2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
KİZLAAAAAR bu arada size de söyleyeyim, bugunden itibaren defter tutmaya başlıyorum. Birbirimize anlatirken hic unutmayacakmisiz gibi geliyor ama aslında yaşadığımız hissettigimiz anlari unutuyoruz. Ve defter bittiğinde, düşünsenize cocugunuz buyudugunde hediye ediyorsunuz ne guzel bir anı 😍 kontroller, neler hissettiklerim, ne yaşadıklarım, büyümesi, hepsini aklima geldikce yazacağım 🤗 yapan vardir zaten de bir sebeple erteleyenler için bir vesile olmak istedim🥰
Ben ilk gebeligimde tutmustum hemde bebek dusunmeye başladıgimdan beri ,bunda da öyle kasımdan beri günlük tutuyorum.Her gün yazmasamda önemli günlerde yazıyorum 😍
ya ben de normalleşsin çok istiyorum ama psikolojim buna izin vermiyo :KK70: dün kaşıntı olayına acile gittim serum takılacak denince bile strese girdim, damar yolu açtı acil hemşiresi, ileriden serumunuzu alıp müşahade odasına geçin orda takılacak serumunuz dedi, serumu almaya gittim serumu beklerken gitmişim :bicak: gözü bi açtım eşim koltuk altımdan destek oluyo bana ben yerde diz çökmüş bi haldeyim sedye getirin diye bağırıyolar falan asjdas gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum, ikili teste kadar biraz kendimi alıştırabilirim umarım hahaha
Ben daha küçükken oluyordu bende ,ben kendimi bildigim icin hep yatırarak sedyeye o sekilde aldılar kanımı.Zamanla düzelmisti.Sende önlem amacli bir yere uzan ,bayılma olursa düşme tehliken olmaz en azından.Umarım geçer seninde 🙏
Umarım benim de uykum artar biraz. Bugun iyice çıldırdı düzen. aksam 9 bucuk gibi uyudum, gece 1den beri uyanıgım :KK43:
Ben geceleri uyuyamıyorum bu ara ,bir iki saat sadece.Sahurdan beri ayaktayım:KK43:
Kızlar merhaba,
Gece hapşşırdım yatakta kasıklarıma öyle bir ağrı girdi ki eşimi bile uykusundan uyandırdım.
Aklım yerinden çıktı. Sizce normal mi bu?
Bende ayaklarımı karnıma cekiyorum elimden geldigince
Benim randevum yarındı bugüne aldım dayanamadım önceki gebeliğim 8. Haftada kalbi durmuştu çok korkuyorum kendinizi nasıl sakinleştiriyorsunuz 😔
Sakinleştiremiyorum ki hep heyecanlıyım ,Allaha emanet kuzularımız 🤲
Kızlar şimdi geldim doktordan çok Şükür bebek iyi ama ben çok heyecanlı olduğum için tansiyonum yüksek çıkıyor var mi böyle durumda olan 13-8 çıktı
Bende sinir oluyorum bu duruma ,tam sedyedeyim kontrolum olucak o esnada ölcülüyor,zaten heyecanlıyız ,sonra ölçemezler mi :KK34:

Neye yordun benimkiniii 😂😂🥰
Valla canım teoriye göre 140 ve altı erkek, 140 üstü kız derler. Araştırdım ama bazıları uyuyor bazıları uymuyor anlamadım gitti. Mesela benim oğlum da 144 atıyordu. Kız kardeşim de hamile 180 lerde atıyor demişti, dedim kız olacak yorum olarak. Cinsiyeti kız cıktı. (Ama ben keseye gorede yorum yapmistim) Ama genel olarak şu var kız bebeklerin kalbi erkek bebeklere oranla yüksek atarmış. Rabbim önce sağlıklısını sonra hayırlısını versin inşallah canım. Bu teoriler gırgır şamata eğlence işte 🥰🤗

Valla canım teoriye göre 140 ve altı erkek, 140 üstü kız derler. Araştırdım ama bazıları uyuyor bazıları uymuyor anlamadım gitti. Mesela benim oğlum da 144 atıyordu. Kız kardeşim de hamile 180 lerde atıyor demişti, dedim kız olacak yorum olarak. Cinsiyeti kız cıktı. (Ama ben keseye gorede yorum yapmistim) Ama genel olarak şu var kız bebeklerin kalbi erkek bebeklere oranla yüksek atarmış. Rabbim önce sağlıklısını sonra hayırlısını versin inşallah canım. Bu teoriler gırgır şamata eğlence işte 🥰🤗
Anladım canım ama her seferinde değişiyor nasıl olcak 😅😅

