2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Hmm benim doktorum kanda pıhtılaşma sorunumdan dolayı önermedi. Pıhtı atma riski olabilir diye. Sen nie kullanıosn kan sulandırıcıyı? Kanda pıhtılaşma sorunu mu başka bişey mi var ?
B banu41 Dediğiniz aşı tetanoz aşısı mı ,bende kan sulandırıcı kullanıyorum ,kafam karıştı şuan ,panik atak birisiyim zaten 😅iğneyi yaptırmalı mıyım ,yaptırmamalı mı ,zaten sağlık ocağının gebe olduğumdan haberi yok ,yarın gidip kayıt yaptırcaktım bende

B banu41 Dediğiniz aşı tetanoz aşısı mı ,bende kan sulandırıcı kullanıyorum ,kafam karıştı şuan ,panik atak birisiyim zaten 😅iğneyi yaptırmalı mıyım ,yaptırmamalı mı ,zaten sağlık ocağının gebe olduğumdan haberi yok ,yarın gidip kayıt yaptırcaktım bende
Evet tetanoz aşısı canım benim daha önce düşüklerim olduğu için riskli gebeliklerde doktorun onayını istiyoruz dedi ebe doktorumda hiç bi sakıncası yok yaptırabilirsin dedi

Dediğiniz aşı tetanoz aşısı mı ,bende kan sulandırıcı kullanıyorum ,kafam karıştı şuan ,panik atak birisiyim zaten 😅iğneyi yaptırmalı mıyım ,yaptırmamalı mı ,zaten sağlık ocağının gebe olduğumdan haberi yok ,yarın gidip kayıt yaptırcaktım bende
Evet, tetanoz aşısı. Neden kullanıosun kan sulandırıcıyı ???

Kızlar benimde burnum asiri derece de tıkalı bugün de faranjitim arttı baya boğazım çok kötü durumda ne önerirsiniz bana

Kızlar burun tıkanıklığı için odaya soğan kesip koyabilirsiniz tâbi kokusundan rahatsız olmazsaniz:KK68:

İyi akşamlar kızlar bugün aniden kanamam oldu bebeğin eşi aşağıdaymış O yüzden olmuş çok korktum yarin kendi doktorunuza gideceğiz ama hiç hareketini hissetmiyorum hastanede acilde baktılar bebek iyiydi ama asla ağır yada ani hareket etmeyeceksiniz dedi doktor iki yaşında oğlum var kimsede de yok bakan hem benim kucağımda nasıl olacak bilmiyorum doktor kanama devam ederse suyun patlar o zaman sana düşük yaptırmak zorunda kalırım dikkat et dedi çok korkuyorum Rabbım korusun düşünmesin bile insani korkutuyor hayırlıysa 34 haftayı bir bulsam çok tehlikeli dedi doktor 24 haftadan sonra bebeğin eşi yukarı çekiyormuş oğlumda da böyleydi ama hiç kanaman olmamıştı 😔😔

İyi akşamlar kızlar bugün aniden kanamam oldu bebeğin eşi aşağıdaymış O yüzden olmuş çok korktum yarin kendi doktorunuza gideceğiz ama hiç hareketini hissetmiyorum hastanede acilde baktılar bebek iyiydi ama asla ağır yada ani hareket etmeyeceksiniz dedi doktor iki yaşında oğlum var kimsede de yok bakan hem benim kucağımda nasıl olacak bilmiyorum doktor kanama devam ederse suyun patlar o zaman sana düşük yaptırmak zorunda kalırım dikkat et dedi çok korkuyorum Rabbım korusun düşünmesin bile insani korkutuyor hayırlıysa 34 haftayı bir bulsam çok tehlikeli dedi doktor 24 haftadan sonra bebeğin eşi yukarı çekiyormuş oğlumda da böyleydi ama hiç kanaman olmamıştı 😔😔
Geçmiş olsun canım. Benim de aşağıdaydı. Yukarı çıktı çok şükür. Eşin evde değil mi? Hiç kalkmadan yatmaya çalış

Iki hafta once benim de basima geldi gunde maksimum 2 kere ayaga kalkiyorum bir de haftalik doktor randevum var. 3 gune 1 progestan ignem var. Bir de ger gun 3 tane 200mg progestan hap atiyorum. Hala kahverengi akintilarim var doktora gore baya bi surecekmis. İnsallah saglikla atlatiriz bu durumu. Zamaninda saglikla kucaginiza alin, saglikla buyutun insallah.

