2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar birde konak sorunumuz var😒 ne arttı ne azaldı. Deri soyulması gibi kuruyor dökülüyor elledikçe. Kendi geçer mi bu yoksa birşey mi yapmalı. Oğlanda bunu da hiç yaşamamıştık bu kız beni çok yordu valla🤪

Kızlar bizim iki ayakta da aynı parmaktaki tırnak bu şekil. Bunu evde kendimiz halledebiliyor muyuz doktora mi gitmek lazım. 😑
İçeri doğru uzamış tırnak. Oysa her kestigmde bakıyordum bu sefer böyle olmuş

Eklentiler

• IMG_20210927_120208.jpg
    IMG_20210927_120208.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 38
Ya emen bebeklerde bu sorun oluyor galiba benimki emmiyor biberona mamaya alıştı belki ondandır. Yani kafası karışmıyor. Biberon görünce yemek zamanı algısı var maaşallah şap şap yapıyo ağzını. Şimdi siz memede bi zorluyosunuz olmadı yarımsaat -1 saat sonra biberon falan yapıyosanız (misal yani) acıktığını değil zorlandığını hissediyordur inada bindiriyordur belki. Tamamen varsayım benim dediğim ama bir gün bi dene istersen sadece biberon yada sadece meme ver. Aç kalır diye korkma ölmez, hastada olmaz. Bir tepkisine bak çocuk da rahatlar belki.
Benim durum farklıydı emmeyi geç öğrendi mideden sondayla beslendi 1ay. Ama evet 2 hafta kadar 1saat uğraştım her beslemede. Ne iterdi biberonu ne içerdi. Emzik kısmını sıkıp sıkıp akıttım ağzına. Ağzında biriktijçe yuttu. Ama hep düzenli verdim 2saatte bi. Belki ondan zamanla alıştı kendisi de çekmeye 2ayda 30mlden 100mllere çıktık.
Anladim canim bizim memeyle gittiği için öyle oldu sanırım sonrada sadece biberondan içiyodu bi iki haftadır, az az içmeye alişmiş memedeyken emdiği için diyodum ama şimdi az az içiyor işte huzursuzlaniyor az içiyor birakiyor öyle uzun saat bekleyemiyor zorlamayi düşünmüyorum artik valla meme diye. Huzursuz oluyo çok canim meme diye bekletsem çildiriyo uyumuyor aç ek vermezsem aç kaliyor dün gece uyuduğu için sadece emdi sabah çok yapmiş ama koyuydu çişi hemen etkiliyor ya meme emmiyor :KK43: uykuda denk gelirse emzircem artik. Sağicam yani en azından arayı açarsam iyi olur.

Kızlar birde konak sorunumuz var😒 ne arttı ne azaldı. Deri soyulması gibi kuruyor dökülüyor elledikçe. Kendi geçer mi bu yoksa birşey mi yapmalı. Oğlanda bunu da hiç yaşamamıştık bu kız beni çok yordu valla🤪
Şampuan değiştirmeyi denedin mi canim

9da uyanmıştı şimdi yatırdım direndi yatmaya da. Uyanık da kalamıyor yatmak da istemiyor kafası karışmış 2 günde 😋 erken yatırmasına yatırıyorum da erken uyanıyor diye istemiyorum yatırmayı. Uzatamıyorum da uykusunu 1 saati zor buluyor. O da yarımsaatte bi dürtüyorum uyandırmadan 15-20dk uzatmış oluyorum anca.
Benimkinin de kafası karışık iki gündür.uyumuyor diyemem ama saatler değişti kaç yatıp kalktığı değişti.düzen olmayınca daha çok da uyusa daha çok yoruluyor insan.ne zaman ne yapacağını bilerek hareket etmek istiyor.

İki gündür daha da uzun uyuyabiliyor gündüz benim ama bu ayakta çok kaldığından değil tam tersi çok uyuduğundan daha çok kalıyor ayakta.kendi ayarladı bunu.inşallah düzene girerler
Evet evet sürekli emziği atıp durdu ama ben o emziği geri isteyişinden anladım moda girdiğini. Çünkü bizimki akşamları kendi uyuyor gündüz olmuyordu.
İnşallah tesadüf denk gelmemiştir ya inşallah böyle istikrarlı olurlar. 🧿🧿🧿
Zannettiklerimizden fazlasını yapabiliyorlar gerçekten.ben emzik vermedim hiç yanına uzanıyorum bazen gözümü kapatıyorum pış pış yapıyorum poposuna bakıyorum ki gözler gitmiş.uzun süredir hemde.ama midede gaz varsa sökmüyor bu yöntem tabi
Bizim de sadece bıngıldak kısmında var hafif düzeyde orayı iyi yıkayamadığımdan sanırım

Benimkinin de kafası karışık iki gündür.uyumuyor diyemem ama saatler değişti kaç yatıp kalktığı değişti.düzen olmayınca daha çok da uyusa daha çok yoruluyor insan.ne zaman ne yapacağını bilerek hareket etmek istiyor.

