2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam kızlar nasıl gidiyor

Biz bugün 1 aylık olduk şükür öyle rahatki ilk oğlum kolikti çok çekmiştim bu oğlum ise tam tersi hiç ağlamıyor maşallah nazar değmesin emiyor uyuyor uyanıyor geri uyuyor uyanık olduğu sürede errafi inceleyip bakıp duruyor sonra geri uyuyor çok şükür gayet iyiyiz :))

Bugün tekrar öyle bir kere kustu ama farkettim ki yeni emmişti ve ıkınıyordu. Sanırım fazla basınç oldu bağırsaklarda. Tekrarlamayınca çok umursamadım.

Ama yeşil kaka yaptı bugün de bir kere. Bir de şu mukus olayı var. Birini çözdükçe başka biri geliyor🤱🏻
Kak yeşil olunca ne demek ben hiç bilmiyorum. Bizim bebeğimi kalp ameliyatı olacak huzursuzluğu ondan, idrar söktürücü ilaç verdiler o biraz rahatlatıyor ama zorlu bir süreç….

Kak yeşil olunca ne demek ben hiç bilmiyorum. Bizim bebeğimi kalp ameliyatı olacak huzursuzluğu ondan, idrar söktürücü ilaç verdiler o biraz rahatlatıyor ama zorlu bir süreç….
Allah şifanızı versin inşallah
Umarım emzirme işi de hemen çözülür ameliyat sonrası sıcaklığınızı ve sizi daha çok Hisseder Daha çabuk iyileşir inşallah 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Doktor kakalarda bir şey yok dedi ama detayını bilmiyorum.
Çok geçmiş olsun, kıyamam çok küçükler 😕 İnşallah çok hızlı bir şekilde toparlar, çok sağlıklı bir ömrü olur miniğin 🙏

Hazır tüpte olanlar varya ondan kullanıyorum bir tüpte 5 ml var yarısını bir deliğe yarısını da diğer deliğe sıkıyorum tazikli sıkınca orta kulak iltihabı yapabiliyormuş yavaş sıkıyorum bu şekilde kolay oluyor şırınga ile yapamazdım herhalde
Bizim bi doktor serum fizyolojik 1 2 damla günde birkaç kez damlatsan yeter dedi, bi doktor da sizin yaptığınız gibi olanı önerdi. Ama biraz korktuğum için daha yapamadım. Ne kadar sıklıkla yapıyorsunuz peki?

Reflu yatagiyla aramiza aldim da geceleri yatirinca hemen uyanma olayi azaldi. Aman masallah diyim hic belli olmaz bu isler. Belki bi fikir olur sana da 🤷🏻‍♀️
Maasallah diyelim 🧿 Ben de gece uyanınca yanımıza alıyorum, daha güzel uyuyor. Çok şükür gece sorunumuz yok, gündüz ve akşam zorluyor beni. 🤦🏼‍♀️

Ikinci atak en erken 8. Haftada başlıyor canım. O da 40 haftalık doğum yaptıysan. Doğduğu her erken haftayı üstüne ekliyormuşsun. Mesela bizimki 37. Haftada doğdu. 12. Haftada atağı yaşayacakmış. Gaz sancısı olmasın canım. Karın masajı ,bisiklet hareketi ve ayak masajını bi dene istersen. Bizimkine çok iyi geliyor bunlar.
Normali böyleyse atak haftasında napıcaz bakalım. 😅 Gaz değil sanki derdi. Çok şükür bu sıralar iyi çıkarıyor gazını. Neye ağladığı, niye sustuğu hiç belli değil. Anlamıyorum...

Onlar aradı ilçe sağlık müdürlüğü aradı hemen eğitim araştırma hastanesine randevu verdiler. Kan sonuçlarına göre hemen ilaca başlandı. Sizde varsa bebekte olma olasılığı daha çok diyorlar. Ne anlamda acabalar var aklınızda
Haşimato hastasıyım kontrollü hamilelik geçirdim ya varsa söylemedilerse diye korkttum ondan.