Hiç sorma yaa hayırlısı artık bakalım. Ben bizzat hastanenin doğum paketini almadım belki ileride memnun kalmazsam değiştiririm diye. O yüzden özel sağlık sigortası yaptirmistim icinde de doğumu, muayeneyi ve testleri kapsayan, anlaşmalı hastane ve dr.lara gidebiliyorum.. dediğim gibi tek sıkıntı hastane ve doktor bulmak..
Özel sağlık sigortasını ne zaman yaptırdın tamamlayıcı sağlık sigortasından farklı bişey mı yoksa aynısı mı ben de araştırdım da tamamlayıcı yapacaktım ilk yaptığın yıl doğumu ve hamilelik kontrollerini kapsamıyo 1 yıl yapacaksın sonra yenilediğinde dâhil oluyo o yüzden yaptıramadım
Medikalpark Çiğli dr Hakan sabırlı. Doktordan çok memnunum , sırf dr için gidiyorum ama hastane fiyatları yüksek. Muayenede sigorta farkı 275 TL . Doğum sigortası yaptıracağım 8 muayene ve tüm tahliller (sadece detaylı ultrasonu karşılamıyor) + doğum (normal veya sezeryan) 8000 TL .( hastaneye sordum sadece doğuma 8200 fiyat verdi ). Muayene Fiyatları size uygunsa doktorumu kesin tavsiye ederim.her konuda insanı rahatlatıyor. Cep telefonundan 7/24 mesaj yazabiliyorsunuz.kendisi size dönüş yapıyor kesin .
Doğum sigortası dediğin tamamlayıcı mı oluyo ya ben araştırdım ama olmuyo ilk yaptığında önce 1 yıl yapıp tekrar yenilediğin zaman giriyomuş devreye doğum vs. Ben de medikal e gidiyorum bilgilendirebilirmisin beni rica etsem

Sağlık sorunun varsa mutlaka dikkat etmeye çalış cnm kendini de mahrum etme tabi.

Yaa sevindim o zaman inşallah tamamen biter 😅 İğne acısı fena oluyor geçmiş olsun

İyi işte ne güzel ben de en son almamıştım 😂😂ne olduysa en sondan sonra oldu 🤦‍♀️ doğumdan sonra veriliyor emzirirken de baya hızlı gidiyor tecrübe ile sabittir 😂 o yüzden çok abartmamak kaydı ile çok da takmamak lazım tadını çıkarmali😍

İlk hamilelikte genelde tecrubesizlikten ötürü öyle oluyor ne yazık ki ben de 30 kg almıştım. Çok kötüydü 🙈benim de hedefim Max. 10 tek yapamazsam eğer destek almayı düşünüyorum

Maşallah boyun varmış 🧿 dert etme doğumdan sonra gidiyor hepsi

İştah birden tavan yapıyor o yüzden kendimize çok güvenemiyoruz 😂😂 inşallah fazla almayiz

Aslında bulantı olmasından bin kat daha iyi 😂3 ayı bitirmek uzeresin bence 1 kg gayet iyi. Ben de öyle makarna favorim 😂
Ahhahah sorma valla, yani benim gebelikten once daha bi doymaz halim vardi, simdi normal insan gibi yiyorum, boyle daha iyi insallah eski halime dönmem 🤭🤭🤭
Ben ilk gebeligimde tutmustum hemde bebek dusunmeye başladıgimdan beri ,bunda da öyle kasımdan beri günlük tutuyorum.Her gün yazmasamda önemli günlerde yazıyorum 😍

Ben daha küçükken oluyordu bende ,ben kendimi bildigim icin hep yatırarak sedyeye o sekilde aldılar kanımı.Zamanla düzelmisti.Sende önlem amacli bir yere uzan ,bayılma olursa düşme tehliken olmaz en azından.Umarım geçer seninde 🙏

Ben geceleri uyuyamıyorum bu ara ,bir iki saat sadece.Sahurdan beri ayaktayım:KK43:

Bende ayaklarımı karnıma cekiyorum elimden geldigince

Sakinleştiremiyorum ki hep heyecanlıyım ,Allaha emanet kuzularımız 🤲

Bende sinir oluyorum bu duruma ,tam sedyedeyim kontrolum olucak o esnada ölcülüyor,zaten heyecanlıyız ,sonra ölçemezler mi :KK34:
Kesinlikle her gun ben de yazamam ama notlar bile alsak yillar sonra nasil degerli olur o😍😍 of sağlıkla kavusalim kuzularimiza sonra da bu defterleri okuyalım 🥰🥰