İki gündür daha da uzun uyuyabiliyor gündüz benim ama bu ayakta çok kaldığından değil tam tersi çok uyuduğundan daha çok kalıyor ayakta.kendi ayarladı bunu.inşallah düzene girerler

Zannettiklerimizden fazlasını yapabiliyorlar gerçekten.ben emzik vermedim hiç yanına uzanıyorum bazen gözümü kapatıyorum pış pış yapıyorum poposuna bakıyorum ki gözler gitmiş.uzun süredir hemde.ama midede gaz varsa sökmüyor bu yöntem tabi

Bizim de sadece bıngıldak kısmında var hafif düzeyde orayı iyi yıkayamadığımdan sanırım
12.30da yatırdım öğle uykusu olacaktı güya 13 olmadan uyandı şimdide geri uyutmayı denedim kollar bacaklar uçacak gibi çırpıyo😒 dışarı çıkacağım arabasında uyursa 2 öğlen uykusu yapmış olacak. Yani toplamda bugün 5 kere uyumuş olacak bu gidişle belki 6 ya çıkar 8e kadar 😒

Ay maşallah ona 🧿🧿🧿
120yi biz ancak uykuda bitiriyoruz. 😂
Evet eşim de öyle diyor da o yüzden hafta sonu full dışardaydık. Hem uyudu hem emdi çocuk ya ilginç şekilde.
alerji doktorumuza bugün kontrole gidicez bakalım yine kızacak mı bana. Bir de onun stresine girdim. Aç bu çocuk diyen doktor buldum kendime göre. Strese giriyorum ama bundan zevk alıyorum 😂😂
Senin ilk bebekti demi canım. Ben ilk kızımı 23 yaşında aldım kucagıma . senin gibi kim ne derse yapıyodm . aynen alerjik bi bebektı ,zordu ve ben bilinçsizdim . çok dr gezdım mahvoldul yani . ama tek sansum memeden kesmedm . 3 yaşında hala pamuklu ,yunlu seyler gıyemez mesela ama artık ben bilinçlendım . şimdi ikinci bebeğim herşeyını kendım yapıyrm 1 hafta da ayaga kalktım kimseye baktrmadm bebeğime . çok şükür aglaması dışında daha rahatım meme reddı yıne oldu ama secenek üretebiliyrm . yani anlayacan agzı olan konuşur . sen içinden geldiği gibi yap iyi annesın kımse sen gıbı anlamaz bakamaz . keyfını çıkar ben hala bazı seyler aklıma geldıkce üzülürüm ilk kzımda keşke başka türlü yapsaydm dıye . herşey olacagına varır . zaten bi harketlensın daha kolay oluyo . ben tadım yapmaya da başladım bu kzımda ilkinde 6 ay bekledm zorlandm . bunda ara ara tadım yapıyrm , benım fıkrım tabı . bebişinle mutlu günlerin olsun canım kasma kendını 😊

Aynen bende ilk denememde başarmıştım😍 ama hemen uyumamıştı epey bi emziği atıp durmuştu ağzından tekrar verdim kucağımda dans ettim öyle uyudu bir daha da sallanma istemedi hala. İnş istikrarlı olurlar🥰🧿
Bende emzik vermek istyrm asla almıyo , mıdesı bulanıyo . elini emiyo ama ben elini emmeseindense emzik tercıh ederm kış gelıyo kolları donuyo kundak dışında . elini emmedende uykuya gecemıyo , emziğe nasıl alıştrcam ya hemen anlıyo dılıyle ıtıyo . ısrar edersem kusuyo 🤷🏼‍♀️

Senin ilk bebekti demi canım. Ben ilk kızımı 23 yaşında aldım kucagıma . senin gibi kim ne derse yapıyodm . aynen alerjik bi bebektı ,zordu ve ben bilinçsizdim . çok dr gezdım mahvoldul yani . ama tek sansum memeden kesmedm . 3 yaşında hala pamuklu ,yunlu seyler gıyemez mesela ama artık ben bilinçlendım . şimdi ikinci bebeğim herşeyını kendım yapıyrm 1 hafta da ayaga kalktım kimseye baktrmadm bebeğime . çok şükür aglaması dışında daha rahatım meme reddı yıne oldu ama secenek üretebiliyrm . yani anlayacan agzı olan konuşur . sen içinden geldiği gibi yap iyi annesın kımse sen gıbı anlamaz bakamaz . keyfını çıkar ben hala bazı seyler aklıma geldıkce üzülürüm ilk kzımda keşke başka türlü yapsaydm dıye . herşey olacagına varır . zaten bi harketlensın daha kolay oluyo . ben tadım yapmaya da başladım bu kzımda ilkinde 6 ay bekledm zorlandm . bunda ara ara tadım yapıyrm , benım fıkrım tabı . bebişinle mutlu günlerin olsun canım kasma kendını 😊

İlk bebek hem de 33 yaşımda. yaş kaç olursa olsun ilk bebek cahiliyeti aynı sanırım 😂

Ben de daha şimdiden diyorum 2. Çocuk olursa cesaret edebilirsem çok rahat şunu da yaparım bunu da yaparım buna üzülmem takmam.

