2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar uygulama olarak ne kullaniyosunuz hamilelik için 😍
Gün gün gebelik takibi

Cok tesekkur ederim arkadslarkendimi tanitmak istiyorum hikayemi bnde 7 yillik evliyim 2 asilama 1 kezde yumurta toplanti malasef cok buyudukleri icin cope gitti sonraki ay1 taze transfer ohss oldum 3 gun yattim hastahanede sonrasindada 3 donma cozme yani 4 tup bebek yaptirmistim 3cunun sonunda suluk bile taktirdim rahimime son 4.cuyu en son ocakta yaptirmistim transferde 3 gun sonra kanama basladi bnde meger mesanemde 4 adet tumor varmis doktorum oksapar diye igne ve kan sulandirici hap verdigi icin kanama olmus herseyde bir hayir varya onun sayesinde tumorumu ogrendim buda olumsuz tedavi oldu yani tutmadi uroloji ameliyat etti iyi huylu kotu huylumu diye bu seferde ameliyat sonrasi enfeksiyonda 4 gun yattim afedersiniz idrarimi yapamadim ama cok zorluk cektim 4 gun sunta oldu halde idrar kacirmasi oluyordu o sondanin oldugu yer yara olmustu idrar kacinca mahfoldum her seferinde bundada bi hayir var dedim sonucumda temiz cikti 41 yasin salatutefriciye4444 41 adet hurmaya meryem suresi kocakariyailaclari kisaca herseyi denedim sorun esimdeydi varikosel den tektarafli ameliyat olmustu tupbebekle olur sadece dendi bu yazin bi doktor buldum randevu aldim istanbulda esim istemedi cok uzuldum yazlik is zamaniydi bi arkadsim dediki beline kup takayim adetin bitince bide subyan nuskasi yazdirmistim ama esimle doktor yuzunden kavga edince kafamdan sildim cocuk isini ben caba gosterirken onun umurunda bile degildi asuremi yaptik kisliklari yaptim salcamida yaptim tek basima kaldirdim salca kazanlarini birde hali yikadim 3 gun gunum gecti normalde 10 gunde geciyordu ama agrim cok vardi olucak gibiydim test aliyim dedim oyylesine bi baktim silik ikincide silik 7 senedir tek cizgiydi hic silik olmamisti sonra erken gebelik testi aldim bi baktim cift cizgi kantestide hep 1.2 cikardi cok uzulurdum ilkdefa 402 cikti arkadaslarim umudunuzu kaybetmeyin allah ol derse olur
Maşallah Allah sağlıkla tamamına erdirsin

Kızlar merhaba, ben 12+4 üm. Bugün ultrasona girdim görüntüleme uzmanı baktı gelişmiş bi ultrason cihazıyla detaylı şekilde. Cinsiyet öğrenmek istemiyordum ama pat diye cinsiyet söyledi, büyük ihtimal dedi ama kesin değil.
ailem diyo ki bu haftada daha cinsiyet belli olmaz döner o çok güvenme falan diyor. Ben zaten bu sebeple netleşsin öyle öğrenmek istiyordum.
Sizce bu haftada söylenen cinsiyet ne kadar doğru tutar?
bu arada hamilelik uygulaması olarak Elika müthiş tavsiye ederim 👍🏻
Biz gene söylesin diye istiyoruz:KK48:

Ayben de cuma gününden beri konuşmuyorum ne gıcıklar ya biz hamile olunca bunlara da Bi haller oluyo bende bunu anlamıyorum yav hamile olan benim benim hormonlar tavan sana noluyo yani dimi hiç işte kıt akıllılar nolcak bak gene sinirlendim😄😄
Yok kiz anlamazlar soyletirler söyletirler sonra ben bunu duyması hakedecek ne yaptim derler elinin körünü yaptın daha napcan beni o raddeye getirmissin bak bende sinirleniyorum aklıma geldıkce neyse aptal olmim ben Bihter ziyagilim😅😅😅😅😅

Teşekkür ederim canım içimi rahatlattın 🥰 haftaya ikili test için doktora gideceğiz o zaman gördüğümde daha da rahatlarım inşallah cinsiyetini de öğrensek benden mutlusu olmaz😍
Ne demek canım bu topik iç rahatlatmak için var 😍 inşallah gönlünden geçen olur 😍 bizimde haftaya perşembe kızımın mujdesini alabilcekmiyim acaba 😅

Ben de happy mom ve Dr Banu çiftçinin uygulamasını kullanıyorum. Doğum sonrası için de harika haftalar diye bir uygulama var ücretli . Bebeğin atak haftalari vereceği tepkiler falan bildiriyor baya faydalı . Uygulama değil de kitap olarak da var işinize yarar.

Arkadaslsr 11+4 gunluk hamileyim kanımda enfeksiyon cıktı doktor antıbıyotık verdı antıbıyotık zarar verır mı bebege

Ara ara Mayıs annelerine bakmıştım kızlar çoğunluktaydi en son sanırım bu sene kız senesi demiştim. Bakalım ben de cuma günü kontrole gidicem yine arayı açtım . Tartilma olayı olmasa koşa koşa gideceğim tırsıyorum yine kilo aldım 😅

Ayben de cuma gününden beri konuşmuyorum ne gıcıklar ya biz hamile olunca bunlara da Bi haller oluyo bende bunu anlamıyorum yav hamile olan benim benim hormonlar tavan sana noluyo yani dimi hiç işte kıt akıllılar nolcak bak gene sinirlendim😄😄
Ay biz de annemle bu gün bunu konuştuk sen bir de Doğumdan sonra gör, lohusalık depresyonuna senden çok omlar giriyor dedi 😂

Arkadaslsr 11+4 gunluk hamileyim kanımda enfeksiyon cıktı doktor antıbıyotık verdı antıbıyotık zarar verır mı bebege
Geçmiş olsun öncelikle 💐 hamilelikte kullanılacak bazı ilaçlar var doktorun fayda zarar hesabı yapıp ona göre vermiştir . Enfeksiyonun tedavi edilmemesi problem oluşturur .