Geçmiş olsun🤗 Kan sulandırıcı kullanıyorsanız onlar yapabiliyormuş arada kanama veya lekelenme.Benim de geçen hafta biraz lekelenmem oldu koştura koştura doktoruma gittik muayenede kötü birşey görmedi kan sulandırıcıdan olabiliyor dedi.Kan sulandırıcı olmasa bile ilk 12 hafta çok sık görülüyor dedi🤗

inşallah yaaaaaa üç gün daha sabretmem lazım o kadar çok istiyorum ki öyle büyümüş halini görebilmek sağ salim :dua: Hepimiz hep güzel haberler alalım inşallah:dua:
Benim de aklima o geldi. Yola cikacagim icin dr bana kan sulandirici ic demisti yola cikarken ictim. Demek ki ondan olmus. Baya bi korktum ama dedigin gibi drumda dedi ilk 12 hafta kanamalar olabilir diye. Ilk bebekte yasamayinca ortaya dustum. Sagol canim rahatladim sayende

İnşallah herşey yolundadır kanama olabiliyor bazen o haftada kuzenimde de olmuştu bı sorun yaşamadı progestan kullandı bı sure sonra geçti. Güzel haberlerle gel inşallah. Ben iyiyim şükür.
Cok sukur biraz dinlen dedi drum. Yola cikma arefesindeydim yolculugu iptal et bir ay bekleyelim kanaman tekrarlamazsa yola cikabilirsin dedi canim. Masallah minik fasulyemi de gordum yerinde rahat kipir kipirdi:) aman iyi ol canim guzel gecsin insallah hamislik. Ilk gebeligin miydi canim senin

Özel sağlık sigortasını ne zaman yaptırdın tamamlayıcı sağlık sigortasından farklı bişey mı yoksa aynısı mı ben de araştırdım da tamamlayıcı yapacaktım ilk yaptığın yıl doğumu ve hamilelik kontrollerini kapsamıyo 1 yıl yapacaksın sonra yenilediğinde dâhil oluyo o yüzden yaptıramadım

Doğum sigortası dediğin tamamlayıcı mı oluyo ya ben araştırdım ama olmuyo ilk yaptığında önce 1 yıl yapıp tekrar yenilediğin zaman giriyomuş devreye doğum vs. Ben de medikal e gidiyorum bilgilendirebilirmisin beni rica etsem
Tamamlayıcı ve normal özel sigorta 1 yıl önceden yapılıyor evet.onlar doğumu karşılamıyor. Google özel doğum sigortası yazarsanız yapan firmalar ve fiyat bilgileri geliyor. Bu sadece doğuma kadar olan süreyi kapsıyor. Doğum ve 8 muayene + tahliller. Medikalim demirsağlık grubuyla anlaşması var. 12. haftadayım .. Teklifi aldım , ödemeyi yapacağım artık.yeni yaptıracağım. İsterseniz özelden numara atarım sigorta grubunun bir görüşürsünüz. ✌️

Aaa bunu ilk defa duyuyorum kalp atış hızı Nerde yazıyor ki merak ettim
Ahhahah sorma valla, yani benim gebelikten once daha bi doymaz halim vardi, simdi normal insan gibi yiyorum, boyle daha iyi insallah eski halime dönmem 🤭🤭🤭

Kesinlikle her gun ben de yazamam ama notlar bile alsak yillar sonra nasil degerli olur o😍😍 of sağlıkla kavusalim kuzularimiza sonra da bu defterleri okuyalım 🥰🥰
Bence bu çok iyi bişey 😂😂 ben de akşam yemeği yiyemiyorum 2 3 gibi yiyorum yediklerimi uyuyana kadar sindiremiyorum malesef. Akşam kuru meyve vs yiyorum eğer aç hissedeesem bazen de süt içiyorum

İlk kızımda defter tuttum ultrason resimlerini falan yapıştırıp her kontrolde biseyler yazdım çok güzel oldu 🥰🥰
Ama ikinci hamilelik o kadar kötü geçti ki yazamadım malesef 🥺

38 canım ,doktorum 35 yaş üstüne öneriyoruz ama mecbur değil tabi
Anladim ins gereimez
Okuyunca duygulandım, beni Doğum yaptıran doktor Bülent bey ve ben şu an 28 yaşındayım. İzmir’de askeri hastanede çalışırken Doğum yaptırmış annemi ve annem halaaaa Allah razı olsun Bülent beyden der. Nerdeeen nereye ☺️ Bence de Bülent beye gidin
Gerçekten çok başarılı bir dr. Kuzenlerimle onda doğum yaptı oylelikle tanıdım kendisini
2li test sonucuna göre isteyebilir
Ins gerek kalmaz
Sağlık sorunun varsa mutlaka dikkat etmeye çalış cnm kendini de mahrum etme tabi.

