2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
kızlar yaaa ben su 6 haftada 2 bucuk kılo aldım kafayı yıcem kusmam yok ama ıstahımda oyle deli gibi açık degil ki gayet hamılelıkten onceki halım gibi sadece ekstradan kuruyemısle meyveyı abarttım bebegımın saglıgı ıyı ama ödem mi kılo mu neden ıkı gunde hemen bır kıloya yakın alıyorum dıkkat etmezsem oda aksam yemegını az abarttırsam gece zaten yemek yemem deliricem 🥺

Valla kanama yok çok şükür ama ağrı dün gece şiddetlenince korktum çok sizlere de sorayım dedim..akşam ağlayacaktım artık..biraz önce doktora sordum normal dedi biraz rahatladım..çok sağolun
Merhaba. Benim çok şiddetli ağrılarım vardı 9.haftaya doğru ağrılar diniyor merak etmeyin. Bol su için ve dinlenin

kızlar yaaa ben su 6 haftada 2 bucuk kılo aldım kafayı yıcem kusmam yok ama ıstahımda oyle deli gibi açık degil ki gayet hamılelıkten onceki halım gibi sadece ekstradan kuruyemısle meyveyı abarttım bebegımın saglıgı ıyı ama ödem mi kılo mu neden ıkı gunde hemen bır kıloya yakın alıyorum dıkkat etmezsem oda aksam yemegını az abarttırsam gece zaten yemek yemem deliricem 🥺
1-3 kilo arası normal ilk trimesterda. Ama benden tavsiye meyveyi abartma. Meyve masum gibi görünse de çok şeker içeriyor. Benim gebelik şekerimi çıkarmıştı. Bi de onla uğraşmıştım

Agzindan bal damliyor😂😂 iki oglandan sonra bir de kizim olsun isterim tabii ama nasip. Saglikli olsun da..♥️ tatli ye tabii ama mesela ben canim cok tatli istediginde hafif seyler yiyordum. Mesela tarçın tatli istegini bastirmada cok ise yariyor. Tabi asiri da kasmamak lazim yaa..hamileligin tadini cikararak fakat tamamen ne istersek yiyebilecegimiz bir avantaj olarak gormeyerek ilerlersek fazla kilo almayiz insallah😊 bu arada gecen sene erkek senesiydi. Kimi duyduysam oglu oldu bakalim bu grupta kiz bebekler mi yoksa erkek bebekler mi çoğunluk olacak 😄
Ahhh inşallah canım ya minik bir prenses çok güzel olur tabi hiç olmaz mı😍😍 ben salı ya da çarşamba gidicem doktora sen de gidince birbirimizi haberdar edelim. Buarada oğlunu sık sık kucağına alıyor musun canım? Benimki inmek istemiyor hissetmiş gibi yapıştı iyice bana😂

Merhaba. Gün içinde bol su içebilen var mı. Ben çok sıkıntılı yım o konuda. Dr bol su içmelisin dedi fakat ben ara ara bulantı olduğu için içemiyorum fazla. 😢

Meyveyi çok yemeyin her gün tek porsiyon yeterli.sonuçta onda da şeker var. Bol su için ve kısa hafif tempoluYürüyüşler yapın

Sıkıntı derken düşük tehdidi sayıyor doktorlar dinlenince geçmeyen ağrıyı. Hele lekelenme kanama eşlik ediyorsa. Bol bol istirahat edin yormayın kendinizi. Ama bence ciddi bi ağrı olsa iş yaparken ayakta daha çok olması lazım mantıken. Dinlenince oluyorsa biraz da psikolojik olabilir çok düşünmeyle alakalı
Teşekkür ederim dinlenmeye çalışayım bakalım inşallah aksi bir durum olmaz çok sağolun

Benim 36 hafta sonunda oldu canım.vücudumda kaşıntılar oluştu ve idrardan kan geliyordu.Doktora gittim idrar ve kan tahlili yaptı.Protein kaçağı çıktı.Karaciger enzimler tavan yapmış.Tansiyonum 17 olmuştu.Gece acil sezeryana aldılar.sukurler olsun sagsalim ayrıldık hastaneden.İnsallah bunda olmaz diye dua ediyorum 🤲🤲
Allah korumuş😔 doktorun aspirin kullanımından bahsetti mi? 12. Haftadan itibaren kullanmak gerekiyormuş. İlkinden tecrübeliyiz bu sefer her şey çok daha kontrollü gider inşallah 🙏