Benim bebem kolik saatimiz bitince üstümden tir geçmişe dönüyorum çünkü ne yapsam kesiyorlarmis gibi ağlıyor komsular birgun ne yapıyorsunuz çocuğa diye gelecek 🙄 kriz anı gelince ne meme ne beslenme hiçbirşey kabul etmiyor öyle ağlıyor durumu çabuk kabullendim ama 3 saat o da bende kan ter içinde kalıyoruz sonra ne oluyorsa susuyor 🤧 devamlı bu şekilde olan bebelerin analarına sabırlar diliyorum 😔
Pilates topu üzerinde sakinleştirmeyi denedin mi?

Benimki de bugün öyleydi, emzirip Göğsümde uyuttum.Sırf uyanmasın diye aynı yerde oturdum 3 saat boyunca,popom acıdı. Şimdi kalkıp yerine yatırdım 🤕 Allah kolaylık versin
3 saat mi 🙄 Kıyamam yaa. Allah yardımcın olsun. Ben de dün akşam 9 gibi banyo ettirdim, emzirdim, pilates topu üzerinde yavaş yavaş zıplayarak iyice dalmasını sağladım. Öyle uyudu çok şükür.

Bizim bi doktor serum fizyolojik 1 2 damla günde birkaç kez damlatsan yeter dedi, bi doktor da sizin yaptığınız gibi olanı önerdi. Ama biraz korktuğum için daha yapamadım. Ne kadar sıklıkla yapıyorsunuz peki?
Bazen günde bir kaç kez yapıyorum hırıltısı olunca tıkanık olduğunu anlıyorum bazen de hiç yapmıyorum rahat nefes alıyorsa

Allah korusun. Şimdi söyledim eşime mustelayı çünkü bizde bazı bebek için yüz kremi almıştık. Gerek yok diyor. Bebeğin anne karnındaki hormonu gibi bişey dedi. Hani biz deriz ya bazen mikrobunu dışarı atıyor vucut diye. Onun gibi bişey açıkladı. Hiç birşey kullanmakan gerek yok diyor. 🤷‍♀️
Bencede gerek yok ama bizim yüzümüze sürdüğümüz nemlendirici gibi onunda ihtiyacı vardır diye sürüyorum

Anlıyorum canım cok sinir bozucu cidden. Bugunler geçip gittiğinde "bana lohusalıgımda bunları yaptın şöyle davrandın" diye başına kakarsın çünkü unutulmaz bu hassas süreç. Hamilelik, lohusalık, hastalık falan böyle zamanlarda eşlerin tavrı desteği nasıl oluyor bu cok önemli çünkü bizler icin unutulmayacak süreçler. Bunu sakin bi zamanda hatırlat eşine. Ben de hep derim ki evliliğimin ilk zamanlarında bana cok anlayışsız çok inatla davrandın hic unutmucam ve o günler icin hakkimi helal etmicem sana derim. Çünkü yeni evliyim küçücük biyerde gurbetteyim kimsem yok ve eşimle hep kavgalı olurduk cok anlayışsızdi. 10 yıllık evli de olsam herseyi telafi de etse o 2 seneyi asla unutamam.
Aynen hatırlatıcam çok içime dokundu. Zaten herşeye ağlıyorum umarım çok ilerlemeden atlatırım bu durumu . Maalesef kadınlar hep bi yıpranma süreci geçiriyor onların aklı sonradan geliyo. Ama o zamanda bizden bazı hevesler bitmiş oluyo. Hani kırkından sonra gelen paranın derlerya o misal işte

Arkadaşlar kızımın yüzünde kırmızı kabarcıklar oldu bi de sert kabuk gibi acil doktoru isilik kendiliğinden geçer dedi ama 8 gündür geçmedi yaşayan var mı ne yapsam bi fikir verin😟

X