2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar günaydınn 🥰 bu 24-32 idari izne ayrılanlar yardımcı olabilir mi ? İdari izin 32+0 da mı bitiyor bir de doktorda rapor aldınız mı ? Benim de normalde 24te ayrılmam lazımdı ama kurum hariç tutuldu . Dün çıkan genelgeyle idari izinliyim çünkü hariç tutulan kurum yok bu sefer . Bir de çalışabilir raporunu da mı tam 32+0 da alıyoruz bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

Kaçla kaç arası normal bugün bende başladım ölçmeye parmaktan günde 3 kez ölçücem birgün açlık birgün tokluk şeklinde,bugün açlık ölçtüm ilk 82 çıktı sonra 70 çıktı bir saat sonra tekrar ölçerim bakalım kaç çıkacak,bugün ölçümler geçe kaldı biraz ama düzene oturtcam inş. Diyete gireli normalleşti gibi biraz daha ama birgün birgünü tutmuyor tabi, iki hafta sonra da doktor kontrolüm var inş bebişimin göbüşünü diyetle zayıflatabilirim 😅😅
Sabah öğle akşam açken ölceksin ve bi saat sonra tokken açlık 80-95 arası tokluk ta 100 ve 135 arası

Günaydın kızlar 🙃

P Pc-Muhendisi Evet idari izinden sonra 32 de çalışabilir çalışamaz diye rapor almamız gerekiyor, 32+ larda. Benim mesela 32+0 pazartesiye geliyor o gün alacağım inşallah, ertesi gün de kuruma veririm.

Keşke o süreci de idari izinden saysalar, ne saçma bir şey oluyor. 24-32 arası tehlikeli diye evde dur, 32den sonra çalış. Çalışmadan doğum sonrasına kuş kadar izin kalıyor. Amaan amaan. Allah kolaylık versin hepimize😕

Günaydın kızlar 🙃

P Pc-Muhendisi Evet idari izinden sonra 32 de çalışabilir çalışamaz diye rapor almamız gerekiyor, 32+ larda. Benim mesela 32+0 pazartesiye geliyor o gün alacağım inşallah, ertesi gün de kuruma veririm.

Keşke o süreci de idari izinden saysalar, ne saçma bir şey oluyor. 24-32 arası tehlikeli diye evde dur, 32den sonra çalış. Çalışmadan doğum sonrasına kuş kadar izin kalıyor. Amaan amaan. Allah kolaylık versin hepimize😕

32 den sonra çalışabilir izni alıp idari izne devam etmeyecek misiniz? Onu doğum iznini ertelemek için almıyor musunuz?

Ben de ücretsiz izindeyim de 32+1 de alacğım çalışabilir raporu ve ücretsiz iznim devam edecek sizden farkım.

32 den sonra çalışabilir izni alıp idari izne devam etmeyecek misiniz? Onu doğum iznini ertelemek için almıyor musunuz?

Ben de ücretsiz izindeyim de 32+1 de alacğım çalışabilir raporu ve ücretsiz iznim devam edecek sizden farkım.
Yok canım, o ara ya çalışacaksın ya çalışamaz alıp doğum iznini kullanacaksın.

Çalışabilir alıp idari izinde olamıyorsun yani. Tabi idari izinde maaş aldığınız için sorun başlıyor ben hiç maaş almadığım için sıkıntı yok kimseye 🤣
Orası öyle ama yine de saçma bir durum oluşuyor, madem maaşı düşünüyor 28-36 arası idari izin verseler daha mantıklı olurmuş. Onların da kafası karışık bence konuda 😅

Orası öyle ama yine de saçma bir durum oluşuyor, madem maaşı düşünüyor 28-36 arası idari izin verseler daha mantıklı olurmuş. Onların da kafası karışık bence konuda 😅

Bence de durduk yerde doğum iznini yemişler ama kafaları karışık değil çakallık yapıyorlar.

32den sonra zaten doğum izni var başlatalım doğum iznini. Doğumdan hemen sonra işe dönmek zorunda kalsın dönemiyorsa da ücretsize çıksın. Yok çalışcam diyorsa da çalışsın 38e kadar. Kuruma yük olma boş yere..

Bende 31+ 4 te çalışabilir raporu alcam doktor gel hallederiz dedi inşallah geçerli olur

Bence de durduk yerde doğum iznini yemişler ama kafaları karışık değil çakallık yapıyorlar.

32den sonra zaten doğum izni var başlatalım doğum iznini. Doğumdan hemen sonra işe dönmek zorunda kalsın dönemiyorsa da ücretsize çıksın. Yok çalışcam diyorsa da çalışsın 38e kadar. Kuruma yük olma boş yere..

