Popüler Konu 2021 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    200

denizana

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2013
319
147
30

merwepdr

Baban, annen ve ablan; seni bekliyor mucizemiz 💖
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
410
436
Bence değil ben o kadar içemiyordum

Ben de 19.haftanın içindeyim.Önceki türden değil bulantılarım artık ama yemek sonraları bulantı hissediyorum
Ben 18+6. Sizinki kaç ? İlk gebelik mi? Benim ilkinde başlarda olmuştu, ama çok şükür bunda hiç yaşamadım. Sadece yemeklerden sonraysa o da azalır, biter bence zamanla.

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-06-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 63 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 159 cm. Başlangıç Kilom :74 Kg. Şimdiki Kilom :82 Kg.

Deryakckn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
1.337
1.048
37
Günaydın kizlar bel ağrısı yaşayan var mı? Benim geceleri baya oluyor ne yapmak lazim ki?
Ben yaşıyorum hem bel ağrısı hem pelvik ağrısı araştırdım hamilelik platesi iyi geliyormuş bende yazıldım doktora sorup online ders veriyor süper oldu 8 şubatta derse başlıcam hem normal doğumada katkısı var

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-06-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Deryakckn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
1.337
1.048
37
Bişey daha sorucam. Kan sulandırıcı kullanıomuşsun ya, tetanoz aşısı yaptırıcak msn ?
Ben aşıyı doktora sordum çok gerekli değil istersen yaptirmayabilirsin dedi bana ben yaptirmicam kan sulandırıcı bende igne kullanıyorum aşıyla ilgisi yokki

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Deryakckn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
1.337
1.048
37
Burnum çok sorun değil de, dudaklarımın kuruması beni çok rahatsız ediyo
Yattığın odayı nemlendirsen o kurumaya faydası olur buhar makinaları ise yarıyor veya petek üstüne su koyabilirsin kurumayi bi nebze azaltiyor

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.796
2.649
Ben de ara ara aşırı yorgunluk çökmüş hissediyorum üzerime,açlık şekeri 78 çıkınca iyi bari demiştim ama şimdi acaba diye aklıma geliyor,hamilelik yorgunluğu mu yoksa anlamadım bazen kımramaya halim kalmıyor

Ben kullanmıyorum o tür bir ilaç ama bir zamandır benim de dudaklarım kuru kuru.ama geceleri ağızda kuruluk falan hissetmiyorum sadece dudaklarım ve derim daha kuru.geçen tahlil baktıklarında üre ve kreatin düşük çıktı bol su iç dedi aile hekimi.suyu az içiyormuşum.mide bulantılarından su tüketemedim düzgün belki senin de suyu az içiyorsundur
Benim de açlık 73 çıkmıştı. Özellikle yemek yedikten sonra ağırlık çöküyordu, kolumu kaldıramıyordu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 128 gün kaldı.

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.796
2.649
Kanda pıhtılaşma sorunundan dolayı kan sulandırıcı kullananlara pek önerilmiyor ondan sordum. Yapılan aşı da biliosun bi nevi mikrop. Ve o mikroplarla savaşırken pıhtı atma ihtimali olabiliomuş. Kan sulandırıcıyı neden kullandığını da bilmiorm gerçi?
Hiç duymamıştım canım. Pıhtılaşma var bende.

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.796
2.649
Bende oksapar 6000 kullanıyorum canım aynı sorunlar var özellikle dudaklarım çok kuruyor

Burnum hep tıkalı gibi çok rahatsız ediyor ilk baştan beri vardı son zamanlarda daha çok rahatsız ediyor
Östrojenin fazla salgılanması burun içini şişiriyormuş, kaloriferin kuru havası da kötü ediyor. Ben gece yatmadan şırıngayla serum fizyolojik sıkıp burun içini yıkıyorum. Uykuya rahat dalıyorum

merwepdr

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
410
436
Ben aşıyı doktora sordum çok gerekli değil istersen yaptirmayabilirsin dedi bana ben yaptirmicam kan sulandırıcı bende igne kullanıyorum aşıyla ilgisi yokki
Kan sulandırıcıyı neden kullandığınla ilgili. Bende kanda pıhtılaşma problemi var. İğne kaynaklı pıhtı atması olabilir, bebek ölebilirmiş. O sebepten bende yaptıramıcam. İlk kızımda yaptırmıştım. Böyle bi problemim olmasa yine yaptırırdım. Ama benim doktorumda bu zamanda çok gerekli değil dedi. Eskiden yapılan ev doğumlarında falan bu tarz virüsler bulaşırmış ama şuan herşey hastane ortamında oluyor

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 63 Kg. arasında olması gerekir.

Saricicek97

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
509
457
Hmm benim doktorum kanda pıhtılaşma sorunumdan dolayı önermedi. Pıhtı atma riski olabilir diye. Sen nie kullanıosn kan sulandırıcıyı? Kanda pıhtılaşma sorunu mu başka bişey mi var ?
B banu41 Dediğiniz aşı tetanoz aşısı mı ,bende kan sulandırıcı kullanıyorum ,kafam karıştı şuan ,panik atak birisiyim zaten 😅iğneyi yaptırmalı mıyım ,yaptırmamalı mı ,zaten sağlık ocağının gebe olduğumdan haberi yok ,yarın gidip kayıt yaptırcaktım bende

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-06-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

banu41

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2008
200
284
B banu41 Dediğiniz aşı tetanoz aşısı mı ,bende kan sulandırıcı kullanıyorum ,kafam karıştı şuan ,panik atak birisiyim zaten 😅iğneyi yaptırmalı mıyım ,yaptırmamalı mı ,zaten sağlık ocağının gebe olduğumdan haberi yok ,yarın gidip kayıt yaptırcaktım bende
Evet tetanoz aşısı canım benim daha önce düşüklerim olduğu için riskli gebeliklerde doktorun onayını istiyoruz dedi ebe doktorumda hiç bi sakıncası yok yaptırabilirsin dedi

Boncuk38

Evli Mutlu İnsallahta Çocuklu💑😍🤰
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
550
556
22
Kizlar benim goguslerimden su geliyo bu durumu yasayan varmi bilgisi olan cevp verebilir mi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-06-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 108 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak tırnakları yavaş yavaş uzuyor. Bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 20 cm'den daha uzun. Bu noktada doğan bebeklerin yarıdan fazlasının yaşama şansı var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

merwepdr

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
410
436
Dediğiniz aşı tetanoz aşısı mı ,bende kan sulandırıcı kullanıyorum ,kafam karıştı şuan ,panik atak birisiyim zaten 😅iğneyi yaptırmalı mıyım ,yaptırmamalı mı ,zaten sağlık ocağının gebe olduğumdan haberi yok ,yarın gidip kayıt yaptırcaktım bende
Evet, tetanoz aşısı. Neden kullanıosun kan sulandırıcıyı ???