2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Günaydın kızlar 🥰 saat 06:30da uyandım 😂 iş alışkanlığı herhalde .umarım güzel uykunuzu almışsınızdır . Ayağımı değişik bir açıda tutmuşum kramp girsi kalkıp onu düzeltiyim derken uykum kaçtı 😂
Neyse kızlar birkaç gündür ayaklarım ellerim şişiyor alt baldırım başta olmak üzere . Doktoruma sorucam ama normal bir şey mi bu ? Her hamile olur gibi bir şey mi ?

Günaydınn iyi uyuyabilenler ben dua ederken az ağrılı demeyi unutmuşum sağ kolumda ağrıdan uyandım sürekli niye bilmem. Ellerim daha fazla şişmiş teli tutamıyorum şuan sadeve dokunuyorım. Biraz açmaya çalışayım

2 de yat 5 de dış ağrısı ile kalk. Cektirmeden rahat yok. 2 20 lik dişim de kuduruyor kaç vakittir 😑😑 şimdi uyuyabilirsem bı saat yatarm kız uyanmadan. O da kedim miyavlamayi keserse. ,😂😂 Acil bir huni bana

Günaydın kızlar 🥰 saat 06:30da uyandım 😂 iş alışkanlığı herhalde .umarım güzel uykunuzu almışsınızdır . Ayağımı değişik bir açıda tutmuşum kramp girsi kalkıp onu düzeltiyim derken uykum kaçtı 😂
Neyse kızlar birkaç gündür ayaklarım ellerim şişiyor alt baldırım başta olmak üzere . Doktoruma sorucam ama normal bir şey mi bu ? Her hamile olur gibi bir şey mi ?
Normal şişlik için tuzu azaltın yürüyün sıkıntınız yoksa. Kramp benmde oluyor. Uyuşan ve kramp giren yere iğne ucu ile dokundum u geçiyor hemen 😬😬😁😁

Günaydınn iyi uyuyabilenler ben dua ederken az ağrılı demeyi unutmuşum sağ kolumda ağrıdan uyandım sürekli niye bilmem. Ellerim daha fazla şişmiş teli tutamıyorum şuan sadeve dokunuyorım. Biraz açmaya çalışayım
Bu sabah bende uyuşuk şiş kalktım ellerim.. Acaba üstüne mi yattım diye düşündümdü

Çok sağol canım. Çok şükür şimdiye kadar zorluk çıkarmadı hafif ağrılar dışında. Normal dönemden daha iyi romatizmam. Vücut kendini iyileştiriyor gibi bir şey okumuşum hamilelikte. Daha kötüsüne hazırlamıştım kendimi açıkçası. Yataktan kalkamayacağımı falan düşünüyordum. 33 yaşımdayım. Gebeliği hep erteledim sırf şu korkumdan. İş yerimde bir kadın bana komşusunu anlatmıştı. Romatizması azmış gebelikte kolları gitmiş çocuğunu kucağına alamamış. Yok bir arkadaşımın dıdısının dıdısı çocuğunu doğururken ölmüş. Ben bu hikayeleri bilinç altıma nasıl kazımışsam çok korkuyordum. O yüzden bugünüme şükür 🙏🏻🙏🏻
Bir şey soracaktım size ben sabahları uyandığım zaman sağ elimi yumruk yapamıyorum ve kolumda ağrıyor omuzdan itibaren 1 saate düzeliyor tutulmalar oluyor ve bu 2 aydır var ortopediye randevu aldım ama bu sabah ineternette araştırdığımda iltihaplı romatizma olabilir diyordu doktora gidicem tabi ama sizde de başlangıçta böyle mi oluyordu 😕 çok korkuyorum şuan 😔

Bir şey soracaktım size ben sabahları uyandığım zaman sağ elimi yumruk yapamıyorum ve kolumda ağrıyor omuzdan itibaren 1 saate düzeliyor tutulmalar oluyor ve bu 2 aydır var ortopediye randevu aldım ama bu sabah ineternette araştırdığımda iltihaplı romatizma olabilir diyordu doktora gidicem tabi ama sizde de başlangıçta böyle mi oluyordu 😕 çok korkuyorum şuan 😔

Çok geçmiş olsun.
O kadar çeşitli ki romatizmal hastalıklar hepsinin belirtisi çok farklı. Hayır benim kollarımda uyuşma tutulma gibi bir şey olmadı. Benim sırtım belim kalça eklemim problemli. Yürümemi engelliyor tutulunca.
Ortopedi doktoruna gidin ama çok ortopedi ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Sonuçta vurulma çarpma bir şey yok. Ama yne de o yönlendirir ya nöroloji olur fizik tedavi olur. Sinir sıkışması gibi de geldi bana yumruk yapamıyorum diyince.
Magnezyum kullanıyor musun?

Çok geçmiş olsun.
O kadar çeşitli ki romatizmal hastalıklar hepsinin belirtisi çok farklı. Hayır benim kollarımda uyuşma tutulma gibi bir şey olmadı. Benim sırtım belim kalça eklemim problemli. Yürümemi engelliyor tutulunca.
Ortopedi doktoruna gidin ama çok ortopedi ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Sonuçta vurulma çarpma bir şey yok. Ama yne de o yönlendirir ya nöroloji olur fizik tedavi olur. Sinir sıkışması gibi de geldi bana yumruk yapamıyorum diyince.
Magnezyum kullanıyor musun?
Çok teşekkür ederim öncelikle kolumun üstüne yatıyorum diye mi ağrı ve tutulma oluyor dedim ama 1 aya yakındır bu şekilde oluyor sabah uyanıyorum ve elimi kullanamıyorum annemde iltihaplı romatizma vardı ben küçükken ve çok çekmişti annem hatırlıyorum çok ağlardı çorabını bile giyemezsin her yeri şişerdi yürüyemezdi daha sonra bir doktor sayesinde atlattı fakat bu defa kalbine vurmuştu (kalp kapağında büyümeye neden oldu) magnezyum kullanmıyorum salı ortopediye randevum var sabahtan beri moralim çok bozuldu ağladım çünkü bu hastalık baya zor biliyorum umarım öyle değildir Allah sizede şifa versin intten okuduğum kadarıyla hamile olduğunda ağrılar azalıyormuş gebe değilim çok istiyorum 8 aydın deniyoruz olmuyor eşimde varillerle vardı ameliyat oldu gebeliğe engel olur mu diyede korkmaya başladım cevapladığınız için teşekkür ederim 😍

Biraz saçma gelebilir size ama şimdi ağırlıkta dönemiyoruz ya çok yatak ta hep aynı kolunuzun üzerine yatıyor olabilir misiniz bende de oluyor da kulağım bile ezilmiş uyanıyorum aynı yöne yatmaktan

X