Karışık işler 😅

Ücretsiz izne ayrılmak keşke herkes için kolay olsa ama olmayabilir. Bir de pandemi sebebiyle izinler çok muallak, korkutuyor beni ücretsiz izin de alamazsam vs diye. Bakalım yaşayıp görelim zaman ne getirecek. Buraları düşününce çok gözüm korkuyor, nasıl olacak, bakıcı bulabilecek miyim vs vs.. Allahım rast getirsin inşallah hepimizin işini😊

succulentaski succulentaski Huysuzd Huysuzd kızlar cevaplar için çok teşekkür ederim . Haftaya cuma 32+0 oluyorum zaten sonraki p.tesi başlarım işe . Bebeğimle geçireceğim vakti şu an harcamak hiç istemiyorum . Bir de 24te başlıyordu izin ben yeni ayrılabilicem o kadar gittim işe . Biraz tırsıyorum covidden ama bir kez atlattım şimdi yeni eşim temaslı oldu . İşe gitmesek bile bir şekilde yine de bulabiliyor malesef. keşke 36ya kadar idari izinli olsaydık 🤣

Karışık işler 😅

Ücretsiz izne ayrılmak keşke herkes için kolay olsa ama olmayabilir. Bir de pandemi sebebiyle izinler çok muallak, korkutuyor beni ücretsiz izin de alamazsam vs diye. Bakalım yaşayıp görelim zaman ne getirecek. Buraları düşününce çok gözüm korkuyor, nasıl olacak, bakıcı bulabilecek miyim vs vs.. Allahım rast getirsin inşallah hepimizin işini😊

Evet bakıcı gözümü korkutuyor benim de. Doğum sonrası işe dön diye yapacakları mobbing. Valla bilmiyorum nasıl olacak 🙁

bugün hava çok güzeldi kızımı parka çıkardım. saatler geçti ama eve dönmek istemedi. oturmaktan yorulurmu bir insan ya. eve geldik benim pertim çıkmış.🙈
Birşey yapmasan açık hava bile çarpıyor insanı ya😋 burası uzun zamandır tehlikeli olmaya başladı parka da gidemiyoruz tıklım tıklım kimsenin umrunda değil. Terasta bisiklett sürüyo havuzunda oynuyo kumlar falan çareyi böyle bulduk. Marketten markete çıkıyoruz😔

succulentaski succulentaski Huysuzd Huysuzd kızlar cevaplar için çok teşekkür ederim . Haftaya cuma 32+0 oluyorum zaten sonraki p.tesi başlarım işe . Bebeğimle geçireceğim vakti şu an harcamak hiç istemiyorum . Bir de 24te başlıyordu izin ben yeni ayrılabilicem o kadar gittim işe . Biraz tırsıyorum covidden ama bir kez atlattım şimdi yeni eşim temaslı oldu . İşe gitmesek bile bir şekilde yine de bulabiliyor malesef. keşke 36ya kadar idari izinli olsaydık 🤣
Bu izin işi gerçekten çok saçma 24 haftalık izne çıkardığın insanı nasıl 32den sonra çalışabilecek durumda diye düşünebiliyorlar ilginç. Tam tersi olmalı aslında 24ten sonra ücretsiz izni durumu riskliler kullanabilir raporla, sonra doğuma kadar izinli olmalı 🤦‍♀️

Günaydın arkadaşlar.malum dun açıklamalara göre hamileler idari izinli sayıldı fakat ben ozel okulda öğretmenim acaba bunu söylemelimiyim yada sadece kamu içinmi geçerli bu durum.benim gibi ozelde çalışanlar ne yapmayı düşünüyorsunuz

Bu izin işi gerçekten çok saçma 24 haftalık izne çıkardığın insanı nasıl 32den sonra çalışabilecek durumda diye düşünebiliyorlar ilginç. Tam tersi olmalı aslında 24ten sonra ücretsiz izni durumu riskliler kullanabilir raporla, sonra doğuma kadar izinli olmalı 🤦‍♀️
Keşke canım . O kadar dert ediliyorsa doğum iznini kullan demeye çalışıyorlar ki kısmi olarak haklılar 😂 ama işte o izne bebek sonrası asıl ihtiyaç var insan ister istemez risk alıyor

Günaydın arkadaşlar.malum dun açıklamalara göre hamileler idari izinli sayıldı fakat ben ozel okulda öğretmenim acaba bunu söylemelimiyim yada sadece kamu içinmi geçerli bu durum.benim gibi ozelde çalışanlar ne yapmayı düşünüyorsunuz
Canım genelgede kamu kurum ve kuruluşlarında diye geçiyor . Tabii özeldekş öğretmen arkadaşlar daha iyi bilirler . Başka bir ayrım daha malesef 😞 Eğer seni teselli edecekse ben kamuda çalışıyorum ona rağmen 30a kadar çıkamadım anca yeni çıkıcam . Bir de 32ye kadar en fazla sen de 2 hafta evde durabilecektin zaten. Eğer izinli saymazlarsa hiç canını sıkma diye söylüyorum

X