Popüler Konu 2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kurabiyex

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2018
1.535
2.276
Evet tatlım yaptircam da 28 e kadar yolu varmış bugünlerde hıc dışarı çıkmak istemiyorum doktor için bile ..

Yine sıkı yasaklar geldi geç olsa da
Al benden de o kadar hiç dışarı çıkmak içimden gelmiyor karnımın alt tarafı ağrıyor sürekli zaten mecbur kalmadıkça evde kalalım kimseyle görüşmüyorum ama yakın cevremde bile çok duyuyorum artık bende canım Allah korusun hepimizi ve bebislerimizi 🙏
Kızlar sizde uzandgnz anda yediklernx sanki agnza gelyor mu su geliyoe süreklş agzma benmm neden?
Her ne yersem yiyeyim oluyor uzanmasam bile oluyor gebelik reflüsü diyorlar sanırım
Ya keşke bir iki kişi dese anlıcam:) benim görmediğim bişimi var acaba kime desem o ne öyle niloya dedi. :) hala bu sebepten acaba Nilay olmasamı diyorum valla. Ama sanırım Nilay olcak çünkü vazgeçemiyorum 😇
Sen demeden hayatta aklıma nilay ismini niloyaya benzetmem 🤣🤣 boşver içine sinen neyse onu koy ❤
Ya söylemek istemeyedebilirsin ama kilo aralığın nedir. Benim doktorum yapmıyo.. Bende yaptırılmasında sakınca görmüyorum. Ya bendede çıkarsa diyorum. Çünkü ablamda zayıftı ama onda gebelik şekeri çıkmıştı.. Acaba başka doktorda yaptırsammı kendi doktoruma güvensemmi bilemedim
Canım 76 77 Kilo civarındayım şu anda ama ben doktor önermesini beklemedim ailede genetik olduğu için. Genelde duydugum anne kilolaysa ya da bebek kilolaysa şüpheleniyor doktorlar ama zayıf olan da ablan gibi çıkabiliyor. Seni çok etkilemek istemem kuzum ama iyiki yaptirmistim diyorum çünkü tatlıyı çok severim çok yiyordum da frenledim artık kendimi. Allah korusun varsa ve tesbit edilmezse kötü sonuçlara varabiliyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-03-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

BAM94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2020
215
197
26
bende ilk aylarda birkaç hafta yaşadım çok sinir bozucu cidden sonra kendiliğinden geçti şükür bir gecede covidde yaptı ama son oldu inşallah sende yakın zamanda atlatırsın
Bende hamilikten öncede vardı canım senelerdir çekiyorum da hamilikte artık dayanılmaz oldu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 61 gün kaldı.

Bebeğiniz rahim içinde hava tenefüs edemediği için, koku duyusu doğumdan sonra aktif hale gelecektir. Bebeğinizin gelişi yaklaştıkça, vücudunuz sıkça doğum kasılmaları ve hareketleri yapıyor ve bunlar giderek artıyor. Bu doğum öncesi kasılmalara Braxton-Hicks kasılmaları denir. Bebeğiniz demir, fosfor ve kalsiyum depolamaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

BAM94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2020
215
197
26
Soguk su iyi geliyor mu denedin mi canim hic ben bazen soguk su tutarim bacaklarima
Yok canım gelmiyo bende kronik zaten 3 4 senedir çekiyorum da artık hamileyken dayanılmaz oldu

Bebeğiniz rahim içinde hava tenefüs edemediği için, koku duyusu doğumdan sonra aktif hale gelecektir. Bebeğinizin gelişi yaklaştıkça, vücudunuz sıkça doğum kasılmaları ve hareketleri yapıyor ve bunlar giderek artıyor. Bu doğum öncesi kasılmalara Braxton-Hicks kasılmaları denir. Bebeğiniz demir, fosfor ve kalsiyum depolamaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

BAM94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2020
215
197
26
Çok geçmiş olsun canim benimde stresten felan ayaklarım.alti yanardı ama öyle böyle değil ensem delan urtikerimde var ölüm. Gibi ve hamilelikte yine geldi çıldırıyorum galiba kan fazlalaigindanda oluyor😔😔😔😔
Sana da çok geçmiş olsun benim de hamilikten öncede vardı şimdi beter oldu 😭

history1985

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2014
2.517
2.042
35
KurkmantoluS KurkmantoluS beni de ekle mesaj grubuna bari daha fazla direnmiyim gelmiyorsunuz buraya 😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-03-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 64 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızla gelişmeye devam ediyor ve münferit sinir hücreleri ile tanımlama grup hücreleri arasındaki bağlantıların sayısını artırıyor. Bu bebeğinizin hayatı boyunca kullanacağı karmaşık ve gelişmiş işlevleri yerine yetirecektir. Son haftalarda rahminizdeki genişleme ve gerilme devam ettikçe, karnınızada daha fazla acı hissedeceksiniz. Ayaklarınızı daha fazla dinlendirmeye çalışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hndn tyln

Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2019
640
572

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hndn tyln

Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2019
640
572
Derya istiyoruz bizde yanına esim ikra diyor bakalım nasip

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Masalim01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
1.257
1.157

Bebeğinizin beyni hızla gelişmeye devam ediyor ve münferit sinir hücreleri ile tanımlama grup hücreleri arasındaki bağlantıların sayısını artırıyor. Bu bebeğinizin hayatı boyunca kullanacağı karmaşık ve gelişmiş işlevleri yerine yetirecektir. Son haftalarda rahminizdeki genişleme ve gerilme devam ettikçe, karnınızada daha fazla acı hissedeceksiniz. Ayaklarınızı daha fazla dinlendirmeye çalışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

BAM94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2020
215
197
26

s8ym7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
551
367

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-03-2021

Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :42 Kg. Şimdiki Kilom :43 Kg.

s8ym7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
551
367
Merhaba güzel anneler kiz cocugu olanlar ne isim koyacak 🤔

Yüzde 90 nilay bizimki:)
Yüzde 10da değişme ihtimali var hala..
Değiştirirsem ne koyarım bilmiyorım ama🤷🏻‍♀️

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.

s8ym7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
551
367

Merva05

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2020
176
203
31
Beyaz elbise aldım bende kızlar bu gün geldi🤗 fotoğraf çekimi yaptırıp yaptırmama konusunda kararsızım. Evde kendimiz bi kaç hatıra çekelim diyorum. Siz ne düşünüyorsunuz. Hamile fotoğrafı çektirecek olan var mı?

Eklentiler

• 15780497-E617-41CE-B6D9-5686BB35D4AF.jpeg
    15780497-E617-41CE-B6D9-5686BB35D4AF.jpeg
    67,5 KB · Görüntüleme: 74

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-03-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Buhayatbenim

Can parçam oğlum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.866
3.045
31
Ben sezaryen olfm sanrm yine gecerlimi yazdiklarin cnm

Tek dogum yaptim.o da normal canim o yüzden bilgim.yok wallahi.ben normal dogum yaptim ve pijamalı almistim cok zorluk cektim indir kaldır o yüzden yazmak istedim.saglikla kucagina almani dilerim 🥰🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-03-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Sevdeeee1

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2017
1.747
2.373