Popüler Konu 2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    134

gokluna

Guru
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2009
457
178
eneeeeem ilk defa denediğim bi teori %86 erkek diiiddiiii.. hep kız diyordu baktığım tüm teoriler 😀
Çin takvimine çoğu kişi yanlış bakıyor belki sen de yanlış bakmışsındır. Onların yılbaşı mart ayı olduğu için, marttan önce doğanların yaş hesabı ve sonra doğanların yaş hesabı farklı. yazıyor internette detaylı. Mesela ben Eylül doğumluyum 31 yaşındayım, Çin yaşım 32. O nedenle Çin takviminden cinsiyet bakarken 32 yaş olarak bakmam lazımmış.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-11-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 160 gün kaldı.

Artık bebeğinizin akciğerinin oksijen - korbondioksit değişimi haricinde olan bütün önemli unsurları gelişmiş durumda. Bundan dolayı bebeğinizin hava soluması şimdilik mümkün değil. Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin ayak izi ve parmak izi şekillenmiş olacak. Bebeğinizin boyu yaklaşık 13-14 cm. ve ağırlığı yaklaşık 150-200 gr civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Minnos Hnl

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
345
134
folik asit var benimkinde bu da içindekiler
Eki Görüntüle 2846558

Benim de oluyodu sağ tarafımda dinlendim iş yapmadım şimdi daha iyi hissediyorum iş yapınca tekrar oluyo bir de progestan başladı doktor bana 12.haftamda benim biraz sıkıntı var plasenta aşağıya yerleşmiş o yüzden.. sen de dikkat et ama düşük olmaz bu belirtiler normal bence kanama olması lazım onun için
Sağol canım sağlıkla bı kucağımıza alabilseydik 🤲progestan kullanıyorum zaten hepimiz sıkıntısız bebislerimize kavuşuruz inşaallah

Smyy21

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2015
1.709
1.146
27
Iyi akşamlar kızlar bende bu gün kontrole gittim. Aslnda endokrine ama hastaneye gelince dayanamayıp kadn doğuma da girdim. Haftasyla uyumlu dedi baya hareketliydi. Geçen hafta belirsiz bıraktığı cinsiyet mevzusunu pipiyi göstererek nokta koydu 😂 bir ay sonra gel dedi artık heycana gerek yok bekleriz cibsiyet mevzusu da geçti malum şimdi hareket bekliyorum. Bazen bir ufak dokunuş hisseder gibi oluyorum. Ama sağlam bi tekme için en az 16 haftayı geçmem lazım 🥰 kızım ilk bebeğimdi bebek hareketi nasl bilmiyorum sofrada yemek yiyordum 18.haftada mink bir tekme hissedip sofrada bağrmştm ağlamştm 🙈 hamileyken tam bir sulugözüm. Hakikaten benim gibi herşeye ağlayan var mı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

kmnsd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2021
927
1.149
33
Benimkinde folik asit 480 yazıyor araştırdım çok iyi bir vitamin die bahsediliyor Dr um da baya iyi
Bir Dr yarın alıp başlayacağım başka bir takviye vermedi bana

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-11-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 161 gün kaldı.

Bu hafta içinde bebeğiniz hızlı ve tüm vücut olarak büyüdü. Mecvut yapı ve uzuvları genişledi ve daha gelişmiş hale geldi. Bebeğinizde yeni bir yapı oluşmadı. Bebeğinizdeki büyüme atağı, aynı şekilde sizde de gözleniyor. Meyve, sebze, tahıl, kepek gibi içinde yüksek miktarda lif içerin gıdalar tüketmek, kabızlık sorununuza yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

ygmygm

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
885
1.335

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-11-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 144 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yenidoğan bir bebek kadar uykuya dalıyor ve uyanıyor. Bebeğiniz uyuduğu zaman, en favori pozisyonuna geçer. Bir çok bebek çeneleri göğüslerine yaslanmış pozisyonda uyurlarken bir kısım bebek başlarını geriye doğru yaslar. Bebeğinizin cildi artık daha az şeffaf.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Kndmrgl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2020
65
45
25
Bu arada arkadaşlar hamile tunik bulamiyorum ya...kac siteye baktım hep kısa tisort...bende basen var kısa sevmiyorum...tunik bulan varsa bana da o siteleri yazarsa sevinirim
Defacto ya bakabilirsiniz kenarı yırtmaçlıuzun tişörtler var