Aa ilk benim o zaman cuma günü için çizlege yaplım ilk kim gidiyor diğe 😂😂 şuan ilk ben gözüküyorum o zaman. Ama 15:00 te biri vardı ?😊☺️
Benim de cuma günü randevum var. İlk önce 10.30 da perinatologa gideceğim daha sonra 11.30 gibi de kendi doktoruma gideceğim. Cinsiyeti de öğreniriz belki gerçekten çok heyecanlı ☺️

Doktor ona göre ilaç vermiştir için rahat olsun
Ara ara Mayıs annelerine bakmıştım kızlar çoğunluktaydi en son sanırım bu sene kız senesi demiştim. Bakalım ben de cuma günü kontrole gidicem yine arayı açtım . Tartilma olayı olmasa koşa koşa gideceğim tırsıyorum yine kilo aldım 😅
Hadi hayırlısı bakalım
Kaç kg.sun canım ben 1,58boy 74kg.
2 kg aldım başladığımdan beri :KK48: :anneadayı:

Evet canim hipertiroid dedi dr bende sok oldum usg cekindim nodul kistik falan cikmis boyutu buyukmus desim dr hamile kalmadan once cok zayifim diye devamli dr gittim t3 ve t4 herzaman iyi cikmisdi hamilelikden cikmis olamazmi diye oda olabilir ama ihtimalleride goz onune alamam gerekiyor biyopsi yapalim dedi istersen ama 16 haftaya kadar kotu birsey ciksa bile ameliyat edemeyiz dedi vallahi cok korkuttu kafam oyle karistiki cok sagol canim moral verdin allah razi olsun

en tehlikesiz kanser tipi. Kanser bile denemez. Sakın korkma. Eşimde vardı kötü huylu nodül. Yıllarca ihmal etti biyopsiden sonra bile. Bi boşlukta gitti ameliyat oldu. Ona da doktoru acil ameliyat kanser bilmem ne dedi. Ama ailede olduğundan tecrübeliydi panik yapmadı.
İhmal et diye demiyorum tabi ki ama sakın korkma. Başka doktorlara da danış sonucu mutlaka. Eşim mete düren de ameliyat olmuştu istanbulda hangi şehirdesin bilmiyorum mete düren mesela direk ameliyatçı nodül gördüğü an temizliyor :)
Fonksiyonel tıp hekimleri var endokrinolog aynı zamanda. İyot tedavisi ile nodül küçültüp tiroid fonksiyonlarını düzenliyorlarmış şimdi kayınvalidem için araştırıyordum ben de o tarz birini. Hasan hüsnü eren var istanbulda ona gitmeyi düşünüyoruz kv için.
Sen içini ferah tut. Kötü düşünme. Biyopsi kötü de çıksa basit bir şey. İnşallah iyi çıkar.
Görünce hemen tecrübemi paylaşmak istedim ❤️

Iyi akşamlar kızlar ya benim bu sol kalçam çok ağrıyor sizdede var mı birde aşırı gaz sorunum var aç kende gazim var gecede gazim var sabah kalktigimdada gazim var hep karin ağrısı cekiyorum aranızda benim gibi olan var mı
Ayaklarinizi üşütüyosunuzdur. Sicak tutun.

Kızlar merhaba, ben 12+4 üm. Bugün ultrasona girdim görüntüleme uzmanı baktı gelişmiş bi ultrason cihazıyla detaylı şekilde. Cinsiyet öğrenmek istemiyordum ama pat diye cinsiyet söyledi, büyük ihtimal dedi ama kesin değil.
ailem diyo ki bu haftada daha cinsiyet belli olmaz döner o çok güvenme falan diyor. Ben zaten bu sebeple netleşsin öyle öğrenmek istiyordum.
Sizce bu haftada söylenen cinsiyet ne kadar doğru tutar?
bu arada hamilelik uygulaması olarak Elika müthiş tavsiye ederim 👍🏻
Hayır bebek gösterirse görünür. Kız olunca kordonla karıştığı için anlaşılmıyor bazen ama erkekler daha net gösteriyor. Mesela ben kendim bile gördüm erkek olduğu dr gösterdi.
Bir de cinsiyet döllenme esnasında oluşuyor zaten.

Canım sen bakma ona yaşadıklarını anlayabiliyorum sen çocuklarını en güzel şekilde yetiştir vicdanlı merhametli Allah korkusu olan bireyler yetiştir senin oğluna gelecekte kardeşten ziyade vicdanlı merhametli Allah korkusu olan bir kardeşe ihtiyacı var sıkıntılarını içine atma bizimle paylaş inşallah rabbim eşinin kalbine merhamet vicdan verir düzelir inşallah 🙏🙏
Allah razi olsun canim. Allah'a biraktim artik kaderimi. o neyi hayirli gormusse o olsun...

X