Popüler Konu 2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Hasatzamani

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
6.123
11.894
28

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 323 gün geçti.

Buhayatbenim

Can parçam oğlum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.866
3.045
31
Ya ben daha başlamadım 24 te izne ayrılınca evde yavaştan liste yapıp öyle alayım diyorum. İlkinde çok şuursuzca alışveriş yapmıştım bunda planlı gitmek istiyorum ama plan yapcak zaman bulamıyorum evdeki canavar yüzünden.. Perş 24 raporunu alıyorum nihayet:)

Herseyi online aldim bende liste yapıp malum disari cikmak risk💆‍♀️💆‍♀️ saglikla kucagina almani dilerim şimdiden kolay gelsinn 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-03-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Buhayatbenim

Can parçam oğlum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.866
3.045
31

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Buhayatbenim

Can parçam oğlum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.866
3.045
31
Kızlar arkadaşımın babasını covidden kaybettik. Ben artık ülkece iyi olacağımıza dair inancımı yitirdim çok moralim bozuk nasıl atlatıcaz bugünleri hiç geçmeyecek gibi. Yavrularımızı neler bekliyor bilmiyorum

Allah sabırlar versin ...
Esim ve ben yeni atlattık 5gun oldu.
Cok zor.
Cahillik öldürecek virüsten cok.
Insanlar hala eski sosyal hayatlarını sürdürüyor.
Tedbirler olsa da herkes bireysel tedbir alsa belki bi nebze azalır.
Bu vorusu durduracak yegane güç rabbim ona hep dua ediyorum.
Allah korusun kollasin yavrularımızı 🤲

Buhayatbenim

Can parçam oğlum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.866
3.045
31
Huzursuz bacak sendromu ağrısından saat 6 dan beri uyuyamıyorum çıldırıcammm

Bende ayakta kalinca sağ bacak pert.
Magnezyum verdi o da fayda etmedi.
Dun buzdolabı,dondurucu mutfak ust dolapları sildim aksam bayılacak gibi oldum😭
Bacak agrim basladi.
Sabah gecmisti bugunde mutfak.alt dolapları sildim napimm korona var kimseye yardıma gel diyemiyorum 💆‍♀️💆‍♀️

Buhayatbenim

Can parçam oğlum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.866
3.045
31

Buhayatbenim

Can parçam oğlum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.866
3.045
31
Kucuk bi not bir yerlere kaydedip ezberleyelim;
Oglumda suni sanci ile normal yaptim.o.kadar ağrıya rağmen hem rabbiyesir hem bu duayı okudum bide ev almak için dua ettim.(evi aldik)🤲
Oglumu saglicakla.kucagima aldim.

Doğum yaparken ;

“Summes sebîle yesserahu.”
ثُمَّ السَّبِيلَ يَسَّرَهُ
Manası:Sonra ona, doğumunu, seçeceği yolu, mutluluğu, hidayeti, çevresinden yararlanmayı kolaylaştırdı.”

Okuyabildiğiniz kadar okuyun...

Ozlem_426

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
864
682
27
Beyaz elbise aldım bende kızlar bu gün geldi🤗 fotoğraf çekimi yaptırıp yaptırmama konusunda kararsızım. Evde kendimiz bi kaç hatıra çekelim diyorum. Siz ne düşünüyorsunuz. Hamile fotoğrafı çektirecek olan var mı?
Ben çektircem ama fotoğrafçıya değil arkdasim çok iyi fotoğraf çekiyo o evde çekecek dışarsı kar kış çünkü

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-03-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

mrvmrvmrv

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2020
87
70
Beyaz elbise aldım bende kızlar bu gün geldi🤗 fotoğraf çekimi yaptırıp yaptırmama konusunda kararsızım. Evde kendimiz bi kaç hatıra çekelim diyorum. Siz ne düşünüyorsunuz. Hamile fotoğrafı çektirecek olan var mı?
Ben patates gibi olduğum için hiç istemiyorum doğum sonrası aile çekimi yaptıracağım eğer hastaneye doğum fotoğrafçısı alabilirsek bir de o çekim olacak

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-03-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

history1985

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2014
2.494
2.020
35
Allah sabırlar versin ...
Esim ve ben yeni atlattık 5gun oldu.
Cok zor.
Cahillik öldürecek virüsten cok.
Insanlar hala eski sosyal hayatlarını sürdürüyor.
Tedbirler olsa da herkes bireysel tedbir alsa belki bi nebze azalır.
Bu vorusu durduracak yegane güç rabbim ona hep dua ediyorum.
Allah korusun kollasin yavrularımızı 🤲
Amin canım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-03-2021

Bebeğimi kucağıma almama 65 gün kaldı.

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hndn tyln

Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2019
639
571

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Bebeğimi kucağıma almama 42 gün kaldı.

Eğer bebeğiniz bugün doğarsa sadece rahminizden dış dünyaya etkin bir geçiş yapabilir durumda olmayacak aynı zamanda hastalıklara karşı direnç gösterebilecektir. Bugün hamileliğinizin 8. ayı bitiyor. Hamilelik sürecinizde son düzlüğe girdiniz. Bol miktarda su içmeniz, ödem ve şişliklere karşı size yararlı olacaktır.

Merva05

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2020
176
203
31
Ben patates gibi olduğum için hiç istemiyorum doğum sonrası aile çekimi yaptıracağım eğer hastaneye doğum fotoğrafçısı alabilirsek bir de o çekim olacak
Patates matates olsun hamile kadın her türlü güzeldir😂 Hastanede oda çekimi olacak bizimde ama doğumdan sonra bebekle. Ben göbüşlede olsun istiyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-03-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 55 gün kaldı.

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

BAM94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2020
194
179
26
Bende ayakta kalinca sağ bacak pert.
Magnezyum verdi o da fayda etmedi.
Dun buzdolabı,dondurucu mutfak ust dolapları sildim aksam bayılacak gibi oldum😭
Bacak agrim basladi.
Sabah gecmisti bugunde mutfak.alt dolapları sildim napimm korona var kimseye yardıma gel diyemiyorum 💆‍♀️💆‍♀️
Bende kendi işimi kendim görüyorum yavaş yavaş yapacak bir şey yok canım çok geçmiş olsun benim yorulmam la hiç alakası olmuyo ya otururken bile ağrıyo istirahat sevmiyo hiç magnezyum bana da fayda etmedi maalesef

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 62 gün kaldı.

Bebeğiniz bu noktada beş duyu organından gelen bilgileri kaydedebilir. Bu ay bebeğinizin ciğerlerinize yaptığı baskı artığı için nefes darlığınızda artış olabilir. Bebeğiniz yaklaşık 29 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1,5 kg in üzerinde ağırlığa sahiptir. Bebeğinizin hareketlerinde bir hareketsizlik hissettiğinizde hemen doktorunuza başvurunuz. İdar kaçırma yaşıyor olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Masalim01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
1.240
1.134
Nerden aldin canim 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-03-2021

Bebeğimi kucağıma almama 65 gün kaldı.

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.