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

pufpuff

Tam bir terazi ♎️ Serdar Ortaç delisi 🎧
Pro Üye
21 Aralık 2012
10.582
4.373
33
Çin erkek japon rus takvimi kız dedi doktor erkek gibi çıkıntı var dedi bakam🙄

teorilere mi doktora mı inanasın var? 😀😀

Çin takvimine çoğu kişi yanlış bakıyor belki sen de yanlış bakmışsındır. Onların yılbaşı mart ayı olduğu için, marttan önce doğanların yaş hesabı ve sonra doğanların yaş hesabı farklı. yazıyor internette detaylı. Mesela ben Eylül doğumluyum 31 yaşındayım, Çin yaşım 32. O nedenle Çin takviminden cinsiyet bakarken 32 yaş olarak bakmam lazımmış.

Evet evet biliyorum. Yaşa +1 ekleniyor. Hem kendim tablodan bakarak, hem otomatik hesaplatarak baktım ben. Kız çıkıyor ☺️ Oğlumda tutmuştu çin takvimi, bakalım 🙂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 166 gün kaldı.

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

MutluBulut_

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2012
14.320
6.436
Bu arada arkadaşlar hamile tunik bulamiyorum ya...kac siteye baktım hep kısa tisort...bende basen var kısa sevmiyorum...tunik bulan varsa bana da o siteleri yazarsa sevinirim
Sen yazınca baktım lcw ye var canım kalcayı kapatır baktın mı oraya daha mı uzun ıstıyorsun bilemedim ama

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

aysebasar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2012
917
526

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Asiltutku

O Benim 🌍mm 💙
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2017
2.831
5.754
Iyi akşamlar kızlar bende bu gün kontrole gittim. Aslnda endokrine ama hastaneye gelince dayanamayıp kadn doğuma da girdim. Haftasyla uyumlu dedi baya hareketliydi. Geçen hafta belirsiz bıraktığı cinsiyet mevzusunu pipiyi göstererek nokta koydu 😂 bir ay sonra gel dedi artık heycana gerek yok bekleriz cibsiyet mevzusu da geçti malum şimdi hareket bekliyorum. Bazen bir ufak dokunuş hisseder gibi oluyorum. Ama sağlam bi tekme için en az 16 haftayı geçmem lazım 🥰 kızım ilk bebeğimdi bebek hareketi nasl bilmiyorum sofrada yemek yiyordum 18.haftada mink bir tekme hissedip sofrada bağrmştm ağlamştm 🙈 hamileyken tam bir sulugözüm. Hakikaten benim gibi herşeye ağlayan var mı?
Maşallah canım 3. Oğlan geliyor dmi sağlıkla inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 142 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde Verniks kazeoza bebeğinizin cildi üzerinde iyice belirginleşecektir. 12. haftadan 20. haftaya kadar plasentanın ağırlığı, bebeğin ağırlığı kadardır. (daha fazla değil). Plesanta besinlerin metobolik işlenmeleri için gereklidir zira bebeğinizin organları henüz gıda işleyecek olgunluğa erişmemişlerdir. Anneler dinlenirken veya otururken oluşacak şişliklere karşı ayaklarını ve bacaklarını yüksekte tutmalıdırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