Ben de kilo almadım. Yemeklerden sonra ağırlık çöküyordu, kendim fark ettim sorun olduğunu.
Yüksek çıkmadı çok şükür. 106-110 çıktı. 100 ve altı olması lazım. 126’nın üstü şeker hastalığı sayılıyor. Yani yeme düzeniyle halledilecek gibiymiş. İki gün tüm karbonhidratı bıraktım, şimdi 94-95 çıkıyor. İlerisi için iyi oldu. Şeker yüklemesine daha çok var. Belki de o zamana kadar bebeğe zarar verecekti.
Bana dr yemekten sonra ilk saat 140 alti 2. Saat 120 altı normal dedi bana ağırlık falan cökmüyor ama stresli olursam yükseliyor

Geçmiş olsun canım. Benim de aşağıdaydı. Yukarı çıktı çok şükür. Eşin evde değil mi? Hiç kalkmadan yatmaya çalış
Ins cnm kanam oldu mu senin de ben cok korktum cok fazla oldu çünkü 23. Haftalarda çıkması gerek yukari dedi doktor

Iki hafta once benim de basima geldi gunde maksimum 2 kere ayaga kalkiyorum bir de haftalik doktor randevum var. 3 gune 1 progestan ignem var. Bir de ger gun 3 tane 200mg progestan hap atiyorum. Hala kahverengi akintilarim var doktora gore baya bi surecekmis. İnsallah saglikla atlatiriz bu durumu. Zamaninda saglikla kucaginiza alin, saglikla buyutun insallah.
Kaç haftaliksin canm sen kanamam şuan kesildi evet bana da doktor Protestan verdi günde bir kez dedi ne zor ya vallahi rabbim emanetler artık Rabbım cümlesine korusun

Kaç haftaliksin canm sen kanamam şuan kesildi evet bana da doktor Protestan verdi günde bir kez dedi ne zor ya vallahi rabbim emanetler artık Rabbım cümlesine korusun
Carsamba tam 20 olcam insallah. Cok zor ben kan nakli gerekebilir diye buldugum ilceden baska bi hastaneye sevk edildim o gece. O derece kan akti gitti. Allah kimselere yasatmasin. Sanki ruhum cekildi gittiydi

Ins cnm kanam oldu mu senin de ben cok korktum cok fazla oldu çünkü 23. Haftalarda çıkması gerek yukari dedi doktor
Rahim ağzını tamamen kapatmıştı. Ona bağlı kanama olmadı çok şükür. 13 haftalıkken yukarı çıktı ama hep yattım. Çocukla eşim ilgilendi. Sola yat, WC dışında kalkma. Yemek yerken bile hafif doğruluyordum

Kuzum cok geçmiş olsun. Ayni durumu bende yaşıyorum kanamayla ogrendim ve öğrendiğimde 13 haftalık gebeydim benimde iki yasimda oğlum var ve bana cok düşkün sürekli kucağımda aynı uyarilari dr banada yaptı cinsel iliski agir kaldirmak ani hareket pazar manav market hersey yasak mesela bi saat ayaktaysan bir bucuk saat oturcaksin bir saatten fazla ayakta kalmamaya dikkat edeceksin falan dedi ama cok sukur bi sorun olmadi şimdilik yavas yavaş hareketlerini hissediyorum ama.es asagida oldugu icin net hissetmeyebilirmisiz. Progestan kullanıyorum vajinal olarak hala ara ara kanamam ve surekli olarak kahvernegi akıntım mevcut onun dışında bi sorun yok bol bol dua et ve korkma Allah in izniyle saglikla gelecek bebeklerimiz kucağımiza.

X