Ben de doktora gittim bugün tekrar 5. Ay tadıma başlicaz dedi. Bu ay yulaf unlu pirinç unlu muhallebi başlayalım dedi. İçime sinmedi ya. Ne alaka sütüm var mamaya başladık hadi mamanın tadı kötü şimdiden alışsın dedi. Ama pirnç unu zararlı değil mi bebişlere. Neden un vereyim ki durduk yerde anlamadım..

Kızlar bizim iki ayakta da aynı parmaktaki tırnak bu şekil. Bunu evde kendimiz halledebiliyor muyuz doktora mi gitmek lazım. 😑
İçeri doğru uzamış tırnak. Oysa her kestigmde bakıyordum bu sefer böyle olmuş
Bizde daha kırklıyken olmuştu baya şişmişti orası . eşim açtırdı eliyle tırnagı cıkarıp kestık ertesı gun düzeldi .

İlk bebek hem de 33 yaşımda. yaş kaç olursa olsun ilk bebek cahiliyeti aynı sanırım 😂

Ben de daha şimdiden diyorum 2. Çocuk olursa cesaret edebilirsem çok rahat şunu da yaparım bunu da yaparım buna üzülmem takmam.

Ben de doktora gittim bugün tekrar 5. Ay tadıma başlicaz dedi. Bu ay yulaf unlu pirinç unlu muhallebi başlayalım dedi. İçime sinmedi ya. Ne alaka sütüm var mamaya başladık hadi mamanın tadı kötü şimdiden alışsın dedi. Ama pirnç unu zararlı değil mi bebişlere. Neden un vereyim ki durduk yerde anlamadım..
Ya doktora sormak elbette lazım . ama ben açıkcası ıkı bebegımede hiç mama tarzı seyler yapmadım . biz ne yıyosak tattrdm . püre hiç yapmadm ilerde zorlanmasın çiğnemede diye . meyve için eczanden süzgeç tarzi bişey var ondan aldım . yemeklerden de tatrdm valla ben gelenekçiyim biraz . bide zaten ikinci olunca ugrasmaya zamanda bulamıyrm . ben gecen yogurt verdm baya sevdi . arada meyvelerden tatrdm ilm tuhaf oldu şimdi cup vup yalıyo maşallah 😂🧿

Bide evet hiç besleyıcılıği yok ki sadece boş kılo yapar gibi 🤷🏼‍♀️

İlkinde daha rahattım ben ya ne varsa bu ikincilerde var diyorum kızım rahat şükür kafa olarak ben rahat olamiyorum ara verince demek ki ara verme 🤪

Bende emzik vermek istyrm asla almıyo , mıdesı bulanıyo . elini emiyo ama ben elini emmeseindense emzik tercıh ederm kış gelıyo kolları donuyo kundak dışında . elini emmedende uykuya gecemıyo , emziğe nasıl alıştrcam ya hemen anlıyo dılıyle ıtıyo . ısrar edersem kusuyo 🤷🏼‍♀️
Benimki de kusmak dışında herşeyi yaptı. İttirdi öğürdü bende dokunuyor almayacak sanmıştım. Sonra ısrarla devam ettikçe aldı. Ama tabi düşürüyor sürekli hala elimle tutuyorum iyice mayışana kadar sonrada eme eme uyuyor. Özel bir taktik varmı dersen ısrarla geri vermek galiba🤷‍♀️

12.30da yatırdım öğle uykusu olacaktı güya 13 olmadan uyandı şimdide geri uyutmayı denedim kollar bacaklar uçacak gibi çırpıyo😒 dışarı çıkacağım arabasında uyursa 2 öğlen uykusu yapmış olacak. Yani toplamda bugün 5 kere uyumuş olacak bu gidişle belki 6 ya çıkar 8e kadar 😒
Bizimde uyandı hamakta sallayınca uyuyor geri uyanırsa ben de dişari çikaririrm bi de midesi ağzina geliyor. Ondada sanırım uyanıyorlar reflü. Bi de bakıyor birisi var geri uyuyo çok komik ya 😍 😌

Benimki de kusmak dışında herşeyi yaptı. İttirdi öğürdü bende dokunuyor almayacak sanmıştım. Sonra ısrarla devam ettikçe aldı. Ama tabi düşürüyor sürekli hala elimle tutuyorum iyice mayışana kadar sonrada eme eme uyuyor. Özel bir taktik varmı dersen ısrarla geri vermek galiba🤷‍♀️
Sanırım bende başlayacam ısrara 😂

X