2021 Haziran ayı tüp bebek yaptıracaklar toplanalım 🤗

31mayısta adet olmuştum 5haziranda bitti 9 haziranda da yumurta toplamam olmuştu. son iki üç gündür lekelenmem oluyordu cinsel ilişkiye bağlamıştım ama erkenden adet oldum sanırım bugün. her zaman geç olurum düzensizdir diye bekliyorken bu seferde erken oldum. adette bildirin dediler erken olmamın transferime bi zararı olur mu acaba? herşeyden artık okadar cok korkuyorum ki... :KK43:
Canım genelde OPU’dan sonra herkes erken adet oldu neden korkuyorsun ki lütfen moralini yüksek tutmaya çalış her aşamada bize en iyi gelecek olan şey bu. Ne güzel daha erken transfer dönemine gireceksin öyle düşün ☺️

Canım genelde OPU’dan sonra herkes erken adet oldu neden korkuyorsun ki lütfen moralini yüksek tutmaya çalış her aşamada bize en iyi gelecek olan şey bu. Ne güzel daha erken transfer dönemine gireceksin öyle düşün ☺️
öyle tabi içimi rahatlattınız teşekkür ederim. olmasaydımda ilaç kullanıp olcaktım bu seferde oyüzden olmazsa diyip duruyordum. psikolojik anlamdada tedavi görmem gerekiyor sanırım ☺️

canım ne mutlu sana pozitifi görmüşsün. Uzak bir yerden mi gittin istanbulun çevre illerinden mi ? Muayene kontrol günlerini nasıl ayarlıyorlar diue diyorum.Ebru Hanım nası bi tedavi uyguladı size canım ?
Teşekkür ederim darısı başınıza 🤲🏻 çanakkaleden gittim ben. İlk olarak ön görüşmeye gittiğimde adetim 12.günü falan da konuştuk ettik sonra adetin 2.günü başladı tedavi bende amh düşüklüğü var iğneler ilaçlar verdi 5 gün sonra tekrar çağırdı sonra 2 gün sonra çağırdı sonra yine 5 gün sonra çağırdı sonra da yumurta toplama oldu benim yumurtalarım biraz geç büyüdüğü için tam 14 gün sonra opu oldu opudan sonra da 5.günde transfer oldum. Benim nerdeyse tedavi kadar da ilaçlar tuttu. Yani kısaca hiç belli olmuyo doktor ne zaman derse o zaman o da yumurtaların gelişimine bağlı bi durum

Merhaba cok sevindjm nasilsiniz peki duruar nasil gidiyor daha benim 1.gunum :
öyle tabi içimi rahatlattınız teşekkür ederim. olmasaydımda ilaç kullanıp olcaktım bu seferde oyüzden olmazsa diyip duruyordum. psikolojik anlamdada tedavi görmem gerekiyor sanırım ☺️
canım yalnız sen değil hepimiizn psikolojik desteğe ihtiyacı var her şeye gözüm doluyor. İnsanlarla bir araya gelmekten kaçıyorum. Çünkü tüm ortamlarda bebek doğum kreş konusu....

Amin canım hayırlısı Rabbimden
Sana hangi ilaçları verdi Ebru hanım ?
Femara gonalf150 merional150 genotropin sonra merional 75 daha ekledi cetrodite otrivelli opuya kadar bunları kullandım opudan sonra
Corasprin estrofem prolutex progestan tifil monodox prednol kullandım
Transferden sonra
Progestan fitil estrofem prolutex corasprin oksapar ve folidoce kullanıyorum

Selam kızlar, öncelikle sonucunu bekleyenlerin moralini bozmak istemem, benim dünki kan tahlili sonucum 1 den küçük çıktı, 5.gün çift embriyo 8.gündü. bende dün göğüs hassasiyetim başlayınca iyi çıkacak diye ümitlenmiştim ama boş çıktı, zaten başka da bi belirtim yoktu, ilaçları bırakıyorum. İnşallah sizlerin sonuçları yüksek gelir, hoşçakalın

canım yalnız sen değil hepimiizn psikolojik desteğe ihtiyacı var her şeye gözüm doluyor. İnsanlarla bir araya gelmekten kaçıyorum. Çünkü tüm ortamlarda bebek doğum kreş konusu....
ah ah kesinlikle instagramda keşfetim hep bebek dolu beni çekiyor sanırım bebekleri görüp gözlerim doluyor. h.sonu düğün vardı korkarak gittim herkes bebek sorcak diye.. gerçekten insan bazı şeyleri başa gelince anlıyor artık kimseye bebek falan diye sormuyorum.

Teşekkür ederim darısı başınıza 🤲🏻 çanakkaleden gittim ben. İlk olarak ön görüşmeye gittiğimde adetim 12.günü falan da konuştuk ettik sonra adetin 2.günü başladı tedavi bende amh düşüklüğü var iğneler ilaçlar verdi 5 gün sonra tekrar çağırdı sonra 2 gün sonra çağırdı sonra yine 5 gün sonra çağırdı sonra da yumurta toplama oldu benim yumurtalarım biraz geç büyüdüğü için tam 14 gün sonra opu oldu opudan sonra da 5.günde transfer oldum. Benim nerdeyse tedavi kadar da ilaçlar tuttu. Yani kısaca hiç belli olmuyo doktor ne zaman derse o zaman o da yumurtaların gelişimine bağlı bi durum
benım de opu 19.gün oldu geç yani ama dozlara ve ilaçlara gçre değişir tabi siz gonal f le ilerlediniz sanırım. Tdavi kadar tutuyor dediğinize göre bir 10 bin gitti o zaman ilaçlara. Peki illa 5 e mi götürmeye çalışıyor böyle hocalar. Misal ben 3.gün transferi oldum