Yaa sevindim o zaman inşallah tamamen biter 😅 İğne acısı fena oluyor geçmiş olsun

İyi işte ne güzel ben de en son almamıştım 😂😂ne olduysa en sondan sonra oldu 🤦‍♀️ doğumdan sonra veriliyor emzirirken de baya hızlı gidiyor tecrübe ile sabittir 😂 o yüzden çok abartmamak kaydı ile çok da takmamak lazım tadını çıkarmali😍

İlk hamilelikte genelde tecrubesizlikten ötürü öyle oluyor ne yazık ki ben de 30 kg almıştım. Çok kötüydü 🙈benim de hedefim Max. 10 tek yapamazsam eğer destek almayı düşünüyorum

Maşallah boyun varmış 🧿 dert etme doğumdan sonra gidiyor hepsi

İştah birden tavan yapıyor o yüzden kendimize çok güvenemiyoruz 😂😂 inşallah fazla almayiz

Aslında bulantı olmasından bin kat daha iyi 😂3 ayı bitirmek uzeresin bence 1 kg gayet iyi. Ben de öyle makarna favorim 😂
Yok ya ben dogum kilolarını 7 sene sonra verdim tam verdim gebe kaldim tekrar. Umarim ayni hataları tekrar etmem gene

Günaydın Güzeller ❤️
Dün akşam hamile kaldığım günden beri ilk defa kendimi kötü hissedip biseylerin yolunda gitmediğini düşündüm. Aslında Google var ya hiç bakmicam diye söz vermiştim iki gündür basım ağrıyor dün gece de bir kaşıntı tuttu bakayım ne olabilir acaba dedim aman Allahım anne ölümüne kadar yetiştim sonra oturup ağlamaya başladım bana bişey olursa çocuklarıma ne olur diye . Neyse ki şu an o düşünceleri kafamdan attım. Meğer tansiyonum düşmüş 9/5 ti o yüzden baş ağrısı yaşadım. Kaşıntının da sebebi yünlü giyemem Normalde dün akşam üşüdüm yünlü giymiştim 🤦‍♀️🤦‍♀️Artık Google asla bakmak yok :KK20::sopa:

Anladim ins gereimez

Gerçekten çok başarılı bir dr. Kuzenlerimle onda doğum yaptı oylelikle tanıdım kendisini

Ins gerek kalmaz

Yok ya ben dogum kilolarını 7 sene sonra verdim tam verdim gebe kaldim tekrar. Umarim ayni hataları tekrar etmem gene
Kilolar vücutta uzun süre kalınca vermesi daha zor oluyor o yüzden hemen vermek en güzeli yani bebekler 6 aylık olsun ek gıdaya vs geçsin öyle 🥰

Zofranın zararı var mı gebelikte günde kaç kere kullanıyordunz
gunde 1 tane ıcılıyor ben ılk hamılelıgımde nerdeyse dogurana kadar ıctım bı yan etkısı olmadı ama etkılı bır bulantı hapı ben acıllerde serumla kendıme gelıodum suan hastanelere gıtmeye korkar olduk o yuzden bı sormanı onerırım ben calısıyorum 5 dk masada duramazdım sımdıde 1 2 gundr sıddetlendı yarın kontrolumuz var bende yazdracagım mide agrımda cok var ınsallah bebıs ıyıdır dunden berı bı tuhafım cunku

Aaa bunu ilk defa duyuyorum kalp atış hızı Nerde yazıyor ki merak ettim

Bence bu çok iyi bişey 😂😂 ben de akşam yemeği yiyemiyorum 2 3 gibi yiyorum yediklerimi uyuyana kadar sindiremiyorum malesef. Akşam kuru meyve vs yiyorum eğer aç hissedeesem bazen de süt içiyorum

İlk kızımda defter tuttum ultrason resimlerini falan yapıştırıp her kontrolde biseyler yazdım çok güzel oldu 🥰🥰
Ama ikinci hamilelik o kadar kötü geçti ki yazamadım malesef 🥺
Simdilik bence de cok iyi, açık istah zor çünkü 🤭🤣🤣 benim suan icin sindirim sorunum yok çok şükür. O da çok zor, cok yasadim zamanında. Gebelikten once daha çok gaz sorunum vardı hatta. Insallah byle devam eder🙏🙏

Olsun simdi yeniden yapabilirsin, diger yavruna da anlatırsın ne kadar zorlandığını, insani çok rahatlatan bir sey ya yazmak 😍🤎

X