icimdekisess

Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
642
718
Sağol canım sağlıkla bı kucağımıza alabilseydik 🤲progestan kullanıyorum zaten hepimiz sıkıntısız bebislerimize kavuşuruz inşaallah
İnşallah 🤲
Hadi o zaman bir prens daha geliyo sağlıkla gelsin bakalım 😊 ben de duygusalım ama dışa vuramam içimde yaşarım hamilelikte de değişmedi sadece başlarda eşime karşı yansıttım o da dalgalanmalardan kaynaklıydı alınganlık biraz oldu bende hamilelikte başka da bişey yok şimdilik bakalım ilerde ne olur bilemicem😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 145 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, bebeğinizin kaşları oluşturmaya başlar. 20. Haftadan itibaren bebeğinizin saçları ve kaşları görülebilir. Cenine ait kalp atışları etoskop ile duyulabilir. Eğer birşeyi kaldırırken bacaklarınızdan kuvvet alarak kaldırma alışkanlığınız varsa, sırt ve bel incinmesine karşı kendinizi korumalısınız. Bu durumdan hamile olmasanız bile kaçınmalısınız.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :61 Kg. Şimdiki Kilom :64 Kg.

ipek_annesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2012
2.257
2.169
Nifty testinin sonucu 1 haftada çıktı ben şok. Şükür temiz geldi. ygmygm ygmygm kızımız olacak listeye ekleyebilirsin🥰
Hayırlı olsun canım 🥰 sonuçların guzel cıkmasına çok sevindim😍 ilki erkekti sanırım ,şimdi de bir kızce geliyor 💕
Canım hangi firmaya yaptirmistin ? Ne güzel erken gelmis sonuclar 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-11-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 151 gün kaldı.

Geçtiğimiz ay bebeğiniz 8-9 cm den 14-15 cm e kadar büyüdü. Bu ay bebeğinizin büyümesi biraz yavaşlayacak. Ama büyüme genede çarpıcı olacaktır. Dört kısa hafta içinde bebeğiniz 14 cm. den 20-25 cm. e kadar büyüyecektir. Bebeğinizle konuşmayı deneyin. Bebeğiniz artık sizi duyabiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

ipek_annesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2012
2.257
2.169
Hayırlı olsun canım ,sağlıcakla gelsin 💕 bende duygusalım ,ozellikle anneler gununde cok agladım 🥲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 151 gün kaldı.

Geçtiğimiz ay bebeğiniz 8-9 cm den 14-15 cm e kadar büyüdü. Bu ay bebeğinizin büyümesi biraz yavaşlayacak. Ama büyüme genede çarpıcı olacaktır. Dört kısa hafta içinde bebeğiniz 14 cm. den 20-25 cm. e kadar büyüyecektir. Bebeğinizle konuşmayı deneyin. Bebeğiniz artık sizi duyabiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

balarisi1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2014
297
247
Hayırlı olsun canım 🥰 sonuçların guzel cıkmasına çok sevindim😍 ilki erkekti sanırım ,şimdi de bir kızce geliyor 💕
Canım hangi firmaya yaptirmistin ? Ne güzel erken gelmis sonuclar 🤗
Çok teşekkür ederim🙏 evet ilki erkek bu fındıkta kız 🥰 sağlıklı sıhhatli olsunda hepimizin ortak dileği🤲 ben GENOKS firmasina yaptırdım. Bu kadar erken beklemiyordum. Bayram sonuna hazırlamıştık kendimizi sürpriz oldu güzel oldu 😄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 153 gün kaldı.

Önümüzdeki ay içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm ağırlığı yaklaşık 730 gr. artacak. Tebrik ederiz artık 4 aylık hamilesiniz. İki hafta içinde hamileliğinizin yarısına ulaşmış olacaksınız. Bebeğinizin boyu 14-15 cm civarında. Ağırlığı ise 250 gr. civarında.

kmnsd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2021
927
1.149
33
Günaydın ❤️🙏🧿♥️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 161 gün kaldı.

Bu hafta içinde bebeğiniz hızlı ve tüm vücut olarak büyüdü. Mecvut yapı ve uzuvları genişledi ve daha gelişmiş hale geldi. Bebeğinizde yeni bir yapı oluşmadı. Bebeğinizdeki büyüme atağı, aynı şekilde sizde de gözleniyor. Meyve, sebze, tahıl, kepek gibi içinde yüksek miktarda lif içerin gıdalar tüketmek, kabızlık sorununuza yardımcı olacaktır.