2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Hmm benim doktorum kanda pıhtılaşma sorunumdan dolayı önermedi. Pıhtı atma riski olabilir diye. Sen nie kullanıosn kan sulandırıcıyı? Kanda pıhtılaşma sorunu mu başka bişey mi var ?
Pıhtılaşma sorunum yok ama daha önce düşüklerim olduğu için tedbir amaçlı kullanıyorum

Geçmiş olsun , bence kustuysan bi zararı olmaz. Hem her yediğimiz içtiğimiz direk bebeğe gitmiyor merak etme. plasenta zararlı şeyleri seçior, süzüyor, sonra bebeğe gidiyor herşey. İçin rahat olsun o yüzden
Sağol canım dra mesaj atmıştım acile geldim kan verdim yinede serum alıyorum şimdi 🙏

Ben de kilo almadım. Yemeklerden sonra ağırlık çöküyordu, kendim fark ettim sorun olduğunu.
Yüksek çıkmadı çok şükür. 106-110 çıktı. 100 ve altı olması lazım. 126’nın üstü şeker hastalığı sayılıyor. Yani yeme düzeniyle halledilecek gibiymiş. İki gün tüm karbonhidratı bıraktım, şimdi 94-95 çıkıyor. İlerisi için iyi oldu. Şeker yüklemesine daha çok var. Belki de o zamana kadar bebeğe zarar verecekti.
Ben de ara ara aşırı yorgunluk çökmüş hissediyorum üzerime,açlık şekeri 78 çıkınca iyi bari demiştim ama şimdi acaba diye aklıma geliyor,hamilelik yorgunluğu mu yoksa anlamadım bazen kımramaya halim kalmıyor
Kan sulandırıcı hap yada iğne kullananan bayanlar!!!...

Dudaklarınızda kuruma, gece ağızda kuruma gibi şeyler yaşıyormusunuz? Benim 2 gündür dudaklarım acayip kuruyor. Sebebi ne olabilirki? Ben coraspirine bağladım ama?
Ben kullanmıyorum o tür bir ilaç ama bir zamandır benim de dudaklarım kuru kuru.ama geceleri ağızda kuruluk falan hissetmiyorum sadece dudaklarım ve derim daha kuru.geçen tahlil baktıklarında üre ve kreatin düşük çıktı bol su iç dedi aile hekimi.suyu az içiyormuşum.mide bulantılarından su tüketemedim düzgün belki senin de suyu az içiyorsundur

Arkadaşlar siz de yemek yiyince bulantı çekiyor musunuz özellikle meyve yiyince pişman oluyorum tuhaf bir bulantı hissi oluşuyor.iştah biraz düzeldi derken şimdi de bu çıktı

Burnum çok sorun değil de, dudaklarımın kuruması beni çok rahatsız ediyo
Burnun tıkalıysa ağzından nefes alırsan falan o da dudak ağız kuruluğu yapabilir yinede çok rahatsız ediyorsa bi danış doktora derim. Şeker falan da yapabiliyor galiba

Ben kullanmıyorum o tür bir ilaç ama bir zamandır benim de dudaklarım kuru kuru.ama geceleri ağızda kuruluk falan hissetmiyorum sadece dudaklarım ve derim daha kuru.geçen tahlil baktıklarında üre ve kreatin düşük çıktı bol su iç dedi aile hekimi.suyu az içiyormuşum.mide bulantılarından su tüketemedim düzgün belki senin de suyu az içiyorsundur
2,5 - 3 lt içiyorum aslında su. Az mı ki acaba yine de

Burnun tıkalıysa ağzından nefes alırsan falan o da dudak ağız kuruluğu yapabilir yinede çok rahatsız ediyorsa bi danış doktora derim. Şeker falan da yapabiliyor galiba
Ayy Allah korusun ya şeker falan... şimdilik çok fazla değilde, Çok fazla ilerlerse giderim artık bi doktora

Arkadaşlar siz de yemek yiyince bulantı çekiyor musunuz özellikle meyve yiyince pişman oluyorum tuhaf bir bulantı hissi oluşuyor.iştah biraz düzeldi derken şimdi de bu çıktı
Kaç haftalık sizin ki? Küçükse normaldir. 4 ay kadar sürebilir bulantı

Bence değil ben o kadar içemiyordum

Ben de 19.haftanın içindeyim.Önceki türden değil bulantılarım artık ama yemek sonraları bulantı hissediyorum
Ben 18+6. Sizinki kaç ? İlk gebelik mi? Benim ilkinde başlarda olmuştu, ama çok şükür bunda hiç yaşamadım. Sadece yemeklerden sonraysa o da azalır, biter bence zamanla.

Son düzenleme:
Günaydın kizlar bel ağrısı yaşayan var mı? Benim geceleri baya oluyor ne yapmak lazim ki?
Ben yaşıyorum hem bel ağrısı hem pelvik ağrısı araştırdım hamilelik platesi iyi geliyormuş bende yazıldım doktora sorup online ders veriyor süper oldu 8 şubatta derse başlıcam hem normal doğumada katkısı var

Ben 18+6. Sizinki kaç ? İlk gebelik mi? Benim ilkinde başlarda olmuştu, ama çok şükür bunda hiç yaşamadım. Sadece yemeklerden sonraysa o da azalır, biter bence zamanla.
18+3. Yok ilk değil üçüncü benim.dediğin gibi zamanla bu da geçer inşallah bakalım

Ben de ara ara aşırı yorgunluk çökmüş hissediyorum üzerime,açlık şekeri 78 çıkınca iyi bari demiştim ama şimdi acaba diye aklıma geliyor,hamilelik yorgunluğu mu yoksa anlamadım bazen kımramaya halim kalmıyor

Benim de açlık 73 çıkmıştı. Özellikle yemek yedikten sonra ağırlık çöküyordu, kolumu kaldıramıyordu

Kanda pıhtılaşma sorunundan dolayı kan sulandırıcı kullananlara pek önerilmiyor ondan sordum. Yapılan aşı da biliosun bi nevi mikrop. Ve o mikroplarla savaşırken pıhtı atma ihtimali olabiliomuş. Kan sulandırıcıyı neden kullandığını da bilmiorm gerçi?
Hiç duymamıştım canım. Pıhtılaşma var bende.

Bende oksapar 6000 kullanıyorum canım aynı sorunlar var özellikle dudaklarım çok kuruyor

Burnum hep tıkalı gibi çok rahatsız ediyor ilk baştan beri vardı son zamanlarda daha çok rahatsız ediyor
Östrojenin fazla salgılanması burun içini şişiriyormuş, kaloriferin kuru havası da kötü ediyor. Ben gece yatmadan şırıngayla serum fizyolojik sıkıp burun içini yıkıyorum. Uykuya rahat dalıyorum

Ben aşıyı doktora sordum çok gerekli değil istersen yaptirmayabilirsin dedi bana ben yaptirmicam kan sulandırıcı bende igne kullanıyorum aşıyla ilgisi yokki
Kan sulandırıcıyı neden kullandığınla ilgili. Bende kanda pıhtılaşma problemi var. İğne kaynaklı pıhtı atması olabilir, bebek ölebilirmiş. O sebepten bende yaptıramıcam. İlk kızımda yaptırmıştım. Böyle bi problemim olmasa yine yaptırırdım. Ama benim doktorumda bu zamanda çok gerekli değil dedi. Eskiden yapılan ev doğumlarında falan bu tarz virüsler bulaşırmış ama şuan herşey hastane ortamında oluyor

X