Canınızı sıkmam istemem ama kiloya dikkat edin derim. Ben ilk gebeliğimde hızlı kilo almıştım bu da biraz tehlikeli bi durum yarattı bende. Normalde de kilo almaya müsaitim hep dikkat ederim, gebelik bu durumu kolaylaştırıyor. Birazcık fazla yesem ertesi gün tartıda farkı görüyorum. Bu gebeliğimde diyetisyenle devam etmeyi düşünüyorum. Şu an 63 kiloyum,boyum 166 cm. doktorumun bana dediği max 9 kg alarak bitirmeliymişim. Hatta 70 le doğuma girersen madalya takarız dedi😂

Allah korumuş😔 doktorun aspirin kullanımından bahsetti mi? 12. Haftadan itibaren kullanmak gerekiyormuş. İlkinden tecrübeliyiz bu sefer her şey çok daha kontrollü gider inşallah 🙏
Çok sağol canım inşallah seninde sağlıkla devam etsin gebeliğin🤲Önlem amaçli aspirine başla dedi doktor.Şuan kullanıyorum.Sen hangi doktora gidiyorsun.perinatologa gitmek daha iyi olur aslında dimi?

ilk trimestrda Şuanlık günde bir porsiyon meyve yeterli çünkü onda da meyve şekeri var. Benimde şuan sata göre 4+6 bazen 2-3 dakika süren ağrım oluyor. Dahaca mide bulantısı yaşamadım ilerleyen zamanlarda mı artıyor

Merhaba. Gün içinde bol su içebilen var mı. Ben çok sıkıntılı yım o konuda. Dr bol su içmelisin dedi fakat ben ara ara bulantı olduğu için içemiyorum fazla. 😢
Çok üst üste içince benimde midemi bir tuhaf yapıyor canım ama zorlamaya çalışıyorum kendimi 1.5 litre en azından içiyorum

Kızlar süt içmek bana artık çok zor geliyor.. muzlu, kakaolu ya da farklı bi meyveli yapıp içsek aynı fayda olur mu? Fikriniz bilginiz var mı? Çok tiksindim artık 🙁

Çok sağol canım inşallah seninde sağlıkla devam etsin gebeliğin🤲Önlem amaçli aspirine başla dedi doktor.Şuan kullanıyorum.Sen hangi doktora gidiyorsun.perinatologa gitmek daha iyi olur aslında dimi?
Amin canım 🙏 altunizade acıbadem doç dr oktay kaymak benim doktorum. Bence perinatolog daha uygun çünkü çok daha bilgililer ve cihazları vs daha detaylı. Sen istanbulda mısın?

Kızlar süt içmek bana artık çok zor geliyor.. muzlu, kakaolu ya da farklı bi meyveli yapıp içsek aynı fayda olur mu? Fikriniz bilginiz var mı? Çok tiksindim artık 🙁
Benim doktorum şu an hamilesin diye öyle süte, yoğurda, kefire yüklenme sakın dedi. Bu zamana kadar neyi tükettiysen öyle devam et dedi. Önemli olan işlenmiş gıdalardan uzak durmak, paketli ürün yememek vs vs. Bence vücudunuzun istemediği şeyleri zorla yüklemeyin. Süt içmiyorsunuzdur ama o gün yoğurt yemişsinizdir ya da şekeri az sütlü bir tatlı yapar yersiniz gibi gibi☺️

Benim doktorum şu an hamilesin diye öyle süte, yoğurda, kefire yüklenme sakın dedi. Bu zamana kadar neyi tükettiysen öyle devam et dedi. Önemli olan işlenmiş gıdalardan uzak durmak, paketli ürün yememek vs vs. Bence vücudunuzun istemediği şeyleri zorla yüklemeyin. Süt içmiyorsunuzdur ama o gün yoğurt yemişsinizdir ya da şekeri az sütlü bir tatlı yapar yersiniz gibi gibi☺️
Ah evet çok güzel ifade etmişsiniz gerçekten .. dengelemek önemli haklısınız teşekkür ederim 🙂🌸

Kalsiyum için içecekseniz kalsiyum hapı kullanabilirsiniz osteocare gibi. Ama bence süt içmek yerine yoğurt daha faydalı hem mide bulantısı yapmaz

Amin canım 🙏 altunizade acıbadem doç dr oktay kaymak benim doktorum. Bence perinatolog daha uygun çünkü çok daha bilgililer ve cihazları vs daha detaylı. Sen istanbulda mısın?
Evet istanbul'dayım bende.Haklisin aslında riskli gruba giriyoruz işin uzmanına gitmek daha mantıklı.Sağol bilgilendirdigin için canım😊Pendik Medical de prof doktor Ercüment Mengün diye bi doktoru araştırıyorum bana yakın olduğu için orayı tercih edebilirim.Ama senin dediğin doktoru da araştırıcam canım.Birde muayene fiyatları nasıl?

X