çok mu fazla enfeksiyon acaba doktorla konuşamadım
Geçenlerde tahlil verdim, epeydir vermiyorum diye. Idrarda lökosit 17 çıkmış benim de. Yalnız hiç şikayetim yok. Doktora da gösterdim bir şey demedi, sorun gorseydi ilaç verirdi diye düşünüyorum. Sizin sikayetiniz var mı peki? Yanma, kokulu akıntı vs? Siz yine de sorun tabi doktorunuza.

Umarım memnun kalırsın ben de prima premium düşünüyorum kızımda çok memnun kaldım açıkçası başka bir şey denemeye korkuyorum. Ancak şimdiden çok depolama. Çocuğun kilosuna göre zamanla al. Mesela benim kızım erken doğdu milyondu falan derken bezi 4+ da bıraktı. Ama geçen yeni doğum yapmış bir arkadaşa gittim kızı 3 aylık 3 numaraya başlamış. Bebekten bebeğe değişiyor.
Inşallah iyi gelir bakalım deneyince anlayacağım 😅 bende çok stoklu alma taraftarı değildim aslında ama eşim ben yokken denk gelmiş indirimde almış hepsinden 😂

Benim de her gittiğimde bacaklarımı sıkıyor, ödem var mı diye bakıyor, yok diyor. 🤭 Benim sabah uyanınca olan bu şikayetlerimi hamileliğin normal seyri olarak karşılıyor doktorum. Sıkıntı görmediği için de yönlendirmiyor tabi 😅 Tansiyonum normalde de düşük. Düzenli ölçtürmedim ama ölçümlerde hep normal çıkıyor. Aslinda ben de merak ediyorum, halsiz,sersemlemis hissettigimde kaç çıkıcak diye. Bugün limonlu su içmeye başladım, sanki ellerime, ayaklarıma iyi gelecek gibi.
Sevindim o zaman. Umarım işe yarar. 🤗 iki gündür düşünüyorum da amma alışveriş yaptık. Hala da eksikler var. Bir de üstüne tansiyon aleti de almak garibime gitmedi, hadi dedim bunu da alalım 😁

merhaba hanımlar bugün gebe izlemi için sağlık ocağına idrar verdim lokosit 13-14 yazıyor sanırım enfeksiyon var. gnde 2 lt su içmeme rağmen çıktı enfeksiyon. 0-5 arasında olması gerekiyormuş peki çok mu fazla enfeksiyon acaba doktorla konuşamadım
Doktorunuz en doğrusunu söyler, ancak benim önceki tahlillerimle kıyaslayınca çok yüksek bir miktar değil. Aslında enfeksiyon idrar kültürüyle kesinleşiyor. Epitel lokosit biz kadınlarda çok yaygın. Kolayca bol su ile atarsınız umarım varsa enfeksiyonu.

Kısıtlamalar aşılama yaygınlığı arttığı için kalktı ama biz hamileler aşılanamadık ki genel olarak 😬umarım kalkmaz 🙏
Aynen canım inşallah benim doktorum kesinlikle aşıya karşı olduğunu belirtti mesela o yüzden ben yaptırmayacağım büyük risk bide alıştık eve hiç çalışmak gelmiyor içimden 😂

Geçenlerde tahlil verdim, epeydir vermiyorum diye. Idrarda lökosit 17 çıkmış benim de. Yalnız hiç şikayetim yok. Doktora da gösterdim bir şey demedi, sorun gorseydi ilaç verirdi diye düşünüyorum. Sizin sikayetiniz var mı peki? Yanma, kokulu akıntı vs? Siz yine de sorun tabi doktorunuza.
Yok yanma akıntı hiç yok. Yarın gösterceğim doktora. Teşekkür ederim

Doktorunuz en doğrusunu söyler, ancak benim önceki tahlillerimle kıyaslayınca çok yüksek bir miktar değil. Aslında enfeksiyon idrar kültürüyle kesinleşiyor. Epitel lokosit biz kadınlarda çok yaygın. Kolayca bol su ile atarsınız umarım varsa enfeksiyonu.
Doğru söylüyorsunz şuan kendi doktorum uzakta sağlık ocağı baktı yarın tekrar sonuç içn gideceğim belki idrar kültürü alabilir

X