Selam kızlar, öncelikle sonucunu bekleyenlerin moralini bozmak istemem, benim dünki kan tahlili sonucum 1 den küçük çıktı, 5.gün çift embriyo 8.gündü. bende dün göğüs hassasiyetim başlayınca iyi çıkacak diye ümitlenmiştim ama boş çıktı, zaten başka da bi belirtim yoktu, ilaçları bırakıyorum. İnşallah sizlerin sonuçları yüksek gelir, hoşçak

Ah canım, üzülme diyemiyorum insanın elinde değil. umarım bir sonraki denemende her şey yolunda gider. Benim de 2 gün var test günüme ama hiç bir şey hissetmiyorum , bu sefer de olmadı gibi :KK43:

Selam kızlar, öncelikle sonucunu bekleyenlerin moralini bozmak istemem, benim dünki kan tahlili sonucum 1 den küçük çıktı, 5.gün çift embriyo 8.gündü. bende dün göğüs hassasiyetim başlayınca iyi çıkacak diye ümitlenmiştim ama boş çıktı, zaten başka da bi belirtim yoktu, ilaçları bırakıyorum. İnşallah sizlerin sonuçları yüksek gelir, hoşçakalın
Hakkımızda hayırlısı olsun arkadaşım bende dün negatif sonuç aldım ilaçları bıraktım inşallah ikinci denememizde bebeklerimize kavuşuruz ümitsiz olmayalım diğer arkadaşların sonuçları pozitif olur inş

benım de opu 19.gün oldu geç yani ama dozlara ve ilaçlara gçre değişir tabi siz gonal f le ilerlediniz sanırım. Tdavi kadar tutuyor dediğinize göre bir 10 bin gitti o zaman ilaçlara. Peki illa 5 e mi götürmeye çalışıyor böyle hocalar. Misal ben 3.gün transferi oldum
10dan fazlası vardır eksiği yoktur şimdi bile haftalık 450 falan gidiyor prolutexden dolayı. Yok bana opu günü 3.gümde transfer yapıcaz demişti ama yumurtalarım 3.güne güzel gelince diye düşünüyorum 5.güne kadar beklediler iyiki de beklediler 3.günde 2 side çok güzeldi embriyolarımın biri 4.günde geriledi 5.günde öldü dediler kalanı koydular o da tuttu. Yani bence tamamen doktora kalmış bi durum embriyolog doktorunuz biraz daha izlenmesini istiyor demişti bana

Neden dondurma yapmadın canım çok güzel bir sayıdaymış hem?
Aslında benimki biraz karışık bir durum. Opu ya kadar herşey çok iyiydi. Taaki embriyologu görene kadar.beni 2.günden arayıp yarın transfer var dedi. Bende dedim neden yumurta sayım iyi ama kalitesiz mi daynmıyor mu diye.Bana diyo ki internetten görüyosunuz 5 diye istiyosunuz diyo. Dedim ki bu benim isteğime kalmış bir şey değil ben size embriyom dayanıklı mı değil kaç tanesi kaldı neden 3. Gün diye soruyorum diyorum. Biz öyle karar verdik ilk tüp deyeyinim diyo. Sanki daha yeni başladın dur bakalım daha çok geliceksin der gibi. İlle de beş mi istiyosun diyo hala. Ya embriyolar mı kalitesiz diyorum. Çok da kaliteli değil diyo. Cumartesiye geliyo o mu sorun diyorum yoo biz c.tesi de pazar da geliyoruz gerekirse diyo. Sonra Direkt doktorumu aradım Öyle bir durum yok gayet iyi durumda dedi. Sonra aradı diyo ki 5. Güne gitmeye karar verdik.Ben üniversite hastanesinde yaptırdım. Ne olduğunu inanın anlamadım. Doktorum 2 tane en kaliteli olanını aldım dedi. Dondurma için 6. Günü bekledi embriyolog sonra da arayıp geriye kalanlar çok iyi kalitede değil dedi bende dondurmak istemedim doğal olarak. Bilgilendirmeyi düzgün yapmadı.Güvenemedim aslında.Tüp bebekte doktor kadar laboratuvar embriyolog da çok önemli. Öyle bir durum işte🤷🏼‍♀️

İlaçları sakın bırakma. Doktorlar 5. gün embriyolarında 10.günü test günü olarak belirliyorlar. Lütfen bırakma. 10. günde tekrar yaptır. Nasip kısmet bu işler. Belli olmaz.

Daha 4 gün olmuş hatta transfer gnü sayılmıyor 3 olmuş. Daha fazla umutsuzluk yapar nasıl cesaret edebildin. benim bugün 10. gün hala yapamıyorum testi :KK43:
Eşim şehir dışına gidecek bugün gitmeden deneyelim dedik transfer gününü saymazsak 5.gün oluyor bugün tabi biraz umutsuzluk oldu ama yapacak bişey yok erken daha 10.günü beklerim artık

Arkadaşım çok erken yapmışsın. İnsanlar 4-5. günde daha kan da bile göremiyor :KK70:Lütfen sabredip test gününü bekler misin? :)
Kan testi vermeye gittim acilden bakmadılar eşimde dayanamadı erken gebelik testi aldı gitmeden yapalım diye erken daha çıkmaz dedim ama dinlemedi yapacak bişey yok beklycez artık

X