Popüler Konu 2021 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    204

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.796
2.651
Kızlar aranızda 58-60 kilo aralığında başlayıp ta pek kilo almayan var mı ? Bir kilo aldım sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama az mı yiyorum diye de üzülüyorum açıkçası
Canım günde 2 porsiyon meyve, 2 porsiyon süt ürünü, 2 porsiyon sebze ve 3 dilim ekmek yiyorsan az değil. Haftada iki kez balık, iki kez kırmızı et, iki kez baklagil olmalı tabii.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.796
2.651
kızlarrr doğuma daha çok var sanki zaman geçmiyooooorrrrr :KK43:
Bir de şöyle düşün bahar ayları geldiğinde göbüş çıkmış olacak. Havalar fazla ısınmadan minnoş doğacak. Güzel zamanlara denk geliyor yani doğması bebeklerin. Bir an önce geçmesin bence keyifle yaşayalım bu günleri de. Göbüşlü Fotoğraflar çekilelim bahar gelince

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

ceylin1907

Mucizemi bekliyorum
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
3.715
1.565
Arkadaşlar nolur bana yardımcı olun, elim ayağıma dolaştı. Cuma günü betam 1903dü. Bugün Perşembe 6 gün geçmiş betam 8654. Bu artış çok az değil mi? Dün doktora gittik kese göründü ama bebek henüz görünmemişti. Doktor ‘erken haftaya görünür’ demişti ama beta böyle olunca dağıldım resmen. Boş gebelik vs olabilir mi Allah rızası için yardımcı olun. Bugünden beri de sol kasığımda ağrı var
Doktor beta artışını baz almıyor mu nasıl erken diyebiliyor?? Birseylerin yolunda gitmediği belli hakkında hayırlısı inş.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Alikla

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2020
147
75
27
Arkadaşlar nolur bana yardımcı olun, elim ayağıma dolaştı. Cuma günü betam 1903dü. Bugün Perşembe 6 gün geçmiş betam 8654. Bu artış çok az değil mi? Dün doktora gittik kese göründü ama bebek henüz görünmemişti. Doktor ‘erken haftaya görünür’ demişti ama beta böyle olunca dağıldım resmen. Boş gebelik vs olabilir mi Allah rızası için yardımcı olun. Bugünden beri de sol kasığımda ağrı var
Canım şöyle bir şey buldum. İnşallah bebeğin sağlıklıdır. Allahim kimseye o aciyi yasatmasin. Ama bir yerde dogal sirkulasyon oldugunu da unutmamak lazim. Insallah olumlu devam eder.

Eklentiler

• Screenshot_20210122-084125_Chrome.jpg
    Screenshot_20210122-084125_Chrome.jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 6

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.209
3.156
Merhaba hanımlar
Bende çift çizgiyi gördüm
Pazartesi kan vermeye gideceğim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 215 gün kaldı.

Bebeğinizin retinası artık tam pigmentli. Bebeğinizin hala bir kuyruğu var ve görülüyor ama çok ufalmış ve muhtemelen bu haftasonuna kadar yok olacaktır. Bebeğinizin gövde bacak ve kafasındaki kaslar gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizin beyni kol kaslarını ve vücudunu hareket ettirebiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Ffbaci

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
603
572

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-06-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ffbaci

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
603
572
Son adete tarihiniz ne zamandi birde devlete mi özele mi gittiniz bu betaya göre gormesi gerekirdi sanki .

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.209
3.156

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 215 gün kaldı.

Bebeğinizin retinası artık tam pigmentli. Bebeğinizin hala bir kuyruğu var ve görülüyor ama çok ufalmış ve muhtemelen bu haftasonuna kadar yok olacaktır. Bebeğinizin gövde bacak ve kafasındaki kaslar gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizin beyni kol kaslarını ve vücudunu hareket ettirebiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

bzeynep0

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
318
146
Son adete tarihiniz ne zamandi birde devlete mi özele mi gittiniz bu betaya göre gormesi gerekirdi sanki .
5+4te gittim doktora. Özeldi. Bebek 6 haftadan önce karından görülmez haftaya bakalım dedi. Alttan muayene etmedi
Doktor beta artışını baz almıyor mu nasıl erken diyebiliyor?? Birseylerin yolunda gitmediği belli hakkında hayırlısı inş.
Ne anlamda söylediniz anlayamadım açıklar mısınız, yani beta artışı iyi mi kötü mü? Bu betadan bir gün önce karından baktı göremedi. Ama bana az geldi bu artış 6 günde

Ffbaci

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
603
572
5+4te gittim doktora. Özeldi. Bebek 6 haftadan önce karından görülmez haftaya bakalım dedi. Alttan muayene etmedi

Ne anlamda söylediniz anlayamadım açıklar mısınız, yani beta artışı iyi mi kötü mü? Bu betadan bir gün önce karından baktı göremedi. Ama bana az geldi bu artış 6 günde
Evet erken bir zaman alttanda muayene de etmemiş görmemesi normal bu haftalarda. Benim doktorum beta yükselişi her zaman iki katı olmayabilir %60 artış bizim için normal sinirlarda sayılıyor demişti inşaallah haftaya görürsün canım

Havva Aras

Rabbim Ol Der ve Olur...
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
586
922
35
Bir şey daha danışsam size bilginiz varsa, 32 ye kadar covid için idari izinli sayılıp sonra zorunlu doğum izni haftası 37. haftaya kadar çalışıp doğum iznine öyle çıkma şansı var mı sizce ? 16 haftadan ne kadarını doğum sonrası kullansak kardır çünkü .
canım, 24-32 arası idari izinliyiz. işe gitmiyoruz. 32. hatdadan sonra da 5 hafta istersek işe gidebiliyoruz. doktorumuzun çalışabilir raporu vermesi gerekiyor. ama 37. haftadan sonra gidemiyoruz. 5 haftayı doğum sonrasına aktarabiliyoruz. 32-37 arası haftaları

Nenyop

Batarken güneş ardında tepelerin
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
689
800
27
canım, 24-32 arası idari izinliyiz. işe gitmiyoruz. 32. hatdadan sonra da 5 hafta istersek işe gidebiliyoruz. doktorumuzun çalışabilir raporu vermesi gerekiyor. ama 37. haftadan sonra gidemiyoruz. 5 haftayı doğum sonrasına aktarabiliyoruz. 32-37 arası haftaları
Merhaba, 24. Haftayı sata göre mi belirliyorlarmış sorabildiniz mi acaba

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 135 gün kaldı.

Bebeğinizin kalp atışları stetoskopla dinlenebilir. Eğer doktorunuz size bebeğinizin kalp atışlarını dinlemeniz için teklifte bulunmadıysa bir sonraki randevunuzda bunu doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Bebeğinizin göbek kordonu o kadar iyi tasarlanmıştır ki kan dolaşımı saate 6-7 km hızla kordon ve bebeğiniz arasında tamamlanır. Ve bu sadece 30 sn içinde tamamlanır. Baba hamilelikle daha ilgili bir döneme girebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.796
2.651
Kızlar 19.haftadayim iki gündür sabaha karşı mide bulantısı oluyor normal mi
Burada mide bulantısı yaşayıp idrar yoku enfeksiyonu çoktan çok arkadaş oldu. Aile hekimine bir idrar verin isterseniz